Temizlik ve koku takıntım

Temiz su için savaşlar çıkmaya başlayınca düşünürler "neden böyle oldu? nazar değdi ülkeye" diye..

"Kar yağmıyor, su kaynakları azalıyor, kutup ayıları sefil, foklar eriyen buz kütleleri yüzünden yavrularını dinlendirmeye buz bulamıyor onlar da kendi aralarında kavga ediyor" desek çamaşır suyuyla aşk yaşayanlar anlarlar mı acaba?

Nasa uzmanı açıkladı kışın "kar yağmıyor baraj yapmanız lazım suyunuz azalıyor" diye dinleyen kim. Ülke çok iyiye gidiyor tabi..
İnsanlar artık evlerde kimyasaldan kaçmak için kendi deterjanını yapıyor gayet nasit yöntemle. Ama onlar kokmuyor derler.. Ki aromatik yağ eklenebiliyor..
evet tamamen bilinçsizlik ben de sinir oluyorum bir de övünüyor insanlar
sanki biz pislik içinde yasıyoruz
ben balkonumu yıkamıyorum bile kova ile siliyorum
kuyumcudan altın alınca birikim için kutusunu dahi istemıyorum poşetini dahi istemıyorum gereksiz kirlilik dünyaya diye.
diş fircalarken suyu kapatıyorum banyoda sabunlanırken Suyu kapatıyorum.

ama burada okuduklarımı görünce de boşa kürek çektiğimi düşünüyorum ve çok üzülüyorum
yazık günah gerçekten

Son düzenleme:
evet tamamen bilinçsizlik ben de sinir oluyorum bir de övünüyor insanlar
sanki biz pislik içinde yasıyoruz
ben balkonumu yıkamıyorum bile kova ile siliyorum
kuyumcudan altın alınca birikim için kutusunu dahi istemıyorum poşetini dahi istemıyorum gereksiz kirlilik dünyaya diye.
diş fircalarken suyu kapatıyorum banyoda sabunlanırken duyu kapatıyorum.

ama burda okuduklarımı görünce de boşa kürek çektiğimi düşünüyorum ve çok üzülüyorum
yazık günah gerçekten

Sorma. Biz hastalıktan kırılıyoruz zaten.

Benim çamaşırlarım parfüm kokmaz. İlk yıkandığında ve kurutmada kokar dolaba girip bekleyince koku gider. Önceden sinir olurdum artık umursamıyorum.
Temiz olduğunu biliyorum ya gerisi laf-ı güzaf..
Eşim ve benim haftada 1 (koyu ve renkli ayrı), oğlumun haftada 2-3 defa yıkanır kıyafetleri.

Her gün kıyafet pijama vs değişmeyiz. Suyu boşa akıtmamak için özen gösteriyoruz.
Su ile oynamak isteyen oğluma muhalefetim bu yüzden. Her el yıkamada çığlıklar eşliğinde çıkar banyodan.
Bireysel çabanın işe yaramadığını düşünen insanlar temizlik yapmaları ile övünür.
Kendi çocuklarının ve torunlarının gelecekte nasıl zorluk yaşayacaklarını bilseler keşke..

Günde kaç defa kıyafet değiştirilir ki makine doluyorsa? Anlayabilmem mümkün değil. Evde giyecek yedek kıyafet yok mudur yani biriktirip bir kaç günde bir açılsa?
Yok yani hesap tutmuyor kesinlikle.. Evdeki nüfus 7-8 olsa neyse. Ama o zaman bile her gün makine çalışmaz..

Beyaz sabun kokusundan uzak durun hakkaten gasilhane tabiri abartı falan durmuyor resmen öyle...evi havalandırsanda günlerce sabahlara kadar çıkmıyor o koku neredeyse 4-5 gün evin heryerinden hissediliyor :KK48:
bimin aks ürünü var beyaz sabun kokulu bahsedilen ürün buysa o ağır kokuyor.yoksa ben koltuk silerken yanmış tava altlarına kullanıyorum buram buram koktuğunu görmedim doğrusu :KK54:

Bende haftada 3 makina yıkarım
Öyle günde değil ayrıca az önce işyerinin wc ye girdim leş gibi kokutmuş kızın teki yani bende o anda tuvalet falan kalmadı koku hassasiyeti çok fazla iğrenç psikolojik şiddet bama göre yani zararlı kimyasal okadar şey varki yediğin içtiğin giydiğin hepsi

Sorma. Biz hastalıktan kırılıyoruz zaten.

Benim çamaşırlarım parfüm kokmaz. İlk yıkandığında ve kurutmada kokar dolaba girip bekleyince koku gider. Önceden sinir olurdum artık umursamıyorum.
Temiz olduğunu biliyorum ya gerisi laf-ı güzaf..
Eşim ve benim haftada 1 (koyu ve renkli ayrı), oğlumun haftada 2-3 defa yıkanır kıyafetleri.

Her gün kıyafet pijama vs değişmeyiz. Suyu boşa akıtmamak için özen gösteriyoruz.
Su ile oynamak isteyen oğluma muhalefetim bu yüzden. Her el yıkamada çığlıklar eşliğinde çıkar banyodan.
Bireysel çabanın işe yaramadığını düşünen insanlar temizlik yapmaları ile övünür.
Kendi çocuklarının ve torunlarının gelecekte nasıl zorluk yaşayacaklarını bilseler keşke..

Günde kaç defa kıyafet değiştirilir ki makine doluyorsa? Anlayabilmem mümkün değil. Evde giyecek yedek kıyafet yok mudur yani biriktirip bir kaç günde bir açılsa?
Yok yani hesap tutmuyor kesinlikle.. Evdeki nüfus 7-8 olsa neyse. Ama o zaman bile her gün makine çalışmaz..
Evet aynı fikirdeyim
günde 2-3 makina çok uç

biz de iki kişiyiz eşimle
haftada 3 makına yıkarım
nevresımlerı değişince asla o anda yıkamam beklerım 2-3 takım biriksin öyle yıkarım makınam dolunca yani.
bulasık makınamı tam doldurmadan calıstırmam

ben de çok ince düşünüyorum
çocugum olmadıgı halde gelecek nesillere üzülürüm

benim de camasırlarım kuruyunca yumusatıcı kokmaz
kullanmam da zaten
yumusatıcı kadar gereksız bir ürün düşünmuyorum

keşke herkes bizim gibi düşünebilse

Evet aynı fikirdeyim
günde 2-3 makina çok uç

biz de iki kişiyiz eşimle
haftada 3 makına yıkarım
nevresımlerı değişince asla o anda yıkamam beklerım 2-3 takım biriksin öyle yıkarım makınam dolunca yani.
bulasık makınamı tam doldurmadan calıstırmam

ben de çok ince düşünüyorum
çocugum olmadıgı halde gelecek nesillere üzülürüm

benim de camasırlarım kuruyunca yumusatıcı kokmaz
kullanmam da zaten
yumusatıcı kadar gereksız bir ürün düşünmuyorum

keşke herkes bizim gibi düşünebilse
Nasıl haftada 3 yıkıyorsunuz
Koyu renkliler orta renkliler beyazlar
Kıştan yeni çıktık yünlüleri ayrı atmıyor muydunuz
Havlular, nevresimler, gömlekler hepsini bir mi yıkıyorsunuz

Nasıl haftada 3 yıkıyorsunuz
Koyu renkliler orta renkliler beyazlar
Kıştan yeni çıktık yünlüleri ayrı atmıyor muydunuz
Havlular, nevresimler, gömlekler hepsini bir mi yıkıyorsunuz
koyu renk
renkli
beyaz
bu üçü her haftasonu 3 makına olur

nevresimlerimi biriktirir yıkarım her değiştiğimde yıkamam
haftada bir nevresım değişirim
3-4 takım kirlide olunca hepsini bir yıkarım
nevresımlerımle beraber havlularımı da yıkar aradan cıkarırım

gömlek
kazak
pijama ,çorap vs dıye ayırmam

koyu renk
renkli
beyaz
bu üçü her haftasonu 3 makına olur

nevresimlerimi biriktirir yıkarım her değiştiğimde yıkamam
haftada bir nevresım değişirim
3-4 takım kirlide olunca hepsini bir yıkarım
nevresımlerımle beraber havlularımı da yıkar aradan cıkarırım

gömlek
kazak
pijama ,çorap vs dıye ayırmam
Makineniz kaç kg acaba 4 takım nevresimle havluları alması şaşırtıcı geldi
Ayrıca nevresimlerdeki mikropların ölmesi için 60 derecede yıkanması gerekiyor
Havlularda 30 dereceden yüksek ısıda yıpranıyor

Makineniz kaç kg acaba 4 takım nevresimle havluları alması şaşırtıcı geldi
8 kg
bazen iki takım nevresim olur yüz havlularını atarım yıkarım birlikte
bazen hiç havlu olmaz havluları ayrı yıkarım
sonuc olarak dolmadan calıstırmam

O kokular bizim evde kokmaz kizimin giysilerini zeytinyagli sabunu ya da zeytinyagli defne sabununu rendeleyip onunla yikiyorum esim etimatik almis denedim camasir cikinca agir deterjan kokusu olmuyor guzel de yikiyor.esim kizdigi icin kimyasal kokulara boyle idare ediyorum.

Yumuşaticilar deterjanlar çok zararlı kimyasallar.onları solumak sagliga zarar.dogal ürünler kullanin bence

O kokular bizim evde kokmaz kizimin giysilerini zeytinyagli sabunu ya da zeytinyagli defne sabununu rendeleyip onunla yikiyorum esim etimatik almis denedim camasir cikinca agir deterjan kokusu olmuyor guzel de yikiyor.esim kizdigi icin kimyasal kokulara boyle idare ediyorum.
Bende nefret ediyorum şu deterjan kokmasindan çamasirlarin.hem lekede cikarmiyo anca kokuyo leş gibi.bende z.yagli sabunla yikayim ozaman bundan sonra herseyi

merhaba kk’nın güzel kadınları.
Bende aşırı takıntıya dönüştüğü için bu konuyu açıyorum.
Herşey güzel koksun, bütün çamaşırlar nevresimler buram buram yumuşatıcı, yanımda bulunan insanlar parfüm koksun istiyorum.
Evime girer girmez herkes deterjan kokusunu alır. Ben de dışardan geldiğim zaman evim öyle güzel kokuyor ki bayılıyorum.
Herşeyi kokluyorum bardakları bile.
Ve asla çalkalamadan kullanamıyorum hiçbir şeyi.
Bir kere giydiğim birşeyi asla tekrar giyemiyorum günde 2 3 makine çamaşır attığım oluyor.
Evimde 3 kurutmalık ve yetmiyorlar bana.
Birisi geldiği zaman bana uzanıp koltuklarımın yastığına başını koydu diyelim acaba ter koktu mu pis koktu mu diye düşünüp fırsat bulduğum an koklayıp kötü kokuyorsa direk makineye atıyorum.
Eşim hariç kimsenin bir kere örtündüğünü gördüğüm bir yorgan ya da battaniyeyi örtünemiyorum.
Bu takıntılarımdan nasıl kurtulurum bilmiyorum, bu bir hastalık mı, birinden ufacık bir ter kokusu gelse öğürmeye başlıyorum herkes temiz olsun istiyorum ama bu mümkün değil.
O yüzden bana bir öneriniz var mı daha önce benim gibi olup düzelen var mı merak ediyorum?
Yumuşatıcıdan vazgeçmezsen cilt kanseri olursunuz . Ben renklileri neredeyse deterjansız yıkayacağım :)

Herşey güzel koksun, bütün çamaşırlar nevresimler buram buram yumuşatıcı, yanımda bulunan insanlar parfüm koksun istiyorum.
Evime girer girmez herkes deterjan kokusunu alır. Ben de dışardan geldiğim zaman evim öyle güzel kokuyor ki bayılıyorum.
Bir kere giydiğim birşeyi asla tekrar giyemiyorum günde 2 3 makine çamaşır attığım oluyor.
Birisi geldiği zaman bana uzanıp koltuklarımın yastığına başını koydu diyelim acaba ter koktu mu pis koktu mu diye düşünüp fırsat bulduğum an koklayıp kötü kokuyorsa direk makineye atıyorum.
Eşim hariç kimsenin bir kere örtündüğünü gördüğüm bir yorgan ya da battaniyeyi örtünemiyorum.
Bu takıntılarımdan nasıl kurtulurum bilmiyorum, bu bir hastalık mı, birinden ufacık bir ter kokusu gelse öğürmeye başlıyorum herkes temiz olsun istiyorum ama bu mümkün değil.
O yüzden bana bir öneriniz var mı daha önce benim gibi olup düzelen var mı merak ediyorum?
Canım bence temizlik, güzel koku bunlar çok güzel şeyler. Haklısın ve yapabiliyorsan ne âlâ.. Ama ölçüsünde güzeldir. Tersini yapmayı dene birkaç kez. Mesela misafir gittikten sonra tabi evini temizle ama kirlent veya örtüleri yıkama. Sana zor gelse de zorla biraz kendini. Böyle böyle alışırsın.

O kadar koku astım yapar sonra

X