Mutfak Püf Noktaları Temizlik Düzenim Yokmu?

GurbetKusuEsra

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2020
1.553
1.584
32
Selam kızlar 29 yaşında 2 kızım var 7 ve 8 yaşlarında bu sabah eşim sürekli yorgunsun ve boş boş oturuyorsun dedi biraz çamaşırım biriktiğini görünce gerçekten olabildiğince evimin düzenine ve temizliğine dikkat ederim ama bazı zamanlar öyle tembel hissediyorum ki bi kalsam her işi yaparım diyorum ama zaman bi türlü odaklanamıyorum
Şükür sağlığım yerinde ama bu üstümdeki tembeliği attıp nasıl daha düzenli ve programlı bi hayatım olabilir?
Günde 2 saat sadece temizlik işine gidiyorum ve geri kalan sürede evdeyim

Selam kızlar 29 yaşında 2 kızım var 7 ve 8 yaşlarında bu sabah eşim sürekli yorgunsun ve boş boş oturuyorsun dedi biraz çamaşırım biriktiğini görünce gerçekten olabildiğince evimin düzenine ve temizliğine dikkat ederim ama bazı zamanlar öyle tembel hissediyorum ki bi kalsam her işi yaparım diyorum ama zaman bi türlü odaklanamıyorum
Şükür sağlığım yerinde ama bu üstümdeki tembeliği attıp nasıl daha düzenli ve programlı bi hayatım olabilir?
Bacım hepsi devamlı evde olmaktan, pandemi maffetti herkesi

Kendimi işe yaramaz bi kadın gibi hissediyorum
oncelikle kendine temizlik sifatini yukleme ve o sebepten; bu sebepten yapamiyorsun diye kadinligina laf soyleme soylettirme.
temizligi duzeni kendin ve cocuklarin icin yap.
ac bi muzik severek yap.
Ben sahsen kimse icin degil , kimse beni ovsun gozune gireyim diye degil; tertemiz evi ve duzeni sevdigim icin yapiyorum.
mmesela her gun belli bir saatin olsun.
o saate alarm kur. Kalk her gun baska bir sevdigin sarkiyi ac ve hem soyle hem temizle.
haftada 2 gun de kendine izin ver.
hicbirseye elini surme mesela..
zamanla oturacaktir.

oncelikle kendine temizlik sifatini yukleme ve o sebepten; bu sebepten yapamiyorsun diye kadinligina laf soyleme soylettirme.
temizligi duzeni kendin ve cocuklarin icin yap.
ac bi muzik severek yap.
Ben sahsen kimse icin degil , kimse beni ovsun gozune gireyim diye degil; tertemiz evi ve duzeni sevdigim icin yapiyorum.
mmesela her gun belli bir saatin olsun.
o saate alarm kur. Kalk her gun baska bir sevdigin sarkiyi ac ve hem soyle hem temizle.
haftada 2 gun de kendine izin ver.
hicbirseye elini surme mesela..
zamanla oturacaktir.
İnşallah canım çok istiyorum düzenli her daim kapıdan girince temizlik kokan bi evi ama bi türlü giremiyor rayına

İnşallah canım çok istiyorum düzenli her daim kapıdan girince temizlik kokan bi evi ama bi türlü giremiyor rayına
Girecek canim dedigimi yap sen planli ol programli ol. O telefonun alarmi caldiginda otomatikman kalkacaksin yerinden bir nevi gorev gibi dusun. Ben bazen is saati gibi dusunurum , nasil ki isten kacamayiz:KK70: ite kaka olsa da yaparim. 1 saat de olsa temizlik yapmak sart. En onemlilerden baslarsin. Mesela her gun wc mutlaka camasir suyu yapilmali. Şöyle bir dök , yarim saat sonra cek sifonu tertemiz. Lavabolara dök camasir suyunu , bekle iki dk ovala durula tertemiz.. gel mutfaga diz bulasiklari. Tezgahi bosalt, tezgah kalabalik olunca daginik gorunuyor koca mutfak.. soyle bir sil fisfisla artik ne kullaniyorsan sari bezle ov tamamdir.
En kirlenen oda neresiyse supur, toparla oldu bitti..
Etrafta kalabalik eden ne varsa da yerlerine yerlestir. Camasirin varsa yika, as bekletme.
Inan 1 saatte hayli hayli yaparsin

Eşiniz size yardım ediyor mu, çocuklarınızla ilgileniyor mu ? Bence ev işleri zaman alan, mesai isteyen bir şey. Vakti oldukça eşiniz de sizinle birlikte yapmalı, neticede ikinizin evi orası.

2 saat temizliğe gidiyorum demişsiniz, yorar o size ve aynı şeyi tekrar yapmak içinizden gelmez doğal olarak. Kendinize öncelik verin, geri kalan zamanınızda olduğu kadar ev işi yapın.

Sağolsun elinden geleni yapmaya çalışır bende gerçekten çabalıyorum evim kesinlikler dağınık pis değil ama her daim toplu olamıyor ya bulaşık ya çamaşır sürekili yarım kalıyor
Hele o çamaşırlar 2 gün dokunmasam dağ oluyor

Şu ev islerine uzaktan mudahale eden erkekleri varya sopayla kovalayacaksın...kadın bide gundeliğe gidiyor olabilir yani. Belki de olmaması gerek ama bunu o kadının yerinde olmadan yorumlaması hıc hoş degıl bir erkegın.. Ellerini hıc bıseye atmaz bide ahkam keserler. Evi ellerine bıraksak kirden pasaktan girilmez. Kendilerini cok sey sanıyorlar bazen. Bak sinirlendim gene.

Şu ev islerine uzaktan mudahale eden erkekleri varya sopayla kovalayacaksın...kadın bide gundeliğe gidiyor olabilir yani. Belki de olmaması gerek ama bunu o kadının yerinde olmadan yorumlaması hıc hoş degıl bir erkegın.. Ellerini hıc bıseye atmaz bide ahkam keserler. Evi ellerine bıraksak kirden pasaktan girilmez. Kendilerini cok sey sanıyorlar bazen. Bak sinirlendim gene.
Canım sinirlenme herkezin bi huyu oluyor işte yenice çamaşırları katlamasını bitirdim ütü yarına inşallah

Eline saglık canım.. Gercekten oyle ama.. Sacını supurge eder yınede yaranamazsın. Neyse.. Sakınleseyım biraz😅

Kendimi işe yaramaz bi kadın gibi hissediyorum
Evinin işini yapamayan herkes işe yaramaz mı?
O zaman erkek nüfusunun çoğunu çöpe atalım.
İnsanın günü gününü tutmaz, yapmak da mecburiyetiniz yok ayrıca.
Çocuklarınızın bakımını aksatmadığınız sürece hiçbir sorun yok.
Ne olacak, pis olsun biraz!
Ya da bundan rahatsızlık duyup dile döken kişi yapsın bir zahmet...

Eşim biraz çamaşır birikti diye boş boş oturuyorsun dese, o çamaşırlar dağ olur da altından kalkamaz.

Evin belli bir düzen ve temizlikte olması gerektiğini düşünüyorum ama her zaman böyle olmak zorunda değil. O gün canınız istemez hiçbirsey yapamazsınız, ertesi gün daha çok yaparsınız. Kurulu robot da değilsiniz temizlik yapmaktan ibaret de değilsiniz.

Ev işleri bir kenara kendinizi iyi hissedecek mesgaleler bulun evde.

Bu kapanmalar yüzünden evde otur otur anca bu kadar oluyor

X