Tedaviye başlarken

tedavin hayırlı olsun canım.benim ilk mikro tedavim uzun protokol olmustu.sonra hep kısa protokol uyguladık.son tedavimde uzun protokol uyguladık tekrar ve tedavim iptal oldu. bir sonraki ay tekrar kısa protokole döndük.benim yumurtalarım uzun protokole cevap vermiyor.yumurtaların büyüklükleri farklı oluyor ve kalitesiz yumurta üretiyorum.bana kısa protokol ve yüksek doz ilaç uyguluyoruz.en son tedavimde 17 yumurta olustu.12 si işlem gördü.8 i döllendi.5.gün transferi yapıldı.sonuc kimyasal gebelik.simdi dondurulmus embriyolarımla deniyorum 17 subar gibi transferim olacak inşallah hayırlısıyla.

teşekkürler orbiss, senin de hayırlı olsun, herşeyde bir hayır vardır, belki de doğru zaman şimdidir senin için, 17 şubatta olacaksa mart başı belli olur, hayırlısı ile inşallah.. bol şans..a.s

canım benimde en ihtiyacım olan şey dua diline yüreğine sağlık haberleşiriz canım hakkımızda hayırlısı neyse Mevlam onu nasip etsin cümlemizede hadi hayırlı olsun tedavin hayırlarla sonuçlansın inşallah cümlemizinkide arkadaşlar

dervişcim doktorum bana lucrıni özellikle sabah 9 gibi yaptırmamı söylemişti çünkü sonraki igneyide akşam saatlerinde yaptırmamaı söylemişti senin doktor akşam yapılması için ne söyledi bir sor bakalım.evet aynı saatte olacak.ikinci ignem menagondo adetin 3.günü başlayacaksın.adı başka bir iğnede olabilir senin ki şimdiden kolay gelsin.

benim 2. iğne gonal-f, valla doktorun dediği istediğin saat, ister akşam 5, ister sabah.. ama mutlaka aynı saat olsun dedi, ben de dediğim gibi eşim de yanımda olsun diye akşam 8de oluyorum.. ama öbür iğne için adet olunca doktorla görüşeceğim, bilmiyorum bakalım.. hayırlısı.. öbür iğneden 5 kutu aldırdı doktor, eee her birinin içinde 7ser şırınga var, yani 35 iğne mi olunuyor transfere kadar,yoksa yumurta toplamada bitiyor değil mi iğneler? öbür iğne günde 1mi, 2mi? bak başladım yine sorulara:)

benim 2. iğne gonal-f, valla doktorun dediği istediğin saat, ister akşam 5, ister sabah.. ama mutlaka aynı saat olsun dedi, ben de dediğim gibi eşim de yanımda olsun diye akşam 8de oluyorum.. ama öbür iğne için adet olunca doktorla görüşeceğim, bilmiyorum bakalım.. hayırlısı.. öbür iğneden 5 kutu aldırdı doktor, eee her birinin içinde 7ser şırınga var, yani 35 iğne mi olunuyor transfere kadar,yoksa yumurta toplamada bitiyor değil mi iğneler? öbür iğne günde 1mi, 2mi? bak başladım yine sorulara:)

ikinci denemem de gonal f kullandım bunun dozuda kişiden kişiye degişiyor.yumurta çoksa daha az yumurta az sa dozu daha çok olabiliyor.benim yumurta çoktu.300 ile başlayıp 275 ile bitirdiler.igneye başladıgın zaman haberim olsun sana başka tavsiyem olacak.çünkü o gonal f te kendim yaptım.ama hemşire yaparsa o zaten bilir.

yumurta çatlatma günü artık yapmıyorsun 36 saat sonra yumurta toplanıyor.kafanı fazla ignelere takma çünkü transferden sonrada başka igneler yiyeceksin:)))))))))))).igneden kurtuluş yok.

gonal f hakkında bi bilgim yok çünkü ben o iğneden vurulmadım hiç ama ARAY imdadına yetişmiş sağolsun

kızlar duanızı istiyorum benim yumurta toplama kesinleşti cumaertesi nasip olursa toplanacak transferide embriyo durumuna göre olurum sanırım sorunsuz atlatırım inşallah ve kaliteli yumurtalar döllenmeler olur inşallah Rabbim hepimizin emeklerini boşa çıkarmasın hakkımızda hayırlara vesile kılsın inşallah a.s.

yumurta çatlatma günü artık yapmıyorsun 36 saat sonra yumurta toplanıyor.kafanı fazla ignelere takma çünkü transferden sonrada başka igneler yiyeceksin:)))))))))))).igneden kurtuluş yok.

ben meraktan çatladım, ne iğneleriymiş bunlaaaaaaaaar? transferden sonra iğne olmuyordu haniiii, okumadım hiçbiryerde... söyle valla çatlarım ben sabırsızın tekiyim, bir de gonal-f'ye haftaya başlanacak, sen şimdiden söyle bana gonal f ile ilgili tavsiyelerini, ben aklımda tutarım canım ya, söyle söyle, bu sabırsızı çatlatma buralarda:) sen nasılsın? bebişlere iyi baaaaaaaaakkafamçokkarıştı

turser sana dua edeceğim, sakin ol cumartesi, herşey yolunda gidecek Allahın izniyle, burdan güzel haberler verecğiz birbirimize, tabii sakin ol diyene bak; ben sabırsız:) Aray beni korkuttu transfer sonrası iğne dedi, gonal f dedi, ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

derviş gonalf 300 mü 450mi 900 lük mü. kaç dozla başlayacaksın.transferden sonra düşük tehlikesini önlemek için progynex 50 mg ikiampul.her akşam yaptırıyorum test gününe kadar her gün ondan sonrada devam edecek doktor nasıl derse öyle.

hmmm bu iğneden kurtuluş yok diyorsun yaniii:) bana daha dozunu söylemedi, haftaya öğreneceğim, ama şunu anlamadım, gonal-flerin içinde 7şer şırınga var, o önemli değil mi? dozuna göre mi iğne sayısı değişecek? amaaan ne meraklı ve sabırsızım değil mi?:)bakalım ben transfere kadar çatlamazsam ortamdan ikiye iyidir:)

derviş, iğne sayısı ile kutudaki şırınga sayısının hiç bağlantısı yok. ben 2 kutu gonalf kullandım toplamda. ve şırıngalar yetmediği için insülin şırıngası alıp onlarla vurundum.
Dozunu herkese göre farklı ayarladıkları için, bazen şırıngalar fazla, bazen de bendeki gibi az geliyor.

Ben lucrin'i de gonal-f'i de akşam 8'de arka arkaya vurundum. Birini sağdani birini soldan :)
Menogon'u ise öğle saatlerinde hemşire vurdu.
Yumurta çatlatma iğnesini de vurduktan sonra hiç iğne olmadım.
Transferden sonra da iğne olmuyorum. Progestan fitil kullanıyorum.
Bence bu da yine doktora göre değişiyor.

Yani panik olma bence, doktorunla konuş :)

derviş benim 12 şubat test günüm.
ama dayanamayacağım sanırım o zamana kadar:)
yarın 9. günüm, acaba yarın akşam test yapsam mı diyorum, çünkü içim hep ikiz gibi doğuyor ve çoğul gebeliklerde önceden eblli oluyor ya:)
Allah'ım bu umutlarımızı boşa çıkarmasın inşallah.

hadi bakalım ikizlerin sabırsız annesi, sonucunu dört gözle bekliyoruz:) hayırlısı inşallah, 9. günde belli olur mu sence? gerçi bazı arkadaşların belli oluyor, ama sabret 12. gün mü normal test?

hadi bakalım ikizlerin sabırsız annesi, sonucunu dört gözle bekliyoruz:) hayırlısı inşallah, 9. günde belli olur mu sence? gerçi bazı arkadaşların belli oluyor, ama sabret 12. gün mü normal test?

İnşallah 9. gün belli olur. ama test günüm normalde 12. gün ve perşembeye geliyor.
eğer pozitif çıkarsa sevineceğim, negatif çıkarsa üzülmeyeceğim ve test günüme kadar umudumu kaybetmeyeceğim.
hayırlısı bakalım. alalım güzel sonucu da hep beraber halay çekeceğiz inşallah :)
ne heyecanlı bir durum be böyle. iğneler, transfer filan yanında hiç kaldı, en zoru bu beklemekmiş.

hoho canım hayırlı sonuç alırsın inş.bende yarın yedaviye başlıyorum allahın izniyle buradan hepinizin bebeklerinize kavuşmasını diliyorum kızlar

X