Tatil değil zehir oldu izin bana.

Eşiniz için yorum yapıp kendimi yormak istemem ama süt konusunda haklı olabilirler bende ilk dönemler sütümün yettiğini düşünürdüm çocuğumda sürekli emmek isterdi ve sonra uyurdu ama bu durum hiçde böyle olmuyormus süt yetmediğinden çocuk sürekli emmek istermiş ve aç kalınca değerleri düştüğü içinde ağlarmış bunu bana bizzat doktorum söyledi bence mama vermeyi arttırın ama emzirinde hatta sağın bu sütün artmasını bebeğin memeyi unutmamasını sağlar sonuçta bu kadar yaşanılana bu kadar strese sütünüzün azalması yetmemesi çok normal bu acizlik yada evladınıza yetememek değil bende ilk başta ben nasıl anneyim çocuğumu doyuramıyorum diye çok ağlamış çok üzülmüştüm ama önemli olan evladımın karnının doyması ve rahat olmasıymış

Bana yetmiyorsun diyorlar. Halbuki beni strese sokup herşeye burunlarını soktukları için çocuk strese giriyor ağlıyor. Neymiş sürekli kucakta durmak istiyormuş eltimşn bebekleri yatıyomuş bebek dediğin yatar uyurmuş sürekli. Niye yatınca ağlıyormuş filan da filan... Kendimi savunduğum için edepsiz olan ben oluyorum. Karşılık verip kendimi ezdirmiyorum diye ben kötü ve fesatmışım. Susacakmışım, alttan alacakmışım.
Seni eziyorlar.Esinde onlardan güç alıyor .Daha çok şiddete başvurur büyük ihtimalle.

Eşin hareketleri zaten yanlış onda herkes konsensüs halinde. Ama ben 4 aylık çocuğu düzeninden ayırıp kalabalık bir yere götürmeyi akıl kârı bulmadım. Yani sürekli gürültüye uyanacağı yere niye bile bile götürüyorsunuz? Fark edince bari niye evinize dönmüyorsunuz? Çocuk huzursuzluktan uykusuzluktan ağlıyor demenize rağmen. Ki uykusuzluktan ağlasa bol bol mama yemez hep huysuzlanır uyuyana kadar. Yani süt yetmiyor olabilir ama siz sanki bu size bir hakaretmişçesine algılamış öyle tepki vermişsiniz. Bebek toksa o kadar mama yiyemez ama zaten midesi daha çok küçük. Ya da kusar eder. Yani bir de bebeğimi en iyi ben bilirim diyip o kalabalık gürültülü ortama niye maruz bıraktınız? Yani lohusalık insan belki çok rasyonel davranamıyordur ama o adamdan uzak kafa dinlemeniz gerekiyor. Ailenizde kalın bir süre. Aksi halde ezik pısırık olarak görecekler

Ya sen varya benim 3 yıl önceki halimsin sana seni kolayca anlatayım çünkü sen benim 3 yıl önceki halimsin..

Senin eşin bir narsist bir pislik , ve polis işini bahane edip tedavi olmaktan çekiniyor çünkü hayatındaki tek başarısı oda başarıdan sayilirsa ... İnsanların içinde ona azıcık değer veren varsa mesleği çünkü karaktersizin teki kendisi...aile sorunlarıni anlatan sana her türlü hakareti yapan ..biliyor musun adamsan git boşa lafı bile aynı ..aynısı ya eski eşimle aynı ...sana onca hakareti pisliği yapıp üstüne 5 dk sonra aşkım diyebilecek midesizlikte iğrenç birisi ..sende aşk sevgi arayan azcik güzel lafla yetinmeye çalışan bir zavallısin benim eski halim.. biliyormusun benim eski eşimde eltisine hayrandı kadın ben evlendiğimden beri ( çok güzel olmuştum gelinlikle vs ) bana kötü kotu bakar...eski mahlukla aralarında bir bağ var eski mahluk ona aşık gibiydi kadininda hoşuna gidiyordu ilgi...neyse işte herşey aynı ..bebeğim kucağımda emzirirken bende çok şiddetli darbe gördüm ..

Ve sıkı dur sana bir sır veriyorum eşin işini ve parayı kaybetmekten o kadar çok korkuyor ki asla ailene veya sana silahla zarar vermez ...eşin sana hakaret edince ses kaydı al o ses kaydını gmail hesabina ve güvendiğin insanlara at sakla seni dovunce foto çek ..sonra çaktırmadan ailenin yanına gel bir gün ardından avukata git konuş ..o pisligede çocuğuna her ay 2 bin nafaka ve Üfe Tüfe oranında artacak her yıl diye anlaşmalı bosanmazsa elinde deliller olduğunu söyle bu yüzden işten atilabilecegini şöyle ...sana iyi davranırsa inanma elindeki delilkeri alıp s.ktiri çeker dikkatli ol avukatın konuşsun hatta öyle meslekten atılanlar var ..paşa paşa kabul eder kolayca bosanirsin...

Kızım 2 buçuk yaşındayken 2. Evliliğimi yaptım huzur dolu aşk dolu bir yuvam var artık .. yakışıklı da kocam ...
Bana boşanabilecek biri gibi gelmedi ya keşke sizi örnek alsa

Köye gitmeden önce günde 1 kere verirdim bu süt yok anlamına mı geliyor? Çocuğu uyuttuğum givi uyandırıyırlar çocuk ağlamaz mı uykusunu alamayınca, stresten??? Farklı bir ortama yere gitmiş evinde değil. Ve bu zamana kadar da her kilo kontrolğne gittiğimizde kilosunun ve boyunun yeterli olduğunu ve 1 kwre verdiğim mamayı da kesmemi söylediler. Ben mi yalan söylüyorum??? Sütümün gelip gelmediğini bilmiyor muyum? Her gün en az 1 kaka, 4 5 den fazla çiş yapan bebek doymuyor mu oluyor???
Diğer mesajları okumadım ama burada ki cevabınız da yanlış. Benim bebeğimde aynı böyleydi ama kilo alımı yavaşlamıştı. O dönem bende çok stresliydim ve stres direkt olarak sütü etkiler. O yüzden gerçekten sütünüzün kalitesi düşmüş olabilir.
eşiniz olacak yaratığa gelince de onun yerine ben utandım. Kendinizi ezdirmeyin bu şeref yoksununa! Allahım bunun cezasını tez elden versin.

Diğer mesajları okumadım ama burada ki cevabınız da yanlış. Benim bebeğimde aynı böyleydi ama kilo alımı yavaşlamıştı. O dönem bende çok stresliydim ve stres direkt olarak sütü etkiler. O yüzden gerçekten sütünüzün kalitesi düşmüş olabilir.
eşiniz olacak yaratığa gelince de onun yerine ben utandım. Kendinizi ezdirmeyin bu şeref yoksununa! Allahım bunun cezasını tez elden versin.
Benim bebeğimin kilo alımı yavaşlamamıştı ki. Yanlış olan neresi peki, bebeğin uykusunun ortasında uyandırılan uykusunu alamamış bebek ne yapar? Diğer mesajlarımı okumamışsınız. Ben de biliyorum stres altında sütün etkilendiğini ama konu sadece o değil.

kusura bakmayın eşinizde adamlıktan eser yok. Keşke affetmeseydiniz böylelikle diğer yaşanacak şeylere kapı aralamış oldunuz. Görmüyor musunuz, duymuyor musunuz insanların neler yaşadıklarını. Siz de mi yaşayacaksınız. Eğer aileniz sahip çıkıyorsa alın bebeğinizi de gidin. Öyle sizi döven, aşağılayan biriyle nasıl hayat sürmeyi düşünüyorsunuz? Çocuğunuz biraz büyüdüğünde ne olacak yani? Böyle sahnelere mi maruz kalacak?

Benim bebeğimin kilo alımı yavaşlamamıştı ki. Yanlış olan neresi peki, bebeğin uykusunun ortasında uyandırılan uykusunu alamamış bebek ne yapar? Diğer mesajlarımı okumamışsınız. Ben de biliyorum stres altında sütün etkilendiğini ama konu sadece o değil.
E uyandırma çocuğunu?
Onlara baskıcı diyorsun ama sende sorumsuzsun.
El kadar bebek oradan oraya uykusuz uykusuz sürüklenir mi?
Daha kendi bebeğin hakkında fikirlerini belirtemiyorsun sonea gelip burada millete bilgiliyim ayakları yapıyorsun.
Bilgiliysen çocukların zırt pırt uyandırılmaması gerektiğini bilirsin.
Ayrıca çok net fikirlisin ya, biraz bakış açını değiştir. İnatla sütüm yetiyor diyorsun buradaki herkes rahatsız olmuş bu tavrından farkında mısın? Kocanın uylu problemi, görümcenin tatlı istememesi hakkında da aynı net fikirlere sahiptin. Biraz kır şu bakış açını.
Hep ben en iyi bilirimci hep ben doğruyumcu tavrındasın, itici.
Ayrıca neden sinirlendiğini 32 sayfadır anlamadım, kocan seni hiçbir zaman sevmedi ki? Bunların hepsini bütün konularını bildiğim için söylüyorum.
Ayrıca eltine bulunduğun ithamlarda çok kötü ya, kadının giyimine kadar laf ettin. Çok büyük terbiyesizlik. Zihniyetini bu cümlelerinle belli etmiştin zaten, sanane milletin giyiminden köyde kalmasından? En azından o kadının fikirleri dinleniyor bak işte. Ha bir de kaynına geniş dedin. Hala söylüyorum sende genişsin. Kaynının arkasından dönenler senin gözünün önünde yaşanıyor ses çıkarmıyorsun.

Son düzenleme:
Eşin hareketleri zaten yanlış onda herkes konsensüs halinde. Ama ben 4 aylık çocuğu düzeninden ayırıp kalabalık bir yere götürmeyi akıl kârı bulmadım. Yani sürekli gürültüye uyanacağı yere niye bile bile götürüyorsunuz? Fark edince bari niye evinize dönmüyorsunuz? Çocuk huzursuzluktan uykusuzluktan ağlıyor demenize rağmen. Ki uykusuzluktan ağlasa bol bol mama yemez hep huysuzlanır uyuyana kadar. Yani süt yetmiyor olabilir ama siz sanki bu size bir hakaretmişçesine algılamış öyle tepki vermişsiniz. Bebek toksa o kadar mama yiyemez ama zaten midesi daha çok küçük. Ya da kusar eder. Yani bir de bebeğimi en iyi ben bilirim diyip o kalabalık gürültülü ortama niye maruz bıraktınız? Yani lohusalık insan belki çok rasyonel davranamıyordur ama o adamdan uzak kafa dinlemeniz gerekiyor. Ailenizde kalın bir süre. Aksi halde ezik pısırık olarak görecekler
Eve dönmek kolay geliyor size galiba. Ben eşime hadi eve gidelim çocuk huzursuz desem dönmezdi ki beni de göndermezdi tek yani. 8 kişiydik o koca evde. Ev 2 katlı, biz alt katta kalıyorduk diğerleri üst katta ama gün içerisinde hep üst katta oturulurdu. Ben alt kata insem burda emzir burda uyut derlerdi. Bebek sadece o gece o kadar emdi. O gün yemekte yiyememiştim açtım da eve geldiğimde bebeği emzirip uyutup çıkacaktım ama ben giderken uyanmıştı. O gece acıktığı için ağlamış olabilir ama diğer günler uykusundan uyandırılfığı için ağlıyordu. Diğer tüm günlerde açlıktan ağlıyor gibi konuşmuşsunuz. Ben diyorum ki çocuk köye gittiğimizde huzursuzlandı, gündüzleri yatırdığımız yatağı da yanımıza almamıza rağmen onda uyumuyordu, ona yatırsam eltimin kızı gelir rahatszı ederdi. Sevmek için emziğini vs çekmeye çalışırdı ağzından. Bebeği uyuturdum tam da uyuttuğum zaman bir yerlere gidesileri tutardı bebeği de al gidiyoruz derlerdi alınca zaten uyanıyordu, orda uyuturrsun ne olacak diyorlardı ama eşime durumu anlatamıyorum tabiki. Bebek de gittiğimiz yerde uykusunu alamadığı için ağlardı. Karnı tok ağzından akıyor yedikleri ama durmuyor ağlıyor.

Ben zaten doymadığını hissettiğimde veriyorum mama ama söyleyiş tarzı önemli bunu anlatamıyorum, eşimin ve kv nin yaptığı da söylediği de yanlıştı. Eşim anasının lafına bakıyıor. Bebeğimin kilosu vs yerinde olduğu halde kaynanam daha toparlansın mama ver diyor nşye çünkü eltimşn bebekleri şişmandı. Onlarla karşılaştırıyor. Onlar hakaret eder gibi söylüyorlar çünkğ mesajlarımı iyi okumamışsınız heralde. Kaynanam her fırsatta çocuk ağlasa çocuğa mama ver dsha fazla mama ver bak mama içince daha mutlu, toparlansın çocuk, sütün yetmiyo doymuyor çocuk ondan ağlıyor diyor, çocuğa bakamıyorsunuz diyor. Siz alınmaz mısınız, bu lohusalıkla ilgili değil kşm olsa alınır. Eltinizi övüp sizi sğrekli çocuğa bakamıyor veya çocuğa yetersiz kalıyormış gibi gösterirlerse hoşunuza gider mi?

Yaklaşık 2 hafta önce kvui aramıştım. Bana dedikleri aynen şçyle "Bebeğe mama veriyor musun? Vermemezlil yapma ver, çpcuk toparlansın, eğer vermezsen kayınpederin mama yollayacak ha, sütün yetmiyor senin kabul et bunu çocuk doymuyor ağlıyor sütün yetmediği için, iyi bakın kızıma, sen bakmıyorsun zaten oğlum bakıyor torunuma, (bakacak tabi babası,kucağına alıp sevmek çocuk bakmak olmuyor, hayat müşterek, ben tek başıma yapmadım çocupu, insanlar ne işlerde çalışıp bebeklerinin peşiinde dört dönüyor dedim) yanlış düşünüyorsun kızım, adam hem işt çalışıp hem çpcupa mı baksın, kadın dediğin evde çocupa bakar, bana iş mi öğretiyorsun, evde ne iş yapıyorsun çocuğa bakmaktan başka ne işin var senin." benim sütümğn yetip yetmemesi, mama verip vermemem kv ilgilendirmez, bana çocuğuna bakamıyorsun diyemez bunu sürekli söyledi, eltime bir kere dediğini duymadım. Eşime durumu anlattım. Kv de bu durumdan hoşlanmadığımı belirttim bir daha da aramadım geçen gün büyüklük bizde kalsın deyip aradım ama sopuk konuştu daha da aramam. Eşimde konuşmuyor o günden beri annesiyle.

E uyandırma çocuğunu?
Daha kendi bebeğin hakkında fikirlerini belirtemiyorsun sonea gelip burada millete bilgiliyim ayakları yapıyorsun.
Ayrıca çok net fikirlisin ya, biraz bakış açını değiştir. İnatla sütüm yetiyor diyorsun buradaki herkes rahatsız olmuş bu tavrından farkında mısın? Kocanın uylu problemi, görümcenin tatlı istememesi hakkında da aynı net fikirlere sahiptin. Biraz kır şu bakış açını.
Görğmcem yok bu arada. Evet emin olduğum konuda ısrarcı olurum her kontrolde mamayı kes derken yalan söylüyorlar kaynanam ve buradakiler doğru söylüyor o zaman dimi?zaten zırt pırt uyandırılmaması gerektiğini biliyorum, söylüyorum uyuyor uykusunu alsın uyanınca geliriz diyorum anlamıyorlar başta da eşim anlamıyor ben kaldırmıyorum uyandırmıyorun ama yerinden kalktığı an ana kucağına koyunca uyanıyor, beb kaldırmak istemiyorum eşim kaldırıyor veya kv gelip alıyor. Sorumsuz olan ben değilim yani. Burda insanları yargılamak çok kolay geliyor. Herkes süte takmış çünkü olay süt veya mama vermek değil çünkü. Fikirlerimi belirtiyorum ama cevap veriyor, ağız açırmıyor oluyorum. Kv diyor bugün karpuz verdim. Dedim o daha küçük anne babasına danışmadan böyle şeyler vermemelisin ben daha ek gıdaya geçmedim bile dedim ben babannesiyim istediğimi veririm diyor eşim de susmuş birşey demiyor, ben annesiyim bana danışmadan vermen yanlış diyorum ben babannesiyim ama diye diretip duruyor. Ben uyku saatlerinde bebeğimş uyutuyorun kadın gelmiş ben seveceğim diye çocuğu uyutup duruyorsunuz diyor. Uyku saati uyuması gerek diyorum. Ben net olsam da eşimden güç alıp üste çıkıyolar dediklerini yapmaya çalışıyorlar. Bu sefer ben huzursuzluk çıkarmış oluyorum.

Görğmcem yok bu arada. Evet emin olduğum konuda ısrarcı olurum her kontrolde mamayı kes derken yalan söylüyorlar kaynanam ve buradakiler doğru söylüyor o zaman dimi?zaten zırt pırt uyandırılmaması gerektiğini biliyorum, söylüyorum uyuyor uykusunu alsın uyanınca geliriz diyorum anlamıyorlar başta da eşim anlamıyor ben kaldırmıyorum uyandırmıyorun ama yerinden kalktığı an ana kucağına koyunca uyanıyor, beb kaldırmak istemiyorum eşim kaldırıyor veya kv gelip alıyor. Sorumsuz olan ben değilim yani. Burda insanları yargılamak çok kolay geliyor. Herkes süte takmış çünkü olay süt veya mama vermek değil çünkü. Fikirlerimi belirtiyorum ama cevap veriyor, ağız açırmıyor oluyorum. Kv diyor bugün karpuz verdim. Dedim o daha küçük anne babasına danışmadan böyle şeyler vermemelisin ben daha ek gıdaya geçmedim bile dedim ben babannesiyim istediğimi veririm diyor eşim de susmuş birşey demiyor, ben annesiyim bana danışmadan vermen yanlış diyorum ben babannesiyim ama diye diretip duruyor. Ben uyku saatlerinde bebeğimş uyutuyorun kadın gelmiş ben seveceğim diye çocuğu uyutup duruyorsunuz diyor. Uyku saati uyuması gerek diyorum. Ben net olsam da eşimden güç alıp üste çıkıyolar dediklerini yapmaya çalışıyorlar. Bu sefer ben huzursuzluk çıkarmış oluyorum.
Sen emin olmadığın konuda da ısrarcı davranıyorsun, senden başka doğrunun olmasını kabul etmiyorsun.
Eltinin tatlı muhabbeti, kocanın hastalık muhabbeti hepsinde aşırı ısrarcı oldun. Hadi süt neyse de diğer konularda internetten araştırdığın 3 5 sayfayla kendini çok bilgili sanıp ısrarcı oluyorsun. Bak bilmem kaç binlik sayfada bile sen ısrarcılığınla gerçekten akılda kaldıysan gerçekten ısrarcısındır yani.
Senin ortalığı ayağa kaldırıp hayır bebeğim uykusunu alamıyor kesinlikle izin vermiyorum demen lazım, kocan mı bebekle en çok ilgileniyor sen mi? Sen. O yüzden senin sert çizgi çekmen lazım, sen çizgi çekemeyen sensin. Gerekrise anneme tarile giderim yine de zırt pırt uyandırmam çocuğumu. Bu yüzü onlara sen vermişsin, ne kayınvalidene bilen ne eltine laf sok ne eşine kız.

E uyandırma çocuğunu?
Hep ben en iyi bilirimci hep ben doğruyumcu tavrındasın, itici.
Ayrıca neden sinirlendiğini 32 sayfadır anlamadım, kocan seni hiçbir zaman sevmedi ki? Bunların hepsini bütün konularını bildiğim için söylüyorum.
Ayrıca eltine bulunduğun ithamlarda çok kötü ya, kadının giyimine kadar laf ettin. Çok büyük terbiyesizlik. Zihniyetini bu cümlelerinle belli etmiştin zaten, sanane milletin giyiminden köyde kalmasından? En azından o kadının fikirleri dinleniyor bak işte. Ha bir de kaynına geniş dedin. Hala söylüyorum sende genişsin. Kaynının arkasından dönenler senin gözünün önünde yaşanıyor ses çıkarmıyorsun.
Evet dikkat etmiyor, kendisş kapalı ama sütyenini külotunu belli eden iç gösteren kıyafetler giyiyor. Ben de farkında değildir diye düzgünce iç çamaşırının belli olduğunu söyledim ama önemli değil dedi. Ondan sonra da bir daha uyarmadım.
Evet sessiz kaldım, kıskanıyır abartıyor demesinler diye. Daha da kötü duruma düşmemek için sessiz kaldım. Söyleseydşm sizin kıyafetine laf ettiğimde dediklerini düşğneceklerdi. Yalnız gönderip bizim başımıza salıyor çünkü. Eşim birşey yaparken onu da çağıralım ona da söyleyelim diyor. Onları almazsak ayıp olur diye düşünüyor. Onlarında kendi doğruları var ve hep onları bana diretmeye çalışıyorlar her konuda. Ayrıca eltimde eşiyle ne yapıyorsa eşimle bizimde öyle olmamızı bekliyor, eşi annesigile gitmiyormuş eşinde gitmesin, annengile sık gidiyormuşsun gitme, şununyapma bunu yapma daha az git diye eşimşn yanında fikir vermeye çalışıyor. Eltimi 10 15 senedir tanıyorlar beni daha yeni.

""Yarısı gün, bayramdan 2 3 gün önce, eşim, eltim ve çocuklarla birlikte yürüyüşe gezmeye çıktık, bebeği doyurup uyutup öyls çıkarmıştım ama yarım saat 1 saat sonra uyanıp ağladı emzirdim, yürüyüş dönüşü ağladı emzirdim, eve geldik bebeğe duş aldırdım, uyutmak için emzirdim ve bebeğim uyurken duşa gireyim dedim o ara bebeğim uyandı""

Tamam cocugun duzeni bozulmuş ondan agliyor olabilir, sutunuz de normalde yetiyordur ama emzirdikce habire saatte bir aglayan cocuga mama vermeyi deneyebilirdiniz. Biraz da "sütüm var" diye gostermek icin inatlaşmişsiniz gibi geldi.
🙄🙄🙄 Mama sonucta zehir degil, duzeni bozulmuş cocugun ve sizin, beslenemedi belki.

Onun disinda bu evlilik çok surmez gibi geliyor bana, surse de saygili sevgili surmeyecegi kesin. Bitmiş artik.
Ben süreceğini düşünüyorum. Güçsüz olan bütün kadınlar egosu ezik erkeklerin ellerinde eziliyor genelde.

Sen emin olmadığın konuda da ısrarcı davranıyorsun, senden başka doğrunun olmasını kabul etmiyorsun.
Eltinin tatlı muhabbeti, kocanın hastalık muhabbeti hepsinde aşırı ısrarcı oldun. Hadi süt neyse de diğer konularda internetten araştırdığın 3 5 sayfayla kendini çok bilgili sanıp ısrarcı oluyorsun. Bak bilmem kaç binlik sayfada bile sen ısrarcılığınla gerçekten akılda kaldıysan gerçekten ısrarcısındır yani.
Senin ortalığı ayağa kaldırıp hayır bebeğim uykusunu alamıyor kesinlikle izin vermiyorum demen lazım, kocan mı bebekle en çok ilgileniyor sen mi? Sen. O yüzden senin sert çizgi çekmen lazım, sen çizgi çekemeyen sensin. Gerekrise anneme tarile giderim yine de zırt pırt uyandırmam çocuğumu. Bu yüzü onlara sen vermişsin, ne kayınvalidene bilen ne eltine laf sok ne eşine kız.
Size tatile gşt annene vs demek çok kolay ben böyle bir şey için annemlere gitsem nşye büyütüyorsun diyecekler, geri gelmek zorunda kalacağım. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herşeyi uygulamak yapmak kolaymış gibi konuşuyorsunuz. Ben sert tepki veriyorum ona rağmen değişen birşey olmuyor hala aynılar. Cevabımı da veririm hep evlendiğimden beri ama eşimden yüz buluyorlar onu anlatamıyorum. Ben tepki verşyorum, eşim eve gelince nşyw öyle dedin nşye böyle yaptın deyio konuşmuyor ben anlatınca da tek senin çocupun var zaten onlar bilmiyor oluyor. Ben sık aramam sormam niye aramıyorsun vs diye lafını eder surat asar misilleme yapar. Ben kadınmışım, erkeğin her yaptığını yapamazmışım.

uykunun hafif olması da horlamak da bir suç değil.

uyku hafifliği bir hastalık değildir, yani doktora gitmiyor falan demişsiniz de,bunun için doktora gidilmez zaten.

Uykuya dalamamak neden insomnia diye bir hastalık olarak görülüyor? Yalan mı söylüyorum ben yani? Hem uykusu hafif hem de kolay kolay uykuya dalamıyor. Bazen dalması saatler sürüyor, bu bir problem değil de nedir? Onu demek istiyorum. Böyle bir durum var araştırınca zaten çıkıyor

Demekki uyuyamamak, uykunun hafif olması, uykuya dalamamak bir problem ve buna sebep olan altta yatan bazı sebepler var.
Hah bakın buldum işte konuyu.
Otrera Otrera doktor,ona bile bu şekilde cevap vermişsiniz.
Kadın doktor doktor yahu.
Bahsettiğiniz hastalık bu değil diyor.
Ki kocanız uykuya hemen dalamıyor ve uykusu hafif diye İmsonmia olmuyor.
Okuduğunuz 3 5 internet sayfasını doktorun bilgisinden dahi üstte tutmuşsunuz yorumunuzda.
Bahsettiğiniz hastalıkta etken belirti uykuya dalamama olsa da eşiniz öyle değil. Eşiniz uykuya dalınca ses olmayınca saatlerce uyuyabiliyormuş mesela.
Kocanızın uykusunun hafif olması bir Etken belirti uykuya dalamama olsa da birçok yan belirti var siz inatla kendinizi haklı görüyorsunuz, üstelik doktor dahi bu bahsettiğiniz hastalık değil dediği halde. Kendinizi bu kadar haklı görmeniz bayağı itici görünüyor, insanlara da ben bilgiliyim tavrı takınıyorsanız rahatsız olmuşlardır. Neyse.

Evet dikkat etmiyor, kendisş kapalı ama sütyenini külotunu belli eden iç gösteren kıyafetler giyiyor. Ben de farkında değildir diye düzgünce iç çamaşırının belli olduğunu söyledim ama önemli değil dedi. Ondan sonra da bir daha uyarmadım.
Evet sessiz kaldım, kıskanıyır abartıyor demesinler diye. Daha da kötü duruma düşmemek için sessiz kaldım. Söyleseydşm sizin kıyafetine laf ettiğimde dediklerini düşğneceklerdi. Yalnız gönderip bizim başımıza salıyor çünkü. Eşim birşey yaparken onu da çağıralım ona da söyleyelim diyor. Onları almazsak ayıp olur diye düşünüyor. Onlarında kendi doğruları var ve hep onları bana diretmeye çalışıyorlar her konuda. Ayrıca eltimde eşiyle ne yapıyorsa eşimle bizimde öyle olmamızı bekliyor, eşi annesigile gitmiyormuş eşinde gitmesin, annengile sık gidiyormuşsun gitme, şununyapma bunu yapma daha az git diye eşimşn yanında fikir vermeye çalışıyor. Eltimi 10 15 senedir tanıyorlar beni daha yeni.
Sizin sadece bunu kastetmediğinize eminim ben, bayağı kadının giyimine 1 ay köyde kalmasına falan laf sokup çirkin imalarda bulunmuşsunuz.
Ayrıca kadın illaki aynaya bakmıştır, o rahatsız olmuyorsa sizin uyarmanıza buna dair burada laf sokmanıza gerek var mı? Yok. Hoş bir zihniyet değil.

Size tatile gşt annene vs demek çok kolay ben böyle bir şey için annemlere gitsem nşye büyütüyorsun diyecekler, geri gelmek zorunda kalacağım. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herşeyi uygulamak yapmak kolaymış gibi konuşuyorsunuz. Ben sert tepki veriyorum ona rağmen değişen birşey olmuyor hala aynılar. Cevabımı da veririm hep evlendiğimden beri ama eşimden yüz buluyorlar onu anlatamıyorum. Ben tepki verşyorum, eşim eve gelince nşyw öyle dedin nşye böyle yaptın deyio konuşmuyor ben anlatınca da tek senin çocupun var zaten onlar bilmiyor oluyor. Ben sık aramam sormam niye aramıyorsun vs diye lafını eder surat asar misilleme yapar. Ben kadınmışım, erkeğin her yaptığını yapamazmışım.
Problem genel olarak eşinizin karakterinde, buna rağmen hala kayınvalidenizi arıyor sağlam bir duruş sergileyemiyorsanız üzgünüm kimseye kızamazsınız hata sizde.

Ben süreceğini düşünüyorum. Güçsüz olan bütün kadınlar egosu ezik erkeklerin ellerinde ezilmeye mahkumdur.
Ya mama zaten zehir değil, ben vermem demiyorum arada veriyorum ama bir şeyi söyleyiş tarzı vardır ya o onlarda yok. Onlar kavga eder gibi sana hakarwt eder gibi söylüyor. Onlar ne derse o doğru. Doğuma gideceğim normal doğum yapacaktım doktorum tok gelmemi söyledi, kaynım gece arıyor doğuma aç gitsin her ihtimale karşı sabah kahvaltı yapmasın doğum öğlene sarkar, ısrar ediyor birde. Doğumdan sonra kaynanamla eltim evde olan biteni konuşur her fırsatta eltim arar, x şöyle yapmamıışsın şöyle yapmalısın, kaynanam der eltin göbeğine birşey sürme demiş niye sürüyorsun, doktor ne dediyse onu yapıyor diyorum ama onlara göre eltim ne dediyse onu yapacağım, iki çocuğu var ya o doktordan daha iyi bilir. Eltim kaynım ve kv göre doğumdan sonra kırkım çıkana kadar yanımda biri kalmalı yatağımda da kaynanam veya annemle yatmalıyım kırkım çıkana kadar kocamla değil vs vs beb söylediğim halde tepki gösterio surat astığım vs halde böyle ısrarcı oluyorlar. @crilla

Sizin sadece bunu kastetmediğinize eminim ben, bayağı kadının giyimine 1 ay köyde kalmasına falan laf sokup çirkin imalarda bulunmuşsunuz.
Ayrıca kadın illaki aynaya bakmıştır, o rahatsız olmuyorsa sizin uyarmanıza buna dair burada laf sokmanıza gerek var mı? Yok. Hoş bir zihniyet değil.
Peki peki haklısınız.

X