Düğün Takı merasiminden nefret ediyorum.farklı bi düşüncem var sizce nasıl?

benim düğünüm de;uzun hoş duran sandık koyduk içine atıldı paralar fakat bilezikler koluma takılda

Bende bi kaç düğünde denk gelmiştim sandık olayına altınların kurdelasına insanlar isimlerini yazıyodu kimin ne taktığı belli olsun diye paralarda zaten zarfta oluyodu onunda üstünde isim.Bilezikler kolyelerde kola ohhh ohh kaydirigubbakcemile3
Ama ben daha karar veremedim en iyisi anam babam usulü ne sandığı ne kesesi dikilip ayakta beklemek olar :p sırnaşık şeysırnaşık şey

bi arkadasımın düğünde de o düğünde 2 kardeşin düğünüydü cok kalabalıktı iki gelin ayrı yerlerden basladılar hem cok sık hemde kimlerin geldiğini görmüş oldu tek tek masa gezmek daha güzel oluyor sanki kamera zaten seninle birlikte geziyor ne problem olacakkii anneme (kayınvalideme ) söylemedim bakalım ne diyecek uygun bi dille onuda söylerimm ::) zor ve telaşlı işler .... tatlı telaşler:p

nişanda klasık ayakta durup gelıcek olanları bekledık ve hıc hoşuma gıtmedı bu durum düğünde kese ile herkese hoş geldın dıcez böyle karar verdik herkesin kendi tercihi

Benımde aklımda olan coookk buyuk bı sorundu canım kadınlar kulubum bunada cozum bulcak ınŞ:) canlarım tum yazılanları okuduktan sonra suna karar verdım bende kesemle gezıcem.yanlız benım baska bı sorum var bende yemeklı dugun ıstıyorum.nasıl sıralamayı yaptınız.sımdı salona gırıyoruz dans,nıkah,masaları dolasıp hosgeldın dıycezya yemek servısı ellerını optuklrımızemı olcak hakettınızalın yıyın dergıbı.garsonlarla carpıscazmı arkadan fon muzıgı olcak bız eglence yapmak ıstemıyoruz pasta kesıp dugunu bıtımek ıstıyoruz bol bol akrabalarla tanısma seklende olacak ıns.

valla en güzeli sandık çünkü benim nikahım oldu. bana birşeyler taktılar az çok ama eşimin kurdelesi bomboş kaldı. 2 çeyrek takıldı. eşimin babası babaannesi 2 kardeşi vardı sadece. sandık olsaydı bari benim taraf utanır içine birşeyler koyarlardı. of offffffff! :çok üzgünüm:

Bende bi kaç düğünde denk gelmiştim sandık olayına altınların kurdelasına insanlar isimlerini yazıyodu kimin ne taktığı belli olsun diye paralarda zaten zarfta oluyodu onunda üstünde isim.Bilezikler kolyelerde kola ohhh ohh kaydirigubbakcemile3
Ama ben daha karar veremedim en iyisi anam babam usulü ne sandığı ne kesesi dikilip ayakta beklemek olar :p sırnaşık şeysırnaşık şey

anam babam usulü sen çok yaşa ne güldüm :roflol: kızlar içinizden o gün nasıl geliyorsa öyle yapın şahsen salonda yapacaksanız odanızda eşinizle konuşun karar verin ve görevliye sölersiniz bence o şekilde olur

bende bu sandık olayını bir çok düğünde gördüm..
olabilir..gayetde şik durur..

siz bilirsiniz ama düğünden hiç bişey anlamazsınız tek tek gezip el öperken bi bakmışsın saat bitmiş ayaklarınızın ağrısıda cabası, siz bekleyin onlar gelsin hem takılar takıldıkça kaçan keyfin yerine gelir..:))

Kızlar bende elimde kese ile tek tek masaları gezeceğim.Ancak merak ettiğim mutlaka üstüme takmak isteyenlerde olacaktır.Ben ve eşim şu kurdelemi ne oluyor ondanda boynumuza takmalımıyız sizce.Sonuçta tüm takıları ben keseme almam herhalde.ılla damada takmak isteyenlerde olacaktır.Ama ben gelinliğimin üstüne istemiyorum ondan.Nasıl yapmalıyız sizce.

Takı törenlerinden bende nefret ederdim ama insan kendi düğününde hiç öyle nefret etmiyor :) Aksine eğlenceli bile geliyor. Herkes size takı takmak için sıraya giriyor ve tebrik ediyor sizi.

Ama istemeyenlere önerim. Güzel bir seper yaptırın ve takıları onun içine atmalarını rica edin. Bir arkadaşım öyle yapmıştı.

canım ne kadar cabalarsan cabala yanı fıkrın guzel olsa bıle bunu herkeze anlamıyosun bır sekılde ıstedıgın olmuyo gencler belkı anlarda buyuklerın anlayacagını sanmıyorum canım

amaannn bırakın taksınlarr kızlarrr ömürde bi seferrr bu:nazar:
hergün takmıyolar ya-tatlicadiarzu-

arkadaşlar benim kuzenimin düğününde biz şu şekilde yaptık.
kuzenim eşiyle masaları gezerken bende yanlarındaydım ve elimde kuzenim gelinliğinin kumaşından yapılmış kesesi vardı,takı takmak isteyenleri bendeki keseye yönlendirdi ve çokda güzel ve rahat oldu,
benimde bu yaz düğünüm var bende bu şekilde yapacağım,

arkadaşlar benim kuzenimin düğününde biz şu şekilde yaptık.
kuzenim eşiyle masaları gezerken bende yanlarındaydım ve elimde kuzenim gelinliğinin kumaşından yapılmış kesesi vardı,takı takmak isteyenleri bendeki keseye yönlendirdi ve çokda güzel ve rahat oldu,
benimde bu yaz düğünüm var bende bu şekilde yapacağım,

Peki damatın ve gelinin boynuna her ihtimale karşı kurdele taktınız mı.Ben takmak istemiyorum ama bazı yakınlarım şimdi erkek tarafı illa erkeğe takmak ister.Ceketine iliştirir diyor ama.Sonuçta ben keseyi uzattıktan sonjra öyle inatçı tiplerde olmaz herhalde.

biz kurdela filan takmadık cannım,250 kişil bir düğündü herkesi keseye yönlendirdik,insanlar da bende duran keseye attı,zaten öyle aşırı birde takı takılmadı,düğünde nasıl istiyorsan öyle yap bu senin düğünün başkalrını çok düşünmemek gerek,benim iki arkadaşımda bu uygulamayı yaptı çokda güzel oldu.zaten şu erkek tarafı kız tarafı takı olayınıda anlamam hiç,zaten hepsi aynı eve giriyor,insanlar neden bunda ısrar ederki fisfisfis

eVET bende kese ile tek tek masaları gezeceğim.Ama keseyi ben taşıyacağım:)

bende haziranda evlendim çok kalabalık bi düğündü çünkü küçük bi şehirde oturuyoruz ve eşimin ailesi çok tanınmış insanlar takıda çok takılacağı için ayakta bekliyemezdik kayınvalideme onun işi varsa eşimin amcasının kızı keseyi tuttu masada biz keyfimize baktık valla amaa benim kendi aile tarafımda var abimde olmuştu ama eşimin tarafında hep böle olmuş hiç takı töreni yapmamışlar size kalmış bişi valla olmayınca tören daha güsel

arkadaşlar bu sandık olayı baya güzelmiş. Biz eşimle düğün başlarken konuklarımızı kapıda karşılayalım istiyoruz. Bu durumda zaten kapıda hoş geldin demiş oluyoruz tekrar masaları dolaşmak anlamsız gibi geliyor. Ne yapsak sizce ? Takı töreni de düğünün bütün zamanını çalıyor. uf uf çok stresliyim.kafamçokkarıştı

Ewet kızlar şimdi masaları tek tek dolaşsak takıda azalma olurmu sizce? Malum devir para devri :)

X