Talip çok ama adam yok.

Ben katmıyorum hatta anlatmıyorum.bile ama akrabalar falan önce ona gidiyor o da tersliyor herkesi.Tekrar üzülmemi istemiyor haklı olarak ama kismetimi de kapatiyor😄
Akraba vasitasi olmasın sonra olmayınca siz uzulursunuz gerek yok
Aile dışından bulun flortunuzu

Benim bir kuzen var tanıdık vasitasiyla tanıştığı biriyle hemen nisan yapmışlar bir aya düğünleri vardı hayirli isler uzamaz düşüncesiyle
Ama ayrılmışlar sebepse kızın her seye atarlanip trip atmasiymis. Aracı olanlar mahcup olmus haliyle

Boşanmış olmanızın bir alakası yok konuyla. Adamla konuşmuşsunuz, sormuş siz de cevap vermişsiniz yüz bulmuş devam etmiş bu kadar basit. Konu asla oraya varsın istemiyorsanız kesip atacaksınız.
Ayrıca evet adam sizle cinsellik düşünmüş başka bir şey değil. Okuldakiler de bilmesin istemiş ki üstüne kalmayasınız.
Nasıl bir ilişki istediğinize önce kendiniz karar verin sonra insanlarla flörte başlayın. Öbür türlüsü sizin kafanızı kurcalayacak belli ki.

Sanki beni anlattınız. Bekarken, ben yazsam bunları yazardım. Umarım mutlu bi evlilik yaparsınız. Düzgün adamlar da var. Umudunuzu kaybetmeyin. Böyle ne idüğü belirsizlere de yüz vermediğiniz için takdir ettim sizi. Bazı kadınlar yüzünden her kadın çat diye ilişki yaşar sanıyolar.

Evlenmezseniz er geç biter. Uzun sürse de ömür boyu sürmez. Yani ben ömür boyu süren bi birliktelik görmedim. Ya da siz ömürlük ilişki istemiyosunuz bilemedim. Ama evlenince de garantisi yok tabi. İnsan sevip mutlu olduğuyla evlenmek ister. Demeyin öyle.

İyi de belli bi yaşın üstündesiniz. Evlenmeyeceksiniz okey süper ama sevgiliden beklenti ne el ele kırlarda gezmek mi? İster istemez böyle bekletileri olur işin doğası bu. Evlilik düşünmüyorum demeyin o yüzden rahatsız oluyorsanız. Lisede değiliz artık normal beklentiler bunlar.

Valla yakında adam olduguna inandigim adamin birini kapacagim iş üstündeyim. Inşallah sen de adamlardan birini bulursun güzellik :)

Devir eskisi gibi değil, şimdi önce sevişip sonra aşık oluyoruz =) Çok kötü bir şey olarak algılamayın flört ettiğiniz adamların sizi arzulamasını. Bunun boşanmış olmanızla hiç alakası yok. Ben bekarken de böyleydi.. Eşimle tanışıp 1 hafta sonra birlikte olduk, ne yani adam değil mi diyeyim. Bunun adamlıkla alakası yok, dediğim gibi ilişkilerin akışı değişti, hızlı tüketiyoruz, daha sonuç odaklı bakıyoruz, acelemiz var, koştur koştur yaşıyoruz her şeyi.. İnsanları, ilişkileri, zamanı, birçok şeyi dört nala yaşıyor tüketiyoruz. Ben de memnun değilim bu durumdan ama ayak uydurmak durumunda kalıyoruz.. Bi 10 sene önceki hızda ilerlemiyor ilişkiler yani.. Siz kendinizi dinleyin, ruhunuzu dinlendirin, sınırlarınızı yeniden gözden geçirin..
Zaman değişmiş uyum sağlamakta zorlaniyorum biz kadınlar için bunun olması için çok buyuk Bir aşk gerekli bence

Allah’a şükür boşandıktan 4 sene sonra 2. Evliliğimi yaptım. Şimdi mutlu ve huzurluyum. Ama o 4 sene çektiklerimi bir ben bilirim. En kötü günlerde bile Allah’ın bir yerlerde benim için planı olduğunu, hiçbir kulunu unutmayacağına inandım. Sizde kısmetinizi kimsenin kapatmasına izin vermeyin. Dış görüntünüzün dikkat çekici olduğunu yazmışsınız. Bu sizin için çok avantaj. İnsanlar dışını merak etmediği birinin içini de merak etmezmiş. Emin adımlarla sağlam ilerleyin. İnşAllah kalbinize göre birini bulursunuz 🙏🏻
Inşallah benim de karşıma iyi biri çıkar eşiniz daha önce evlenmiş miydi peki

Boşanmış olmanızın bir alakası yok konuyla. Adamla konuşmuşsunuz, sormuş siz de cevap vermişsiniz yüz bulmuş devam etmiş bu kadar basit. Konu asla oraya varsın istemiyorsanız kesip atacaksınız.
Ayrıca evet adam sizle cinsellik düşünmüş başka bir şey değil. Okuldakiler de bilmesin istemiş ki üstüne kalmayasınız.
Nasıl bir ilişki istediğinize önce kendiniz karar verin sonra insanlarla flörte başlayın. Öbür türlüsü sizin kafanızı kurcalayacak belli ki.
Evet ben de direkt öyle düşündüm ha bir de su olabilir okuldaki başka bir hocaya da mi yazdı acaba duyulmasını istemiyor dedim🤣

İyi de belli bi yaşın üstündesiniz. Evlenmeyeceksiniz okey süper ama sevgiliden beklenti ne el ele kırlarda gezmek mi? İster istemez böyle bekletileri olur işin doğası bu. Evlilik düşünmüyorum demeyin o yüzden rahatsız oluyorsanız. Lisede değiliz artık normal beklentiler bunlar.
Ben mi dar kafalıyım yaa😄tabi normal şeyler de belli bir süre sonra bence daha tanışır tanışmaz degil

Bizim ülkemizde boşanmış kadınlara karşı sanki her an cinselliğe hazırmış,her an evet diyecekmiş gibi gerizekalıca bir algı var.İğrençler.

Bence insanlara evlenmeyi düşünmediğinizi söylemeyin. Zaten duygusal bir şeyler yaşamaya karar verdiğiniz insanla koşa koşa gidip nikah günü almayacaksınız malum. Hoşlandığınız kişi size bir teklifle geldiğinde "Yeni boşandığım için benim zamana ihtiyacım var. Birbirimizi tanıyalım" dersiniz. Ama boşanmış bir kadının evlilik düşünmüyorum demesi, her ne kadar doğru bir düşünce olsa da bundan böyle evlenmeden takılacak yaşasın anlayışı ile art niyetli tiplerin de iştahını kabartıyor ülkemizde maalesef.

Bu adam bana duzgun bir tip gibi gelmedi. Kimseye soylemeyelim ler vs ne alaka? Gizli kapakli bir sey yasayasi vardi ama tutmadi belli ki.

Ben mi dar kafalıyım yaa😄tabi normal şeyler de belli bir süre sonra bence daha tanışır tanışmaz degil
Yoo estağfurullah. Ama belli bi yaştan sonra kadın erkek ilişkiler masumiyetle ilerlemiyor. Ben evlenmeyi tercih ederim mesela başkası evlenmemeyi sevgili kalmayı tercih eder. Ama cinsellik olur bi şekilde. E siz de direkt evlenmeyi düşünmüyorum deyince bi beis görmediğinizi düşünüyorlardır. Tanışır tanışmaz söylemeyin o zaman nasip deyin geçin.

Yoo estağfurullah. Ama belli bi yaştan sonra kadın erkek ilişkiler masumiyetle ilerlemiyor. Ben evlenmeyi tercih ederim mesela başkası evlenmemeyi sevgili kalmayı tercih eder. Ama cinsellik olur bi şekilde. E siz de direkt evlenmeyi düşünmüyorum deyince bi beis görmediğinizi düşünüyorlardır. Tanışır tanışmaz söylemeyin o zaman nasip deyin geçin.
Evet hatayi orada yapmış olabilirim ama bu arakdas da pek iyi niyetli yaklasmadi bence

Inşallah benim de karşıma iyi biri çıkar eşiniz daha önce evlenmiş miydi peki
İnşAllah. Ama sağlam adımlar at. 2 düşün 1 hareket et. Sen dar kafalı değilsin. Uzun evlilik yapıp, boşanan kadınlar yeni düzene adapte olmakta zorlanıyor. Bu esnada üzülmeni, hayal kırıklığına uğramanı, cesaretini kaybetmene neden olacak riskler almanı istemem. Benim eşimin ilk evliliği. İkimizinde çocuğu yok. Kayınvalidem başlarda bik bik etmeye yeltendi, dul filan diye eşim senin fikrini sormuyorum, sadece evleneceğimi haber verdim dedi, ağzını kapadı. Umudunu kaybetme. Sen boşanarak zaten bir bedel ödedin. Boşanmak, kendini yarı yolda kalmış gibi hissetmek çok zor bir travmaydı. Bundan sonra mutluluğun sana borcu var. Bende senin için dua edeceğim 🙏🏻

Merhaba hanımlar,
Yaklaşık bir sene önce çok rezil bir şekilde boşandım.Eski kocam başkasına aşık oldu malını mülkünü bırakıp defoldu. Zaten cok kötü ve sorunlu bir evliliğimiz vardı asla değer görmediğim hep son plânda olduğum sevilip sayilmadigim ailesi ve kendisi tarafından ekonomik ve psikolojik şiddete uğradığım bir evlilikti.O zamanlar uzulsem de su an utanmasam iyi ki aldatmis diyecegim cunku baska turlu ben ondan ve ailesinden kurtulmaya cesaret edemezdim.Uzunca bir süre "hepinizden tiskiniyirum" modunda gezsem de ben de birine ihtiyaç duymaya başladım.Sevip sevilmeyeli cook uzun zaman oldu kalbimin yerini unuttum😞Bu süreçte karşıma birçok kişi çıktı.Direkt gelip söyleyen ya da birilerinden haber gönderenler oldu ama süreç hep aynı ilerledi.Normal bir şekilde konuşurken daha ortada flortlesme bile yokken yani tanışma aşamasında erkekler çok ilginç bir şekilde cinsellik konuşmaya çalışıyor.Tabi yüz bulamadıkları için ilerleyemiyorlar ama yok"Keske yanımda uyusan seni kucağıma alsam" vs.Baslarda salak gibi konuşarak değiştirmeye çalışıyordum artik bir kerede anlamazsa engeli basıyorum.
Her neyse bunların arasında benim de gönlümün kaydığı biri oldu aynı okulda çalışıyoruz benden 3 yaş küçük ve daha önce hiç evlenmemiş.Enerjisi epey yüksek onun da ilgisinin olduğunu ilk haftadan anladım zaten.Her neyse beni sosyal medyadan ekledi watsapp derken biz baya konuştuk.Konusurken konu yemeğe geldi ben de sende yiyip yiyip kilo almayan bir tıp var dedim.Yok ya kilom var dedi.1.5 iskenderi yersin yiyemezsin mevzunundan bana birden dönüp konuştuklarımız aramızda kalsın kimse bilmesin, dedi.Ben de zaten ne var ki konuştuklarımizda biri bilsin dedim.Işte birbirimize yanlış şeyler hissedersek hoş olmaz orası iş yeri engel olmayabiliriz kendimize dedi.Bende de eski eşten kaynaklı pısırık arkamda durmayan erkekten nefret ederim.O an birden soğuma geldi kendimi geri çektim bir süre sonra da açık açık durumu anlatıp konuşmaya devam ettiremeyecegimi söyledim.Boyle deyince de kıymete bindim tabi.Hala derdinin ne olduğunu anlayamadım ama.Bana karşına iyi biri çıkarsa tekrar evlenir misin dedi.Ben de düşünmediğimi söyledim bundan kaynaklı mi bilmiyorum ama konuyu değişik yerlere çekti.Bana karşı fiziksel çekim hissettin mi?Yanında uyumami istedin mi?gibi şeyler sordu ben de hayır dedim ikisine de.Bana hırs yaptiriyorsun çok güzelsin reddedince daha çok hırslanıyorum yapma dedi.Ben de taktik gibi bir amacim olmadığını bir gün ona karşı öyle bir şey hissedersem söyleyeceğimi söyledim.Cok bozuldu.Samimiyeti keselim o zaman burada dedi.Cunku birbirimizi gördükçe ve konuştukça ben dayanamayacağım seni de kendimi de bu durumdan korumak istiyorum dedi.Kimse bilmesin deme sebebi de okuldakiler onun benden faydalanacağını dusunurmus(!) Ben de bunlar onların değil senin fikrin olmasın dedim.Aklinda böyle yer etmek istemiyorum faydalanacak olsam muhabbeti burada kesmezdim dedi ve o şekilde bitti.
Amacı cinsellik miydi aynı işyerinde olduğumuz için veya benim tavrimdan dolayı böyle bir şey yapamayacağını anladı mi ne oldu bilmiyorum.
Sadece bu sektörden çok uzak kaldim😁Artık işler böyle mi yürüyor? Ukalalik olarak algılamayın ama standartın bir tik üstü güzel sayılırım.Yani yolda yürürken bile gözlerin bana döndüğünü hissedebiliyorum ama kesinlikle duruşu olan biri olduğumu düşünüyorum.Yani herkesle hemen samimi oluveren her lafı söyleyip her lafı kaldırabilecek bir insan değilim.Bunlar nereden buluyorlar bu cesareti? Yoksa boşanmış bir kadın olduğum için bedel ödemeden bir şeyler yaşayabilecekleri biri olarak mi görüyorlar? Bu zamana kadar çoğu hiç evlenmemiş insanlardı boşanmış biriyle görüşsem böyle olmazdı diyorum bazen.Duygusal olarak birine çok ihtiyaç duyarken onların daha ben bir şey hissedemeden konuyu buraya getirmeleri beni soğutuyor.Birine rahatsız olduğumu söyleyince imamla konuş dedi hatta😡Bunlar bosanmis kadin olmanin bedeli mi yoksa karsima boyleleri mi çıkmış hep?
Bazi arkadaslar liseli miyiz tabi bir yastan sonra cinsellik yasanacak vs diye yazmis size ama ben sizi anliyorum.Evlenmeden once cinselligin kesinlikle yasanmasi gerektigini düşünmeme ragmen..Aslinda biz turk kadinlarinin asil problemi, erkeklerimizin!! Secici davranmamasi ve cinsellik odakli olmalari..Flortlestiginiz adam size siz oldugunuz icin degil guzel ve sevisilebilecek kadin oldugunuz icin ilgi gösteriyor diye düşünüyorsunuz ki gayette haklisiniz! Bu adamla olmayin zaten.Cunku kimse duymasin demis.Yani gunubirlik yatip kalkalim ama adim seninle anilmasin! Neden? Cunku bu adam ve bunun gibiler kadini yürüyen bir cinsel organ olarak görürler!! Sizin karakteriniz, sevdiginiz yemekler, dinlediginiz muzikler, gitmem istediğiniz yerler onun umrunda bile degil..Siz sadece eline yüzüne bakilan bir " kadin" siniz..Kadinlarimiz da boyle adamlari gore gore " evlenmeden olmaz" diye düşünüyorlar haliyle..Yani cinselligi israrla reddeden biz kadinlar degiliz, erkekler israrla herseyi cinsellige baglamaya calisiyorlar..Sizin işiniz zor biraz üzgünüm 😊

Bazi arkadaslar liseli miyiz tabi bir yastan sonra cinsellik yasanacak vs diye yazmis size ama ben sizi anliyorum.Evlenmeden once cinselligin kesinlikle yasanmasi gerektigini düşünmeme ragmen..Aslinda biz turk kadinlarinin asil problemi, erkeklerimizin!! Secici davranmamasi ve cinsellik odakli olmalari..Flortlestiginiz adam size siz oldugunuz icin degil guzel ve sevisilebilecek kadin oldugunuz icin ilgi gösteriyor diye düşünüyorsunuz ki gayette haklisiniz! Bu adamla olmayin zaten.Cunku kimse duymasin demis.Yani gunubirlik yatip kalkalim ama adim seninle anilmasin! Neden? Cunku bu adam ve bunun gibiler kadini yürüyen bir cinsel organ olarak görürler!! Sizin karakteriniz, sevdiginiz yemekler, dinlediginiz muzikler, gitmem istediğiniz yerler onun umrunda bile degil..Siz sadece eline yüzüne bakilan bir " kadin" siniz..Kadinlarimiz da boyle adamlari gore gore " evlenmeden olmaz" diye düşünüyorlar haliyle..Yani cinselligi israrla reddeden biz kadinlar degiliz, erkekler israrla herseyi cinsellige baglamaya calisiyorlar..Sizin işiniz zor biraz üzgünüm 😊
Yaa o kadar güzel özetlemişsiniz ki beni benden daha iyi anlatmışsınız evet sorun kesinlikle cinsellik yaşamam değil bana sadece bu amaçla yaklaşılması.Bir de kendimi kötü hissetmeye başladım yani bir lafı söylenebilecek insan vardır söylenmeyecek insan vardır.Bana nasıl söyleyebilirler diyorum

İnşAllah. Ama sağlam adımlar at. 2 düşün 1 hareket et. Sen dar kafalı değilsin. Uzun evlilik yapıp, boşanan kadınlar yeni düzene adapte olmakta zorlanıyor. Bu esnada üzülmeni, hayal kırıklığına uğramanı, cesaretini kaybetmene neden olacak riskler almanı istemem. Benim eşimin ilk evliliği. İkimizinde çocuğu yok. Kayınvalidem başlarda bik bik etmeye yeltendi, dul filan diye eşim senin fikrini sormuyorum, sadece evleneceğimi haber verdim dedi, ağzını kapadı. Umudunu kaybetme. Sen boşanarak zaten bir bedel ödedin. Boşanmak, kendini yarı yolda kalmış gibi hissetmek çok zor bir travmaydı. Bundan sonra mutluluğun sana borcu var. Bende senin için dua edeceğim 🙏🏻
Yaa ben de böyle birni arıyorum işte kaya gibi arkamda duracak kimseye laf ettirmeyecek ama bana da aman kimseye söyleme diyen tipler denk geliyor.Gercekten şu zamana kadar o kadar kişiyi reddettim ki artik umudum da kalmadı adam kaldığına dair

X