Tarih Tekerrürden mi ibaret ?

Zaza23

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
1
2
35
Evet bayanlar biraz uzun olacak ama soluksuz okuyacağınız düşüncesindeyim. Bu sefer Allahın izni ile bu aşk hikayesi mutlu bitiyor. Gerçi daha ölmedik Allah-ualem bilir amma şimdilik durumumuz bu. Ben 3 senedir bütün yazdıklarınızı okuyorum. Kadınlara nasıl davranılır, nasıl düşünülür, nasıl mutlu edilir sırf bunu anlamak için ayda yada haftada 1 kez açıp okuyorum. Sağ olsun bacılarım bu konuda dertleri de eksik olmuyor çözümleri de.

Öyleyse başlıyorum. Kahveniz varsa yada çayınız varsa alın. Sıkı bir macera sizi bekliyor.

1) İlk aşkımı 17 yaşında tanıdım. Farklı liselerdendik. Arkadaş vesilesi ile tanışdık. Yemyeşil gözleri ile bir güzellik abidesiydi. Çocuktuk. Aşık oldum. Sakallarım bile yoktu daha. Üniversite yıllarına kadar doğru düzgün sorunumuz yoktu. Evlenmek istedim. Ama ortada bir sorun vardı. O Alevi ben Sünni idim. Oysaki ailemin isimleri bile Ali Hasan Hüseyinken. Vermediler. Ayrıldık. Beni unutmak için başkasına gitti. Bir süre sonra gördüm. İçimde birşeyler öldü ve en yakın arkadaşıma sarılıp alkolün de etkisiyle hıçkıra hıçkıra ağladığımı bilirim. Bir gece çok içip sarhoş olduktan sonra aradım. ''Hani böyle bir mesele olursa kaçacaktık ? Ne oldu bize? dedim. ''Zora gelince olmuyormuş'' dedi. O 3 kelime kara karga misali üstüme çöktü. Banyoya girip bileklerimi vurdum lakin çok derin kesmediğimden sorun olmadı. Alkol ve cahil cesareti işe.

Sonra ben ismini veremeyeceğim işlere girdim. Okulu bitirdim. Suriye Kosova ve Çeçenistan'da bulundum. Ailem bu cocuk bir yerde kendini öldüretecek arkasında kaybedecği birşey olsun deyip evlendirmeye calıştılar, bana bir kız buldular. Çok güzeldi. Kapalıydı. Hafızlık okuyordu. Muhafazakar ailem alevi sevdiceğime ses çıkarmamış ki -çıkartamaz benim karım olacaktı- belki muhafazakar bir kız bulursak mutlu olur diye düşünmüş.

Buluştuk. Çok hoş kibar ve Beren Saate benzeyen ama ondan daha güzeldi. Yumuşak başlı ve kibardı. Sevecen tavırları vardı. İyi bir ilişki oldu. Bende işlerimi bırakıp babamın şirketini devraldım. Ataerkil ailem çok bekar gezdirmez :) Evlilik için görüş ailesiyle dediler. Görüştük.

1. buluşma çok iyi geçsede ikinci buluşmada .... asıllı olduğum için kabul etmediler. Kara bulut gibi çöktü ilişkimizin üstüne annesi ki iyi bir kadındı. Meğerse bizim pederin milletinden-ki ben kendimi Türk gibi görüyorum annem Türktür Türk gelenek ve göreneklerine göre yetiştim- bu kadına ve o kızın ailene büyü yaptırmış. O yüzden hiç sevmiyorlarmış.

2) Bacılar ablalar gardaşlar. Öyle gururum incindi ki anlatamam. Hani erkeklerde olur. Erkeklik gururu. Hah o gitti işte. Öyle ezik öyle vasıfsız hissettim ki kendimi mezapotomyanın savaş bölgelerin de bile böyle bir korku hissetmedim. Utandım. Sanki sorun bendeymiş gibi. Başım önüme düştü. Lafı çok uzatmadan ayrıldım. Bir sevdiğimi farklı mezhepten birini de farklı ırktan kaybettim.

Akşama da ayrıldım. Olmuyor dedim. Ben bu eşekten düştüm. Kendimi öldürmeye cesaretim olmadığından başkası yapsın diye başka ülkelere gittim. Takdir-i İlahi.. Cilveyi Rabbani. Ölmedik işte.

Balkanları çok sevdiğimden Kosova'daki arkadaşlarımın yanına gittim. Belgrad'ı gezmeye de gittik. Orada oradaki arkadaşların bir arkadaşı ile tanıştım :) Uzun boylu çok zeki mükemmel derece de zeki hemde. 5 6 dil yüksek mühendis. Aşık oldum. Facebook'tan konuştuk. Sonraki Balkanlara gidişim hep onun için oldu. Hani Türküsü de var. Benim de bu diyara gidişim bu güzelden ötürü. Hah aynen öyle işte.

Delikanlı adama yakışmaz. En ufak bir yanaşma bile yapmadım. Ki ağırbaşlı kız. Sevmez öyle şeyleri. Sevgili olduk. Ona dürüstçe bütün geçmişimi herşeyimi o 1 senede anlattım çünkü artık yalansız dolansız adam gibi bir aşk istiyorum. Bende bir insan evladıyım beni de bir ana doğurdu çünkü.

Tek şartım cocukların müslüman olmasıydı. Kendisine hiç baskı yapmadım ama İslamı da iyi anlamışım ki müslüman olmak istedi. Çok şükür. Az mürekkeb yalamadım. Bilgim vardır. Ona da çok mutlu olduk. Ailem bu sefer olsun istiyorlardı.

3) Ailesiyle tanıştım. Babası 4 sene evvel kalb krızinden vefat etmiş. Annesi ile konuştum. Yaranmak için yalakalık bile yaptım. :) Ama bana benim teröriste verecek kızım yok demesin mi ? Müslüman Türk olmam ona göre terörist olmam demekti. Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Son 4 senem yaşadıklarım gözümün önüne geldi. Ulan dedim. Birini farklı mezhepten birini farklı ırktan kaybettin. Bu sefer gittin hem farklı dinden hemde farkı ırktan buldun. Manyak mısın oğlum sen diye geçirdim içimden. Aşkın kolayı bizi bozar zaten. Zor olacak ki aşk olsun.

Dedim zaman bu zaman. Söyle içindekini. Ben kızını seviyorum. Ya seve seve yada zorla ki vermezseniz bu evden kan çıkar ben bu kızı alırım diye son sözümü söyledim. :) Gavur kaynanam baktı karşıdaki eski alttan alan adam yok savaşçı bir Türk var. Tabi her görüşe saygı duyuyoruz dedi. Kızı verdi.

1 sene geçti. Şimdi çok iyiyiz. Bende bir daha o adam hiç olmadım. Şimdi çok yakınız. Ve ben o kızla evlendim. 7 aylık evliyim. 2 senelik güzel bir muhabbetimiz var Allah bozmasın. Kadere bak.

O herşeyini bırakıp geldi. Bende herşeyimi Türkiyemde çok sevdiğim vatanımdan bırakıp birikimimiz olsun diye yurt dışına çıktık. İkimizde mühendislik okuduk. Halimiz vaktimiz yerinde. Akşamları flim izleyerek farklı dillerde konuşarak yada ona Kur'an öğrenerek geçiyoruz. O öyle bir anda geldi ki kalbimizin bütün karamsarlığını aldı. İçimizin bütün muhabbetini ona akıttık. İsmi Türkçesinde Canan demek. Canımız oldu.

Son lafım şudur ki bilirim erkek kullancılar engellenir. Engellensin. Problem değil. Sizin o güzel canınız sağ olsun hanımlar. Lakin size şu konuda garanti veririm ki o bana Allah'ın emanetidir. Ve onu her zaman koruyup gözetip seveceğim. Sizin o sorunlarınızı yazdığınız adamlardan asla olmayacağım. İyi bir koca ve baba olacağım.

Bütün bacı gardaşlarıma yaşça büyün abla ve analarıma selam eder. Ellerinden öperim.
Sağlıcakla, Selametle ve Dua ile kalın.

Eğitim buysa daha önümüzde çok yol var

Birincisi mürekkep yalamış kardeş,daha "mürekkep" yazamıyorsun.
İkincisi de bence bu aslında hemcinsimiz,kadınlara moral olsun diye" böyle erkekler de var bakın" mantığı oluşturmaya çalışıyor

Bayat bir aşk hikayesi, Twilight serisi bundan daha akıcı yeminle. Tavsiyem kendini biraz daha geliştirmen böyle kitap çıkartmaya kalkma satmaz. Veeee erkek üye yasak.

X