sürekli karşılaştırılma travması

hemen hemen herkesin basına gelen bi durum ama bence baskalarına yaranmak için değil kendimize yaranmak için çalışmak daha dooğrusu

Hayır hiç konuşmadım. Ama gaza getirme yöntemi değil. İçten hissediyor bunu. Hatta mutsuz oluyor bir kaç gün benim önüme geçen olursa, ve bir anda konuşmalar ses tonu değişiyor. 'O da oraya başlamış, terfi etmiş, nasıl etti acaba? senin haberin var mıydı? neyse hayırlı olsun, ama iyi pozisyon..' gibi gibi.. İçten içten bir bozuluyor. Bi anda da bana soğuk davranmaya başlıyo. Ya acaba bana travma ettiği için küçükken, ben mi egzajere ediyorum şimdi? Bilemedim. Ama öyle hissediyorum.. Bide bu konuları konuşmayı çok sever. Üniversite sınavından sonra sonuçlar açıklanmadan önce tüm sülalenin sınava girecek çocuklarının annelerini birbir arar, ilgileniyomuş gibi görünecek ama en alakasız ve uzak insanları da arar. Nereyi hedefliyolar sorar, başarılar diler kapatır. Yine üni. sınavı açıklandıktan sonra ki ilk gün annem sırayla herkesi arar. puanları falan öğrenir kardeşimin 5 yıl önceki benim 12 yıl önceki puanımla karşılaştırır, onun üstünde ise 'aa çocuk çoook iyi almış bak' der.. Falan filan. Hala yapıyor bunu .. Pek takıntılı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…