Sütümü azaltmak istiyorum. Ne yapabilirim?

mihmandar_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2015
73
10
36
Süt fazla diye sağmak kısır döngüye sokuyor evet beyin hep süt üret sinyali alıyor.
Bu kısır döngü beni mahvetti. Korku oluştu. Aralıklarını 5 dk açarak yapmaya çalıştığım sağma lar yüzünden ameliyata gitti olay. Şimdi göğüs yarık. Kesi yerinden süt geliyor. Sinirlerim çok bozuk. Süt kesilmesi için ilaç kullanan var mı? Yan etkileri nelerdir?

Blacklight

Cennet kokulum 💕
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
3.132
6.109
22
Allah şifa versin canım ya. İnşallah en güzel şekilde sorunun hallolur. Ben pek anlamadığım için yalnızca dua edebildim

mihmandar_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2015
73
10
36
Allah şifa versin canım ya. İnşallah en güzel şekilde sorunun hallolur. Ben pek anlamadığım için yalnızca dua edebildim
Teşekkür ederim. Lahana sıcak soğuk uygulama hepsini tükettim ben. En son ameliyat oldu. Allah kimseye yaşatmasın. Şu an o yara açık ve oradan süt geliyor. Süt kanalının tahribatından dolayı.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
9.669
15.636
3 ay önce doğum yaptım. Emme problemi olduğundan sürekli sağmak zorunda kaldım. O da haliyle epey çoğalttı. İlk kızımda sütüm yok diye ağlardım bunda da yetişemez oldum. İçtiğim Hoşaf mı bu kadar artırdı yoksa bu çocuk daha mı nasipliydi bilemedim. Şimdi diyeceksiniz ki bebeğin çok küçük neden böyle bir şey yapıyorsun.3 defa acillik şekilde mastit oldum. Antibiyotikler sadece kullandığım süre boyunca işe yarıyordu. Ve en son göğüs ceviz den büyük sertleşti süt akmaz oldu. Genel cerrah ameliyata karar verdi. Şu an ameliyatlı göğsü sağıp süt birikmesine sebebiyet vermemeye çalışıyorum. Acı bir yana şöyle bir durum var. Kesi yerinden de süt geliyor. Böylece kesi yeri sürekli sulu kalıyor ve kuruması engelleniyor. Bu yaranın kuruması gerek yani benim sütümü azalması gerek. Artık geçtim sütten falan. Bebeğimi kucağıma alamaz hale geldim. Anne sütü alan ama anne ilgisinden yoksun bir bebek😥😥Maydonoz limon kürü yapmayı düşünüyorum. Aranızda sebzelerle süt azaltan var mı? Lütfen yardım edin bitsin şu çilem😥
Ah çok geçmiş olsun demek hem de konunuzu öne çıkarmak için yazmak istedim inşallah çaresini bulursunuz.

slnkhrmn008

iyi düşün iyi olsun!
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2016
8.705
24.145
Bu kısır döngü beni mahvetti. Korku oluştu. Aralıklarını 5 dk açarak yapmaya çalıştığım sağma lar yüzünden ameliyata gitti olay. Şimdi göğüs yarık. Kesi yerinden süt geliyor. Sinirlerim çok bozuk. Süt kesilmesi için ilaç kullanan var mı? Yan etkileri nelerdir?
Çok geçmiş olsun üzüldüm ben de anne olmadan önce memeyi çıkarıyoruz bebek emiyor olay bitiyor sanırdım ama ilk ayın acısı geçti sonra süt az kilo aldırdı bebeğe. Sütümün kalitesini artırdım bu sefer beyfendi memeye naz yapmaya başladı. Hadi onu atlattık şimdi de alerjisi çıktı diyete başladım sütümden geçmesin yavruya diye. Sıkıldım 😅😅

mihmandar_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2015
73
10
36
Çok teşekkür ederim. Allah her şeyin hayırlısını versin. İlk kızımda sütüm az diye ağlardım bunda da ameliyatlı oldum. Geçer inş bugünler de.

miumao

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2015
3.529
4.207
Emzirdigim donemde sizinki kadar olmasa da benim de sutum vok fazlaydi. Tandem emzirme yapip, bir hastaya sut bagislayip ayni zamanda buzluga stok yaptigim halde benim de memeler sisti. Sansima hic mastit olmadim.

Sutunuzun azalmasi icin emzirmemeniz lazim. Biberonla besleyip memeleriniz sadece azcik rahatlayacak kadar sagim yapmalisiniz.

Instagramda izmiremzirmedanismani var, cok bilgilidir. Facebookta emzirme sanati grubu adminlerinden. Bence size cok faydali onerilerde bulunabilir.

nizelya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2020
2
1
40
Geçmiş olsun bilirım doğumdan zordur bu
Taze naneyi sütyenin içlerine 4 /5 dal olacak şekilde koy ve nane çayı iç sütün azalacaktır ben bu şekilde azaltmıştım ama ben memeyi bıraktırma zamanında yapmıştım benimde çok sütüm olurdu göğsüm çok şişer ve ağrırdı iki gün nanelele durdum 3. Gün sütler azaldı meme küçüldü .ağrılarım geçti inşallah sanada yada başka okuyana da şifa olur

Heptek

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
917
2.546
Geçmiş olsun bilirım doğumdan zordur bu
Taze naneyi sütyenin içlerine 4 /5 dal olacak şekilde koy ve nane çayı iç sütün azalacaktır ben bu şekilde azaltmıştım ama ben memeyi bıraktırma zamanında yapmıştım benimde çok sütüm olurdu göğsüm çok şişer ve ağrırdı iki gün nanelele durdum 3. Gün sütler azaldı meme küçüldü .ağrılarım geçti inşallah sanada yada başka okuyana da şifa olur

Bende benzer bi sorun yaşıyorum çok ilerisi olmasa da.. bir an önce çözüm bulmazsam ilerisi de olacak :KK43: naneyi koyunca ne kadar bekletmemiz gerekiyor

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 465 gün geçti.

Zanyar_06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
259
196
Arkadaşlar keşke benim de sütüm çok olsa.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-05-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zanyar_06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
259
196
Ah canım benim öyle deme inşallah yeterli sütün olur. Fazlası çok fena.. yine aynı sorunu yaşıyorum nerdeyse 40 derece ateşim oldu ölüyordum
Haklısınız, her şeyin fazlası zarar. Işte benim de yetmeyince çok üzülüyorum. Mama verince canım sıkılıyor. Allah şifa versin size. Tez zamanda büyütün inşaallah bebeğinizi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-05-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Heptek

Farklı
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2017
917
2.546
Haklısınız, her şeyin fazlası zarar. Işte benim de yetmeyince çok üzülüyorum. Mama verince canım sıkılıyor. Allah şifa versin size. Tez zamanda büyütün inşaallah bebeğinizi.
Teşekkür ederim sizde sağlıkla alın kucağınıza inşallah.. önemli olan sağlık emzir ya da mama ver.. bebeğin de sende iyi ol da 😊

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 465 gün geçti.