takı konusu

sorun burada başlıyor annem kız kardeşime 200 taktılar diye 200 takacak yani bana takılan değil işin içinden çıkamıyorum :KK70:
Anneniz gram takmalı düğünde de yarım.

Ya da annenizi dinlemeyip Siz nişanda gram düğünde yarım takmalısınız. Anneniz istiyorsa 200 taksın ama siz artık evlisiniz ve size takılanı takmalısınız.

Bence amcanızın oğlu size bir şey takmadığı için annenizi ilgilendiriyor konu. Siz ne kadar isterseniz takın 200 TL de siz takın mesela. Nişanda takılar kıza kalıyor diye erkek tarafı daha az takıyor düğünde daha çok takıyor genelde, onlar o zaman kız tarafıydı ama anneniz erkek tarafı oldu. Belki düğünde karşılığını verecektir.

Bence amcanızın oğlu size bir şey takmadığı için annenizi ilgilendiriyor konu. Siz ne kadar isterseniz takın 200 TL de siz takın mesela. Nişanda takılar kıza kalıyor diye erkek tarafı daha az takıyor düğünde daha çok takıyor genelde, onlar o zaman kız tarafıydı ama anneniz erkek tarafı oldu. Belki düğünde karşılığını verecektir.

Annemi tanıyorum düğünde yarım takacak .

Bizde soyle bisey var mesala takiyi amcan taktiysa ,annenin amcanin ogluna ayni takiyi takmasi gerekir .ama bu annene duser sana degil.

o benim kizima yarim takti benimde yarim onun oglun ayarim takmam gerek diye dusunmeli .
Seninse kuzenine o sana ne taktiysa onu takman gerekir .eger sana bisey takmadiysa sen gonlunden ne gecerse onu yakarsin.mesala bizde bekardan taki beklenmiyor .ailesinin taktigi onada sayilir gibi oluyor .o daha once bekar oldugu icin takmamis olabilir .

Ben evlenirken amcamlar bana ne taktiysa onlarin cocuklari evlenirkende babam aynisini hatta fazlasini takti arti bende durumuma gore para taktim. Sizinde dogrusu anne babanizin kuzeninize gram takmasi sizde kendi maddi durumunuza gore para takabilirsiniz. Hem babaniz amca olarak sadece 200 tlmi takacak? Eger maddi olarak cok cok zor durumda degillerse yaptiklari ayip olur eger durumlari zorsa da o zmn sizde para katin onlarda birlestirip bi gr alin.

Ben evlenirken amcamlar bana ne taktiysa onlarin cocuklari evlenirkende babam aynisini hatta fazlasini takti arti bende durumuma gore para taktim. Sizinde dogrusu anne babanizin kuzeninize gram takmasi sizde kendi maddi durumunuza gore para takabilirsiniz. Hem babaniz amca olarak sadece 200 tlmi takacak? Eger maddi olarak cok cok zor durumda degillerse yaptiklari ayip olur eger durumlari zorsa da o zmn sizde para katin onlarda birlestirip bi gr alin.
bizde de öyle ne takıldıysa takılır .Annem büyük ihtimal kardeşime takılanın karşılığını takacak ondan dolayı 200 .Babam takar mı bilmiyorum.

Bizde soyle bisey var mesala takiyi amcan taktiysa ,annenin amcanin ogluna ayni takiyi takmasi gerekir .ama bu annene duser sana degil.

o benim kizima yarim takti benimde yarim onun oglun ayarim takmam gerek diye dusunmeli .
Seninse kuzenine o sana ne taktiysa onu takman gerekir .eger sana bisey takmadiysa sen gonlunden ne gecerse onu yakarsin.mesala bizde bekardan taki beklenmiyor .ailesinin taktigi onada sayilir gibi oluyor .o daha once bekar oldugu icin takmamis olabilir .

bizde de bekarlardan beklenmiyor . onların 2 çocuğu annemin 3 çocuğu var.
ablama nişanda 100 düğünde yarım
bana nişanda gram düğünde yarım
kardeşime nişanda 200 düğünde de yarım takacaklar.

Amcamların daha ilk nişan ve düğünü .
Ben zaten düğünde yarım takacağım benim sorum nişanda bana takılanı mı takmalıyım .yoksa para mı

Merhaba arkadaşlar,

Amcamın oğlunun nişanı ve düğünü var.
Geçen sene bana nişanımda gram düğünde de yarım altın taktılar.
Bu sene kız kardeşime nişanda 200 düğünde yarım taktılar.
Sorum şu olacak benim aynı şekilde takmam gerekir mi ?
Annem amcamın oğluna 200 tl takacağını söyledi ve benimde para takmam gerekiyormuş .Bilemedim, ne yapmalıyım?
Ben bana geleni takardım. Herkesin kesesi ayrılmış artık.

Merhaba arkadaşlar,

Amcamın oğlunun nişanı ve düğünü var.
Geçen sene bana nişanımda gram düğünde de yarım altın taktılar.
Bu sene kız kardeşime nişanda 200 düğünde yarım taktılar.
Sorum şu olacak benim aynı şekilde takmam gerekir mi ?
Annem amcamın oğluna 200 tl takacağını söyledi ve benimde para takmam gerekiyormuş .Bilemedim, ne yapmalıyım?
Amcanın iki çocuğu olduğunu şimdi gördüm. Sana takılanı ikiye bölüp o tutara denk gelen şekilde takabilirsin. Böylece takıyı iki kardeşe bölmüş olursun

Amcanız taktıysa anneniz takması gerekmez mi durumu varsa .
Aile büyükleri yapıyor o işleri genelde altınlar bize kalıyor 😄
Ama kuzen gelip takarsa benim de ona takmam lazım gibi olabilir

X