Tam 20 yl oldu hla acm dinmedi........:(

hepinize dilekleriniz ve dualarınız için çok teşekkür ederim ..
iyiki varsınız ..beni anlayan insanlar o kadar az ki çevremde sizlerden daha çok güç aldım sağolun varolun :Saruboceq: a.s.

burcum sen napmışsın bölesenağlama inanki içim parçalandı çok kötü oldum senin bu gücünü nerden aldığını böylece anlamış oldum nolursun hep böle güçlü kal canım şimdi olduğu gibi çocuklarının üzerinden annenin senin kanatların eksik olmasın:Saruboceq:
güzel allahım evlatlarına senin yokluğunu göstermesin inşaallah:Saruboceq:

gözlerim dolu dolu oldu
allah sabır evrsın mekanı cennet olsun ınsallah senağlama

ALLAH sabır versin canım ... ALLAH ailene ve sana sağlıklı huzurlu mutlu uzun ömürler versin canım...

:çok üzgünüm: çok ağladım hala ağlıyorum senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama

canım benim..küçücük yaşında çok zor bir sınav atlatmışsın...
ALLAHIM sana sabırlar versin.....
kızlarınla birlikte ömür boyu mutlu yaşarsınız inşallah...
Anneciğininde mekanı CENNET olsun....
inşallah orda buluşursunuz canım...........

allah rahmet eylesın
sıze versın annenınızın omrunu sızı cocuklarınızın basından eksık etmesın

Offf nasıl bir acıdır bu senağlama senağlama Allahım kimseye göstermesin senağlama Allah sana sabır versin :Saruboceq:

merhaba arkadaşlar, bu yılın son günü hepimizde ardımızda bıraktığımız sevinçlerin, hüzünlerin izleri var..umarım sevinçleriniz daim olsun Allah hüzün yüzü göstermesin hiçbirinize..
ben yılbaşı günlerini pek sevmem ve çocuklarım olana kadar kutlamazdım.
çünki çok sevdiğim biricik annemi tam 20 yıl önce bir yılbaşı gecesi kaybettim..
o zamanlar 12 yaşındaydım anneciğim zaten kalp hastasıydı kendisi 18 yaşındayken rahatsızlanmış ve 4 kez açık kalp ameliyatı olarak kalbinde bir pille yaşamaya m ahkum kalmıştı..hatırlarım küçüklüğümde kucağında yattığımda o pilin sesine okadar alışmıştımki bana annemin ninnisi gibi gelirdi onu kaybettikten sonra uyuyamadım haftalarca o sesi o kokuyu aradım ,istedim..
doktorların anneme doğurursan ölürsün demesine rağmen , annem herşeyi göze alarak beni dünyaya getirmiş ( bazen nedendi bu mucadele diyorum nedenn sadece 12 yıl içinmi :çok üzgünüm: ) bana mükemmel bir anneydi hatta babaydıda, çünki babam beni hiç sevmedi yada göstermedi ..annem ikisininde sorumluluğunu üstlencek kadar güçlü bir kadındı..
benim anneme hiç bişi olamazdı çünki o benim annemdi..inanırmısınız ben annem vefat edene kadar 1 gece bile ayrı geçirmedim okuldayken bile özler ağlardım sanki biliyomuşuz birbirmize doyamıcağımızı senağlama
işte sene 1988 in kasım ayıydı .annem bir sabah uyandığımda bir anda çökmüştü bana kızım fazla eşya al yanına ananenlere gidcez ben çok hastayım orda kalcaz dedi..bende anne ben sana bakarım dedim olmaz kızım çok üşüyorum, hiç iyi diilim dedi.aslında yüzündeki çöken ifade sanki bana tehlike oldunu hissettirmişti ama dediğim gibi konduramazdım..o gün evimizden ayrıldık ve bir daha bir aile olarak hiç dönemedik oraya benim o günden sonra ilk gidişim annemi kaybettikten sonra eşyalarını ellerimle çantalara koyup dağıtmam içindi senağlama
günlerce hastane ve ev arasında mekik dokudu annem ben orta 2. sınıf öğrencisiydim derslerime çok önem verirdi ve asla hastaneye gelip etkilenmemi istemedi.onu ancak hafta sonları eve geldiğinde görüyodum..geceleri ananemin koynunda onu arıyordum ağlıyarak uyuyakalırdım hep..
işte böyle geçen 1 buçuk ayın sonunda yılbaşı günü gelip çatmıştı..o gün annemi eve yolladılar iyi görünüyordu hatta bana hadi ellerime oje sür ne zamandır bakamadım kendime dedi bende en sevdiği kırmızı ojelerini sürdüm tırnaklarına ( nerden bilebilirdim ki ertesi gün silcem buz gibi ellerinden o ojeleri ) güzel başlayan akşam saat 11 cıvarı annemin nefes alamama problemi başladı sürekli bana bakıyordu hep göz gözeydik ama neden yanına gidmedim bilmiyorum elim ayağım tutmuyordu gidemedim keşke gidip son kez doyasıya öpüp koklayıp kalbinin son atışlarını dinleseydim senağlama onu en son hatırlayışım dayımın kucaklayıp hastaneye götürmek için arabaya bindirirken başını son bir hamleyle zorla kaldırıp bana bakışıydı 20 yıldır hep o gözleri gözümde başka hiç birşeyini hatırlmaıyorum :çok üzgünüm:
gece 2 di dayım geldi kapıya ananem açtı ve ben koridorun diğer ucundayım sadece çığlık duydum ve anladım hemen 1 buçuk aydır yattığı yatağa koştum kırmızı şalına sarıldım ve ağladım halada ağlıyorum ölene kadar ağlıcam ..
anneciğim seni çokkkkkkkkk özledimm torunların seni hiç tanımadı ama çok seviyorlar ,,

arkadaşlar sizleri üzdüysem özür dilerim ama kk benim ailem , bu duygularımı yıllardır kimseye anlatamadım ..ama sizlerle paylaşmak istedim .. :enbuyukkk:

canım ben 47 yaşındayım annemi 29 ekim 85 te kaybettim benim annemde kalp hastasıydı ne mutlu sana ki annenin son zamanlarında yanındaymışsın kaç yıl geçti aradan hala içim buruk bazen inanasım bile gelmiyor çünkü öldüğü zaman yetişemedim şimdi diyeceksin bana ne mutlu sana dediğim için sakın kızma benim enküçük kardeşim 5,5 yaşındaydı annem 44 yaşındaydı o kkardeşim çok çekti üvey anne derdi ablam ve ben evliydik 3 tane erkek kardeşim kaldı hepsi çok perişan oldular benim iki çocuğum hiç anneannelerini hatırlamıyorlar senin yazını ağlayarak okudum insan hangi yaşta olursa olsun annesine ihtiyacı var allah seni çocuklarından ayırmasın okuyunca duygulanıp duygularımı sizlerle paylaştım kusura bakmayın bende sizi üzdüysem öpüyorum

canım ben 47 yaşındayım annemi 29 ekim 85 te kaybettim benim annemde kalp hastasıydı ne mutlu sana ki annenin son zamanlarında yanındaymışsın kaç yıl geçti aradan hala içim buruk bazen inanasım bile gelmiyor çünkü öldüğü zaman yetişemedim şimdi diyeceksin bana ne mutlu sana dediğim için sakın kızma benim enküçük kardeşim 5,5 yaşındaydı annem 44 yaşındaydı o kkardeşim çok çekti üvey anne derdi ablam ve ben evliydik 3 tane erkek kardeşim kaldı hepsi çok perişan oldular benim iki çocuğum hiç anneannelerini hatırlamıyorlar senin yazını ağlayarak okudum insan hangi yaşta olursa olsun annesine ihtiyacı var allah seni çocuklarından ayırmasın okuyunca duygulanıp duygularımı sizlerle paylaştım kusura bakmayın bende sizi üzdüysem öpüyorum

cnm. benim seninde başın sağolsun ..
acı ne zaman yaşanırsa yaşansın aynıdır. benim kayınvalidem annesini 93 yaşında kaybetti ama çok ağladı çok üzüldü hala içinde şunuda görseydi dediği zamanlar oldu..ben üzülürdüm öyle dedğinde ama o düşünemiyordu..
düşünün anneciğim benm genç kızlığa ilk adım atışımı heyecanla bekliyordu hergün sorardı varmı kızım bişi diye ve ne acıdır ki ben annemin vefatının 7. günü adet oldum ona haberi mezarının başında verdim senağlama ergenliğe adım attığım yıllarım çok acıydı babam annemin vefatının üzerinden 1 buçuk ay geçtikten sonra evlendi ve daha annemi kaybetmeye alışamamışken birde üvey anne derdi çektim yıllarca ..
çok istememe annemin bana tek vasiyeti oku demesine rağmen başarılı olamadım..19 yaşında hiç tanımadığım biriyle evlendim ama şükürler olsun ki anneciğimin cennetteki duaları sayesinde çok iyi biri çıktı karşıma :Saruboceq:
anlatmak istediğim hangi yaşta olursa olsun anneye ihtiyac var evet ne mutlu ki bana ben 12 yılda olsa anne sevgisini fazlasıyla tattım ..
ya tadamayanlar :KK43:( ya bir kez olsun bile anne sözcüğünü kullanamayanlar :KK43:( hele anne kokusunu hiç duymamış olanlar ..
beterin beteri var derler ya işte böyle birşey.. :çok üzgünüm:

Canım duygularını yaşadıklarını o kadar güzel ifade etmişsin ki gözyaşlarımız okurken kendiliğinden akıyor. Başın sağolsun. Allahım sana dayanma gücü versin. Sonuçta sende bir annesin.
Tüm kayıplar çok zor ama anne bambaşka ....
Hangi yaşta olursan ol her zaman anneye ihtiyaç duyuluyor.
Anneciğinde mekanı cennet olsun.
Allahım sana ve çocuklarına onlarla birlikte yaşayabilceğin uzun ömürler versin,sizi ayırmasın.

seni tanimiyorum ama annenin senin yuzunu yasadiklarini film gibi gecirdi gozlerimin onunden ne mutlu annene ki senin gibi tutkuyla annesini boyle anan hatirlayan bir evlat yetistirmis annesini cok seven biri olarak yazini okurken gozyaslarima engel olamadim annecigine Allahtan gani gani rahmet dilerim yattigi yer nurla dolsun mekani cennet olsun o yattikca Allah sana evlatlarina ailene omurler versin unutma birer olumluyuz birgun tum sevip yitirdiklerimize kavusacagiz bu yalan dunyadan gercek dunyaya gocecegiz iste o zaman annecigin sonsuz bir zaman kavraminda yaninda olucak ve ayrilmayacaksiniz seni yanaklarindan opuyorum arkadasim ne mutlu senin gibi vefali evlatlari olan annelere

senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
basın sagolsunn aglıyorum şu an allahım anne acısı yaşatmasın bana
hep derim onun canını benden önce alma allahım diyesenağlamasenağlama

Bugün bir üniversiteli gençlerin haberinde birde senin bu yazını görünce ağladım.. İçim burkuldu ne denebilirki sözler yetermi bu acıya hangi kelime tarif edebilir.... Anneme çok çok düşkünüm fazlasıyla Allah' a şükür sağ ama hp bu korku var.... Dayanılması güç bir acı . Rabbim bol bol sabırlarını versin inşallah... Ve yolun anneciğinle cennet kapısında buluşur inşallah

uzun zamandir böylesine icimden etkileyen bir yazi okumamistim....
biz okurken bu kadar etkilendik senin neler yasamissindir...
allah rahmet eylesin canim, mekani cennet olsun annenin...
allah seni cocuklarina, cocuklarinida sana bagislasin...

hiç kolay değil canım çocuk yaşında yaşadıkların allah rahmet eylesin başınız sağolsun

allah yardımcın olsun inan çok üzüldüm..ağlamamak için kendimi zor tuttum...

Okuyamadım yazını dayanamam diye ilk satırlar yetti zaten
Allahım sabır versin canım ne diyeceğimi bilemiyorum
Dün yeni yılı kutlarken aklıma bu düştü birden bugünde bir yakınını kaybeden nasıl geçirir bugünü diye düşündüm düşündüm düşündüm dakikalarca arkadaşlar bile fark etti dalgınlığımı Allahım dedim sn insanları sevdiklerinin yokluğuyla sınama...
Rabbim sabır versin....
Allahım mekanını cennet yapsın....

gece gece içim titredi,ağlayarak okudum.senı çok iyi anlayabiliyorum canım bende annemı 15 yaşında kaybettim.annemde rahatsızdı,kanserdi.birgün önce beraber gülüp oynarken gece de gel kızım yanımda uyu demişti,gece koynunda uyurken sabah fenalaşmıştı.Ozamanı anı,yaşadıklarımı asla unutmam....
Allahım hepimize sabır versin...Mekanları cennet olsun canım arkadaşım...
kaç yaşında olursak olalım illa kı anne aranıyor.annesiz büyümek nedir bilirim.bende anne olup çoçuklarım için ailem için daha sıkı bağlanmak istiyorum hayata....
hersabah uyandığımda ailemın yokluğunu hissetmek canımı yakıyor.ama biliyorum birgün bende kavuşacağım onlara o mis kokusunu içime cekeceğim sarıp sarmalayacak beni.
Allah sana eşine uzun ömürler versin canım.çoçuklarında herzaman mutlu ve sıcacık bir aile olun canım...

X