Tekrarlayan Kaçıncı Düşükten Sonra Test Yapılır?

Tekrar çok teşekkür ederim :)

Tekrar çok teşekkür ederim :)
Merhaba benim tek kaybım vardı 10 haftalık kalp durması nedeni ile kürtaj oldum genetik bölümü normalde 2 düşükten sonra pıhtılaşma ve genetiğe baktırıyor ama ben zor şartlarda gebeliği elde ettiğim için özelde bu testi yaptırmaya karar vermiştim 1500 tl pıhtılaşma testi sadece ama bu forumda bir arkadaş git genetik bölümüne 2 düşüğün olduğunu söyle bakarlar dedi bende şansımı denedim ve direk doktor kan pıhtılaşması ve genetik tahlili istedi sonuç olarak pıhtılaşma çıktı eğer ben arkasına düşmeyip boşverseydim 2. Bebeğimide kaybettikten sonra öğrenecektim günümüzde pıhtılaşma sorunu çok fazla yaygın hiç beklemeden gidin yaptırın şuanki tek pişmanlığım keşke gebelikten bile önce baktırsaydım.

Öncelikle geçmiş olsun. İlk düşükten sonra bizde test yaptırmak istedik fakat görüştüğümüz tüm doktorlar ilk düşük çok normal test yapmanız gerekmiyor dediği için yapmaktan vazgeçtik. Şimdi ki aklımız olsa çocuk düşünmeye başladığımız gün test yaptırırdık. Bu da bize tecrübe oldu, hayırlısı budur İnşallah deyip geçtik. İnşallah testlerde elle tutulur bir sonuç alıp gerekenleri yapmak nasip olur.

Merhaba 2 düsükten sonra devlet hastanesi tıbbi genetikten hem eşime hem kendime randevu alıp gittik kan vermiştik sonuç olarakta bende pıhtılaşma bozukluğu çıktı. Mesela ben o zamana kadar troit hastalığım olduğunu bilmiyodum araştırmalar sırasında bende haşhimato olduğunu öğrendim dahiliye bölümünde troitlerinizede baktırın

Merhaba tüp bebek bölümüne devlette mi gittiniz özelde mi

Merhaba tüp bebek bölümüne devlette mi gittiniz özelde mi
Devlete gidiyorum. İki düşüğünüz varsa randevu alıp eşinizle birlikte gidin. Düşüklerin sebepleri araştırılıyor. Rahimde miyom vb bebek yatağına baskı yapıp düşüğe sebep olabilecek bir şey var mı bakıyorlar, rahim filmi çekiliyor, hormon testleri yapılıyor, yapılmamışsa genetik testleriniz (hem eşinizden hem sizden kan alarak) ve sizin için trombofili paneli (pıhtılaşma için) yapılıyor.

Anladım niğdede yok ama adanada varsa orda gidebilirim fakültelerde mi oluyor şehir hastanelerinde mi birde bölümün tam adı adı nedir ne diyerek alacağız mhrs den randevuyu infertilite bölümümü

Anladım niğdede yok ama adanada varsa orda gidebilirim fakültelerde mi oluyor şehir hastanelerinde mi birde bölümün tam adı adı nedir ne diyerek alacağız mhrs den randevuyu infertilite bölümümü
Fakülte hastanelerinde oluyor evet. İnfertilite ve tüp bebek bölümü olarak geçiyor. Yalnız normal hastanelerde de oluyor bazı şehirlerde. Mesela Eskişehir'de Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde vardı.
Araştırın siz bir. Niğde'de de olabilir.

Çok teşekkür ederim inşallah en kısa zamanda gideceğiz

Bize genetik bölümü bu şekilde söyledi 3 gebelik kaybından sonra bebeği zorunlu olarak patoloji ve otipsi oluyormuş
Ben bugün itibariyle üçüncü düşüğü yaptım ve çok üzgünüm şuan.. Daha önce özel hastanelerde genetik, kan pıhtılaşması, hsg vs yapıldı ama bisey bulunamadı umarım devlet hastanesi düşük sebeplerini bulur

İstanbulda hangi hastanelerde düşük sebepleri araştırılır acaba

Benim de 1 ay önce ilk düşüğüm oldu. Kalp atışı durmuştu. 9 haftalıkken kürtaj yapıldı. Doktor bana da bütün değerlerimin normal olduğunu ilk gebeliklerde düşüğün çok yaygın olduğunu herhangi bir test yaptırmanın beni yok yere strese sokacağını söyledi. 3-4 ay korunduktan sonra gelin genel duruma bakalım dedi. Birçok sağlıkçı tanıdığım da bu şekilde söylüyor ama bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. 1.den sonra direkt her şeye neden bakılmıyor? Bi sorun olup olmadığını öğrenmek için illa 2veya daha fazla düşük mü yaşamak lazım ? Aklıma yatmayan şeyler olduğu için regl olduktan sonra farklı bir doktora gidicem. Regl olmayı bekliyorum. Yukarıda bi arkadaşın dediği gibi önlem alınacak bir şey ise neden hamile bile kalmadan yapılmıyor bu testler . Muhakkak bilimsel bir mantığı vardır ama bunu birkaç doktorlardan daha duymam lazım . Bu kez bir profesöre gideceğim perinotolog kendisi. Gittiğim zaman buraya da yazarım . Hepimiz için hayırlısı

Bebegi incelemek icin baska hastaneye bile gonderyolarmis kadın dogumda yapmistim ben arastrma hastamesinde genetik araştırıyormus bizde genetik anne baba olarak bizi inceledi kan pihtilasma cikti ama ölüm sebebi bu degil denildi simdi tekrar hamileuim hayirlisi ile kucagimiza alalalim hepimiz

ilk düşükte parça patolojiye gönderildi ama yine sebepsiz dendi. Bende kese oluşmadan düşüyor, her üçünün de bu şekilde olması tesadüf olamaz ama sağlam dr. bulmak çok zor maalesef..

Şişli hamidiye etfal kadın doğum infertilite bölümünden alabilirsiniz
Ben Anad
Şişli hamidiye etfal kadın doğum infertilite bölümünden alabilirsiniz
Cevabınız için teşekkür ederim, ben Anadolu yakasındayim bu tarafta hastane bulmak daha iyi olacaktır. Zeynep Kamilden randevu aldım umarım ezbere konuşup göndermezler..

Hasimatoda anrikorlarinizmi yuksek cikti ? Yoksa baska degerdedemi yukseklik vardi ?
Gebeligi ogrenir ogrenmez kan sulandiriciya ve coraspine baslamak gerekiyor. Pihtilasmasa homozigot ise foluc asiti sabah aksam almayi oneriyor bazi doktorlar. Un seker süt hasimatoda birakmak gerekiyor. Pihtilasmadada egzersiz yapmak gerekiyor. Benimde 3 dusugum var. Homozigot pihtilasma ve hasimatom var. Tup bebege 4 kez basladim. Prednolu 3 aya kadar kullanacagim bagisikligi baskilamak icin cunku troit antikorlarim yuksek ve bebek tutunamiyor.

Ben Anad

Cevabınız için teşekkür ederim, ben Anadolu yakasındayim bu tarafta hastane bulmak daha iyi olacaktır. Zeynep Kamilden randevu aldım umarım ezbere konuşup göndermezler..
Ezbere konuşup gönderme gibi bir durum olmayacaktır. Tekrarlayan düşük sebebiyle yapılan iki test ve eşiniz ve size kromozom analizi ayrıca sadece size trombofili paneli testi istenecek. O yüzden eşinizle gitmenizde yarar var. Eşiniz de kromozom analizi testi vermek için Urolojiden randevu alsın.

Merhaba evt antikor yüksek çıktı 231di diğer değerlerim normaldi gebeliği ögrenir öğrenmezde coraspin ve kan sulandırıcıya başladım banada doktorum bağışıklığı baskılamak için ilaç kullancaz demişti ama sonra vazgeçti ilave olarak progestan kullandım ilk 3 ay.bu arada doğum yaptım çok şükür ama önceden olan 3 düşüğümün sebebi tam olarak neydi hala çözemedim ama rabbim nasip ederse hiçbişey engel olamıyomuş elhamdülillah.sizede en hayırlı olanı nasip etsin çabalarınızın sabrınızın karşılığını alırsınız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…