Sürekli hasta olmaktan psikolojim berbat durumda

Epistein Bar virüsü yani öpücük hastalığı pozitif ebv egna igg . Fakat ebv egna IgM negatif.. Öpücük hastalığı gecirmisim fakat şuan IgM negatif çıkmış. Bu öpücük hastalığı bende tekrarlıyor olabilir mi ? 4 senelik bir ilişkim var.. çünkü igg pozitif çıkmış
Bununla alakali hic bir fikrim yok canm sadece ismini duydum

Epistein Bar virüsü yani öpücük hastalığı pozitif ebv egna igg . Fakat ebv egna IgM negatif.. Öpücük hastalığı gecirmisim fakat şuan IgM negatif çıkmış. Bu öpücük hastalığı bende tekrarlıyor olabilir mi ? 4 senelik bir ilişkim var.. çünkü igg pozitif çıkmış
Yalniz su varki opucuk hastaligi bir kere gecirildiginde vucut bagisiklik kazaniyormus zaten surekli ayni semptomlar gostermiyormus bebeklerde falan cok olurmus mesela.Yani bu tekrarlayan bogaz enfeksiyonu bundan olurmu bilemedim

Canım kan tahlillerini bana atar mısın dahiliye doktoru var bı gosteriyim.cok geçmiş olsun benim de aynı problemlerden muzdaribim geçmeyen bir çene ağrım var apranax felan geçirmiyor.tahminimce sende fibromiyalji var ve her enf hastalıkta atak geciriyorsun.cunku bende de var uçuğum çıkıyor iki hafta fibromiyalji atağı geçiriyorum ağrı bayılma halsizlik.artık anlamaya başladım boğazım Ağrısa kendimi hazırlıyorum.bir de boğaz ağrın için baş boyun mr öneririm sinir sıkışması felan omurilik eğrileri baş boyun boğaz ağrısı olabilir. ana apa testlerini yaptın mı otoimmun hastalık için en temel test.
sana tavsiyem hemen spora basla çok büyük farkını göreceksin dediğim gibi sende fibromiyalji belirtileri var gibi en küçük enf atak gelişiyor.tahlillerini bekliyorum

Fmf hastası yok ve bende hiç karın agrisi yok. Fmfde karın ağrısı oluyor diye biliyorum . Yarın enfeksiyon hastalıklarına diğer gun de dahiliyeye gidicem dahiliye romatolojiye yonlendirir galiba.şuan yine ayağa bile kalkamiyorum
Fmf de illa karın ağrısı olmuyor.taşidigin gen mutasyonuna göre belirtiler oluyor.benim kızımda da hiç karın ağrısı olmuyor atak sırasında.hatta atak gecirdigini bile anlamıyoruz.bobreginde amiloid birikiyor bu da sadece serum amiloid a tahlili ile belirleniyor.bazen atak geçirdiği sıralarda biz fmf olduğunu bilmediğimiz zamanlarda ayakları ağrıyordu.hatta üzerine basamiyordu.cok çok hafif ateşi çıkıyordu bazen hiç çıkmıyordu.gogsum ağrıyor heryerim ağrıyor diyordu.en son okuldaki havuz için idrar tahlili istendi.orada doktorumuz idrarda kanama gördü.heo oluyor mu dedi.evet bebekliginden beri arada idrarda kanama gözüküyor ama hicbirsey bulamadı doktorlar dedim.fmf gen tahlili istedi.biz yaptırdık ama kesinlikle çıkmayacak diye düşündüm cnku hiç karın ağrısı olmuyordu.gen tahlilinde fmf hastası olduğu ortaya çıktı.ve böbrekte amiloid biriktiren cinsten 😔

İlaçları özellikle antibiyotikleri hayatından çıkarıp doğal ilaçlar içmeyi kendin yapıp sağlık içim me iyi geliyorsa bitkiler ile ilerlemeyi düşündün mü veya denedin mi ? İlaçlar bir süre sonra ters etki yapıyor özellikle antibiyotikler savaşmak yerine hastalığın süresini uzatıyor ..

Vücudumda öyle tek bir yerde ağrı yok . Her yeri ağrıyor genel olarak halsizim ama hastalandığında kanımda hep enfeksiyon çıkıyor ve hiç röntgen falan çekilmedi kan değerlerinde notrofil falan eksik çıkıyor yine enfeksiyonla alâkali şeyler fazla çıkıyor bagisiklikla alakalı şeyler düşük çıkıyor. Bu hep böyle nerdeyse
Valla aynı ben
19 eylulde basladı
Bende bırden belım tutuluyor kımıldayamıyorum ve butun sırt kemıklerım kaslarım tutuluyor adım atamıyorum
Oturup kalkamıyorum heryerım feci agrıyor
19 eylulde baskadı ıdrar yolu enf cıkıyor her seferınde
Ama kabul etmıyorlar onun yapmadıgını bel fıtıgım oldugunu soyluyorlar
Antıbıyotık verdı
Ictım banamısın demedı 10 gun oldu ıyılesıyorum duzeldım derken bırden yıne tutuldum
3 gundur aksam acılde ıgne yapıyorlar yarım saat sonra yumusamıs oluyorum eve gelıyorum
Dıger aksama kadar etkısı suruyor sonra yıne bırılerının yardımı olmadan yuruyemıyorum
Sımdıde baska antıbıyotık kullanıyorum
Bu 4. Gun gecmedı bu gece ıgnede vurulmadım
Kemıklerım bırbırıne batıyor gıbı
Kalkmaya calısıyorum heryerım kastçkatı kesılıyor cok agrıyor
Dumduz yattıgımdada agrıyor etlerım kaslarım parcalanıyor
Her boyle oldugumda ıdrar yolu enf cıkıyor ama kımse kabul etmıyor
Sımdı kontrole gıdıcem muhtemelen yuruyemeyecegım
Neyım bar ben ıkı uc ayda bır boyle oluyorum ama dedıgın gıbı zaten ıyılesmem bır ayı buluyor
Şimdi gidicem yanı bı arastırmıyolarmı benım neyım bar anlamadımki
Dun baya arastırdım psıkolojıkte olur dıyolar
Ama psıkolojık bu kadar heryerı kırılacak gıbı agrıyamaz bır ınsanın
Artık cevremdekılerde ınanamıyor sbarttıgımı dusunuyor galıba
E nabıza bak hergun doktor hergun
Bu arada ılk antıbıyotıgı 10 gun ıctım fecı ıshal oldum
Doktor antıbıyotık ıshalı olmussun dedı
Sımdı 4 gundur baska antıbıyotık verdı yıne oyleyım
Bana devamlıda zarar verıyorlar gecmıyor şimdi dok gıdıcem bakalım bugun ne dıcek

Evet şuan boğazımda aft çıkmış antibiyotik vermişti doktor onu kullandikca daha kötü oluyorum ama enfeksiyon başka türlü asla geçmiyor antibiyotik kullanmayın da. Yerimden dahi kalkamıyorum boğazım desem, bademciklerimi aldırdım ve sonrasında daha beter oldu hiçbir şekilde geçmiyor boğazının içinde aft çıkıyor yara oluyor boğazım sürekli . Yemek yemek ızdırap oldu. Herkes benim yemek yememe imrenirdi küçükken ne yemek ayirirdim ne de yememezlik yapardım yemek yemeyi çok severdim ama artık yemek bile yiyemiyorum . Kanser falan olduğumu düşünmeye basladim asla da olumlu düşünemiyorum çünkü cidden 2 gün iyiysem 10 gün kötüyüm yani gülmeye korkuyorum yarın ağlarım diye... Sağlıktan önemli şey mi var gerçekten çok şükreden bir insandım ama insan böyle durumlarda sukredemiyor hele ki hayatının baharında 20 yaşında yaşıtlarım gülüyor anlamsızca bakıyorum çünkü hayatım hastalık olmuş ve en kötüsü ne bir teşhis ne de bir tedavi var artık yalvarıyorum bu acı son bulsun diye..
Merhabalar su an son durumunuz ne bilmiyorum ama boğazda sürekli çıkan aftler bana Behçet hastalığıni anımsattı bununla alakalı bir test verdiniz mi hiç ?

Canım sonuç ne oldu Crp değerinin sebebi bulundumu benimde bir yıldır Crp hep yüksek şimdide sedimentasyon yüksek bende çıldırmak üzereyim

Romatizma bölümüne gidin ayrıca hep böyle enfeksiyon yüksek ise hastaneye yatırıp sizi arastirmalari lazım normal gelmedi bana

Seni çok iyi anlıyorum bir dönem ben de öyle oldum aylarca yataktan çıkamadım her gün bir yerim agriyo uyusuyo batiyo yemek yiyemiyordum gitmedigimiz doktor kalmadı hiç bir şey çıkmadı en son doktorum psikolojik dedi psikologa gittim somatik bozukluğu var dedi ilaç verdi antidepresan çok şükür iyileştim Bir kaç aydır anksiyete ile uğraşıyorum ama önemsiz geçecek biliyorum. Sen de Bir psikologa git beni yanlış anlama ben de çok çektim gözlerim bile bozuk görüyordu psikolojik diyenlere psikolojik olarak göz bozuk görür mü diyordum görüyormuş bence bir psikologa git Allah acil şifalar versin hepimiz

Ben de aynı sorunu yaşıyorum 2 yıldır ve hiçbir ilerleme yok. Romatoloji de gördü ilaç da kullandım hiçbir düzelme olmadı. Antibiyotik kullanmayınca ayakta duramıyorum, bademcik ameliyatı da oldum. O da çare olmadı hatta beter oldum. Doktor ikiden fazla bademciğimiz olduğunu, diğer bademciklerden ötürü bunu yaşadığımı söyledi. Ama o da antibiyotik vermek dışında bir çözüm sunamadı. İlk zamanlar wbc bende de yüksekti bu arada, bir yıl sonra düştü ama o düştüğünden beri sedimantasyon 70 çıkıyor. Doktorun dediğine göre halsizlik yapan sedimin yüksek olmasıymış. Şu an romatolog antidepresan verdi, son çare onu deneyecek sanırım. Düzelme olursa yine yazarım, çözüm bulan varsa da lütfen yazsın.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum 2 yıldır ve hiçbir ilerleme yok. Romatoloji de gördü ilaç da kullandım hiçbir düzelme olmadı. Antibiyotik kullanmayınca ayakta duramıyorum, bademcik ameliyatı da oldum. O da çare olmadı hatta beter oldum. Doktor ikiden fazla bademciğimiz olduğunu, diğer bademciklerden ötürü bunu yaşadığımı söyledi. Ama o da antibiyotik vermek dışında bir çözüm sunamadı. İlk zamanlar wbc bende de yüksekti bu arada, bir yıl sonra düştü ama o düştüğünden beri sedimantasyon 70 çıkıyor. Doktorun dediğine göre halsizlik yapan sedimin yüksek olmasıymış. Şu an romatolog antidepresan verdi, son çare onu deneyecek sanırım. Düzelme olursa yine yazarım, çözüm bulan varsa da lütfen yazsın.
Merhaba Sed neden yüksek çıkıyormuş acaba ?

Merhaba belki bu zamana kadar böyle bi şey yazan olmadı bu siteye bilmiyorum ama ciddi anlamda yardımınıza ihtiyacım var. Bunu dahi ağlayarak yazıyorum. Aylardır hastayım kızlar aylardırr hastaneden hastaneye doktordan doktora dolaşıyorum daha 20 yaşındayım şeker ve tansiyon dışında ailede ciddi bi hastalık yok..
2 sene önce her ay 20 tane penisilin iğne yemekten biktigim için bademciklerimi aldırdım. Abartmıyorum her ay 20 tane penisilin yiyordum ve 18 yaşında bu böyleydi . 1 2 sene sonra bademciklerim olmadigi halde boğazım yine sürekli iltihaplanmaya başladı ve yine herrr ay . Her Allah'ın gunu böyle usutsem de usutmesem de. Hayatım boyunca 50 kiloydum 47 ye falan düştüm zayıf sayılırım ancak yine de yemek yerim yani özen gösteririm yemeye. Neyse boğazım öyle bir ağrıyor ki 1 ay boyunca geçmiyor antibiyotikler aslana fayda etmiyor iğne vurunuyorum hepsi bitince anca etki ediyo yani hicc tedavi olmuyorum gibi acımaya devam. Hayatım boyunca hiç de enerjik olmamişimdir zaten hepppp halsizdim ve hiçbir vitaminin eksik değil ne demir ne B12. Sayısız kan tahlili verdim çoğunda vücudumda sürekli bitmek bilmeyen bir enfeksiyon çıkıyor. Crp 60 70 bazen 100. Bir ay düşüyor sonra yine kendi kendine enfeksiyon kanımda. 20 yaşında hastalanması ötürü dışarı çıkmıyorum psikolojim berbattt halde her gün ölmeyi diliyorum Allah'tan. Ölmek için dua ediyorum. Her gün acı çekiyorum. Bağışıklık yetmezliği var olabileceği düşünülerek imunoloji bölümüne gittim hiçbir antikor eksik değil hepsi tam yani bağışıklığımda sorun bulunmadı. Alerjim zaten yok polene bileyok . Vitaminim biraz demir eksik ama ferritin normaldi. Şuan yine hastayım sağlık ocağına gittim yine kan aldılar ve enfeksiyon 70 çıktı.. yine ağlamaya başladım vücudum inanılmaz ağrıyor hareket bile edemiyorum. Belki usutuyorum çünkü genelde kısa şeyler giyerim ama öyle bir psikolojim bozuk ki evden ciktigim an hasta olma korkusu şuan hasta olmaktan korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmuyorum diyebilirim acı çekmekten o kadar bıktım ki her gün ölmeyi diliyorum. Ne yapabilirim hiç iyilesmiyorum lütfen yardımcı olun ben kendime hiç iyi gelemiyorum Allah aşkına bir seuler deyin bana. Annemler uydurdugumu düşünüyor ama hayır kan tahlilinde herbsey belli ki en önemlisi ben kendimi kötü hissediyorum. 1 aydır iyiydim şuan yine hastayım yine berbatim ve biliyorum 2 günde gecmicek 2 ay bunu cekicem çünkü hastalıkları asla hemen atlatamıyorum bağışıklığımda sorun olmamasına rağmen. Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama gerçekten o kadar kötüyüm ki bitik durumdayım daha 20 yaşındayım.... Kendimi 70 yaşında hissediyorum
Merhaba çok geçmiş olsun aynı durumdayım nasıl oldunuz acaba

Bulunamıyor maalesef ama ne zaman yüksek olsa boğaz ağrısı oluyor. Nedeni o olabilir dedi doktor. Sizde de mi yüksek?
Bende 34 çıktı ama boğazımda hiç geçmeyen 3 aydır batma hissi 3 ay önce ağır grip oldum ondan sonra geçmedi dahiliyeye gittim sedimantasyon a baktılar 34 çıkmış yüksek dedi sizin kaç çıktı en son doktor ne diyor peki nette kanser vs yazıyor

Bende 34 çıktı ama boğazımda hiç geçmeyen 3 aydır batma hissi 3 ay önce ağır grip oldum ondan sonra geçmedi dahiliyeye gittim sedimantasyon a baktılar 34 çıkmış yüksek dedi sizin kaç çıktı en son doktor ne diyor peki nette kanser vs yazıyor
Benim 70 çıkıyor ama kanser için 100 ve üstü olur dedi doktor. Romatizma ve boğaz iltihabı arasında gidip geliyorlar. Bademcik aldırdım bir işe yaramadı, yine enfeksiyon oluyor. Hatta genizde bile iltihap var maalesef. Deposiline başlattı artık, umarım etki eder. 34 korkacak kadar yüksek değil, rahat olun. Romatolog, kbb ve dahiliye'ye gidin muhakkak.

Benim 70 çıkıyor ama kanser için 100 ve üstü olur dedi doktor. Romatizma ve boğaz iltihabı arasında gidip geliyorlar. Bademcik aldırdım bir işe yaramadı, yine enfeksiyon oluyor. Hatta genizde bile iltihap var maalesef. Deposiline başlattı artık, umarım etki eder. 34 korkacak kadar yüksek değil, rahat olun. Romatolog, kbb ve dahiliye'ye gidin muhakkak.
KBB gittim dahiliye gittim şimdi perşembe günü Prof ramotolojiye randevu aldım genel cerrahiye gideceğim bende boğazda lenf nodulleri de olduğu için korkuyorum 🥹 ama lenf için ulturasonda korkulacak bisey yok dediler

Sizde takılma batma hissi oluyormuydu ben de o his hiç geçmiyor her an ağrıyacak gibi batıyor

X