tek başına çocuk büyüten var mı

Bu annelik olmuyor ama bu taşıyıcı annelik oluyor zaten . Siz bu mantıkla çocuk yapmayın . Çocuğun asıl bakimvereni anne ve babasıdır . Destek almak ayrı çocuğu başkasına paslamak ayrı . Siz kayınvalide baksın bende çocuğum var diyeyim diye çocuk yapmak istiyorsunuz yapmayın bu kadar istemiyorsanız sizin cocuklugunuz b*k gibi geçti diye niye başka bir çocuğa aynı şeyi yaşatmak istiyorsunuz .36 yaşında kocaman kadinsiniz

konumda bir cümle bile yok çocuk yapayım başkası baksın diye avaz avaz yazmışım destek diye bence siz de anlamadığınız konulara yorum yapmayın sizi eskiden de hatırlıyorum hep böylesiniz kib by

Öncelikle bu kadar hassas ve bilinçli düşünen bir anne adayı görmek ne kadar güzel... Bende anneyim ve size tecrübelerime dayanarak birseyler söylemek isterim. Ben biraz annem gibi düşündüm maalesef ki yaşım da ufak olduğu için düşünmek zorunda kaldım anneler hep doğruyu yapar ya bizim gözümüzde neyse ilk çocuğumun kararını verdim Rabbım de nasip etti doğurdum sonra annem bir tane daha yap ikisi bir çıksın aradan sonra dönüp dolaşıp başa dönme hadi annedir dinleyelim dedik onu da yaptık işte o zaman ayvayı yedim iki çocuğun küçük olması gerekli sevgiyi verememek haldur huldur büyümeleri ve hiç birsey anlamamış olmamda çabası çok üzücü dönemlerdi ilk çocuğu 5 yaşına getirmeden asla çocuk yapmayın derim bu benim düşüncem. Sonra bu kardeşin ne yaptı bu ne ya Tayyip gibi hajsjsjdj neyse ilk iki çocuğa doyamadım ne olduğunu anlamadım diye 7 yıl sonra 3. Yaptım he iste onda çok güzel anladım herseyi içimde kalmadı benim önerim bunlar canım Rabbım gönlünce versin inş

Ay beni doğru anlayan biri çok teşekkür ederim

Dikkate alıcam

Bacim sen hele bı önce evlende ona göre bakarsın.Çocukta öyle haa deyince olan bir şey değilmiş maalesef bende evlenince anladım.Bende 35 yaşında evlendim 2 buçuk yıldır çocuk istiyoruz ama olmuyor hemde hiç bir sorun olmamasına rağmen .

Bir yorumda yazmıştım zaten belki de olmaz diye tabiki orasını bilemem kısmet değilse olmaz ne yapayım belki olmaması daha iyidir

Kocam uc gundur hasta. Uc gundur cocuga bilfiil tek basima bakiyorum. Is basa dusunce saglik elde olunca hersey hallediliyor da hasta olsam ne olur o konuda fikrim yok. Ben ccuk sahibi olmak isterken Allah gecinden versin tabiki esime bir sey olmasi ihtimalini de goz onune aldim. O sebeple gundelik hayatin zorluklari beni cok endiselendirmiyor. Ancak ciddi saglik probleminde arkada guvenilebilecek biri ihtiyaci gercekten var. Ben bu konuyu cok cok fazla dusunmemeye calisiyorum cunku kayinvalidem temizlik okbsi olan asiri takintili ve mutsuzluk hastasi biri. Cocugumla onun ilgilenmesi demek ayni esim gibi bagimli kisilik gelistirmesi ve okbli adayi olmasi demek. Herkes dusman herkes onun kotulugu pesinde , o herkese iyilik yapar ama tum dunya nankordur onun icin. Mesela bu yuzden esimin hic oyle dostu filan yoktur. Kendi annem de duzen hastasi ve malesef cok sinirli biri. Cocugumu tek basina ona da asla emanet edemem. Simdi annem diye kayiramam cunki gercekten cocuklugumu dusununce huzunleniyorum. Tabi anne olunca sinirinin bir kismini anladim ama yine de hak vermiyorum. Benim elimde suan sıfır var. Allahtan bir dilegim yavrukusum kendi kanatlarina guvenebilecegi yasa gelene kadar bana ve babasina da saglik hosluk versin. Babasiyla tek kalirsa da babanne eline kalacak cogunlukla. Cunku azicik boslayinca biliyorsunuz tipik Turk erkegi. Mesela uc gundur hasta ama oyle yani eli kolu kalkmaz degil. Anasinin evine gitti ana kuzusu oldugu icin. Cocugu ben arayip gosteriyorum. Uc gunde galiba bir kere kendisi aradi. Benimki belki gereksiz bir ic dokme oldu ama ihtiyacim varmis. En nihayetinde cocuga tek bakilir bakilmasina da saglik olsun yeter ki.

Allah kolaylık versin

hah tam da demek istediğim bu. hayat kusursuz değil, ben mesela romatizma hastasıyım çocukluktan, bazen kaslarım o kadar acıyor ki saatlerce yataktan kalkamıyorum , acil bişi olsa 2 saat baksa gibi
Öyle bir durumunuz varsa sürekli yanınızda biri olması lazım. Birlikte yaşamalısınız.

konumda bir cümle bile yok çocuk yapayım başkası baksın diye avaz avaz yazmışım destek diye bence siz de anlamadığınız konulara yorum yapmayın sizi eskiden de hatırlıyorum hep böylesiniz kib by
Etrafımda bakıyorum kadın ikizlere hamile banane babaannesi bakacak yemeği o yapacak ben akşam gidip yemeğimi yiyip bebeğimi alıp eve geçicem diyor insan özeniyor
Kendi ağzınla iki üç kere baktiracak adam yok diye yazdın . Yemeği yapacak bebeğe bakacak adam arıyorsun . Sende çocuğum var diye gezmek istiyorsun. Ama çocuk bir kukla değil oyuncak değil. Senin sosyal hayatta sırf etrafta sosyal statü sahibi olmak için yapacağın birşey değil . Ben gayet anladığım bir konudan konuşuyorum çocuğum var

Merhaba baharda evleneceğim inşallah, 36 yaşına giriyorum nişanlım da aynı, şimdilik şükür sağlık sorunumuz yok ama 40 olmadan da çocuk istiyorsak yapmalıyız, şimdi çekincelerim var.

Nişanlım yardım eder zaten şu an yemek vs hep o yapıyor, ama sonuçta asıl sorumluluk annede oluyor bu bir gerçek. Ben hiçbir zaman aşırı çocuk isteği olan biri olmadım çocukluğum b.k gibi geçtiği içindir belki de :)

Nişanlımın ailesi de öteki toruna bakıyor ama çok bunalıyorlar onlara da çok güvenim yok.

Çok kararsızım asla pişman olup bir çocuğun hayatını mahvetmek istemiyorum :KK43:

ben eşimle birlikte baktım, normali de bu gibi geliyor. farklı şehirde yaşadığımız için yardım edecek kimse yoktu. hala daha yok
çocuğum 5 yaşında çanta gibi her gittiğimiz yere götürüyoruz :)
zor oluyor bu da bir gerçek

Merhaba baharda evleneceğim inşallah, 36 yaşına giriyorum nişanlım da aynı, şimdilik şükür sağlık sorunumuz yok ama 40 olmadan da çocuk istiyorsak yapmalıyız, şimdi çekincelerim var.

Nişanlım yardım eder zaten şu an yemek vs hep o yapıyor, ama sonuçta asıl sorumluluk annede oluyor bu bir gerçek. Ben hiçbir zaman aşırı çocuk isteği olan biri olmadım çocukluğum b.k gibi geçtiği içindir belki de :)

Nişanlımın ailesi de öteki toruna bakıyor ama çok bunalıyorlar onlara da çok güvenim yok.

Çok kararsızım asla pişman olup bir çocuğun hayatını mahvetmek istemiyorum :KK43:
Kesinlikle çok zor tek başına destek şart eş de önemli tabiki uykusuzluk yorgunluk sinirde yapıyor insan bazen bir saat yarım saat kafa dinlemek istiyor wc bile giremiyorsun rahat bizimki kapıyı yumrukluyor😅 bazen yoruldugunda ağlama krizleri geliyor bebeğini düşünüp onu bile bastırman gerekiyor anneanne babaanne vs kimse tabiki destek vermeli uzakdan sevmek güzel tabii

kolay olmadığının farkındayım ve sizlerin değerli fikir ve yaşanmışlıklarını duymak için açtım konuyu zaten

biraz daha açarsanız yazarsanız hem dertleşmiş oluruz hem fikir olur tabi isterseniz

özelden de yazabilirsiniz

siz çok güçlüsünüz belli

maddi olarak ikimiz de memuruz

benim evim var işte aksa da koksa da :)

nişanlımın arabası var

yeğenine baktı biliyor yardım da eder ama annelik başka tabi
Yaşamak bence hiç güzel birşey değil.kimse bu dünyaya birilerini getirmesin bence.her çocuk konusunda yazacağım.katılan olmayabilir ama içimde kalmasın.

Ben de eşinizden boşandınız sandım.
Çalışıyor musunuz?
Biz eşimle ev dışında uzun saatler çalışıyoruz.
Sabah 5te kalkıyorum. Bakıcımız var. Ama ben eve geldiğim an kaçıyor. Eşim eve çok geç geliyor. Akşam eşim gelene kadar yemek hazırla çocukla ilgilen pertim çıkıyor.
Sonra da sızıyoruz gidiyor günler böyle geçiyor :)
çoğumuzun yanında annesi babası yok. Gönül isterdi ki yakın olsunlar akşam arada dinleneyim. Ama yok. Yine de böylesi daha iyi :)

Kendi ağzınla iki üç kere baktiracak adam yok diye yazdın . Yemeği yapacak bebeğe bakacak adam arıyorsun . Sende çocuğum var diye gezmek istiyorsun. Ama çocuk bir kukla değil oyuncak değil. Senin sosyal hayatta sırf etrafta sosyal statü sahibi olmak için yapacağın birşey değil . Ben gayet anladığım bir konudan konuşuyorum çocuğum var
Bir de sanal bir mesaja bile sabredemeyen bir kişi , çocuğun yaptığı onca yaramazlığa nasip sabredecek acaba?

Ben de eşinizden boşandınız sandım.
Çalışıyor musunuz?
Biz eşimle ev dışında uzun saatler çalışıyoruz.
Sabah 5te kalkıyorum. Bakıcımız var. Ama ben eve geldiğim an kaçıyor. Eşim eve çok geç geliyor. Akşam eşim gelene kadar yemek hazırla çocukla ilgilen pertim çıkıyor.
Sonra da sızıyoruz gidiyor günler böyle geçiyor :)
çoğumuzun yanında annesi babası yok. Gönül isterdi ki yakın olsunlar akşam arada dinleneyim. Ama yok. Yine de böylesi daha iyi :)

Allah kolaylık versin. 5 te kalkınca akşam kaçta yatıyorsunuz ? Benim kas romatizmasından dolayı iyi dinlenmem lazım yoksa 1 haftada komalık olurum

Bir de sanal bir mesaja bile sabredemeyen bir kişi , çocuğun yaptığı onca yaramazlığa nasip sabredecek acaba?

çocuk yaramazlığı ile saçma sapan mesajlar ne alaka

elmayla armut gibi

size iyi bir terapi öneriyorum gelip tüm konulara nefret saçmak yerine

Allah bağışlasın zaten benim düşüncem de sağlık kas romatizmam var

Çok geçmiş olsun. Şöyle söyleyeyim doğurunca zaten analık güncellemeyle geliyor.😅

Mesela bez değiştireceksiniz hop sanki kırk yıldır yapıyormuşsunuz gibi, zaten çocuğun üç derdi oluyor. Kirli bez, gaz, açlık. Doyuracaksınız, gazını çıkarıp bezini değiştireceksiniz tamam uyuyor ilk aylarda. Allah gayretini veriyor, her tek büyüten inanın dipçik gibi güçlü olduğundan değil, iç güdüsel bilinçle bakıyor. Hiç gözünüz korkmasın, tek büyütmek çok daha iyi hem, yardım eden olunca her şeyinize karışır canınız sıkılır

X