tavsiyeye ihtiyacim var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tabiki uzulecek cunku ailesindeki herkes herseye evet derken tek hayir diyen biziz. Ben de kendimi haliyle kotu hissedecegim. Benim yardima ihtiyacim olsa bir an dusunmeden ederler. Ki biz ev ararken gelin bizde yasayin para biriktirin diyen insanlardan olusuyor ailesi.Yani yorum yaparken empati kurun isterseniz.

Tabiki uzulecek cunku ailesindeki herkes herseye evet derken tek hayir diyen biziz. Ben de kendimi haliyle kotu hissedecegim. Benim yardima ihtiyacim olsa bir an dusunmeden ederler. Ki biz ev ararken gelin bizde yasayin para biriktirin diyen insanlardan olusuyor ailesi.Yani yorum yaparken empati kurun isterseniz.
Üzmeyin madem kocanızı alın beraber yaşayın arabasıyla, ne diyelim istiyorsunuz?

Kendi kulturlerinde olagan bir sey bu arkadaslar. Bizdeki gibi misafirlik uc gunluktur, bayramdan seyrana vs gibi bir kultur yok. Biri yardima ihtiyac duyarsa ne olursa olsun yardim ediyorlar. Keyfi bile olsa bu. Esim benim en yakin dostum ve inanilmaz iyi bir insan. Onun cani sikilinca ben de uzulecegim tabiki. Benim icin her seyi yapan bir insan. Bir dedigimi iki etmez. Zaten bana tamam dedi ama uzuldugunu hissettigim icin tavsiye istedim.

evinizde sizin dışınızda biri kalmayacak diye mi üzülüyor neye üzülüyor koskoca adam

Kendi kulturlerinde olagan bir sey bu arkadaslar. Bizdeki gibi misafirlik uc gunluktur, bayramdan seyrana vs gibi bir kultur yok. Biri yardima ihtiyac duyarsa ne olursa olsun yardim ediyorlar. Keyfi bile olsa bu. Esim benim en yakin dostum ve inanilmaz iyi bir insan. Onun cani sikilinca ben de uzulecegim tabiki. Benim icin her seyi yapan bir insan. Bir dedigimi iki etmez. Zaten bana tamam dedi ama uzuldugunu hissettigim icin tavsiye istedim.

Ee o adam gelirse sen üzüleceksin? Bu üzülme yarişmasimi olsun?

Onun kültüründe öyleyse, gidip kendi kültüründen buna itiraz etmeyecek biri ile evlenecekti.

Ve eşin iyi, verici felan değil. Saf. Hatta aklima daha farkli kelimeler geliyor ama söylemiyorum. Kendinden fazla ödun vermek hiçbir zaman gipta edilcekbirşey değil. Ne demek biri benim eve gelecek "burasida benim odam olur" diyecek. Ne münasebet. O kişi benim evime adim dahi atamazdi artik.

Kari koca sizi yiyip sömürürler benden söylemesi.

Eşiniz Türkiyeli mi?

Eşim de ben de yoğun çalışan kişiler olduğumuz için hafta içi asla yatılı misafir kabul edemiyoruz. Gelen cuma cumartesi pazar gelebiliyor. Tabi çok ciddi bir sağlık problemi olur orası ayrı. O kadar uzun süre gezmeye gelen de otele gitsin napalım bize güvenerek mi tatile geliyor?

sen bi onlarla beraber yaşasaydın görürdün iyiliği yardımı. aynı evde olmaz. sen bu iyi niyetle gidersen işin çok zor.

Hayır demek istiyorsanız hayır diyeceksiniz , kötü olun onların gözünde ne olacak sanki .

Kesinlikle kabul etmem , başbaşa olmak için evleniyoruz sonuçta , akrabalarla yaşamak için değil .

Gitsin kalsın kabul edenlerde , otele gitsin , pansiyona gitsin . Siz yüz vermeyin ama mesafeli olun .

Eşiniz Türkiyeli mi?
Daha detayli anlatmayacagim durumu buradaki kimsenin anlayabilecegini sanmiyorum. Bu durum benim yasadigim yerde gayet normal. Kendi ulkemde yasamiyorum. Benim de ailem gelse bir iki ay kalmak durumunda. Icimi dokmek istedim sadece. Baska cevap yazmayi dusunmuyorum. Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz yurtdışında yaşıyorsunuz da çocuk mu Türkiye den geliyor? Siz nerelisiniz? kültür kültür dediğiniz şey tatillerde alamanya ya ziyarete gelen gencleri evde misafir etmek mi?Konuda doğru düzgün bilgi vermeden yapılan yorumlara kızmak da yeni moda oldu hee

Son düzenleme:
Merhaba, uzun zamandir bu forumu takip ediyorum. Buraya katilmak yeni kismet oldu. Esimin ailesi cok genis. 1 yildir evliyiz ancak evlendigimizden beri sorunumuz ayni. Sizce esinizin akrabasinin yurtdisindan her sene sizin bulundugunuz ulkeye tatile gelip, aylarca sizde ve diger aile uyelerinde kalmak istemesine ne derdiniz? Ne zaman gidecegini bilsem gene sorun etmeyecegim. En son geldiginde 4 ay baska teyzesinde, arkadasinda vs kaldi. Cocuk ev ev dolasiyor. Bizi de yokladi. O sırada yeni tasindigimiz evde tonlarca karton kutu oldugu halde israr da etti. O eve de sirf gormek icin ziyarete geldi. Burasi da benim odam herhalde diye sakasini da yapti. Hatta buraya tasinmak istedigini ve ev kirasina katkida bulunacagini da iletti. Ayrica cocuk iyi bir insan. Genc 20 li yaslarinda. Ona bir lafim yok. Ama ben kesinlikle karsi ciktim. Ancak bu gidisle esimin tum ailesi benden nefret edecek cunku bu onlarin kulturlerinde gayet normal. Kisacasi ne yapacagimi bilemiyorum. Bir kere evet dersem sonunda evimi paylasmak zorunda kalacakmisim gibi hissediyorum cunku bu daha onceden esimin basina geldi. Bir taraftan da esimin uzulmesine cok uzuluyorum cunku kendisi cok verici ve iyi kalpli bir insan. Beni en cok sikan sey belirsizlik durumu ve esimin uzulmesi. Yani sastim kaldim.
Eşiniz iyi kalpli midir bilemem ama bu durum eşinizin son derece saf ve pasif olduğunu gösteriyor. Kendi sınırlarını çizmeyi öğrenememiş biriyle kapısı olmayan bir yuva kurmuşsunuz ve şimdi de kapı yok diye ağlıyorsunuz. Bu baştan böyleymiş zaten ne bekliyordunuz ki?

Eşlerinin üzülmesi konusunda bu kadar hassas olan kadınları hiç anlamıyorum ve bu hassaslığın karşılığını gördüklerini de hiç sanmıyorum.
Öyle diyemem eşim üzülür, böyle yapamam eşim üzülür... E sizin canınızın sıkılması kimin umurunda?
Eşim evimde 3 ay yatılı misafir istemiyorum diye üzülecekse ağlayarak günlüğüne yazabilir. O kadar hassas olmayıversin.
Ailesinin kültüründe bu çok normalse de kültürlerine uygun davranıp kendi misafirlerini kendi evlerinde ağırlasınlar.
Ay +7272727277272727277272

Eşim eşim diye ağlayan kadınları en çok eşleri ağlatıyor. Müge anlı konusu gibi vallahi.

Eşim dediginiz ev arkadaşınızın adı mı?

diğer odayı kiraya vermeye siz hayır diyorsunuz ama ona normal geliyor .

Kim olursa olsun eş ailesi kb kv ile yaşanır mı diye konuşurken ustune kuzen yeğen vs ne garip

Cok modernlik gerçekten bizdekilere geri kafalı deniyor nerde kalmış canim kaynana gelin aynı evde derken buyrunnzzz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X