Takıntı hastalığı olanlar

benim burnumda hem estetik hem nefes için olduğum ameliyat var mesela.sol burun kanadının kenarında dikiş izi var biraz.arkadaşım bugün aa burana ne oldu iz gibi falan diye sordu.Bu hassas olduğum için kimseye söylemek istemediğim bir konudur mesela burun ameliyatım.Böyle bir soruda da belki üzülmemek için,kendimi korumak adına yalan söylerim.Ama o an birden aklıma bir şey gelemeyecek kadar utanıp kızardım."ameliyat oldum" diyiverdim."estetik mi" dedi. " evet" dedim.

şimdi mesela içim içimi yiyor ,o kadar pişmanım ki.hani keşke diyorum burnumdan et alındı deseydim(ki bu yalan değil nefes için oldum bu ameliyatın önemli bir kısmını),veya düştüm yarıldı dikiş atıldı deseydim.direk evet dedim birden anksiyete sardı her yanımı.Mesela bu akşamdan beri bunu düşünüp düşünüp üzülüyorum,pişman oluyorum,sinirleniyorum. ne bileyim beni artık estetikli,ikinci sınıf,yaratılmışlığın kutsallığı ondan gitmiş olarak görüyor,veya burjuva gibi görüyor gibi geliyor bana.Ve bu beni üzüyor. elimde değil.nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum..

canım bence takıntı yapmışsın konu başlığında olduğu gibi.
ben de senin gibi hem nefes hem dış hem iç yani ameliyat düşünüyorum
kısmet olur da olursam / olsaydım ve güzel de olsaydım her yerde söylerdim
beni eski büyük karadenizli burnuyla kimse almadı bu yüzden oldum güzel de oldum bundan sonra ben seçecem derdim :KK70:DD

benim burnumda hem estetik hem nefes için olduğum ameliyat var mesela.sol burun kanadının kenarında dikiş izi var biraz.arkadaşım bugün aa burana ne oldu iz gibi falan diye sordu.Bu hassas olduğum için kimseye söylemek istemediğim bir konudur mesela burun ameliyatım.Böyle bir soruda da belki üzülmemek için,kendimi korumak adına yalan söylerim.Ama o an birden aklıma bir şey gelemeyecek kadar utanıp kızardım."ameliyat oldum" diyiverdim."estetik mi" dedi. " evet" dedim.

şimdi mesela içim içimi yiyor ,o kadar pişmanım ki.hani keşke diyorum burnumdan et alındı deseydim(ki bu yalan değil nefes için oldum bu ameliyatın önemli bir kısmını),veya düştüm yarıldı dikiş atıldı deseydim.direk evet dedim birden anksiyete sardı her yanımı.Mesela bu akşamdan beri bunu düşünüp düşünüp üzülüyorum,pişman oluyorum,sinirleniyorum. ne bileyim beni artık estetikli,ikinci sınıf,yaratılmışlığın kutsallığı ondan gitmiş olarak görüyor,veya burjuva gibi görüyor gibi geliyor bana.Ve bu beni üzüyor. elimde değil.nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum..

canım bence takıntı yapmışsın konu başlığında olduğu gibi.
ben de senin gibi hem nefes hem dış hem iç yani ameliyat düşünüyorum
kısmet olur da olursam / olsaydım ve güzel de olsaydım her yerde söylerdim
beni eski büyük karadenizli burnuyla kimse almadı bu yüzden oldum güzel de oldum bundan sonra ben seçecem derdim :KK70:DD

ben nedense söylemeye çekiniyorum boyamakitabı:26: çünkü hani eski hali kesin bi halta benzemiyordu bunun diye düşünmeleri fikri beni rahatsız ediyor.oysa burnumda cidden hiç göze batan bir şey yoktu,sadece biraz geniş ve tombuldu o kadar. bu yüzden söylemek istemiyorum.veya "aa estetikliymiş" diye egolarını bunun üzerinden tatmin etmeleri ihtimalini sevmiyorum.

ben nedense söylemeye çekiniyorum boyamakitabı:26: çünkü hani eski hali kesin bi halta benzemiyordu bunun diye düşünmeleri fikri beni rahatsız ediyor.oysa burnumda cidden hiç göze batan bir şey yoktu,sadece biraz geniş ve tombuldu o kadar. bu yüzden söylemek istemiyorum.veya "aa estetikliymiş" diye egolarını bunun üzerinden tatmin etmeleri ihtimalini sevmiyorum.

tabi o da bir bakış açısı ama ben kendi adıma böyle düşünüyorum
estetik oldum güzel de oldum şimdi ben seçicem derdim

ne korkusu mesela
Cnm bende endise uzuntu gibi korku gibi duygular misal haberleri izledigimde genelde bir birinden kötü haberler oldur ya benimde basima gelirsa gibi..... takintilarimizi konustugumuz gun tv de takintilar isimli bir program vardi seftaliden , kediden korkanlar varmis :-) önemli olan bu hastalikmis ve korku turleri zaman zaman degisiyormus,,,senin guzellik takintin benim korku takindim berikinin ayakkabi takintisi filan

Cnm bende endise uzuntu gibi korku gibi duygular misal haberleri izledigimde genelde bir birinden kötü haberler oldur ya benimde basima gelirsa gibi..... takintilarimizi konustugumuz gun tv de takintilar isimli bir program vardi seftaliden , kediden korkanlar varmis :-) önemli olan bu hastalikmis ve korku turleri zaman zaman degisiyormus,,,senin guzellik takintin benim korku takindim berikinin ayakkabi takintisi filan

işte bak kaygılarımda ne kadar haklıyım.ameliyat olduğumu söyleyince sen bile güzellik takıntım olduğunu düşündün:KK43: keşke arkadaşıma bunu söylemeseydim.söylememeliydim...

işte bak kaygılarımda ne kadar haklıyım.ameliyat olduğumu söyleyince sen bile güzellik takıntım olduğunu düşündün:KK43: keşke arkadaşıma bunu söylemeseydim.söylememeliydim...

canım güzellik takıntısı olmayan insan yoktur
bir insan sadece düzgün giyinmeye çalışıyorsa bile, yani bırak estetik ameliyatı veya kaşı gözüyle oynamayı makyaj yapmayı, sadece giyimine bile özen gösterse güzel görünmek beğenilmek istiyordur bunu herkes ister. özellikle kadınlarda bu çok , takıntı denecek kadar. çoğu insanda vardır bu. ama insanı rahatsız edecek düzeye geldiyse pek üzerinde durmamak lazım
herkes estetik oluyor kim bilirse bilsin önemli değil
artık estetik olanlara zaten çok güzel olmuşsun diye herkes moral veriyor kimse garipsemiyor üzerinde durma.
eğer kadınların cesareti ve parası olsa, estetik olsam da şuramı düzelttirsem, demeyecek çok az insan vardır.

Cnm boyamakitabi arkadasimiza katiliyorum... estetik yaptirma imkanimiz olsa cok az kadin kendini frenlerdi herhalde 'estetik takintisi oldugunu filan anlamadim bu kaniyada zaten sizin konusmalarinizdan vardim o nedenle rahat ol, estetik oldum dediginde bu aklima gelmedi ama diger sozlerin yol gosterdi bana 'demek istedigim sey farkliydi yani asli olan takinti turu islevi sikligi siddeti degisiyor demek istedim,

artık kafaya takmıyordum mesela,sizin yorumlarınızı okuyunca daha çok kafaya taktım şimdi:) işte bendeki böyle bişey. yahu evet ameliyat oldum da ama eski halim çok daha güzeldi,kendini bozanlardanım ben.

32 yasindayin ve 17 yasindan beri ankdiyete bozuklugum var. Bunu yasamayan bilmez. Yasam biciminizi etkiliyor. 3 ay kadar ilac kullandim sonra 3-4 yil iyi sonra 3 ay kadar yine .... bugune geldik ve ben 1 aydir kabuslar ve panikler halindeyim. İyi oldugum donemde herhangi bir sikkinti bunu bidaha hortlatiyor.
İlaca gelince dr soyledigine gore beyindeki stres hormonu ilacsiz durmaz ve kendinizi ailenizi es ve cocuklarinizi yipratirsiniz. Evet dogru akli da kuruyorum. Biyerim agrisa en kotuyyu dusunuyorum. Ya bir hastaliga yakalanirsam korkusu takinti olmus dr gittim, obsesif bisey iste duymussunuzdur. Kisa sureki ilac kullandim dedim. Eger tedavi 1 yil kadar surseydi tekrarlamayabilirdi dedi.
Bi yerimden suphe etsem kosuyorum dr ve endisemden anliyor psklg sart tedavi ol diyor. Bu seydigim insanlar icinde boyle. Kurup kurup cildiricam sanki, bu yuzden gunu yasayamiyorum.
Diger yandan b12 im dusmus igne kullaniyorum, bunun dusukugude anksiyeteye yol acarmis. Kansizligimda var onada ilac verdi.
Psikiyatride lustral verdi onada basladim, yoksa ilacsiz mormale donmek cok zor.
Ben kisacasi ilac taraftariyim, iyi geliyor zamanla, birakamamak diye bir sey yok.
Yesil recete bile kullandim bu yuzden 10 yil once 2 ay kadar birakabildim.
Once Allah im aklimizi sagligimizi korusun sonrada dr tedavisi bence.
Herkese gecmis olsun.

tıpta adı okb canım ben neler çektim anlatamam sende tahmin dahi edemezsin zaten okadar derindi benimki genellikle temizlik takıntım vardı 2 yaşındada kızım var evliyim sana şunu söyleyebilirimki ilaçların arasında en iyisi anfranil mutlaka doktora git ilaç kullan yoksa çok ilerler ve psikoloğada gitmeye çalış bu kadın aile sağlığı merkezleri var ücretsiz psikologları var oraya gidebilirsin konuşmak çok iyi geliyor ve son diyeceğim kesinlikle o aklına gelenlere inanma birkez yenilirsen artık onun hep esirisin ben 5 yıl esiri oldum hayatım bitti şuan iyiyim şükür eskisi gibi sağlıklı olamasamda tam olarak

maalesef bende de takıntı ve anksiyete bozukluğu var.eskiden çok cesur bir insandım,hiç böyle sorunlarım yoktu.ama hayatta türlü türlü sorunlar,sıkıntılar üst üste geldikçe bu duruma geldim,şimdi korkularıyla azap çekerek yaşayan tuhaf bir insan oldum.işin kötüsü her geçen gün artıyor.pek belli etmemeye çalışıyorum,normal günlük rutin işlerimi,insanlarla ilişkilerimi sürdüyorum.sosyal değilim ama eskisi gibi.güçlü olmak için adeta savaş veriyorum.yıllar önce 2-3 kere psikiyatrlara gittim.ilaç tedavisi oldu major depresyon sebebiyle..aslında iyi de geliordu ama sorunlar bitmediği için tekrarlandı zaman zaman.ben de yıllardır ilaç kullanmaktan kaçıyorum artık.kendi kendime yenmeye çalışıyorum,güçlü olmaya çalışıyorum.takıntılarım da korkularım da beni rahat bırakmıyor ama.mesela annemi babamı kaybetme korkusu,günde en az 3-4 kez aklıma geliyor ve özellikle gece yattığımda çoğu kere ağladığımı bilirim aklıma geldikçe,yaşlanma ve hastalanma korkusu,yangın korkusu,aşık olma korkusu,acı çekme korkusu,terkedilme ya da ayrılık yaşama korkusu(bundan dolayı çok hatalar yaptım ),yalnız kalmaktan endişelenme,gelecek kaygısı,daha sayıyım mı bilmiyorum.:KK53:daha şimdiden böyleysem Allah ömür verirse yıllar geçtikçe daha kötü olur muyum..bu bile benim bir korkum...:KK14:bir ben mi varım böyle abartan?nasıl yeneriz,psikiyatr mı psikolog mu?

Son düzenleme:
Anne babami kaybetme korkusundan dolayi 3 yil once ilac kullandim. Emin olunn ilacsiz gecmiyor. İnsanin zayif anini kolluyor. Bir endisede tekrarliyor. B 12 im dusmus buda sinirlerimi zayiflatmis olabilir. Bir siz degilsiniz merak etmeyin. Bende sizleri okudukca bir ben degilmisim diyorum.
Su an tamamen hasta psikolojisindeyim. Midem bulaniyor. Yemiyorum iyi beslenmem lazim kansizligimda var. Vucudum karincalaniyor, niye karincalaniyor diye hersey aklima geliyor. Gemek istemiyoruk. Yatip kendimi dinliyorum. Kusuyorum. Bi yere gidiyoruz ordada panik atak yada anksiyete tutuyor birden yaniyor sanki vucudum govdem. Cok zor bir durum. Umarim ilaclarim iyilismeme vesile olur. Esim ve cocuklarimda etkileniyor bu durumdan. Dr a gore fazka uykusuzlukta bunlara yol acarmis, ikizlerim var ve ben cok uykusuz kaldim.
Allah ima siginiyorum dua edip tesbih cekiyorum. Yoksa daha kotu olurdum.

Ben de 8 ay önce doğum yaptım.zaten bundan 7 yıl öncesine kadar panik atak ve kaygı bozukluğu sebebi ile ilaç kullanıyordum.ama bırakmıştım hamile kalmak için.ama bebeğim olduğunda daha kötüye takintilarim başladı..üç yıl önce annemi kaybettim. beni çok etkikedi.isten ayrıldım virüs sebebi ile eve kapandım.bebegim çok olunca iyi olur her şey diye düşünmüştüm ama sarpa sardı.ona yetemiuorum ilk günler sutum gelmedi.agir şekilde Corona geçirdim 3 aylıkken.sanki sürekli kötü seylrr olacak bebeğime yetemiuorum gibi geliyor ..hastalık hastası oluyorum..bir yerim agrisa en kötüsünü düşünüyorum.. mesela şöyle söyleyeyim bebeğim doğduğu günden beri ıslak mendil kullandım .üç gundur buna takılıyorum niye pamuk kullanmadim ilk bebeğim di...tecrübesizlik .hastane ye git gel kontrolleri vardı. .kolik bebekti.ilk üç ay yemek bile yiyemiyorum.surekli ağlıyordu. .yere birşey düşürse oyuncağını alıp makinaya atıp yıkıyorum.aman ona değmesin buna değmesin.niye ıslak mendil kullandım bir şey olur mu..sürekli tetikte kontrol manyağı gibi oldum ..ne yapacağımı bilmiyorum..en ufak şeye takar hale geldim..pijama saçlar dağınık gün geçiriyorum.icimddn hiç birşey gelmiiyor.ne olur akıl verin bana...takintilarim yüzünden hasta olacağım.

İlk bebeğim doğduğunda bende boyleydim.kiziminkucagima verdiklerinde sanki bana bişey yuklediler o an kesin birşey olacak dedim de başka bişey demedim
Nefes alıyor mu diye yüz kere kontrol etmeler
Kimsenin kucağına vermemeler
Balkona asla çıkmamak
Ben uyurken bebeğimin kacirilacagini düşünmek gibi saçma sapan şeylerle bir kaç yıl bogustum
Bu durum beni ve kızımı çok etkiledi o zaman anormal davranışlarımin farkına varamadım

İlk çalacağım kapıyı en sona bıraktım ve ilaç tedavisiyle kendime geldim
Çevremden beni uyaran olmadı
Görmemişin çocuğu olmuş dediler.neyse
Sizde durum buna evriliyorsa muhakkak bı Dr a danışın ve arkadaşların soyledigi gibi yardım alın,sosyallesin
Bebeğinizi sağlıkla büyütün 🌼

benden daha iyisiniz:KK43:(((bu aralar çocuğu alıp balkona çıktığımda oradan aşağı düşeceğini hayal etmeye başladım böylece onu sıkı sıkı tutuyorum takiiiiiiii çocuk tepki verene kadar(canı acıyo sanırım)sonra geceleri eve hırsız girecekmiş bize sprey sıkıp uyutacakmış sonrada kızımı alıp kaçacakmış.kızımı haketmediğim düşüncesi hergün beynimde ve çıkaramıyorum .(hergün yoğurdunu evde yaparım ,balığı tavuğu kıyması günlere göre takip ederim.)sadece oyun oynama konusunda sıkıntılıyım bunada şöyle bir düşünce eşlik ediyor(kızım beni sevmiyor bana bağlı değil aslada sevmeyecek çünkü iyi bi anne değilim.babasına gidince bana gelmez teyzesine gidince bana gelmez.çok çocuk gördüm bir yabancı karşısında hemen annelerine sarılıyor ama benim kızım asla öyle yapmaz :KK14:daha anlatmadığım bi ton şey var .
Nasılda benim şuan ki durumumu anlatmşsınız ikiz bebeklerim oldu şuan 18 aylıklar ne olduysada doğumdan snra oldu dedikkeriniz birebir benimle örtüşüyor

X