Tatil değil zehir oldu izin bana.

Problem genel olarak eşinizin karakterinde, buna rağmen hala kayınvalidenizi arıyor sağlam bir duruş sergileyemiyorsanız üzgünüm kimseye kızamazsınız hata sizde.
Arasam da hata bende aramasamda, neye göre kime göre anlamıyorum. Kendi ailem, öğretmen ablam, babam vs de aramayarak hata ettiğimi, onların seviyesine düşmemem gerektiğşni, örnek olmam gerektiğini, herşeye cevap verio savunmaya geçmemem gerektiğini eşimin benim alttan aldığımı farkedip tepkş göstermesi arkamda durması gerektiğini söylüyorlar. Kime danışsam yapma etme ara, büyüklük sende kalsın vs diyor. Bazıları da kesinlikle arama diyor kafam çok karışıyor.

Ya mama zaten zehir değil, ben vermem demiyorum arada veriyorum ama bir şeyi söyleyiş tarzı vardır ya o onlarda yok. Onlar kavga eder gibi sana hakarwt eder gibi söylüyor. Onlar ne derse o doğru. Doğuma gideceğim normal doğum yapacaktım doktorum tok gelmemi söyledi, kaynım gece arıyor doğuma aç gitsin her ihtimale karşı sabah kahvaltı yapmasın doğum öğlene sarkar, ısrar ediyor birde. Doğumdan sonra kaynanamla eltim evde olan biteni konuşur her fırsatta eltim arar, x şöyle yapmamıışsın şöyle yapmalısın, kaynanam der eltin göbeğine birşey sürme demiş niye sürüyorsun, doktor ne dediyse onu yapıyor diyorum ama onlara göre eltim ne dediyse onu yapacağım, iki çocuğu var ya o doktordan daha iyi bilir. Eltim kaynım ve kv göre doğumdan sonra kırkım çıkana kadar yanımda biri kalmalı yatağımda da kaynanam veya annemle yatmalıyım kırkım çıkana kadar kocamla değil vs vs beb söylediğim halde tepki gösterio surat astığım vs halde böyle ısrarcı oluyorlar. @crilla
Yanlış alıntılamışsın. Ama anlattığın konuda bile sizi bulamıyorum. Siz neredesiniz? Nasıl hissediyorsunuz? Ne yapıyorsunuz? Hiçbir bilgi yok. Dünya üzerinde kontrol edebileceğimiz ve edemeyeceğimiz eylemler var. Kontrol edemeyeceğimiz eylemler eltimizin,kaynımızın,eşimizin ne yaptığı,kontrol edebileceğiniz ise sizin eylemlerinizdir. Olaylarda kendinizi dinlemiyorsunuz. Bu sizi daha güçsüz kılar. Bir kişiden vazgeçme gücümüzün veya sınırlarımıza sahip çıkamadığımız hayat,bize zehir olur. Kendiniz için, çocuğunuz için bu konular üzerine düşünün derim

Yanlış alıntılamışsın. Ama anlattığın konuda bile sizi bulamıyorum. Siz neredesiniz? Nasıl hissediyorsunuz? Ne yapıyorsunuz? Hiçbir bilgi yok. Dünya üzerinde kontrol edebileceğimiz ve edemeyeceğimiz eylemler var. Kontrol edemeyeceğimiz eylemler eltimizin,kaynımızın,eşimizin ne yaptığı,kontrol edebileceğiniz ise sizin eylemlerinizdir. Olaylarda kendinizi dinlemiyorsunuz. Bu sizi daha güçsüz kılar. Bir kişiden vazgeçme gücümüzün veya sınırlarımıza sahip çıkamadığımız hayat,bize zehir olur. Kendiniz için, çocuğunuz için bu konular üzerine düşünün derim
Evet, öyle malesef. O anlarda kendi kendimi yiyorum. Eşime defalarca benim fikrimi almadan, ne hissedeceğimi düşünmeden ikimizi de ilgilendiren kararlar almamasını bundan rahatsız olduğumu söyledim. Aslında ne hissettiğimi çok iui biliyor. Çok dile getirdim ama neden anlamıyor anlamıyorum. Nerde hata yapıyorum? Duygularımı dile getiriyorum, ne hissettiğimi paylaşıyorum ama değişen birşey yok.

Evet, öyle malesef. O anlarda kendi kendimi yiyorum. Eşime defalarca benim fikrimi almadan, ne hissedeceğimi düşünmeden ikimizi de ilgilendiren kararlar almamasını bundan rahatsız olduğumu söyledim. Aslında ne hissettiğimi çok iui biliyor. Çok dile getirdim ama neden anlamıyor anlamıyorum. Nerde hata yapıyorum? Duygularımı dile getiriyorum, ne hissettiğimi paylaşıyorum ama değişen birşey yok.
Konuşma üslubunuz kesin olmalı. Tülay Kök diye bir psikolog YouTubeda bu konularda çok güzel yol gösteriyor. Ben yazdıklarınızdan yola çıktım. Detaylı olarak birşeyleri göremem. Kendi kişisel alanınızı korumak yerine sınırlarınızı terkedip eşinizin, kayınvalidenizin fikrini değiştirmeye,bir sihirli değnek değmişcesine size saygı duymalarını bekliyorsunuz. Bu insanı yorar.

Size tatile gşt annene vs demek çok kolay ben böyle bir şey için annemlere gitsem nşye büyütüyorsun diyecekler, geri gelmek zorunda kalacağım. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herşeyi uygulamak yapmak kolaymış gibi konuşuyorsunuz. Ben sert tepki veriyorum ona rağmen değişen birşey olmuyor hala aynılar. Cevabımı da veririm hep evlendiğimden beri ama eşimden yüz buluyorlar onu anlatamıyorum. Ben tepki verşyorum, eşim eve gelince nşyw öyle dedin nşye böyle yaptın deyio konuşmuyor ben anlatınca da tek senin çocupun var zaten onlar bilmiyor oluyor. Ben sık aramam sormam niye aramıyorsun vs diye lafını eder surat asar misilleme yapar. Ben kadınmışım, erkeğin her yaptığını yapamazmışım.
Mesela neden eşinizden uzaklaşıp gitmek kolay değil? Çalışıyorsunuz yani kendinizi geçindirecek gücünüz de var. Neden yani? Konu mama değil deyip duruyorsunuz orayı anladık hatta bizce de mama değil. Konu sizsiniz.

Bebeğiniz 4 aylıkmış, kilo alımı normal seviyedeyse sütünüz yetiyordur, dr takibi zaten yapılmıştır ve gerekiyorsa dr mamaya yönlendirmiştir. Tartışılacak bir mevzu değil ki bu, bebeğin ağlaması ya da verilen biberonu tutması illaki aç olduğunun göstergesi de değildir. Bebeğini emziren bir anne mama vermek istemeyebilir çok normal, mama alan bebek bir süre sonra anne sütünü bırakabilir. Doğalı varken neden hem zahmet çekip hem para harcasın?
Ayrıca konu sahibi sütten çok daha önemli bir sorununuz var. Eşiniz çok kalitesiz, karaktersiz bir insan.

Ben çalışmıyorum. Eşim çalışıyor. 2 sene ücretli öğretmenlik yaptım, evlendikten sonra iş bulamadım ve atanamadım.
Mesela neden eşinizden uzaklaşıp gitmek kolay değil? Çalışıyorsunuz yani kendinizi geçindirecek gücünüz de var. Neden yani? Konu mama değil deyip duruyorsunuz orayı anladık hatta bizce de mama değil. Konu sizsiniz.

Ben çalışmıyorum. Eşim çalışıyor. 2 sene ücretli öğretmenlik yaptım, evlendikten sonra iş bulamadım ve atanamadım.
Keşke atanma işini halletmeden bu adama güvenmeseydiniz. Olsun geç değil diploma sizde ve geçerliliğini kaybetmiyor..atanmak için çalışın siz de.

Ya ben cidden üzüldüm birkaç sayfa okudum da çok çaresiz görüyorsun kendini. Bence iyi bir annesin konu da süt falan değil ama kendine çok büyük kötülük ediyorsun bu adamla kalarak. Yani bana yanıt vermişsin ya eve dönemezdim gitmek size kolay mı geliyor diye. Evet kolay açıkçası. Yani benimki çocuklar konusunda o kadar hassastır ki gözü kimseyi görmez ama normal olan da bu. Çocuk kucağında tokat adamdan ve bu aileden ne köy olur ne kasaba... Kv, görümce, elti vs sayfa sayfa bu detayları anlatman gereksiz senin evliliğinde temel çökmüş, saygı yok ki en başta. Adam sana değer vermiyor. Bence ondan nasıl kurtulacağını konuşalım. Sana yol gösterecek avukat da bulurum ama sen yeter ki durumunun farkına var ve kendini kurtarmak iste... İnatla bu adama tutunmuşsun gibi geliyor dışarıdan bakınca. Kendi yeni bir başlangıç yapabilme olasılığın yok mu? Olmadığına emin misin?

Hah bakın buldum işte konuyu.
Otrera Otrera doktor,ona bile bu şekilde cevap vermişsiniz.
Kadın doktor doktor yahu.
Bahsettiğiniz hastalık bu değil diyor.
Ki kocanız uykuya hemen dalamıyor ve uykusu hafif diye İmsonmia olmuyor.
Okuduğunuz 3 5 internet sayfasını doktorun bilgisinden dahi üstte tutmuşsunuz yorumunuzda.
Bahsettiğiniz hastalıkta etken belirti uykuya dalamama olsa da eşiniz öyle değil. Eşiniz uykuya dalınca ses olmayınca saatlerce uyuyabiliyormuş mesela.
Kocanızın uykusunun hafif olması bir Etken belirti uykuya dalamama olsa da birçok yan belirti var siz inatla kendinizi haklı görüyorsunuz, üstelik doktor dahi bu bahsettiğiniz hastalık değil dediği halde. Kendinizi bu kadar haklı görmeniz bayağı itici görünüyor, insanlara da ben bilgiliyim tavrı takınıyorsanız rahatsız olmuşlardır. Neyse.
canım mesele nedir? hiç bilmiyorum. galiba kocasının konu sahibinin horlamasına laf etmesiyle ilgiliydi ama... tam çıkaramadım :)

canım mesele nedir? hiç bilmiyorum. galiba kocasının konu sahibinin horlamasına laf etmesiyle ilgiliydi ama... tam çıkaramadım :)
Evet Otrera'm o konu.
Hatta sen insomnia olmayabilir demiştin doktor olarak. O da diretmişti hatırlamışsındır belki.

Arasam da hata bende aramasamda, neye göre kime göre anlamıyorum. Kendi ailem, öğretmen ablam, babam vs de aramayarak hata ettiğimi, onların seviyesine düşmemem gerektiğşni, örnek olmam gerektiğini, herşeye cevap verio savunmaya geçmemem gerektiğini eşimin benim alttan aldığımı farkedip tepkş göstermesi arkamda durması gerektiğini söylüyorlar. Kime danışsam yapma etme ara, büyüklük sende kalsın vs diyor. Bazıları da kesinlikle arama diyor kafam çok karışıyor.
Onlar seni yuvanı bozup gelmemen için öyle diyor diye düşünüyorum.
Yoksa herşeyden sonra aramak "söylediğiniz herşeyi hakettim, bakın yine ayağınıza gelip sizi arıyorum" demek, idtedikleri herşeyi yapmaları için kapı açmak demek.

Ya ben cidden üzüldüm birkaç sayfa okudum da çok çaresiz görüyorsun kendini. Bence iyi bir annesin konu da süt falan değil ama kendine çok büyük kötülük ediyorsun bu adamla kalarak. Yani bana yanıt vermişsin ya eve dönemezdim gitmek size kolay mı geliyor diye. Evet kolay açıkçası. Yani benimki çocuklar konusunda o kadar hassastır ki gözü kimseyi görmez ama normal olan da bu. Çocuk kucağında tokat adamdan ve bu aileden ne köy olur ne kasaba... Kv, görümce, elti vs sayfa sayfa bu detayları anlatman gereksiz senin evliliğinde temel çökmüş, saygı yok ki en başta. Adam sana değer vermiyor. Bence ondan nasıl kurtulacağını konuşalım. Sana yol gösterecek avukat da bulurum ama sen yeter ki durumunun farkına var ve kendini kurtarmak iste... İnatla bu adama tutunmuşsun gibi geliyor dışarıdan bakınca. Kendi yeni bir başlangıç yapabilme olasılığın yok mu? Olmadığına emin misin?

Bu yorum var ya bu yorumu iyi okuyun. Çünkü artık hayatta tek seçeneğiniz var. Bu adam kucaginizda bebeğinizle sizi tartaklayacak tiynette rezil biri. Eltiniz cahilin önde gideni çok bilmiş. Kayinvalideniz de onun şakşakcisi. Artık ne köy ne kasaba olur bu durumdan.

Hala beni anlamıyor anlatıyorum diyorsunuz. Anlamaz canım kardeşim o adam anlamaz. İkinci yada üçüncü çocukla bu hanzoyla hayatinizi yitirdikten sonra başınızı taşlara vurmayın. Kurtarın yol yakınken. Egitimlisiniz. Mesleğiniz var. De ki atanmadiniz ne şartlarda boşanan ayakta duran kadınlar var sizde yaparsınız

Eve dönmek kolay geliyor size galiba. Ben eşime hadi eve gidelim çocuk huzursuz desem dönmezdi ki beni de göndermezdi tek yani. 8 kişiydik o koca evde. Ev 2 katlı, biz alt katta kalıyorduk diğerleri üst katta ama gün içerisinde hep üst katta oturulurdu. Ben alt kata insem burda emzir burda uyut derlerdi. Bebek sadece o gece o kadar emdi. O gün yemekte yiyememiştim açtım da eve geldiğimde bebeği emzirip uyutup çıkacaktım ama ben giderken uyanmıştı. O gece acıktığı için ağlamış olabilir ama diğer günler uykusundan uyandırılfığı için ağlıyordu. Diğer tüm günlerde açlıktan ağlıyor gibi konuşmuşsunuz. Ben diyorum ki çocuk köye gittiğimizde huzursuzlandı, gündüzleri yatırdığımız yatağı da yanımıza almamıza rağmen onda uyumuyordu, ona yatırsam eltimin kızı gelir rahatszı ederdi. Sevmek için emziğini vs çekmeye çalışırdı ağzından. Bebeği uyuturdum tam da uyuttuğum zaman bir yerlere gidesileri tutardı bebeği de al gidiyoruz derlerdi alınca zaten uyanıyordu, orda uyuturrsun ne olacak diyorlardı ama eşime durumu anlatamıyorum tabiki. Bebek de gittiğimiz yerde uykusunu alamadığı için ağlardı. Karnı tok ağzından akıyor yedikleri ama durmuyor ağlıyor.

Ben zaten doymadığını hissettiğimde veriyorum mama ama söyleyiş tarzı önemli bunu anlatamıyorum, eşimin ve kv nin yaptığı da söylediği de yanlıştı. Eşim anasının lafına bakıyıor. Bebeğimin kilosu vs yerinde olduğu halde kaynanam daha toparlansın mama ver diyor nşye çünkü eltimşn bebekleri şişmandı. Onlarla karşılaştırıyor. Onlar hakaret eder gibi söylüyorlar çünkğ mesajlarımı iyi okumamışsınız heralde. Kaynanam her fırsatta çocuk ağlasa çocuğa mama ver dsha fazla mama ver bak mama içince daha mutlu, toparlansın çocuk, sütün yetmiyo doymuyor çocuk ondan ağlıyor diyor, çocuğa bakamıyorsunuz diyor. Siz alınmaz mısınız, bu lohusalıkla ilgili değil kşm olsa alınır. Eltinizi övüp sizi sğrekli çocuğa bakamıyor veya çocuğa yetersiz kalıyormış gibi gösterirlerse hoşunuza gider mi?

Yaklaşık 2 hafta önce kvui aramıştım. Bana dedikleri aynen şçyle "Bebeğe mama veriyor musun? Vermemezlil yapma ver, çpcuk toparlansın, eğer vermezsen kayınpederin mama yollayacak ha, sütün yetmiyor senin kabul et bunu çocuk doymuyor ağlıyor sütün yetmediği için, iyi bakın kızıma, sen bakmıyorsun zaten oğlum bakıyor torunuma, (bakacak tabi babası,kucağına alıp sevmek çocuk bakmak olmuyor, hayat müşterek, ben tek başıma yapmadım çocupu, insanlar ne işlerde çalışıp bebeklerinin peşiinde dört dönüyor dedim) yanlış düşünüyorsun kızım, adam hem işt çalışıp hem çpcupa mı baksın, kadın dediğin evde çocupa bakar, bana iş mi öğretiyorsun, evde ne iş yapıyorsun çocuğa bakmaktan başka ne işin var senin." benim sütümğn yetip yetmemesi, mama verip vermemem kv ilgilendirmez, bana çocuğuna bakamıyorsun diyemez bunu sürekli söyledi, eltime bir kere dediğini duymadım. Eşime durumu anlattım. Kv de bu durumdan hoşlanmadığımı belirttim bir daha da aramadım geçen gün büyüklük bizde kalsın deyip aradım ama sopuk konuştu daha da aramam. Eşimde konuşmuyor o günden beri annesiyle.
hadi herseyde haklısınız diyelim, öyle oldu böyle oldu vs vs (ki iki katlı evde alırım çocuğu alt kata, geçerim bir odaya, o uyurken yanından bile ayrılmam, asla da uyandiramazlar ben varken çocuğu. 1.5 yaşında, 2+1 evde yapıyorum ben bunu.) hala geçen aradım diyorsunuz, niye arıyorsunuz? çok mu sevdiğinizden, cok mu saygın bir insan? eşim öyle böyle demeyin, telefonla konuşmama hakkınızin bile olmadığı bir evlilikte karşı taraf eşiniz değildir. eşler eşit olur çünkü. sizde eşitlik yok. farkında değilsiniz ama hem psikolojik hem fiziksel şiddet görüyorsunuz. siz hala süt meselesine takmışsıniz. ben çocuğum uyurken hic bir yere gitmem deme özgürlugunuz bile yok. sütünüz olsa ne olmasa ne.

ailem arkamda değil, siddetin farkındayım ama yapacak bir şeyim yok diyorsanız saygı duyarım, en azindan durumun farkında ama elinden birsey gelmiyor derim. ama mesajlarınızda bunu göremiyorum. kayinvalideniz, kayniniz, eltiniz dış kapının mandalı. sizin eşiniz problem. ya huyuna gideceksiniz (bu da geçici bir çözüm, mesela atanana kadar olabilir) ya da daha fazla yipranmadan yolları ayiracaksiniz.

Henüz lohusasınız alınganlıklar ve kendinizi ispatlama çabanız bundan ..elti k.v. kısmına girmek dahi istemiyorum onlar her daim size akıl vermek özellikle elti üstünlük taslamak için fırsat kollar eşinizde bu malzemeyi vermiş onlara asıl affetmemeniz gereken konu bu.yıllarca eltiniz tarafından başınıza kakılacak maalesef k.v.olacak kadında muhtemelen herkese anlatacak oğlum geline tolat attı diye hatta övünecek zira k.v.bayılır oğullarının geline ters davranmasına geçmişte oda çok yaşamıştır ama alttan almış kocasını hep idare etmiştir neler çekmiştir ama asla ailesine yansıtmamış yuvasına sahip çıkmıştır ..yaşadıkları roman olur zaten....falan filan klasik k.v.telkinleri...
Gelelim size sütünüzün yetmediğini anladım yazdıklarımızdan mama yeyince susması bunu doğruluyor zaten..göğüsünüzden fışkırması bişey ifade etmez bazı durumlarda içerik doyurucu olmayabilir.bebek bu gerekirse mama yiyecek zaten 3 4 aylık doymaması çok normal bence biraz fazla inat etmişsiniz mama konusunda

Eşiniz tam bir dingil kusura bakmayın ailesinin yanında kendini ispat etme çabasına girmiş size yükselip evden kovması hatta tokat atması tamamen tribüne oynamasından ibaret.malum bazı aileler oğullarının karısına kötü davranmasından beslenir bununla övünür gurur duyarlar çünkü oğulları onları gururlandıracak kadar yeterli bir kişiliğe sahip olmadığı gibi bir baltaya sap da olamamıştır .tek övünç kaynakları erkek çocuğu olmasıdır. karısını azarlaması, kötü davranması da ailesini karısından üstün tuttuğunun bir göstergesidir onlar için çok mutlu olurlar hatta bundan beslenirler.size acıyormuş gibi davranır üzülüyor muş gibi telkinler ama içten içe mutluluk duyarlar bu net
Ailenize gelince ..en çok kızılması gereken onlar bence aramışsınız ikinciye aramanızı beklemek ne demek şiddet görmüşsünüz daha ötesi yok ama gelmemiş olayı dinlememiş sizi savunmamışlar hesap sormamışlar çok garip geldi.Gitmeyip katlanma sebebinizi anlamak zor değil aslında..belliki aileniz arkanızda değil bu durumda mecbur katlanıyorsunuz bunu anlayabiliyorum
Eşinizde silah olması ondan korkmanızı gerektirmez ayrıca orası da ayrı..onun gücü anca karısına yeter çünkü yetersiz bir kişilik silahtan medet umması bunun göstergesi

Gelelim size eşiniz neden pis olduğunuzu yetersiz olduğunuzu söyledi ailesine ..ihmalmi ettiniz dopumdan sonra kendinizi temizlik bakım gibi konularda ..lohısalıkta olabiliyor bazen normal bişey bu ..ama atlatamıyorsanız mutlaka destek alın derim bende atlatamamıştım destek almadan utanacak sıkılacak bişey değil bu

Uzun uzun yazdım bu yaşadıklarını tokat hariç benzerlerini aynen yaşadım..eşim eşin gibiydi hemen hemen sadece hiç evden kovulmadım tokatta atmadı ama diğerleri neredeyse aynı...
Sonuç aradan geçen 18 yıl sonrasında son 10 yıl ve özellikle son 5 yıldır iyi bir evliliğim var
Sırrım şu eşimden başka kimseyi kaale almıyorım yeni evliymişiz balayındaymışız gibi ilgileniyor um mutsuzda olsam belli etmiyor hep ha ha hi hi modunda şımarık ergenler gibi cilveleşiyorum..kızım Anne liseli aşıklar gibisiniz benim yanımda bari sevgili gibi davranmayın boyunuz kadar oldum artık falan diyor🤣
yatak konusuna girmeyeyim dedim ama en önemliside o bence aradığı herşeyi bulduğunu düşünüyorum hayır demem genellikle ve fantazili bir gece hayatımız var
Sende bunları uygulayabilecek psikolojiye sahip olduğunda o kazulet kocanı elinin altına alacaksın merak etme sözünden çıkamayacak el üstünde tutacak duruma gelecektir
Sonrasında o çok bilmiş eltin değil sana akıl vermek kıskançlığından öyle bir senden uzaklaşacak ki selamı bile kesecek k.v. kıskançlığından sürekli çomaklayacak ama eşin seninle mutlulupu yakaladıysa eğer seni onların Yanına bile götürmeyecek merak etme sadece zaman ..
Bak canım bıradan tek kelimeyle aa boşan şiddet görmüşsün asla barışma demeyi çok isterdim ama belliki ailen arkanda değil bu yolda yanlızsın birazda güçsüz...birçoğumuz geçtik bu yollardan aynısı olmasada benzerleri ni yaşadık..
Uzun uzun yazmamın sebebi de bu zaten.. Umarım bir nebze fikir edinebilirsin ders çıkarabilir sin yazdıklarımdan...
Ama yok boşanmak gibi bir gücün varsa hiç uğraşma yıllarını harcama boşa gitsin buda senin bileceğin şey...sevgiyle kal

Yaa ne kadar çok kadının üzerine gidilmiş mamaya karşı da olabilir bu onun görüşü herkes neden takılıyor ki buna doktor gerk görmemiş mamayı ayrıca evet biraz dik başlı ve bazı noktalar da hata yapmış olabilir ams bu bütün suç onun olduğu anlama gelmiyor ki biraz da çözüm yolları sunun kadına bence mesaja evdesin ders çalış atan- özel ders- vs birçok seçeceğiniz var ayrıca bu kadar kendinizi anlatmaya çalışmak sadece sizi yorar burada herkese bir şey yazmaya anlatmaya çalışıyorsunuz boşverin siz kendinizi bilin yeter eşine karşı da stratejik davranmalı kv vs takmayın bile he diyip geçin

Henüz lohusasınız alınganlıklar ve kendinizi ispatlama çabanız bundan ..elti k.v. kısmına girmek dahi istemiyorum onlar her daim size akıl vermek özellikle elti üstünlük taslamak için fırsat kollar eşinizde bu malzemeyi vermiş onlara asıl affetmemeniz gereken konu bu.yıllarca eltiniz tarafından başınıza kakılacak maalesef k.v.olacak kadında muhtemelen herkese anlatacak oğlum geline tolat attı diye hatta övünecek zira k.v.bayılır oğullarının geline ters davranmasına geçmişte oda çok yaşamıştır ama alttan almış kocasını hep idare etmiştir neler çekmiştir ama asla ailesine yansıtmamış yuvasına sahip çıkmıştır ..yaşadıkları roman olur zaten....falan filan klasik k.v.telkinleri...
Gelelim size sütünüzün yetmediğini anladım yazdıklarımızdan mama yeyince susması bunu doğruluyor zaten..göğüsünüzden fışkırması bişey ifade etmez bazı durumlarda içerik doyurucu olmayabilir.bebek bu gerekirse mama yiyecek zaten 3 4 aylık doymaması çok normal bence biraz fazla inat etmişsiniz mama konusunda

Eşiniz tam bir dingil kusura bakmayın ailesinin yanında kendini ispat etme çabasına girmiş size yükselip evden kovması hatta tokat atması tamamen tribüne oynamasından ibaret.malum bazı aileler oğullarının karısına kötü davranmasından beslenir bununla övünür gurur duyarlar çünkü oğulları onları gururlandıracak kadar yeterli bir kişiliğe sahip olmadığı gibi bir baltaya sap da olamamıştır .tek övünç kaynakları erkek çocuğu olmasıdır. karısını azarlaması, kötü davranması da ailesini karısından üstün tuttuğunun bir göstergesidir onlar için çok mutlu olurlar hatta bundan beslenirler.size acıyormuş gibi davranır üzülüyor muş gibi telkinler ama içten içe mutluluk duyarlar bu net
Ailenize gelince ..en çok kızılması gereken onlar bence aramışsınız ikinciye aramanızı beklemek ne demek şiddet görmüşsünüz daha ötesi yok ama gelmemiş olayı dinlememiş sizi savunmamışlar hesap sormamışlar çok garip geldi.Gitmeyip katlanma sebebinizi anlamak zor değil aslında..belliki aileniz arkanızda değil bu durumda mecbur katlanıyorsunuz bunu anlayabiliyorum
Eşinizde silah olması ondan korkmanızı gerektirmez ayrıca orası da ayrı..onun gücü anca karısına yeter çünkü yetersiz bir kişilik silahtan medet umması bunun göstergesi

Gelelim size eşiniz neden pis olduğunuzu yetersiz olduğunuzu söyledi ailesine ..ihmalmi ettiniz dopumdan sonra kendinizi temizlik bakım gibi konularda ..lohısalıkta olabiliyor bazen normal bişey bu ..ama atlatamıyorsanız mutlaka destek alın derim bende atlatamamıştım destek almadan utanacak sıkılacak bişey değil bu

Uzun uzun yazdım bu yaşadıklarını tokat hariç benzerlerini aynen yaşadım..eşim eşin gibiydi hemen hemen sadece hiç evden kovulmadım tokatta atmadı ama diğerleri neredeyse aynı...
Sonuç aradan geçen 18 yıl sonrasında son 10 yıl ve özellikle son 5 yıldır iyi bir evliliğim var
Sırrım şu eşimden başka kimseyi kaale almıyorım yeni evliymişiz balayındaymışız gibi ilgileniyor um mutsuzda olsam belli etmiyor hep ha ha hi hi modunda şımarık ergenler gibi cilveleşiyorum..kızım Anne liseli aşıklar gibisiniz benim yanımda bari sevgili gibi davranmayın boyunuz kadar oldum artık falan diyor🤣
yatak konusuna girmeyeyim dedim ama en önemliside o bence aradığı herşeyi bulduğunu düşünüyorum hayır demem genellikle ve fantazili bir gece hayatımız var
Sende bunları uygulayabilecek psikolojiye sahip olduğunda o kazulet kocanı elinin altına alacaksın merak etme sözünden çıkamayacak el üstünde tutacak duruma gelecektir
Sonrasında o çok bilmiş eltin değil sana akıl vermek kıskançlığından öyle bir senden uzaklaşacak ki selamı bile kesecek k.v. kıskançlığından sürekli çomaklayacak ama eşin seninle mutlulupu yakaladıysa eğer seni onların Yanına bile götürmeyecek merak etme sadece zaman ..
Bak canım bıradan tek kelimeyle aa boşan şiddet görmüşsün asla barışma demeyi çok isterdim ama belliki ailen arkanda değil bu yolda yanlızsın birazda güçsüz...birçoğumuz geçtik bu yollardan aynısı olmasada benzerleri ni yaşadık..
Uzun uzun yazmamın sebebi de bu zaten.. Umarım bir nebze fikir edinebilirsin ders çıkarabilir sin yazdıklarımdan...
Ama yok boşanmak gibi bir gücün varsa hiç uğraşma yıllarını harcama boşa gitsin buda senin bileceğin şey...sevgiyle kal
Bence bu yorumu iyi okuyun. Maalesef şu an boşanma gibi bir durumunuz yok belli. Ben sizi çok iyi anladım. Burda bir sayfada görmüştüm Psk. Fatih Reşit Civelekoğlu lütfen gir ve dinle. Umarım iyi bir puan alır ve atanırsın. Artık bir annesin ve güçlü olman gerekir. Çok çok zor ama lütfen bırak kv , elti onları. Sen yüklendikçe onlara eşin daha çok sarılacak.

Seni arayıp fikir sunan eltine daha önce dediğim gibi ben bilirim sen beni merak etme çocuğumun isteklerini de. Eltini asla arama ama senin eşin bi tuhaf annesiyle iletişimi tamamen kesme mesafeli ol sana soru sorma fırsatı verme kendin anlat bunu bunu yaptık diye 2 dk sonra kapat. Umarım en kısa sürede kendinize uygun bir iş bulursunuz. Güçlü mutlu bir kadın olursunuz.

Haddim olmayabilir, henüz hamileyim bilmediğim için soruyorum bebeğinize sütünüz yetmiyor olabilir neden mama konusunda bu kadar inat ediyorsunuz? Mama kötü bir şey değil ki, şimdiden sütümün yetmemesi ihtimaline rağmen mama araştırıyorum.

Diğer konularda haklıymışsınız ama şiddeti affetmişsiniz umarım tekrarı olmaz… Elti bile yorum yapıyor evliliğinize, çok laçkalaşmış sanki evliliğiniz.. üzüldüm, sanırım boşanmayı düşünmüyorsunuz eğer öyleyse inşallah pişman olmazsınız.
Hamile olduğunuz için konudan bağımsız bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Bebekler memede uyur memede rahatlar sürekli meme istemesi normal ilk aylarda. Bazı annelerin sütü fazla gelir bebek 5 dk içer doyar bazıları daha yavaş gelir az az sık sık içmek ister. Normal insanlar da böyle bazialri az ve sık yer onun gibi . Bebeğin mamaya ihtiyacı olduğunu kaynana gibi çok bilmiş insanlar değil doktor belirler. Ayda 600 gram alması normal sinirdadir ve o zaman mama önerilmez çünkü ne kadar çok mama içerse annenin sütüne ihtiyaci azalır ve anne daha az süt üretir. Mama öcü değil ama çok çok mecbur kalmadıkça verilmemesinin nedeni budur. Mamada şeker fazla olduğu için bebek onu ictiginde şişer ve uykusu gelir biz de AA doymuyormus deriz , anne sütü sindirimi kolay olduğu için bebek daha çabuk acikir mamaya göre ve doğru olanı budur. Ben ilk oğlumda bunları ta hamileyken araştırmıştim malesef tek damla anne sütü verme imkanım olmadı sağlık sebeplerinden dolayı ama emziren anneye asla kafasına göre mama önerilmez hakka girmektir günahtır

Köye gitmeden önce günde 1 kere verirdim bu süt yok anlamına mı geliyor? Çocuğu uyuttuğum givi uyandırıyırlar çocuk ağlamaz mı uykusunu alamayınca, stresten??? Farklı bir ortama yere gitmiş evinde değil. Ve bu zamana kadar da her kilo kontrolğne gittiğimizde kilosunun ve boyunun yeterli olduğunu ve 1 kwre verdiğim mamayı da kesmemi söylediler. Ben mi yalan söylüyorum??? Sütümün gelip gelmediğini bilmiyor muyum? Her gün en az 1 kaka, 4 5 den fazla çiş yapan bebek doymuyor mu oluyor???
Bu yorumu konu sahibini haksız bulan herkes okusun bilimsel şekilde yetip yetmediğine karar vermiş zaten üçüncü kişiler e de susmak düşer artık

X