tatil

kızlar eşimle bu sene tatile çok sıcak olmayan ege bölgesi diye fethiye ölüdeniz tarafına gitmek istiyoruz.
İlk defa gideceğimiz için de kafamızda bir çok soru oluştu.
8 yaşında ve 1.5 yaşında 2 adet kızım var ikisinide yol tutuyor büyük ihtimal arabayla gideceğiz yol da baya var. Denizi nasıldır ? varsa otel tavsiyesi ? nelere dikkat etmeliyim ?
Denizi harika adi ustunde ilu deniz pek dalga olmaz.kalacak yer konsunda pansiyonmu otelmi nsl bir yer istediginize bagli nereden gidyorsunuz.

Benide yol tutar geçen sene değişiklik olsun diye 3 saatlik yola tatile gittim bin pişman oldum.
Ben her yaz İstanbul'a çok yakın biyere gider 3 ay kalırım bazende Ağvaya..
Çocuklar için ilaç kullanabilirsiniz mide bulantısını falan önlüyor yada yakın biyerlere bakmayı deneseniz ?
Tabi Deniz konusundaki tercihiniz çok güzel yolda çekilir derseniz süper bi tatil olur :KK25:

kızlar eşimle bu sene tatile çok sıcak olmayan ege bölgesi diye fethiye ölüdeniz tarafına gitmek istiyoruz.
8 yaşında ve 1.5 yaşında 2 adet kızım var ikisinide yol tutuyor büyük ihtimal arabayla gideceğiz yol da baya var. Denizi nasıldır ? varsa otel tavsiyesi ? nelere dikkat etmeliyim ?
merhabalar,

ozellikle cocuklu tatillerde denize sifir ve kendi plaji olmasi cok onemli konaklama mekaninin. ben size baska iki oneri ile gelecegim. birinde ben kaldim ve cok mutlu bir tatil gecirdik. digerinde mudurum kaldi, o da cok mutlu zaman gecirmisti. her ikisi de temiz-ailevi ama minimal yerler; luks oteller degiller yani.

http://www.teosormanci.com.tr/default.asp?page=content&content_id=70
http://tunarestaurant.com.tr/tuna-bungalow-galeri-02.html

Evet çok kalabalık. Ama ben 2 yıl önce kadınlar plajında çocuk gibi suyun içinde 3 saat oynamıştım. Çok kalabalık ve dalgaliydi. Yuzulmuyordu ama su yatağı ile dalgaların üstünde tam 3 saat. Merkezde oda kahvaltı otelde kalmıştık. Akşamları güzel restoranlarda yemek yemistik. Tabii çocuk yok. 10 numara tatildi :)

Kuşadası genel yapısıyla bana "tatil yöresi" algısını yaratmıyor. Yüksek binalar, inanılmaz yoğun trafik, çarşısında gezerken nefes alamıyorsunuz yüksek binalardan. Benim eşimde bayılır, her yaz aynı tartışma yaşanır "ne buluyorsun şu Kuşadası'nda?" ... Bizde de o dönem çocuk yoktu,nişanlıydık zaten :) Tek dikkatimi çeken, sahilde o şık görünen restoranların tahminimden ucuz olmasıydı..

Ben genel anlamda Tatil Köyü kavramını sevmiyorum, bir sene Side Silence Beach Resort'ta kalmıştık. Sürekli bir yeme içme, tatil köyünün içinde lunapark falan var. Diskosu, barı, animasyonu...10 gün kaldık , dibimizde gezilecek pek çok yere gidememişiz bile. Sanki insanı fazlaca bağlıyor,kafanı çıkartamıyorsun, otelde ki tatilimiz bittikten sonra , Alanya'da yarım pansiyon bi yer bulup 4 gün daha kalmıştık ve full gezmiştik. O yüzden otel bakarken az betonlaşmış , denize sıfır bir konumda olmasına ve de gezilecek yerlere olan yakınlığına bakıyoruz. Biz fazla gezenti tipleriz eşimle :)
biz de 2 sene önce 1 hafta Sidede kalıp ordan Alanyaya geçip yarım pansiyon otelde 4 gün kalıp sürekli gezmiştik:)) ben zaten Side'nin Manavgat'ın heryerini biliyorum , gezilecek pek bi şeyi yok. Geçen sene acentayla Ege-Akdeniz turu yaptık muhteşemdi. En güzel koylarda denize giriyorsun sürekli süperdi. Bu sene kocamda da bende de sadece dinlenme isteği var :) Silence beach'e rezervasyon yaptırdık. Siz memnun kalmış mıydınız otelden, temizlik yemek olarak

biz de 2 sene önce 1 hafta Sidede kalıp ordan Alanyaya geçip yarım pansiyon otelde 4 gün kalıp sürekli gezmiştik:)) ben zaten Side'nin Manavgat'ın heryerini biliyorum , gezilecek pek bi şeyi yok. Geçen sene acentayla Ege-Akdeniz turu yaptık muhteşemdi. En güzel koylarda denize giriyorsun sürekli süperdi. Bu sene kocamda da bende de sadece dinlenme isteği var :) Silence beach'e rezervasyon yaptırdık. Siz memnun kalmış mıydınız otelden, temizlik yemek olarak

Ege-Akdeniz turunu bizde nişanlıyken yapmıştık...Tatil bikini üstü şort şeklinde geçmişti. Gördüğümüz her sahile girmiştik, gerçekten harikaydı. Küçük kızımızla şuan zor böyle ama seneye inşallah yine böyle geze geze bir tatil olur diye umuyoruz.

Silence Beach'e yıllar önce daha bekarken 3 bayan arkadaş gitmiştik. Sanırım otelin 2. yaz sezonuydu. Bir hafta çarşamba günü Sibel Can, diğer hafta çarşamba Ebru Gündeş sahne alıyordu. Yıllar sonra evlenince eşimle de gitmeye karar verdik, çünkü ben çok sevmiştim o oteli. Bina biraz eskimişti, temizlik ve yemek konusunda asla sıkıntı yaşamadık. Açık büfesi tek kelime ile harika, animasyonları güzel, denize sıfır konumu ise ayrı güzel. Göl evleri güzel, aquparkı güzel. Bu sene tatil planımızı yaparken tekrar aradık, Eftal Bey vardı, onunla görüştük. Bina yenilenmiş, yönetim değişmiş falan. Otel ile ilgili güzel gelişmelerin olduğunu dile getirdi. Fakat biz bu senede yine Çeşme,diyenlerden olduk. Fazla uzattım galiba :) Memnun kalacağınızı garanti ederim.

Bu aralar tamda aradigim konu
Gecen yaz cesmedeydik bu yaz bizde mugla yada aydın dusunuyoruz

1aydir otel bakip yorum okuyorum
Denizi sıg, havuzlu hersey dahil bakiyoruz bizde.
Aile oteli olmali birde
Okadar yorum okudum ki bu sene turist olmaz pek ümidindeyim

Cunku cogu otel yorumlarinda rus agirlikli turklerle ilgilenilmedikleri yaziyo.

Bodrum,marmaris,kusadasi,fethiye arasinda 3-5otel not aldim

Yorumlari ve fiyatlari fena degil.

Henuz karar veremedim ama
Konuyu takipdeyim

Ege-Akdeniz turunu bizde nişanlıyken yapmıştık...Tatil bikini üstü şort şeklinde geçmişti. Gördüğümüz her sahile girmiştik, gerçekten harikaydı. Küçük kızımızla şuan zor böyle ama seneye inşallah yine böyle geze geze bir tatil olur diye umuyoruz.

Silence Beach'e yıllar önce daha bekarken 3 bayan arkadaş gitmiştik. Sanırım otelin 2. yaz sezonuydu. Bir hafta çarşamba günü Sibel Can, diğer hafta çarşamba Ebru Gündeş sahne alıyordu. Yıllar sonra evlenince eşimle de gitmeye karar verdik, çünkü ben çok sevmiştim o oteli. Bina biraz eskimişti, temizlik ve yemek konusunda asla sıkıntı yaşamadık. Açık büfesi tek kelime ile harika, animasyonları güzel, denize sıfır konumu ise ayrı güzel. Göl evleri güzel, aquparkı güzel. Bu sene tatil planımızı yaparken tekrar aradık, Eftal Bey vardı, onunla görüştük. Bina yenilenmiş, yönetim değişmiş falan. Otel ile ilgili güzel gelişmelerin olduğunu dile getirdi. Fakat biz bu senede yine Çeşme,diyenlerden olduk. Fazla uzattım galiba :) Memnun kalacağınızı garanti ederim.
çok teşekkür ederim bilgiler için:) iyi tatiller size de

Ayrica bizde kendi aracimizla gidiyoruz
Ustelik midesi cok hassas olan birde oglum var.
Kusuyo yapcak bisi yok
Yanimiza herbise aliyoruz.
Su isiticimiza kadar
Elimizde kahvemiz meyvemiz yolculuk yapiyoruz
Canimizin istedigi yerde duruyoruz.

biz fethiye ye gittik sıcak oluyor evet ova resortta kaldık fiyat olarak falan uygundu Kelebekler vadisi, saklıkent görülesi yerlerdi ve iyiki gördük ...ama benim nedense en hoşlanmadığım tatildi.yat turu dönüşü kaza atlattık ama hala görüştüğüm muhteşem ailelerle tanıştık tek iyi yanı buydu

Geçen yıl Ağustos'un son haftası Ölüdenize gitmiştik. O tarihte gündüzleri yine Çok sıcaktı ama geceleri resmen üşüyorduk.. Gayet idealdi havası bizim bulunduğumuz zamanda. Biz lagünün iç kısmında bungalov odalardan oluşan çok ama çok güzel bir otelde kalmıştık. Hem yeri, konumu, hem kendi plajı, işletmecileri dünya iyisi insanlardı. Çocuğum yoktu ama olursa bir de onunla gelmeyi isterim. Çünkü suyu çok sığ ve ılık, hem kumlu. Tam çocuklu aile yeri.. Ama o resimlerde gördüğümüz kartpostal gibi olan Belcekız plajı hem içinde ısıran balıklarla dolu hem ikinci adımda boy verdiğin üçüncü adımda gözden kaybolacağın bir derinliğe sahip. Ve çoookk kalabalıktı. Kumburnu vs.. Hiç umduğum gibi çıkmadı. Açıkçası ölüdenize ait tek beğendiğim detay otelimizdi.. Onun dışında lagün kısmı göl gibi olduğundan zevk vermedi. Belcekız da boğulucam korkusundan. He bir de safari, tekne turu vs bunlar da çok güzel anılar bıraktı bende..

Özetle bence kesinlikle gidip görülmesi gereken bir yer.. Ama sık sık tatil yapma imkanınız yoksa bence başka alternatifleri değerlendirin.

sıcaklıgımız. aynı. bodrum özellikle yalıkavak yaz -kış serindir. göltürkbüküne gitmiştim ve yaz mı bahar mı anlamamıştım. püfür püfürdür.
ayvalık serindir - didim sıcaktır ( cunku agaclık alanı az ) -çeşme iyidir-bozcaada-asos-altınoluk-akçay- canakkale-gelibolu geyikli serindir.
champagneshimmer champagneshimmer yorumuna yazmadan edememedim:) çanakkaleleyim Evet söylediğin her bölge serin ama denizi çok sıcak olmuyo mesela asos akçay altınoluk ayvalık denize girdiğin anda tüm organların şok geçiriyo:) ç.kalede genelde otelde kalıp geyikli tarafında fln denize girceksin bu yüzden geyiklide pansiyon va orda daha rahat bozcaada mükemmel ama oda kahvaltı tarzı konu sahibine önerim uygun çocuklarla rahat edebileceği ve güneşin tepesine geçmediği tek yer marmaris ordan herşey dahil otel rezervasyonu yaptırın siteler ve içmeler olabilir ikiside denize sıfır çocuklarınızla rahat edersiniz yürüme mesafesi merkezde marinada çay içersini

eğer hala rezervasyon yaptırmadıysanız biz araştırırken çocuklar için özellikle harika bi otel bulmuştuk..
isim verebilirim dalamanda.

Fethiye mi sıcak olmaz ? Buharlaşırsın,nemden çürürsün :) ayrıca ölü deniz havuz gibi oluyor..gereksiz kalabalık bence.. Hillside'da kalmıştık galiba,güzeldi..

bodru
bodruma gidin
orada hiç nem yok havası baymıyor
denizi de harika ama merkeze değil koylardaki otellere gidin , mesela yalıçiftliğe

serin yer arıyorsanız bozcaada gökçeadaya gidin ama oranın da denızı cok soğuk olur

kızım 10aylıktan beri her sene ferthiyeye gideriz.
şimdi 8 yaşında
biz otel değil yazlık kiralıyoruz.
ölü deniz derin değil çocuklarla rahat edersiniz ama çok kalabalık ve arabayı park ettikten sonra yürüme mesafesi fazla.çok uzun bir plaj.
fethiye dışında bodrum ve akyakayıda tavsiye ederim.bodrumda karaincir çocukluğumun geçtiği sahil ve ozamanlar küçük köy havasındaydı şimdi nasıl bilmiyorum ama

champagneshimmer champagneshimmer yorumuna yazmadan edememedim:) çanakkaleleyim Evet söylediğin her bölge serin ama denizi çok sıcak olmuyo mesela asos akçay altınoluk ayvalık denize girdiğin anda tüm organların şok geçiriyo:) ç.kalede genelde otelde kalıp geyikli tarafında fln denize girceksin bu yüzden geyiklide pansiyon va orda daha rahat bozcaada mükemmel ama oda kahvaltı tarzı konu sahibine önerim uygun çocuklarla rahat edebileceği ve güneşin tepesine geçmediği tek yer marmaris ordan herşey dahil otel rezervasyonu yaptırın siteler ve içmeler olabilir ikiside denize sıfır çocuklarınızla rahat edersiniz yürüme mesafesi merkezde marinada çay içersini
Iyi de ben karası soğuk denizi sıcak gibi yazmadım ki! Serin olur.bodrumunda suyu serindir. Ağustos eylul gibi ısınır gibi olur.
En sıcak deniz alanya antalya civarı.
Marmaris severim ama tatil için artık pek uygun yer değil.

X