Sürekli kaba davranan bir eş..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bırak inceldigi yerden kopsun canım bende girdim bu yola 3 gün oldu ailemin evindeyim evet cok uzuluyo insan ama geçecektir , ömür boyu aglamaktansa 1 ay ağla ..

Bence de kapattirin konunuzu bizim yorumlarimiz eskisi gibi iyi gelmiyo size, ya da cevreye gosteremediginiz tepkiyi burda bize gosterip rahatlamaya calisiyorsunuz. Bana kizan uyeler olacaktir ama boyle dusunuyorum ben artik. Oyle milletin konusuna yorum yapip hal hatir soran bi insan degilim ama sizin durumuzu gercekten merak ettigimden yaziyordum arada. Bence profesyonel destek alin hem kendiniz hem kiziniz icin, ve her seyin bir anda duzelmesini beklemeyin, her degişim sancili olur burda onemli olan anlik acilarla degil akli selimle hareket edebilmek. Her sey gonlunuzce olsun Allah yardimciniz olsun konunuzu takipten cikiyorum.

Konunuz kapanmadan son kez yazayım. Bunca şeye rağmen geri dönecekseniz iki göz yaşına kanarak değil, dağ gibi şartlarınızla dönün, kendinizi sağlama alarak dönün. Evlilik sözleşmesi ve çift terapisi şartı ile dönün hatta size o da yetmez , ikiniz ayrı ayrı da terapi görün. Sözleşmede boşanmak isteme nedenlerinizi yazın , bunların düzelmemesi halinde boşanmak istediğinizde elinizde böyle bir taahhüt bulunursa sizin için iyi olabilir. Unutmayın o gözyaşları şimdilik düzeldiğinin, burnunun sürttüğünün , kalpten pişmanlığın alameti değil. Düzelmedi , sadece kapıya konmanın şokunu yaşıyor, belki size içten içe de bilendi, belki tekrar eline geçeceğiniz günü bekliyor. Ama kesinlikle düzelmedi şu an, sadece kaybetme korkusu bu. O da geçiyor aynı eve tekrar girince.

Kızınızın bu kadar etkilenmesinin sebebi sizin kötü durumda olmanız, siz kendinizi toparlarsaniz kızınız da etkilenmez bu yaşananlardan, benzerlerini yaşamış, benzer yoldan geçmiş biri olarak yazıyorum, çocuğu etkileyen şey sizin kötü durumda olmanız, kızınız için güçlü durmak zorundasınız, eğer tek başına yapamıyorsanız destek alın, kızınız için alın bu desteği

Şunları yazanlara inanamıyorım ya, kadın adamdan ayrıldığından değil kızı üzüldüğünden yıpranıyor. Bu hasta mı düzelecek. Can çıkar huy çıkmaz, daha önce affeden kaç kadının hikayesini gördük burada hep başa sardılar. Kadın yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmiş, yok terapi yok barışma, yok zaman. Pes vallahi, yazıklar olsun size. Kolu bacağı kırılıp kafa travması geçirdikten sonra mı boşansın
Hımmm
Sen ne zamana uygun görürsen o zaman boşansın olur mu

cadı kazanı aa sanane ya hu sana mı soracağım ne yorum yapacağımı. Herkes kendi yorumuna baksın.

Kadın iyi değil anlamak istemiyor olabilirsiniz ama bu gerçeği değiştirmez. Bitti kurtuldum modunda değil.

Gerçekten boşanma kararı zor ve sancılı tam emin olmadan hele ortada bir çocuk varken yapılmamalı.

Arkadaşım bu şekilde bitirdiği evliliğinden sonra 10 yıl kendine gelemedi. Ortada çocuk falan yokken üstelik

Hımmm
Sen ne zamana uygun görürsen o zaman boşansın olur mu
Kadın boşanmaktan vazgeçmiş falan değil ki, adamın elime geçirsem boğarım bu yaşadıklarım yüzünden diyor. Ben açık kapı bıraktığını görmüyorum. Çift terapisi falan hikaye. Ayrıca size neyse bana da o kadar yani. Eleştrilmeyi de kabullenmek lazım. Adam kadını ve kızını ayağının altına alıp çiğnediğinde de "kocandır canı sıkkındır, terapiye gitse iyi olur" diyecek gibisiniz. Yazılanları anlamak bu kadar zor değil ya. İnsanlar zor şeyler yaşarken her anı sorgular konu sahibi sadece sorguluyor. Önce barışacaksın değil mi diye çemkirdiler şimdi de barışmaya meğilliymiş gibi durumu yumuşatanlar. Burası gerçekten cadı kazanı kıvanımı buluyor bazen. Zor nefes alan bir insana bu şekilde yüklenilmez.

Kadın boşanmaktan vazgeçmiş falan değil ki, adamın elime geçirsem boğarım bu yaşadıklarım yüzünden diyor. Ben açık kapı bıraktığını görmüyorum. Çift terapisi falan hikaye. Ayrıca size neyse bana da o kadar yani. Eleştrilmeyi de kabullenmek lazım. Adam kadını ve kızını ayağının altına alıp çiğnediğinde de "kocandır canı sıkkındır, terapiye gitse iyi olur" diyecek gibisiniz. Yazılanları anlamak bu kadar zor değil ya. İnsanlar zor şeyler yaşarken her anı sorgular konu sahibi sadece sorguluyor. Önce barışacaksın değil mi diye çemkirdiler şimdi de barışmaya meğilliymiş gibi durumu yumuşatanlar. Burası gerçekten cadı kazanı kıvanımı buluyor bazen. Zor nefes alan bir insana bu şekilde yüklenilmez.
Ya hu sanan sanane. Ben burada asla boşanma affetme diyene sanki babamın oğlu gibi gelip yazıklar olsun size yazmıyorum. Git kendi yorumunu yap. Sen ne hakla bana yazıklar olsun yazıyorsun.
Ben kimseye boşan ya da boşanma da yazmadım. Eğer affetmeyi düşünürsen aile terapisi alın vs vs yazdım. Çünkü ben kafasının karışmış olduğunu, her şeyin düzelmesini istediğini hissediyorum. Konunun başında kararlı olduğunu düşünüyordum o konuda destekledim. Ama Bi süredir kararlı olmadığını düşünüyorum, daha önce de yazdığım gibi eğer barışmak istersen evi garantiye al, aile terapistine git, düzeldiğine emin ol yazdım. Kararlıysa da hayırlı olsun. Kimseye baskı yapmıyorum asıl senin gibi. Sadece duruma göre fikir veriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X