Çorbalar Tavuk Köfteli Çorba - Banvit Tavuk Sponsorluğunda

-VUSLAT-

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2011
19.185
32.033
Merhabalar
Öncelikle yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar diliyorum
Vee... Bu kategoriden de eksik kalmamayım diyerek tarifime geçiyorum

Tavuk Köfteli Çorba

Malzemeler

350- 400 gram tavuk göğsü
1 buçuk litre tavuk suyu
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı un
3 diş sarımsak
Karabiber
Tuz

İlk olarak tavuğu rondodan geçirip kıyma haline getiriyoruz. Sarımsağı ezip üzerine ekliyoruz.
Karabiber ve tuzunu da ilave edip yoğuruyoruz. Harçtan misket büyüklüğünde köfteler yapıp hafif unlanmış tabağa alıyoruz. Az yağlanmış tavada 2-3 dakika soteliyoruz.

Tereyağı tencereye alıp eritiyoruz. Unu ekleyip kavuruyoruz. Tavuk suyunu azar azar ilave ediyoruz.
Topaklanmaması için sürekli çırpıcıyla karıştırıyoruz. Bir taşım kaynadıktan sonra tavuk köftelerini ilave ediyoruz. 20- 25 dakika daha pişirip altını kapatıyoruz.

Limonla birlikte servis ediyoruz.

Değişik olmuş denenmesi gereken bir tarif sunumunda şahane olmuş ellerine sağlık Başarılar dilerim

Vuslat'cım ellerine ,emeğine sağlıkTavuk çorbalarını çok seviyorum bu da çok farklı olmuş
Yarışmada bol şans diliyorum
Teşekkür ederim Nevoşum Ben de çok severim tavuk çorbalarını

Ellerine sağlık limonla da müthiş olacak tadı eminim başarılar dilerim
Teşekkür ederim Sirkeyle de güzel oluyor: )
Değişik olmuş denenmesi gereken bir tarif sunumunda şahane olmuş ellerine sağlık Başarılar dilerim
Teşekkür ederim

Merhaba komşu Çorbanız çok iştah açıcı görünüyor. İçinde tavuk olan herşeyi çok severim zaten
Yarışmada başarılar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…