Tavsiye istiyorum...anne olarak...

eflinam

Guru
Pro Üye
7 Haziran 2012
5.008
1.603
40
Hanımlar iyi geceler
Oğlum 8 yaşında ve 3.sinifa başlayacak
Oturduğumuz sitenin yoneticisi beni aradi çünkü eşim şu an Türkiye'de değil...oğlumun güvenlik görevlisi abinin yüzüne top attigini ve seni babama söyleyeceğim,kavduracagim burdan,ve si... gideceksin dediğini ve görevlinin çok üzüldüğünü haklı olarak aktardi ve ben şok oldum...hayatta çocuğum yapmaz diyen annelerden olmadım çocuk yapar derim...sitede yaşça büyük çocuklar küçükleri sürekli kışkırtıyor işte şunu yapmazsan seni oyuna almayız vs gibi oğlumunda dışlanmamak için yaptığını dusunuyorum...ve çok üzüldüm ve utandım anne olarak...ayrıca esimde bende hizmet sektöründe çalışan insanlara gayet sıcak ve samimi,elinize sağlık,teşekkür ederim,rica ederek isteriz hep bunu bildiği halde nasıl söylemiş çok şaşkınım...eşim saygısızlığı hayatta gelemez eşim duysa uyuyor demez kalkar hesap sorardı ben şu an sabah önce özür diletip sonra ceza vermeyi düşünüyorum yada sizin tavsiyeleriniz nasil davranmalıyim...mantıklı düşünemiyorum adamla konuşurken aglicaktim bu kadar emek verip , konuşup,anlatıp bu şekilde şikayet duymak zoruma gitti sanırım...sitede küfür tüm çocuklarda maalesef evimizde küfür vs hayatta olmaz...5;yaşında taşındık buraya ağzı süt kokuyordu şimdi küfür ediyormuş...lutfennn bir akıllı yoruma ihtiyaçim var...

babasininda haberi olmali ve babasiyla ortak bir konusma gerceklestirebilirsiniz tavsiyem bir ogretmen olarak . babasindan saklamayin yada soylememezlik yapmayin.cocuk bunu farkli algilar ve devam edebilir bu tarz seylere. ortak bir konusma yaparsiniz gereken ozru diletirsiniz cocuga guvenlik gorevlisine karsi. evet bir ceza verilebilir fakat ogretici bir ceza olsa daha iyi olur ama ceza oldugunuda anlamali

Sizin yerinizde olsam aynısını yapardım, çocuğumla beraber onun duyacağı şekilde yaşadığı durumdan dolayı ben de özür dilerdim.
Ve cezası öyle birkaç günlük bir şey olmamalı bana kalırsa.
Evet zaten bende görevli abiyi çok severim iyi niyetli birisi tabiki bende hem çocuğuna hemde kendim diletecegim...

Görevliyle yuzlestirip özür dilerim ve eğer görevli için de uygunsa hergun bir işinde ona yardım etmesi gibi bir ceza verin, bilmiyorum çocuğunuza söz dinletebilir misiniz ama başkalarının gazıyla bile olsa çok çok çirkin bir davranış, özgüvenli olsun derken şımarık çocuk olma yolunda ilerliyor şimdiki nesil, insandan halden anlamaz hale geldiler....ayrıca başkalarının gazına bu kadar kolay gelebilmesi bile apayrı bir sorun

Böyle bir durumda oğlumla konuşur, neden böyle davrandığını sorarım kesinlikle. Ceza vermek sorunu çözmez diye düşünüyorum. Eğer büyük çocukların ortamına girmek için böyle davranıyorsa durumun yanlışlığını iyice anlatmak lazım.

cocugunuzun ayrica arkadas cevresini bir sure gozlemleyin ve sınırlama getirin bazi kisilere karsi .etkilenme durumu olabilir

babasininda haberi olmali ve babasiyla ortak bir konusma gerceklestirebilirsiniz tavsiyem bir ogretmen olarak . babasindan saklamayin yada soylememezlik yapmayin.cocuk bunu farkli algilar ve devam edebilir bu tarz seylere. ortak bir konusma yaparsiniz gereken ozru diletirsiniz cocuga guvenlik gorevlisine karsi. evet bir ceza verilebilir fakat ogretici bir ceza olsa daha iyi olur ama ceza oldugunuda anlamali
Eşime ses kaydı attım saat farkından dolayı...haberi olsun ve konuşsun diye...zaten yönetici tüm çocuklarla konuşup özür diletecekmis...hepsi farklı şekillerde rahatsızlık vermişler...ama beni en çok üzen emek verip,dikkat edip bunu duymak oldu...

Kuzenimle ben 5-6 yaşlarındayken -o benden 2 yaş büyük - salıncak sırasındaki kızlara bir gün terör estirmiştik. Annemle teyzem hem özür diletti hem de kızları tek tek sallatmışlardı bize. Sonra bir hafta sanırım park yasaklanmıştı. Bir daha yapmadık.

Evet zaten bende görevli abiyi çok severim iyi niyetli birisi tabiki bende hem çocuğuna hemde kendim diletecegim...
Yanlış anlamayın ama görevli, çalışan, sevip sevmemeniz hiç önemli şeyler değil.
Mevzunun içinde yeri yok bunların.
Şuan düşündüm başıma gelse diye, herhalde 1 hafta boyunca mektup yazdırırdım o beyefendiye, duygularını, kendini anlattığı, pişmanlığını hissettiğini kendince aktardığı mektuplar silsilesi.
Cezasından hariç bu çünkü yaptığıyla sürekli yüzleşmek ve kendi kendine hatasını bulmasının en iyi yolu bana kalırsa.
En sonunda da beyefendiye verdirir, elini öptürür mevzuyu kapatırdım.

Çok üzüldüm hem çocuğunuz için hem güvenlik için, ciddi bir özür dilesin muhakkak. - Ki sizde dileyin.
Ayrıca bu davranışın sizi ne kadar zora soktuğunu ve utandırdığın anlatın.
İyi de bir cezayı hak etmiş.
Ama sizi de tebrik ederim ne yazık ki başka bir anne olsa çocuğum haklıdır da diyebilirdi, özür de diletmeyebilirdi.
Çocuğa bu yaptığının yanlış olduğunu algılatın mutlaka, biri sana bunu yapsa ne hissedersin? Bana babana yapılsa ne hissedersin diye.
Ayrıca her ne meslekten olursa olsun, insanlara asla bu şekilde konuşmayı kendinde hak görmemesi gerek. Bu abi bizim paramızla burada çalışmıyor, kendi emeği ve işinin titizliği sayesinde burada çalışıyor, geceleri gündüzleri abi sayesinde sitede rahat dolaşabiliyorsun tarzı bi konuşma yapın bence. Çocuk bilinçlensin biraz.

cocugunuzun ayrica arkadas cevresini bir sure gozlemleyin ve sınırlama getirin bazi kisilere karsi .etkilenme durumu olabilir
Yani şöyle çok çocuk var ve yarısından fazlası maç yaparken küfür edebiliyor ama normal bahçede oynarken küfür yok...hırsla ediyorlar birbirlerine...benim oğlumda ediyor arkadaşlarıyla ama onlar edince dayanamıyorum diyor...15 yasa kadar farklı yaşlarda çocuklar var...

Eşime ses kaydı attım saat farkından dolayı...haberi olsun ve konuşsun diye...zaten yönetici tüm çocuklarla konuşup özür diletecekmis...hepsi farklı şekillerde rahatsızlık vermişler...ama beni en çok üzen emek verip,dikkat edip bunu duymak oldu...
duygularinizi anlayabilirim ama iste nekadar yetistirirsek yetistirelim cocuklari.dis faktorler herzaman insan gelisiminde etkisi olacaktir.insan bir makine olmadigi icin sadece girdigimiz kodlarla calismiyorlar.kendine has duygu dusunce ve fiil hakki vardir .biz elimizden geldigince belli yasa kadar caba sarfedelim sadece

Yani şöyle çok çocuk var ve yarısından fazlası maç yaparken küfür edebiliyor ama normal bahçede oynarken küfür yok...hırsla ediyorlar birbirlerine...benim oğlumda ediyor arkadaşlarıyla ama onlar edince dayanamıyorum diyor...15 yasa kadar farklı yaşlarda çocuklar var...
malesef suan küfur ve argo cocuklarda cok yaygin durumda.internet etkisi oldugunu dusunuyorum kufur etmek erdemmis gibi gosterildugi icin

Çok üzüldüm hem çocuğunuz için hem güvenlik için, ciddi bir özür dilesin muhakkak. - Ki sizde dileyin.
Ayrıca bu davranışın sizi ne kadar zora soktuğunu ve utandırdığın anlatın.
İyi de bir cezayı hak etmiş.
Ama sizi de tebrik ederim ne yazık ki başka bir anne olsa çocuğum haklıdır da diyebilirdi, özür de diletmeyebilirdi.
Çocuğa bu yaptığının yanlış olduğunu algılatın mutlaka, biri sana bunu yapsa ne hissedersin? Bana babana yapılsa ne hissedersin diye.
Ayrıca her ne meslekten olursa olsun, insanlara asla bu şekilde konuşmayı kendinde hak görmemesi gerek. Bu abi bizim paramızla burada çalışmıyor, kendi emeği ve işinin titizliği sayesinde burada çalışıyor, geceleri gündüzleri abi sayesinde sitede rahat dolaşabiliyorsun tarzı bi konuşma yapın bence. Çocuk bilinçlensin biraz.
İnanın eşim ve ben çok dikkat ederiz restoranlarda hep rica ile isteriz kesinlikle insan ayırma vs Allah korusun söz konusu dahi olamaz haddimize değil...ama çok üzüldüm neden yaptı veya ordaki çocuklara yaranmak ve komiklik olsun diye mi yada gaza mi getirdiler inanin beynim yandı...mukallit bir çocuk şakacı kendisi acaba ne düşündü bilmiyorum yada ne sebep oldu çok üzgünüm şu an🥺🥺🥺

X