tatil

cicikizsinem

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
2.132
416
39
kızlar eşimle bu sene tatile çok sıcak olmayan ege bölgesi diye fethiye ölüdeniz tarafına gitmek istiyoruz.
İlk defa gideceğimiz için de kafamızda bir çok soru oluştu.
8 yaşında ve 1.5 yaşında 2 adet kızım var ikisinide yol tutuyor büyük ihtimal arabayla gideceğiz yol da baya var. Denizi nasıldır ? varsa otel tavsiyesi ? nelere dikkat etmeliyim ?

Oldukça ve de oldukça sıcak bir bölge, denizi birden derinleşiyor bana pek çocukla gidilecek bir yer gibi gelmedi. Biz eşimle nişanlıyken gitmiştik, kelebekler vadisi falan çok güzeldi ama ,mesela bizimde 7 ve 1,5 yaşında kızlarımız var çocukla gitmeyi düşünmem. Güzel mi evet ama birden derinleşen denizi beni çocuklar söz konusu olunca uzak tutar.

Daha yukarıya çıkın bence, çeşme, alaçatı, ören, altınoluk, ayvalık....

Oldukça ve de oldukça sıcak bir bölge, denizi birden derinleşiyor bana pek çocukla gidilecek bir yer gibi gelmedi. Biz eşimle nişanlıyken gitmiştik, kelebekler vadisi falan çok güzeldi ama ,mesela bizimde 7 ve 1,5 yaşında kızlarımız var çocukla gitmeyi düşünmem. Güzel mi evet ama birden derinleşen denizi beni çocuklar söz konusu olunca uzak tutar.

Daha yukarıya çıkın bence, çeşme, alaçatı, ören, altınoluk, ayvalık....

sen hangi bölgeyi düşünüyosun cnm aynen çocuklar çok tehlikeli

Benim kızım 9 aylıkken gittik biz otelde kalmamıştık yazlık kiralamıştık kızım küçük olduğu için mamasını filan rahat yapabilmem için daha iyi olmuştu ben çok beğendim Fethiye yi ama arkadaşlarında dediği gibi Deniz'i biraz derin

sen hangi bölgeyi düşünüyosun cnm aynen çocuklar çok tehlikeli

Biz eşimle Çeşme'yi çok seviyoruz..Merkezi güzel limanın olduğu bölge, Ilıca, Alaçatı, Altınkum, Boyalık...Biz bu sene Boyalık Beach Resort'u tercih ettik.Merkez'de Ufuk Butik otel var. Nasıl bir otel istiyorsunuz bilemediğim için bu geldi aklıma. Oda+Kahvaltı şeklinde,denize sıfır ,manzarası liman, bir de yine marinaya yakın Barınak Pansiyon var, oda+kahvaltı şeklinde. Odalarının hepsi balkonlu ve harika deniz ve marina manzaralı.Çok güleryüzlü bir bey ve eşi yönetiyor.

Boyalık mevkii çok güzel, denizi harika, Boyalık BeachResot'ta herşey dahil konseptli bir otel. Alaçatı fiyat olarak yüksek, eğer işin maddi boyutu önemli ve kendi arabanız ile gidiyorsanız sadece gündüz yada akşam çarşısını gezmeye gidebilirsiniz.

Merkezde Barınak pansiyonun bulunduğu bölgede fazlaca pansiyon ve motel var. Giderseniz mutlaka limon çiçeği ve kiraz reçeli alın. :)

Köyüm genelde sıcak olur. Datça, Bodrum daha esintilidir. Ama illa Fethiye derseniz Ölüdeniz sıcak olur. Akşamları da pek esmez. Araçla gidecekseniz ve serin istiyorsanız Ovacık tarafında kalıp denize inebilirsiniz. Hem denize yakın hem de serin olur.

Ancak Belcekız plajı arkadaşların da belirttiği gibi birkaç metrede derinleşir ve kimi zaman dalgası sert olur.

Çocuklar için lagünün uç kısmı yani Kumburnu tarafı çok daha iyidir, ani derinleşme olmaz fakat o taraf da fazla kalabalık oluyor.

Hersey dahil tipindeki her otel uygun olur cocuklarla
Hem hersey elinizin altinda olur hem de yorulmazsiniz fazla da para harcanmaz

kızlar eşimle bu sene tatile çok sıcak olmayan ege bölgesi diye fethiye ölüdeniz tarafına gitmek istiyoruz.
İlk defa gideceğimiz için de kafamızda bir çok soru oluştu.
8 yaşında ve 1.5 yaşında 2 adet kızım var ikisinide yol tutuyor büyük ihtimal arabayla gideceğiz yol da baya var. Denizi nasıldır ? varsa otel tavsiyesi ? nelere dikkat etmeliyim ?

Fethiye serin olmaz. Kasımda denize giriyoruz biz orda. Çok ama çok sıcak olur yaz mevsiminde.
Nasıl bir otel bakıyorsunuz? Apart, pansiyon, oda kahvaltı, yarım pansiyon,herşey dahil, ultra herşey dahil???

Cekilin fethiye uzmani geldi :KK70:
Fethiyede hic otelde kalmadim ama her yil en az 1 hafta ordayim.
Oncelikle yazin ortasi cehennem gibi sicak olur ama butun gunu denizde havuzda gecirince, aksam da klimayi acinca cok etkilemiyor. Eger oludenizde kalacaksaniz otellerin cogunun ozel plaji yok halk plajini kullaniyorsunuz ve belcekiz tarafi hem derin hem dalgali, oludenizin lagun tarafi da aksine göl gibi.
Tavsiyem hersey dahil bir otelde kalin cunku yeme icme su bile cok pahali (gecen yil 1 top dondurma 5 tl idi hem de en vasatindan) evdeki hesap carsiya uymayabilir.
Hisaronu ve ovacik oludeniz sahilinden daha serin orda kalip denize aracinizla gidip gelebilirsiniz ama yine oludenize giris park ucreti vs pahali.
Cevredeki koylari dolasabilirsiniz, fethiye merkezin diger tarafinda kuleli koyu var cok keyifli bir yer. Gunluklu de fena degil. Fethiyeye gidip tekne turuna cikmadan sakın donmeyin :)

X