Tecavüz davasında skandal karar! Erken boşaldı diye...

Aslında hafifletici sebep bulunmuyor o sebep zaten var ve hakim uygulamak zorunda. Mesela geçenlerde karısını öldürmeye çalışan kocaya kadın ölmediği için öldürmeye teşebbüsten ceza verildi. Manşet 'bu sefer de teşebbüs indirimi' şeklindeydi ve ona bile tepki verildi. Hakimin orda verebileceği başka karar yok ki. Burda da aynı durum var büyük ihtimalle. Nitelikli halinden cezalandırılır mı orası tartışılır tabii ki. Raporlar tutarlı olsa söyleyecek bir şeyim olurdu ama şuan bilemiyorum.

He kravat saygın tutum indirimi vs onlar gerçekten saçmalık o ayrı. Hakimin takdir yetkisi fazla geniş o konuda..
Yok indirim olarak demedim. Hani hep indirim uyguluyorlar ya abuk sabuk sebepten insan bir ehhh bee diyor. Ama burada eylem yoksa yoktur, yani hakim ya olsaydıdan yürüyüp tabi ki karar veremez. İnsan mantıklı olarak bunu düşünüyor ama bir yandan da o kadar saçma indirimler geldi ki durumun tabiatından dolayı hakim maddeyi uyguladığında bile içimiz şişiyor.
Aslında hakimin yaptığı doğru evet.
Ama işte, anlatamıyorum o duyguyu tam olarak şimdi.
Senin dediğin gibi hakimin takdir yetkisi olayı asıl can sıkan ve o kadar istismar edildi ki o madde şimdi hakkaniyetli bir kararda bile yüzümüz buruşuyor.

Yok indirim olarak demedim. Hani hep indirim uyguluyorlar ya abuk sabuk sebepten insan bir ehhh bee diyor. Ama burada eylem yoksa yoktur, yani hakim ya olsaydıdan yürüyüp tabi ki karar veremez. İnsan mantıklı olarak bunu düşünüyor ama bir yandan da o kadar saçma indirimler geldi ki durumun tabiatından dolayı hakim maddeyi uyguladığında bile içimiz şişiyor.
Aslında hakimin yaptığı doğru evet.
Ama işte, anlatamıyorum o duyguyu tam olarak şimdi.
Senin dediğin gibi hakimin takdir yetkisi olayı asıl can sıkan ve o kadar istismar edildi ki o madde şimdi hakkaniyetli bir kararda bile yüzümüz buruşuyor.
Evet insanlarda önyargı oluşmasına sebep oldular artık. Anlıyorum söylemek istediğini ama sürekli o tepkiye maruz kalınca ben meslekten soğuyorum. Mezun olunca ne yapacağım bu güvensizlikle demeye başladım artık. O yüzden bari biraz imaj kurtarayım derdindeyim :))

Aynen çelişiyor haber. Hangisi gerçekleşmiş, hakim neye göre karar vermiş çözemedim bir türlü.

Ortada başka işler dönmüş. İfadeler tam tersi hale gelmiş, savcılık bulgu yok diye beraat istemiş hakim çok bile ceza vermiş oluyor bu durumda.

Raporlarda sıkıntı var kesinlikle.

Aile ifadesini değiştirmiş. Bu mu etkili oldu acaba?

Aile neden ifadesini değiştirmiş ki tehdit mi edildiler yoksa para mi aldılar?

Ne olduysa çocuğa olmuş yazık ya... istismarın azi çoğu mu olurmuş

Kararı veren o savcı ve hakiminde çocuğu vardır ilahi adalet diyorum artık. Tüylerim diken diken oldu resmen

Bu bi şaka olsun lütfenn... Yargıya da güvenemiyoruz sanırım bu durumda bi tek Allah ın adaletinin devreye girmesini beklemekten başka çözüm yok... :KK43:

Bu gibilerine degil 6 yıl ceza, böyle meydanda asacaksın, gebersin şerefsiz pislik...
Midem bulanıyor, içim acıyor, yazık ulan, yazık be!!! :KK43:(

Engelli bir çocuğa tecavüz etmenin cezası idamdan bile beter olmalıydı aslında...çok yazık çok! Caydırıcı cezalar olmadığı sürece böyle sapıklar hiç azalmayacak,çocuklarımız için dua etmekten başka çaremiz yok anlaşılan.

X