Sütümü azaltmak istiyorum. Ne yapabilirim?

Bu kısır döngü beni mahvetti. Korku oluştu. Aralıklarını 5 dk açarak yapmaya çalıştığım sağma lar yüzünden ameliyata gitti olay. Şimdi göğüs yarık. Kesi yerinden süt geliyor. Sinirlerim çok bozuk. Süt kesilmesi için ilaç kullanan var mı? Yan etkileri nelerdir?
Çok geçmiş olsun üzüldüm ben de anne olmadan önce memeyi çıkarıyoruz bebek emiyor olay bitiyor sanırdım ama ilk ayın acısı geçti sonra süt az kilo aldırdı bebeğe. Sütümün kalitesini artırdım bu sefer beyfendi memeye naz yapmaya başladı. Hadi onu atlattık şimdi de alerjisi çıktı diyete başladım sütümden geçmesin yavruya diye. Sıkıldım 😅😅

Çok teşekkür ederim. Allah her şeyin hayırlısını versin. İlk kızımda sütüm az diye ağlardım bunda da ameliyatlı oldum. Geçer inş bugünler de.

Emzirdigim donemde sizinki kadar olmasa da benim de sutum vok fazlaydi. Tandem emzirme yapip, bir hastaya sut bagislayip ayni zamanda buzluga stok yaptigim halde benim de memeler sisti. Sansima hic mastit olmadim.

Sutunuzun azalmasi icin emzirmemeniz lazim. Biberonla besleyip memeleriniz sadece azcik rahatlayacak kadar sagim yapmalisiniz.

Instagramda izmiremzirmedanismani var, cok bilgilidir. Facebookta emzirme sanati grubu adminlerinden. Bence size cok faydali onerilerde bulunabilir.

Geçmiş olsun bilirım doğumdan zordur bu
Taze naneyi sütyenin içlerine 4 /5 dal olacak şekilde koy ve nane çayı iç sütün azalacaktır ben bu şekilde azaltmıştım ama ben memeyi bıraktırma zamanında yapmıştım benimde çok sütüm olurdu göğsüm çok şişer ve ağrırdı iki gün nanelele durdum 3. Gün sütler azaldı meme küçüldü .ağrılarım geçti inşallah sanada yada başka okuyana da şifa olur

Geçmiş olsun bilirım doğumdan zordur bu
Taze naneyi sütyenin içlerine 4 /5 dal olacak şekilde koy ve nane çayı iç sütün azalacaktır ben bu şekilde azaltmıştım ama ben memeyi bıraktırma zamanında yapmıştım benimde çok sütüm olurdu göğsüm çok şişer ve ağrırdı iki gün nanelele durdum 3. Gün sütler azaldı meme küçüldü .ağrılarım geçti inşallah sanada yada başka okuyana da şifa olur

Bende benzer bi sorun yaşıyorum çok ilerisi olmasa da.. bir an önce çözüm bulmazsam ilerisi de olacak :KK43: naneyi koyunca ne kadar bekletmemiz gerekiyor

Ah canım benim öyle deme inşallah yeterli sütün olur. Fazlası çok fena.. yine aynı sorunu yaşıyorum nerdeyse 40 derece ateşim oldu ölüyordum
Haklısınız, her şeyin fazlası zarar. Işte benim de yetmeyince çok üzülüyorum. Mama verince canım sıkılıyor. Allah şifa versin size. Tez zamanda büyütün inşaallah bebeğinizi.

Haklısınız, her şeyin fazlası zarar. Işte benim de yetmeyince çok üzülüyorum. Mama verince canım sıkılıyor. Allah şifa versin size. Tez zamanda büyütün inşaallah bebeğinizi.
Teşekkür ederim sizde sağlıkla alın kucağınıza inşallah.. önemli olan sağlık emzir ya da mama ver.. bebeğin de sende iyi ol da 😊

X