Tartışmada küfür eden erkekle ilişki yürür mü?

Bianda sinirlenip bana küfürler etmeye basladi hatta anneme edecek kadar. Ben de heryerden engelledim. Beni sevdigini biliyorum öyle hissediyorum
Gelecekteki bebeginizin babası olacak kisi bu sahıs olsa mesela? Cok korkunc degil mi?
Engelleri açmayin.

Şakamısiniz ciddi ciddi soruyorsunuz adamda saygı denen birşey yok bundan ne gelecek bekleyip ne ilerisini görmeyi düşünüyorsunuz ilerisi için şiddet gören veya ayrılmak isteyince öldürülen biri olmadan önce aklinizi başınıza alın kesinlikle uzak durun kesinlikle
Merhaba hanimlar. Sevgilimle bir ayrilik yasadim daha fazla kaldiramadim kufurleri agrima gitti ama acaba fazla mı sorun ediyorum diye sormak istedim.
Erkek arkadaşımla bazen tartışma yaşıyoruz. Basta cok fazla sinirlenmeyen biri olduğunu umursamaz biri olduğunu söylemişti ama bana karşı ani şekilde patlamalari oluyor. Hakli olduğu zamanlar olduğunda inatlaşmalarimdan dolayi küfür etmesini dert etmemistim ama bu sefer kendimi haklı buldugum bi şekilde bi konu üzerinden ona güvenmediğimi söyledim şüpheli tavrını farkettigimi söyledim. Bianda sinirlenip bana küfürler etmeye basladi hatta anneme edecek kadar. Ben de heryerden engelledim. Beni sevdigini biliyorum öyle hissediyorum ama bu derece ağır konuşmaları beni aşırı üzüyor. Ben sinirlenip o tarz bi karşılık bile vermiyorum daha cok tartismadan kacmaya çalışıyorum hani ben de öyle konussam karşılıklı olsa neyse diyecegim.
O yüzden sizlerin düşüncesini merak ettim.

Ben her an barışabileceğiniz hissine kapıldım.
Sanki bir affedesiniz var .

Elbette hayat sizin, tercih sizin.

İnsan sevgiliyken gözünde perde oluyor.
Evlenince o perde kalkıyor.

Küfür saygısızlıktır.
Saygısızlığın olduğu yerde huzur olmaz.
Evin bereketi olmaz.
Aile birliği oluşmaz.
Bu tür şeyler inanın birbirini etkiler, bir şeylere sebep olur.

Çok çirkin.
Hele bir de çocuk büyütmek. .o kadar zor olur ki.

Siz de küfür eden biri iseniz belki görmezsiniz ama tek taraflı olunca kabus olur .
Siz isteyeceksiniz ki çocuğunuz daha kibar olsun, sevgili saygılı olsun.
Babası ise heyt huyt.

Ve ne yaparsanız yapın, çocuk babadan da huy alacak .
Çok zor olur.

Ne gerek var ?

Siz seviyorum diyip göz yummak yerine, kendisi seviyorum diyerek bu huyundan vazgeçse?

Yanlış olan onun yaptığı. Tavizi, idare etmeyi neden siz yapacaksınız ?

Gerek yok .. gerçekten gerek yok.

Merhaba hanimlar. Sevgilimle bir ayrilik yasadim daha fazla kaldiramadim kufurleri agrima gitti ama acaba fazla mı sorun ediyorum diye sormak istedim.
Erkek arkadaşımla bazen tartışma yaşıyoruz. Basta cok fazla sinirlenmeyen biri olduğunu umursamaz biri olduğunu söylemişti ama bana karşı ani şekilde patlamalari oluyor. Hakli olduğu zamanlar olduğunda inatlaşmalarimdan dolayi küfür etmesini dert etmemistim ama bu sefer kendimi haklı buldugum bi şekilde bi konu üzerinden ona güvenmediğimi söyledim şüpheli tavrını farkettigimi söyledim. Bianda sinirlenip bana küfürler etmeye basladi hatta anneme edecek kadar. Ben de heryerden engelledim. Beni sevdigini biliyorum öyle hissediyorum ama bu derece ağır konuşmaları beni aşırı üzüyor. Ben sinirlenip o tarz bi karşılık bile vermiyorum daha cok tartismadan kacmaya çalışıyorum hani ben de öyle konussam karşılıklı olsa neyse diyecegim.
Ben ağzı bozuk biriyim. Çok alışılmış küfürleri kullanırım günlük hayatta ama eşimle tartışırken ekstra dikkat ediyorum, eşim de öyle. Eski ilişkimden kalma iğrenç bir tarzla ilk birkaç ay eşimle de tartışırken küfür etmiştim ama kendimi düzelttim. Arkadaşınız düzeltir mi sanmam. Zaten anneme bir söz söyleyecek adamın dilini ensesinden sökerim.

Kendinize saygınız yoksa devam edebilirsiniz tabii. Seven insan sevdiğine çiçek gibi davranır bırakın küfrü incitecek ima bile etmez. Ediyorsa dehleyin. Bugün küfreden yarın döver de hiç şaşmaz.

Offf sakın ! Bak annem 68 yaşında kalp tansiyon hastası ve hala babamdan küfür /hakaret duyuyor . Değişmez ! Üstelik bundan 10 sene önce resmen boşandılar ,1 buçuk sene ayrı kaldılar ,babam hiç vazgecmedi , ozurler,yalvarmalar en sonunda ikna etti annemi nikah yaptılar ama birkaç ay sonra babam yine aynı babamdi, 60 yaşında kadın seni bırakmış seneyi geçkin ayrı kalmış dank etsin di mi birşeyler kafaya ama yok ! Küfür ediyor ama seviyor diyorsun ama öyle sevgi olmaz olsun . 40 kusur senelik evlilikte babam hem dövdü,hem sövdü,hem aldattı ama sorsan çok seviyor annemi.
Benimse ilk evliliğim 13 sene sürdü asla küfür duymadım ağzından , havaya sallanan küfür de dahil ! Ikinci 5 sene oldu , aynı sekilde . Hatta erkek ortamında argo konuşulmasindan bile hoşlanmayan , ortamı terk eden ,bu tarz muhabbetleri basit bulan biri eşim. Boyle birine rast gelmen dileğiyle ,oyumu "hayır" dan yana kullanıyorum.boyle biri ile ilişki yürümez ,anam gibi dert çekmek ,hasta olmak istiyorsan o ayrı 🤷‍♀️

Saygı olmadan olmaz sevgi aşk erir gider kendinize değer verin size saygı duyan seven vicdanlı merhametli insanlar seçin mutlu olursunuz

Adam haklıysa küfür edebilir mi yani?

Sizi seven biri size kufur etmez. Hakliyken edince dogru haksizken edince yanlis olmuyo malesef. Salin iplerini gelmesin geri. Bundan sonrasi anadan bacidan cikar devam eder cunku.. ayrica bide siz ona kufur edin bakalim hakliyken ne diyo 2 gram beyniyle

Adam haklıysa küfür edebilir mi yani?
Hayir tabiki ama o haklı olduğu konusu uzerinde o kadar duruyordu ki açıkçası küfürlere takilmama bile musade etmiyordu. Yine de sirf bu yuzden ilkinde de ayrıldım sonra cicek falan gonderip ozur diledi sinirdendir dedim ama kufur etme konusarak anlasabiliriz dedim hak verdi dikkat edecegini söyledi dün tekrar tartisma yaşadık guvenmiyor musun bana dedi guvenmiyorum dedim çünkü gerçekten garip buldum şüpheci davrandi bu sefer bana benim onceden yaptigim hatalari one surerek ben her seye goz yumdum buna ragmen bana guvenmeyen sevgilinin de diye başladı saydırdı. Hem küfür hem hakaretle birlikte tabi.

Sizi seven biri size kufur etmez. Hakliyken edince dogru haksizken edince yanlis olmuyo malesef. Salin iplerini gelmesin geri. Bundan sonrasi anadan bacidan cikar devam eder cunku.. ayrica bide siz ona kufur edin bakalim hakliyken ne diyo 2 gram beyniyle
kapinda kopek bile olsa ASLA. Kendine saygini koru. Bir de annene etmis! Ben bu durumda insanligimi birakip tum dag kanunlarini uygulayabilirdim. Bunu deneyen oldu, hatta tekrari da oldu, sonucu gelmese bile hakaret davasi acmistim. Ispat yetersizliginden dava dusmustu

ilerde ititlip kakılıp dayak yemek istiyorsanız barışın . aileniz sizi küfür yesin diye büyüttü .

Ben bırak sevgili olmayı ilk buluşmada boklu moklu konuşup laubali hareketlerle karşımda aferdersin götü başı oynayanla bi daha buluşmadım :KK70: Tabi böyle yapınca annem ve çevremdekiler seçicisin diyor aksine seçicilik değil mantıkla ilerisini düşünmektir bu. Tamda sizin yaşadığınızı yaşayacaktım sorun etmesem. Hiç sevmem kızda da erkekte de sürekli küfür edeni. Anlık olur çok sinirlenirsin sonra özür dilersin. Çok şükür normalde arkadaş çevremde ki erkekler yanımda dikkat eder buna bi kere ettiğinde de mahçup olur özür diler. Buna başında izin vermişsiniz muhtemelen annenize kadar rahatça küfür ediyorsa tabi ki normal değil. Karşılıklı olmasın sizi değiştirmesine izin vermeyin bu konuda :) Ama küfürbaz biride vazgeçmez huyundan onu söyliyim.

Konuyu okumadan cevap yazmak istedim. Evet yürür bir ömür boyu hakaret duymak istiyorsanız, bu şekilde mutlu olursanız yürür.

Değişir mi bence hayır. Yaklaşık on yıllık evliyim ne öncesinde ne evliyken benim eşim hiç küfür etmedi. Babam da etmezdi. Bu yüzden küfür eden erkek bana çok itici geliyor. Ben olsam kaçardım. Kimsenin pis ağzını cekemezdim.

Sizi sevdigini nerden biliyorsunuz? Hersey iyi giderken hoş davranmak sevgi degil. Sevgi boyle sinirli anlarda , zor zamanlarda belli olur. O yuzden bana kufur etti, dayak atti, annemi sovdu, aldatti ama beni seviyor eminim diye başlayan cumlelerden kurmayin, kendinizi kandirmayin. Her sabah gunaydin mesaji, kalp emojileri, lafda senin için ölurum demeler asla ve asla sevgi belirtisi degil. Ilk once bunu kafanizda belirleyin ki sevgilinizin size tavrini doğru analiz ede bilesiniz. Kufretmeye gelince. Insan olan kufretmez, hele bir hanima hiç etmez, sevdigiyse asla etmez. Bunu kabul etmek, göz yummak ' evet ben bu kufurleri aynen kabul ediyorum' demek. Gururlu, kendine çok degil azacik bile saygisi olan biri asla kabul etmez. 3 senelik evliyim. Eşim asla kufretmez. Arkadaşlariyla bazen erkek mubabbetlerinde geçen yari şaka kufurlu sozleri bile benim yanimda kullanmaz. Çunki bilir ki benim kendime saygim var ilk kufrunde gozunun yaşina bakmam. Siz engellemişsiniz sakın duygusal boşlukla affetmeyin. Annenize etmiş dahasi var mi?

İki gündür sevgilimle tartışıyoruz. Ciddi ültimatomlar verdim, çok sert konuştum. Yattık kalktık tartışmayı devam ettirdim hatta, anlayın mevzunun ciddiyetini. Ama yine de değil küfür, argo bile kullanmadı. Ben de küfretmedim zaten. Ki zor biriyimdir, bir insanın üstüne nasıl gidilir iyi bilirim. Buna rağmen hatasını bilip üste çıkmaya kalkmadı, küfür şurada dursun yani.
Demem o ki böylesi de mümkün. Sizinki gibi biriyle ilişki yürümez. Küfretmeyen adamla bile iki yürüyüp bir tökezlerken bir de küfredenle neler olur düşünemiyorum. :olamaz:

Küfür etti etti ama ben de hak ettim yarabbi şükür kıvamındasınız siz zaten kime neyi soruyorsunuz ki. Yiyin küfrünüzü oturun çok sevdiğinden ediyor hep.

Küfür etti etti ama ben de hak ettim yarabbi şükür kıvamındasınız siz zaten kime neyi soruyorsunuz ki. Yiyin küfrünüzü oturun çok sevdiğinden ediyor hep.
Neden o kivamda olayim? Sadece insanlarin düşüncesini merak ettim. Çünkü karsimdaki insanin konusmalarina bakınca küfür etmesine takilmis oldugumun bile fakinda olmadığını farkettigim icin garipsedim hani normal mi yani bu gibisinden. Ben cok iliski ya da duzenli uzun ilişki yaşamış biri değilim bu tarz olaylar pek yaşamadım. Gerçekten sevdigim değer verdiğim biri olunca da açıkçası mantik çerçevesinde bakamadığımı farkettim. O yüzden dedim ki sorayım belki beni sarsacak kendime getirecek cevaplar alırım. Hatta manipule edildigim bi ilişki icinde olduğumu bile düşünmeye başladım. Böyle sorular garip geliyordur belki ama inanin cevaplar oldukca yardımcı oluyor.

X