Tek hatasinda evladinizi silebilir miydiniz?

kücük yasta aileniz karsı tarafı begenmeyip izin vermedigi icin kacmıssınız, ailenizin arkanızda durup size sahip cıkması bosandıgınızda da kabul etmesi gerekirdi buyukluk gosterip cnku onlar sizin aileniz, arkadasınız ya da akranınız degil ebeveyn olmak bunu gerektirir. trip atar gibi evlat silmek nedir. sonrasında da eve almamaları falan komik. bence aileniz cahil ve paragöz. su an da sizden para alamayacaklarını bildikleri icin söylemeyip direkt diger kızlar arasında paylastırmayı dusunmus olabilirler. aman bosverin, iki tane oglunuz var sizin hayat tecrubenız ve ailenizin tavırlarından hareketlerinden gorduklerinizden, nasıl anne baba olunur konusundaki edindiginiz bilgiler çıkarımlarınız onların dandik evinden kalacak 1/3 paydan cok daha değerli, en azından ileride cocuklarınız sizin icin boyle seyler dusunmeyecek, annem babam benim hep arkamda durdu beni sevdi insan yerine koydu diye dusunecek. etraftan laf gelir millet ne der diye evlat silen, arkadas gibi trip atıp eve almayan bir aileye de ben sizin kadar yakın olmazdım artık, hele bu son olandan sonra.

Açıkçası ben bunda çok abes birşey görmedim.. Ne var ki bunda?? Neye kızıyorsunuz??🙄🙄

İlk evliliğinizde bir hata yapmışsınız sizi eve kabul etmemeleri onlar tarafımdan belki haklı görünebilir ama ben olsam yine de kızıma sahip çıkardım gibime geliyor ama bir adam için ailenizi yok saymışsınız.. Sonuç olarak onlar haklı çıkmış ki boşanmışsınız..(genelde her kaçanın kaçınılmaz sonudur zaten bu) demekki sizi boş yere o adamla evlendirmemek istememişler haklı sebepleri varmış..

Eğer iki kız kardeşiniz borcu kapatmışsa elbetteki onların hakkıdır.. Borcu ödeyip annenizi babanızı ev sahip yapıyorlarsa bu demek değil ki o ev anne ve babanızın?? Ama sadece 45 bin mi neydi o meblayı ödeyip de böyle bir hal da talep edemezler.. Muhtemelen size hakkınızı para olarak verip büyük kısmını onlar alacak ki onların hakkıdır bana göre..🤷‍♀️ Belki en baştan beri ev borcunu onlar ödüyor da olabilir tabi onu bilmiyorsunuz şuan..
Hayir evi 10 yildir babamin maasindan odeniyo biliuorum onu. Ki onlar suan aldiklari parayi da borc olarak aliyo. Altini altin olarak odiceklermis her ay. Benim kizdigim niye benden gizliyosunuz bunu. Tapuyu alip iki ablama ortak devir yapacaklarmis. Zaten enistelerim de hibe etmez parayi. Sonucta onlar ev hanimi para kocalarindan cikiyo. Keske acik acik soyleselerdi bana. Ben tesadufen ogreniyorum. Ama hala inkar ediyolar. Dekontu gordum yani daha nolsun.

kücük yasta aileniz karsı tarafı begenmeyip izin vermedigi icin kacmıssınız, ailenizin arkanızda durup size sahip cıkması bosandıgınızda da kabul etmesi gerekirdi buyukluk gosterip cnku onlar sizin aileniz, arkadasınız ya da akranınız degil ebeveyn olmak bunu gerektirir. trip atar gibi evlat silmek nedir. sonrasında da eve almamaları falan komik. bence aileniz cahil ve paragöz. su an da sizden para alamayacaklarını bildikleri icin söylemeyip direkt diger kızlar arasında paylastırmayı dusunmus olabilirler. aman bosverin, iki tane oglunuz var sizin hayat tecrubenız ve ailenizin tavırlarından hareketlerinden gorduklerinizden, nasıl anne baba olunur konusundaki edindiginiz bilgiler çıkarımlarınız onların dandik evinden kalacak 1/3 paydan cok daha değerli, en azından ileride cocuklarınız sizin icin boyle seyler dusunmeyecek, annem babam benim hep arkamda durdu beni sevdi insan yerine koydu diye dusunecek. etraftan laf gelir millet ne der diye evlat silen, arkadas gibi trip atıp eve almayan bir aileye de ben sizin kadar yakın olmazdım artık, hele bu son olandan sonra.
❣️Kesinlikle cok haklisiniz. Yani en basiti ben anneme ayda bir gidiyorum cunku rahat edemiyorum samimi degil tavirlari cocugu azarlar aman bozma aman dagitma diye. Ama hergun kayinvalideme giderim kendi evim gibi

Siz demediniz mı istersem 3te 1 hakkımi alırım ama uğraşmam diye... insanlara hakaret etmeyin. Edecekseniz de bari orijinal şeyler bulun.
Benden gizli yapmalari sacma istesem tabiki alirim ama ben o karakterde degilim. O evden gelecek 50.000 lik paya ihtiyacim yok ben daha gecen ay 50.000 degerinde arabami kaybettim bi hic ugruna. Anne ve babamin neden benden sakladigina kiziyorum ben. Yoksa ben nasil simdi o evden hissemi alicam diye konu acmadim

Ben 31 yasindayim. 4 yillik evliyim 2 oglum var. Benim ikinci evliligim. İlkini 24 yasimda kacarak yaptim ailem vermedi. 3 ay sonra ayrildik. Bosandiktan sonra ailem beni eve almadi. Tek basima 3 yil yasadim onlarla ayni sehirde surekli de karsilasirdik. Benden 3 ve 2 yas buyuk iki tane ablam var. Onlar da beni silmisti. Beb yeniden evlenince o zaman brnle baristilar. Esimin ilk evliligi bu arada. Annemlerin tokide evi var. Ama daha tapuyu almadilar. 42.000 ₺ borclari kalmis. Bayramda annem bana ablalarin para verelim evin borcunu kapatalim diyolar dedi agzimi aradi. Bende niye kendiniz her ay duzenli oduyosunuz dedim. Onlar odeyonce yafin obur gun biz bu evin yari borcunu odedik bizim diyecekler bana demi dedi.. sacmalama onlar senin hakkini yemez flan dedi. Gecen gun de annem babanla kavga ettik diye aradi. Babam buyuk ablama altin olarak ver demis annem de kizmis. Niye istiyosun kendin ode demis. Neyse bugun annemlere gittim. Annem daha yeni android kullaniyo. Telfnunda bi ayar yapacaktim aldim sonra galeride bisey gordum. Buyuk ablam 17.000 degerinde ceyrek altin bozdurmus dun ve resmini atmis. Kuyumcu kartin arkasina yazmis. Sonra annemler de ona tokinin borcunun kapandigina dair dekont yollamis. Sonra bisey demedim. Agzini aradim yok almicaz kimseden para az az kendimiz odicez dedi. Sonra bana telfndan bi resim gonderecekti hemen dekontun resmini sildi. Sonra anne niye yalan soyluyosun odemissiniz ya siz tokiyi dedim. Annem inkar etti guya sildi ya resmi bende actim whatsaptan ablama attigi resmi gosterdim yaa benim haberim olmadan babanla ikisi odemis valla flan dedi ki babam hayatta o telfnu kullanamaz tusluyu zor kullaniyo. Hala inkar ediyo. Bide ben agzini ararken ablam altin veriyosa alim kapatin tokiyi tapuyu du iki kizinin ustune yap sonucta onlar oduyo dedim. Yok oyle olmuyomus once baban tapuyu alip devredebiliyomus dedi. Ya inanamiyorum arkamdan niye boyle is ceviriyolar ki. Benim kimsenin malinda gozum yok ki. Zamaninda yaptigim tek hatada beni silmislerdi. O yuzden mi yapiyolar. Aileme de guvenemiceksem kkme guvenicem. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Cok kirildim. Dusunun ben bugun oraya gitmesem bunlari ogrenmesem ilerde annem babam oldugunde ablalarim bana senin hic bi hakkin yok tapu bizim mi diyeceklerdi. Siz olsaniz napardiniz. Yemek hazirladi yemeden cocuklarin uykusu geldi daha yemek yapcam deyip geldim evime
Soyle bisey de var babamin maasi var sonucta her ay duzenli oduyolar guzel maasi da var. Ve bana hic sende katil odemeye demediler. Ama ben dedim ki anne benim durumum suan yok. Olsa ucumuz odeyelim ama bence bu ise girmeyin dedim. Annem de ben elin oglundan para almam kizim deyip te almasina cok sasirdim. Benim ailem istemeye gelmelerini bile kabul etmedi begenmedi onlari ezikledi. Eger tanimamiza firsat verseydiler belki de kacmadan direk bi yuzuk takip taniyip ayrilacaktik
Bazı şeylerin üzerinden zaman gecilse bile kapanmıyor onların gözünde aynı sen değer vermemissin kacmissin sonra evlenince değer verir gibi mi oldun onlar kendi içlerinde hallediyorlar işte kusura bakma

❣️Kesinlikle cok haklisiniz. Yani en basiti ben anneme ayda bir gidiyorum cunku rahat edemiyorum samimi degil tavirlari cocugu azarlar aman bozma aman dagitma diye. Ama hergun kayinvalideme giderim kendi evim gibi
yaptıkları coook ayıp ve kalp kırıcı, size karsı boyle ayrımcılık yapılmasına cok üzüldüm gercekten. burada yazılan yorumlara da kulak asmayın, cunku insanın kendi anne babası boyle davranıyor dusunun dısarıdaki insanlar nasıl olacak ki :/ siz cok haklısınız, cocuk yasta yasadıklarınızı kimse dusunmuyor, insan kac yasında olursa olsun anne babasının cocugudur, sizin o yasta yaptıgınız bir hata ile 50 60 yasında insanların yaptıgı bir tutulamaz asla, cunku o yastaki insanların yaptıgı hata degildir artık bilincli bir tercihtir bilerek isteyerek evladına bunu yapan anne babaya da sahsen eskisi gibi yakın olamazdım ben :KK43:

Çocuklarının evlenme isteğine katiyen karşı gelip bir nevi kaçmalarına yol açan ebevynler iyi mi yani şimdi burda?
Anne baba yol gösterici, evde çocuğunu rahat ettirici olmalı, o güveni ve sevgiyi vermeli ki evlatlar evini, ailesini silebilecek kadar gözü kara olmasınlar. Ayrıca çocuğunun da isteğine kararına çok fazla müdahale edemezsin. Yapacağı varsa yapıyor herkes kafasına koyduğunu. Ebeveyn olarak bir yerden sonra yanlış bulsan da kararına saygı duymalısın. Ama yine bu kapı sana açık, yalnız değilsin diyebilmelisin. 3 aylık yanlış bir evlilikten sonra dışarıda kalan kızına sahip çıkmadığı gibi kardeşlerini bile onla küstüren ana babayı anlamıyorum.
Evi de kızkardeşin üstüne yapacaklar belli ki. Bence karşılıklı olarak birbirinizden çok beklentiniz olmasın bundan sonra. Hayal kırıklığına uğramayın.

Aklimdan geceni yazmissiniz. Insallah evlatlarimizi akli basinda kararlar alacak duruma getirip onlara bu konuda ilerde karisma geregi duymayiz. Benim cevremde kacanlarin hepsinde anne baba bos yerden karsi ciktiklari icin kactilar. Biri kizinin ona bakmasini istedigi icin (hasta felan degildi, ama yaslanirsam baska kim bakacak kafasinda). Digerinde baba hicbir mantikli sebep yokken karsi cikti. Oglundada aynisini yapti sevdigi kizdan ayirdi. Kiz sonunda kacti. Böyle durumlarda anne baba bence kacanlardan daha suclu

Benden gizli yapmalari sacma istesem tabiki alirim ama ben o karakterde degilim. O evden gelecek 50.000 lik paya ihtiyacim yok ben daha gecen ay 50.000 degerinde arabami kaybettim bi hic ugruna. Anne ve babamin neden benden sakladigina kiziyorum ben. Yoksa ben nasil simdi o evden hissemi alicam diye konu acmadim
Ben de size önün için açtınız demedim. 3te 1 hakkınız yok o evde artık neden bu kadar hak gözetiyorsaniz 3te 1 hakkım var diyor ki hala demek istedim. Ama hakaret ederek ya da asıl denilen şeye değinmeden cevap verdiğiniz için anlasamamamiz normal. Yani surda gelip insanlara hakaret ve beddua edenleri bir de üstü kapalı kınama ha görürsün bak diyenleri, şu 3ünü, hiç anlayamıyorum.

Anneniz babaniz belli ki size bu islerde fazla güvenmiyor. Zamaninda onlara göre güvenlerini kirdiginiz icin. Sizin yerinizde olsam kendimi böyle konularda biraz arka planda tutarim bu yüzden.

Sizde kacarak ailenizi silmişsiniz ama ben ailenizin yerinde olsaydim en azindan tanisir, bir birinizi tanimaya firsatiniz olmasini saglardim.
Kacacak ortami yaratmazdim.
Aileler kacan cocuklarini ne kadar dilleri ile affetselerde genelde gönulleriyle affedemiyorlar

Ben 31 yasindayim. 4 yillik evliyim 2 oglum var. Benim ikinci evliligim. İlkini 24 yasimda kacarak yaptim ailem vermedi. 3 ay sonra ayrildik. Bosandiktan sonra ailem beni eve almadi. Tek basima 3 yil yasadim onlarla ayni sehirde surekli de karsilasirdik. Benden 3 ve 2 yas buyuk iki tane ablam var. Onlar da beni silmisti. Beb yeniden evlenince o zaman brnle baristilar. Esimin ilk evliligi bu arada. Annemlerin tokide evi var. Ama daha tapuyu almadilar. 42.000 ₺ borclari kalmis. Bayramda annem bana ablalarin para verelim evin borcunu kapatalim diyolar dedi agzimi aradi. Bende niye kendiniz her ay duzenli oduyosunuz dedim. Onlar odeyonce yafin obur gun biz bu evin yari borcunu odedik bizim diyecekler bana demi dedi.. sacmalama onlar senin hakkini yemez flan dedi. Gecen gun de annem babanla kavga ettik diye aradi. Babam buyuk ablama altin olarak ver demis annem de kizmis. Niye istiyosun kendin ode demis. Neyse bugun annemlere gittim. Annem daha yeni android kullaniyo. Telfnunda bi ayar yapacaktim aldim sonra galeride bisey gordum. Buyuk ablam 17.000 degerinde ceyrek altin bozdurmus dun ve resmini atmis. Kuyumcu kartin arkasina yazmis. Sonra annemler de ona tokinin borcunun kapandigina dair dekont yollamis. Sonra bisey demedim. Agzini aradim yok almicaz kimseden para az az kendimiz odicez dedi. Sonra bana telfndan bi resim gonderecekti hemen dekontun resmini sildi. Sonra anne niye yalan soyluyosun odemissiniz ya siz tokiyi dedim. Annem inkar etti guya sildi ya resmi bende actim whatsaptan ablama attigi resmi gosterdim yaa benim haberim olmadan babanla ikisi odemis valla flan dedi ki babam hayatta o telfnu kullanamaz tusluyu zor kullaniyo. Hala inkar ediyo. Bide ben agzini ararken ablam altin veriyosa alim kapatin tokiyi tapuyu du iki kizinin ustune yap sonucta onlar oduyo dedim. Yok oyle olmuyomus once baban tapuyu alip devredebiliyomus dedi. Ya inanamiyorum arkamdan niye boyle is ceviriyolar ki. Benim kimsenin malinda gozum yok ki. Zamaninda yaptigim tek hatada beni silmislerdi. O yuzden mi yapiyolar. Aileme de guvenemiceksem kkme guvenicem. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Cok kirildim. Dusunun ben bugun oraya gitmesem bunlari ogrenmesem ilerde annem babam oldugunde ablalarim bana senin hic bi hakkin yok tapu bizim mi diyeceklerdi. Siz olsaniz napardiniz. Yemek hazirladi yemeden cocuklarin uykusu geldi daha yemek yapcam deyip geldim evime
Soyle bisey de var babamin maasi var sonucta her ay duzenli oduyolar guzel maasi da var. Ve bana hic sende katil odemeye demediler. Ama ben dedim ki anne benim durumum suan yok. Olsa ucumuz odeyelim ama bence bu ise girmeyin dedim. Annem de ben elin oglundan para almam kizim deyip te almasina cok sasirdim. Benim ailem istemeye gelmelerini bile kabul etmedi begenmedi onlari ezikledi. Eger tanimamiza firsat verseydiler belki de kacmadan direk bi yuzuk takip taniyip ayrilacaktik
Kendinizi mi kandiriyosunuz bizi mi ?
Çünkü iki cümle birbirini yalanlıyor 🤷

Ben de size önün için açtınız demedim. 3te 1 hakkınız yok o evde artık neden bu kadar hak gözetiyorsaniz 3te 1 hakkım var diyor ki hala demek istedim. Ama hakaret ederek ya da asıl denilen şeye değinmeden cevap verdiğiniz için anlasamamamiz normal. Yani surda gelip insanlara hakaret ve beddua edenleri bir de üstü kapalı kınama ha görürsün bak diyenleri, şu 3ünü, hiç anlayamıyorum.
Siz once kendi yazdiklariniza bi bakin bence. İnsanlari ustten gorur gibi. Konu hakka gelirse tabiki hakkim var. Sonucta onlar parayi borc veriyo hibe etmiyo

Siz once kendi yazdiklariniza bi bakin bence. İnsanlari ustten gorur gibi. Konu hakka gelirse tabiki hakkim var. Sonucta onlar parayi borc veriyo hibe etmiyo
Öyle yazdigimi düşünmüyorum ama siz de üstten yazsanız daha iyi. Beyinsiz yazmaktan iyidir. Ya da beyinsiz demek daha mı üstten bakmak anlamadım. Borç mu hibe mı evi üstüne almak için mı vermiş bir karar verin bence. Bu da size son mesajım belki hatasının farkına varır özür diler diye muhabbeti uzattım ama galiba sizin için normal bir şey ki bu hâlâ kusura bakmayın öyle dememeliydim vs bile demediniz. Size hayatta başarılar.

Zamanında yaptığım tek hatada beni silmişlerdi lafına cevabım: şimdi hata var hatacık var. Siz elin herifi için ailenizi silerken problem yok aileniz haklı bir tepki koyduğunda güvenilmez oluyorlar. Siz ailenize onları hiçe sayarak güvenilmez olduğunuzu kanıtlamışsınız zaten. Yavuz hırsızsınız ev sahibini bastırmaya çalışıyorsunuz birde. Bazı hatalar vardır pişman olunur karşı taraf affeder unutur gider. Bana göre sizin hatanız ömür boyu ailenize karşı başınızı eğmeniz gereken bir hata.
Güvenilmez olan aileniz değil sizsiniz. Yok onları eziklediler yok belki bir yüzük takıp ayrılacaktık....sonuç ne olmuş ailenin öngörüsü doğru çıkmış yalnızca üç ayda boşanılmış. Siz kaçarak evlenmenizde bile ailenizi suçluyorsunuz. Onların lafını dinleseydiniz bunların hiçbiri olmazdı. Nasıl hala kendinizi mağdur görebiliyorsunuz haklı görebiliyorsunuz ya. Tek haklı ve mağdur taraf aileniz hala utanmadan onları suçlu çıkarma çabasındasınız.

gelelim diğer mevzuya: ananız babanız hala hayatta,siz mal derdine düşmüşsünüz. Kimin malını paylaştırmayı dert ediyorsunuz bi farkına varsanız....çok ayıp ya.ananızı babanızı mutlak miras kaynağı olarak görüyorsunuz,yok o para verdi,yok ben vermedim,yok ilerde bana hakkımı vermezler.gerçekten çok çirkin. Hayat bu belki para yardımı yapan ablalarınız anne babanızdan önce göçecek.belki siz herkesten önce göçeceksiniz. Ana baba hayattayken yarınlar için kimsenin garantisi yokken oturup ana babanın ömrüne bereket duası edilecek yerde miras derdine düşülmesine katlanamıyorum ya, Allah hiçbir ana babaya bunu göstermesin.

ablalarınız gönülleri istiyorsa borçlarını ödemede anne babanıza yardımcı olabilir,kimsenin buna müdahale etmeye hakkı yok. Onlar yardımcı oluyor diye sizin de olmanız gerekmiyor. Herkes canının istediğini imkanları dahilinde yapar. Yarın birgün mirası bölüşürken bana hakkımı vermezler düşünceniz yüzünden napsınlar yardımcımı olmasınlar. O gün geldiğinde gerçekten bir hakkınız olduğuna inanıyorsanız gider mahkemeye alırsınız hakkınızı.
Ananız babanız koskoca insanlar kimden istiyorlarsa para alırlar size mi soracaklar. Herkesin bir hesabı vardır.

bu kadar haksız durumdayken hak derdine düşmeniz çok itici duruyor

Cok guzel yazmissiniz. Benim o kisiyi tanimama bile firsat vermediler. 24 yasindayim onunla gorustugumu ablama soyledim. Annemle ablam beni odaya kilitleyip saclarimi kestiler. Resmen kirptilar. Hala unutamiyorum o geceyi. 7 sene oldu asla unutamiyorum. O gece onlar haber yolladi gelip isticez diye bide. Ailem firsat verse birakin yuzuk takmayi belki de biraz flort edip bu adam bana gore degil deyip birakacaktim. Benim derdim mal mulk degil. Bi evlat boyle cezalandirilmaz. Onlar beni 3 yil yalniz birakip zaten yeterince ceza kestiler. Sogukta dogal gazi odeyemeyip yerde patke ustunde uyudum. Onlar sicak yataginda yatarken. Kemerle dovmuslerdi beni. Dugunumde vucudum curuk icinde ve saclarim kirpik bi haldeydi. Ben yeniden evlenirken bana kol kanat gerdiler yadsa ole gorunmusler. O evden gelin cikmami istediler. Ele gune karsi aa bakin ilkinde kacti basimizi one egdi ama simdi basimizi yerden kaldirdi dediler. Yine de onlara guvenmek istedim. Annem babamdi onlar. İki oglum var hata da yapsalar dogru da yapsalar hep arkalarinda olacagim.

size kızmaya gelmiştim ama bunu okuduktan sonra da kızamıyorum ki. nasıl bir aile oldukları apaçık belli, seninde cahilce bir hata yapman buradan geliyor. bence bu hatanda ailenden kaynaklanıyor zaten. öncelikli hedefleri çocuklarını güzel yetiştirmek, onlarla insan gibi konuşmak olsaydı kızım kaçtı diye başları öne eğilmez(!)di. senin ailen ciddi problemli. ben ablama güvenip anlatacağım, beni odaya kilitleyip saçlarımı kesip kemerle dövecekler.. aklım almıyor..sende zamanında bunları yaşayıp sağlıklı düşünememişsin.

her insan hata yapabilir, kaçmak benim gözümde de büyük bir hatadır. -çocuğum da yok bilemiyorum- ama evladımın 3 yıl boyunca bana ihtiyacı varken evde başımı yastığa koyduğumda rahat uyuyacak kadar da merhametsiz olacağım bir hata değil. senin ailen aklı başında olsa, anne babalar bilir, istemedikleri adamda bir kötülük vardır diyeceğim. ama daha onlar da ne kendileri tanımaya ne senin tanımana fırsat vermemişler. tesadüfen haklı çıkmışlar.

ev, para muhabbetinde de eğer senden gizlemeye çalışıyorlarsa sende ardını arama bile. vakti zamanı geldiğinde de bırak ablanların olsun. bu konudaki en basit muhabbet bu bence.

Annen baban senden sakladı diye kızma
Aranızda öyle bir bağ olsa saklamazlardı demekki yokmuş

Yok 3te 1 hakkı olduğunu düşünüyor isterse alırmış ailesine 1 şey olursa. Kendi benden hak kaçırıyorlar diye düşünüyor ama kendisi de fazlasında hak iddia ediyor. Olaylar, olaylar.
Kendisi haksiz o zaman sonucta ablalari bi nevi ortak olmus o eve.konu sahibi sadece babasinin payindan isteyebilir

Cok guzel yazmissiniz. Benim o kisiyi tanimama bile firsat vermediler. 24 yasindayim onunla gorustugumu ablama soyledim. Annemle ablam beni odaya kilitleyip saclarimi kestiler. Resmen kirptilar. Hala unutamiyorum o geceyi. 7 sene oldu asla unutamiyorum. O gece onlar haber yolladi gelip isticez diye bide. Ailem firsat verse birakin yuzuk takmayi belki de biraz flort edip bu adam bana gore degil deyip birakacaktim. Benim derdim mal mulk degil. Bi evlat boyle cezalandirilmaz. Onlar beni 3 yil yalniz birakip zaten yeterince ceza kestiler. Sogukta dogal gazi odeyemeyip yerde patke ustunde uyudum. Onlar sicak yataginda yatarken. Kemerle dovmuslerdi beni. Dugunumde vucudum curuk icinde ve saclarim kirpik bi haldeydi. Ben yeniden evlenirken bana kol kanat gerdiler yadsa ole gorunmusler. O evden gelin cikmami istediler. Ele gune karsi aa bakin ilkinde kacti basimizi one egdi ama simdi basimizi yerden kaldirdi dediler. Yine de onlara guvenmek istedim. Annem babamdi onlar. İki oglum var hata da yapsalar dogru da yapsalar hep arkalarinda olacagim.
Ailen onu istememekte haklıymış . Keşke biraz anne baba sözü dinleseydin sonra bana kız gibi dügün yaptılar ve hatta pahalı eşyalar aldılar diyip kendini küçük düşürmezdin . Ayrıca bu anlattıkların klişe dizi senaryosunu andırıyor , sanırım çok dizi izliyorsun . Tamam hersey doğru diyelim ozaman sana bunları sana yapan aileyle para mülk konularını tartışmayı bırak kilometrelerce yakınına gelmemen lazımdı ... yani nerden baksan söylediklerinin elle tutulacak bir tarafı yok ...

X