Tartıda Gördüğüm Kiloda Değilim

siskomuyumki

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2017
6
1
33
Benim derdim çok değişik arkadaşlar.
Tartıda tam olarak 98 kilo çıkıyorum! Yani 100! Ama bu kiloda olacak en ufak bir şey yemiyorum ben. Abur cubur yemem, günde 3 öğün düzgün beslenirim, içecek olarak sadece su ve şekersiz meyve suyu içerim. Doktora da gittim, hiçbir sorun çıkmadı.
Neyse konu bu da değil. Ben bu rakamı asla göstermiyorum anlamadım gitti. Çok uzun bir kadın da değilim boyum 1.64
Dıştan bakıldığında taş çatlasın 70 kilo anca duruyorum. Bu fikre kendim kapılmadım, bir sürü farklı kişiye sordum. Regl için doktora gittim kadın tartılmamı istedi tartıda kiloyu görünce herhalde bozuldu tartı dedi kendi tartıldı. İnanın o derece. Hadi dış görünüşü de geçtim. 100 kilo bir insan 3xl yani 46-48 beden aralığında giyinir normalde. Arkadaşlar ben 42 giyiyorum! Hem de kalıbı çok dar olsa bile. Extra skinny jeansler bile böyle. Vallahi anlamadım bu durumu. Her yerde tartıldım bu kiloda çıkıyorum bazen daha bile fazla. Bazen 40 beden bile oluyor biraz zorlasam. Denemek için şok diyet yaptım yanlış olduğunu bile bile, 3 gün sonunda 5 kilo gitmişti nasıl oldu anlamadım bıraktım. Günde 1 saatten fazla yürüyorum zaten yemek de yemiyorum ben anlamadım bu işten bir şey. Zaten normalde de diyette gibi yaşıyorum ama tartısa fark etmiyor. Mesela gayet kıvrımlıyım yani belim falan ince gözüküyor. Zaten 42 giyiyorum :KK43: bu nasıl olabilir? Bütün tartılar aynı sonucu veriyor :KK43: hadi çok uzun olsam boydan dolayı diyeceğim ama uzun da değilim

EtiniZ mi çok sıkı acaba ? Kas kütleniz mi fazla? Anlattiginizin başka açıklaması yok gibi

Yemek yemeyerek diyet yapılmaz.
Ayrıntılı ölçüm yaptırdınız mı?

Kemiklerin agirdir ve etinde sıkıdır..bende senin gibiyim kimse kilomu tahmin edemiyor ..ameliyat olcagim zaman anestezi doktoruna kilomu söledigimde ayaga kalkip masanin ustunden bana bakti nereye sakladin o kadar kiloyu diye :))) bende iltifatmi ettiniz yoksa yerdinizmi anlayamadim demistim

Kemikleriniz incedir. Arkadaşım aynen böyleydi. Tartıda görmesek asla inanmazdık kilosuna. Doktor kemiklere bağlamıştı. Ve kemikleri güçlendirmesini aksi takdirde menapoz döneminde hızla kemik erimesine yelken açacağını söylemişti. Bu yaşta imrenilecek bir durum olabilir. Ama birkaç on yıl sonra kabusunuz olmasın.

Hepinize çok teşekkür ederim. Doktora gittim ama hiç sorun görmedi ben de mantıklı bir açıklama bulamıyordum bir türlü. Demek ki kemiklerimden dolayı yine de ben bir ölçüm de yaptırayım

İnce kemik ve kas oranının fazlalığının sonucu.
Ancak şöyle bir şey var
İster gösterin ister göstermeyin kilonuz fazla. Görüntüyü boşverin kalp ciğer diğer organlar da sıkıntı çekiyor fazla kilo olunca.

İnce kemik ve kas oranının fazlalığının sonucu.
Ancak şöyle bir şey var
İster gösterin ister göstermeyin kilonuz fazla. Görüntüyü boşverin kalp ciğer diğer organlar da sıkıntı çekiyor fazla kilo olunca.

İşte o tartıdaki rakam değişmiyor. Hayat tarzım olarak üç öğün ve sağlıklı sebze ağırlıklı yerim. Gazlı içecek, abur cubur tüketmem ve her gün yürüyüş yaparım. Diyet olarak değil böyle yaşıyorum yani görünüşüm de düzgün ama rakam aynı

İşte o tartıdaki rakam değişmiyor. Hayat tarzım olarak üç öğün ve sağlıklı sebze ağırlıklı yerim. Gazlı içecek, abur cubur tüketmem ve her gün yürüyüş yaparım. Diyet olarak değil böyle yaşıyorum yani görünüşüm de düzgün ama rakam aynı
Demek ki fazla yiyorsunuz. Sağlıklı sebze yemeği de olsa fazlası kilo aldırıyor haliyle. Kalori hesabı yapın bir kaç gün anlarsınız muhtemelen.

165 boyla 60 kiloya çıkınca kıvrımsız dümdüz oluyorum göbek alıp başını gidiyor. 55 î geçersem kötü benim için. Çok ilginç aynı boyda olup nerdeyse iki katım kiloda ve 42 beden. Ben 40 beden giyiyorum bu halimle. Dedikleri gibi etiniz sıkı demek ki.:KK6:

Boyunlm 175, 63 kiloyla hamile kaldım 38 bedenler zor oluyordu artık. Yani kilonuz aslında hiç gosterilmeyecek bir kilo değil. Yağ kas oraniniza baktirin. Tiroid vs gibi hormonların normal olduğundan eminseniz, d vitaminine baktirin. D vitamini eksikliği kilo vermeye mani olur. Metabolizma hizlandirici doğal caylardan deneyebilirsiniz. Ama bence bir diyetisyene gitseniz daha düzenli olur.
Göstermemek çok güzel ama yine de fazla kilonuz

bende asiri yemek yiyorum ama goruldugumden cok daha zayif cikiyorum tartida ilginc.var demekki bi sebebi merak ettim benfr

Cok garip hakikaten. Annem 175 boy 100 kilo 50 beden giyiniyor. Ben 170 boy 57 kilo 36-38.
Cok sanslisiniz bence

X