Temizlik ve koku takıntım

cilekreceli_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
1.194
862
merhaba kk’nın güzel kadınları.
Bende aşırı takıntıya dönüştüğü için bu konuyu açıyorum.
Herşey güzel koksun, bütün çamaşırlar nevresimler buram buram yumuşatıcı, yanımda bulunan insanlar parfüm koksun istiyorum.
Evime girer girmez herkes deterjan kokusunu alır. Ben de dışardan geldiğim zaman evim öyle güzel kokuyor ki bayılıyorum.
Herşeyi kokluyorum bardakları bile.
Ve asla çalkalamadan kullanamıyorum hiçbir şeyi.
Bir kere giydiğim birşeyi asla tekrar giyemiyorum günde 2 3 makine çamaşır attığım oluyor.
Evimde 3 kurutmalık ve yetmiyorlar bana.
Birisi geldiği zaman bana uzanıp koltuklarımın yastığına başını koydu diyelim acaba ter koktu mu pis koktu mu diye düşünüp fırsat bulduğum an koklayıp kötü kokuyorsa direk makineye atıyorum.
Eşim hariç kimsenin bir kere örtündüğünü gördüğüm bir yorgan ya da battaniyeyi örtünemiyorum.
Bu takıntılarımdan nasıl kurtulurum bilmiyorum, bu bir hastalık mı, birinden ufacık bir ter kokusu gelse öğürmeye başlıyorum herkes temiz olsun istiyorum ama bu mümkün değil.
O yüzden bana bir öneriniz var mı daha önce benim gibi olup düzelen var mı merak ediyorum?

Herşey güzel koksun, bütün çamaşırlar nevresimler buram buram yumuşatıcı, yanımda bulunan insanlar parfüm koksun istiyorum.
Evime girer girmez herkes deterjan kokusunu alır. Ben de dışardan geldiğim zaman evim öyle güzel kokuyor ki bayılıyorum.
Bir kere giydiğim birşeyi asla tekrar giyemiyorum günde 2 3 makine çamaşır attığım oluyor.
Birisi geldiği zaman bana uzanıp koltuklarımın yastığına başını koydu diyelim acaba ter koktu mu pis koktu mu diye düşünüp fırsat bulduğum an koklayıp kötü kokuyorsa direk makineye atıyorum.
Eşim hariç kimsenin bir kere örtündüğünü gördüğüm bir yorgan ya da battaniyeyi örtünemiyorum.
Bu takıntılarımdan nasıl kurtulurum bilmiyorum, bu bir hastalık mı, birinden ufacık bir ter kokusu gelse öğürmeye başlıyorum herkes temiz olsun istiyorum ama bu mümkün değil.
O yüzden bana bir öneriniz var mı daha önce benim gibi olup düzelen var mı merak ediyorum?
Sanırım kokular sizde bağımlılık yapmış...

O kokularin ne kadar zarari var bilseniz evinizden iceri sokmazsiniz.psikolojik yardim almalisiniz.

Abartı gibi gelebilir ama temiz insanı seviyorum ben ya..
Yalniz güzel koku uğruna da kimyasallara maruz kalmayın daha doğal ürünler kullanın.

Evde beyaz sabun kokulu deterjan vardı bana gelen kadın sürekli onu kullanıyordu ev mis gibi koksun diye artık rahatsız olup al evinde kullan demiştim
Ertesi hafta bana geldiğinde “ev gasilhane gibi kokuyor bir haftadır havalandırıyorum çıkmadı koku” demişti aklıma geldi şimdi:KK70:
Bende başkasının örttüğünü falan kullanmam kıyafetleri bir kez giyerim çocuklarıma da öyle giydiririm ama deterjan kokusu her zaman iyi olmuyor söyleyim:KK48:

ah ah esim ve ben asiri titizizdir aslindaaaa... yalniz yasarken eve misafir gelcek pis olcak diye ödümüz kopardi :deli:. bi köpek sonra bebek herseyi degistirdi... sanada tavsiye ederim. gerci esim hala evi kurtarmaya calisiyor ama ben daha relaxim sanki

Evde beyaz sabun kokulu deterjan vardı bana gelen kadın sürekli onu kullanıyordu ev mis gibi koksun diye artık rahatsız olup al evinde kullan demiştim
Ertesi hafta bana geldiğinde “ev gasilhane gibi kokuyor bir haftadır havalandırıyorum çıkmadı koku” demişti aklıma geldi şimdi:KK70:
Bende başkasının örttüğünü falan kullanmam kıyafetleri bir kez giyerim çocuklarıma da öyle giydiririm ama deterjan kokusu her zaman iyi olmuyor söyleyim:KK48:
:KK70:

ah ah esim ve ben asiri titizizdir aslindaaaa... yalniz yasarken eve misafir gelcek pis olcak diye ödümüz kopardi :deli:. bi köpek sonra bebek herseyi degistirdi... sanada tavsiye ederim. gerci esim hala evi kurtarmaya calisiyor ama ben daha relaxim sanki
Benimki de öyle olsa keşke bizde kurtaran taraf benim ne yazık ki :işsiz:

O kokularına ayılıp bayıldığınız temizlik maddeleri o kadar zararlı ki. Aslında hepsi kimyasal madde.
Bunların zararlarını internette araştırabilirsiniz. Böylece bu takıntınızın şiddetini azaltabilirsiniz.
Okb hastasısınız büyük ihtimalle. Bence şiddeti daha da artmadan psikolojik destek almalısınız.

Ben de yumuşatıcı kullanmıyorum güya ama son aldığım deterjanın içinde varmış farketmemişim. Şimdi yıkadıktan sonra duruluyorum tekrar ama nafile. Çıkmıyo sözümona güzel koku...

Bu konular bana cok itici geliyor yaa ..
Gunde iki uc kere makine aciyorum
Gunde 45 kere camasir degistiriyorum
Kova kova yumusatici koyuyorum
Ellerim patlayana kadar siliyorum
Yok camasir suyunu icesim geliyor falan pfffff yani :işsiz:
Sizde biliyorsunuz ki normal bi sey degil
Insanlarin cogu artik dogal yasama gecmeye calisirken ,o kimyasallarin zararini tahmin edersiniz herhalde ..
Bi de benim erkek olsam boyle bir kadindan sıkılırdım :kahve:
Dusunsene surekli elinde bez
Oraya oturma ,bunu kullanma ,ivir zivir ..

Yahu sizin esinizin varsa cocugunuzun cigerlerine yazik ya. Yumusatici koksun nedir aksine benimde midemi bulandirir en dogal deterjan yumusatici almaya calisirim giydigim sey buram buram koksa bayilirim heralde.
Yardim alin koku takintiniz olmus ama hic saglikli degil.

Normal olmadığını siz de biliyorsunuzki dert topiğindesiniz :KK66:
Temizlik güzeldir,pek severim.
Eve girdin mi şöyle ferah ferah kokmalı,bu çok iyi.
Ama yumuşatıcılar,kimyasallar çok zararlı :KK43:
Doğaya da zararlı,bizim ciğerlerimize de.
Tavsiyem daha doğal şeylere yönelmeniz.
Hem evinizi istediğiniz kadar mis kokulu tutun,illaki dışarda o ter kokularına maruz kalırsınız,dışardan evinize gelen insanlarda da karşılaşırsınız.
İnsanlık hali...

Günde 2 3 kez makine çalıştırmak da zor.
Komple zararsınız vallahi :KK66:
Size de yazık değil mi?
Bu dünyaya geliş amacınız bu imiş gibi davranmanın anlamı yok.
Yormayın kendinizi.

Obsesif kompulsif bozukluk gibi duruyor. Psikiyatri bölümüne gözükmelisiniz bence. İnsanların yorumlarına pek takılmayın sanki isteyerek ve keyfi yapıyormuşsunuz gibi yorum yazmışlar.

X