Takı ne takmam lazım?

Eski ofisimde ki çalışma arkadaşlarımın ikiside evlenecekti ben de her ikisine de 200'er TL takarım diye düşündüm.

Birinin düğünü Mayıs'ta oldu 200 TL taktım.

Bu arada geçen hafta da benim kardeşimin düğünü oldu, ben bu arkadaşlara da davetiye gönderdim. Ama ne geleceklerini ne de takı takacaklarını düşünüyordum, pek tanımıyorlar çünkü, kardeşimde bilmez onları. Geldiler ve her ikisi de ayrı ayrı 100'er TL para taktılar.

Şimdi diğer arkadaşın düğünü de bu akşam, ben kardeşime de para taktığı için borçlu kalmamak adına 309 TL takayım diyorum ama, bu seferde Mayıs'ta düğün yapan arkadaşa ayıp olacak. İkisi aynı ortamda çalışıyor.
İlk düğün yapana 200, sonraki düğün yapana 300 takmam ayıp olur mu sizce? 200 taktığımın da evine bi hediye alırım diyordum ama bilemedim 🤔

Buna da 200 TL takıp, her ikisinin evlerine bir hediye mi yapsam sizce hangisi mantıklı?
Nasıl 309 TL
Neden 309 ?

Ne hoş yapmışlar, beğendim.
İki arkadaş da aynı ortamda olduğu için ve diğerinin de düğünü yakın zamanda olmuşken ötekine daha fazla takmazdım sanırım, fark ederse ne hissedebileceğini bilemem çünkü.
Her ikisine de şık, kullanışlı bir hediyeyle iadei ziyaret güzel bir fikir.

200 liranin ustune enflasyon farkini da ekleyip oyle takin, haksizlik olmasin 😁
Saka bir yana 200 tl takmanız mantikli olur bence. Zaten aralarinda bunun muhabbetinin gececegini sanmiyorum.

Eski ofisimde ki çalışma arkadaşlarımın ikiside evlenecekti ben de her ikisine de 200'er TL takarım diye düşündüm.

Birinin düğünü Mayıs'ta oldu 200 TL taktım.

Bu arada geçen hafta da benim kardeşimin düğünü oldu, ben bu arkadaşlara da davetiye gönderdim. Ama ne geleceklerini ne de takı takacaklarını düşünüyordum, pek tanımıyorlar çünkü, kardeşimde bilmez onları. Geldiler ve her ikisi de ayrı ayrı 100'er TL para taktılar.

Şimdi diğer arkadaşın düğünü de bu akşam, ben kardeşime de para taktığı için borçlu kalmamak adına 309 TL takayım diyorum ama, bu seferde Mayıs'ta düğün yapan arkadaşa ayıp olacak. İkisi aynı ortamda çalışıyor.
İlk düğün yapana 200, sonraki düğün yapana 300 takmam ayıp olur mu sizce? 200 taktığımın da evine bi hediye alırım diyordum ama bilemedim 🤔

Buna da 200 TL takıp, her ikisinin evlerine bir hediye mi yapsam sizce hangisi mantıklı?
Diğer arkadaşada 200 takın
Evlerine birer küçük hediye alın giderseniz

Bence eşit takın sonrasın da ikisinde birer ev hediyesi alır konuyu kapatırsınız. Hem düğünüme geldi hem ev hediyemi verdi diye düşünürler hoş olur

X