Tercih Listesi Oluşturmak İçin İller Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var

Kütahyalılar da Afyonlular da (bu şehirler yobaz olduğu için) Uşak'a daha modern/medeni yer muamelesi yapar ve yobaz değillerse Uşak tarafına geçmeye (aileden biri oralıysa direkt oralıyım demek gibi) çalışır iç egede en şehir gibi şehir Uşak var.
Denizli de olabilir. Denizlide apart olayı var, dönem başı olmadan da bulabilirsiniz.

kayserinin konyanın eskisi gibi ortam kıtlığı kalmadı artık ya. üniversite taraflarında kalırsanız hele kayseriliyle karşılaşmadan ömrünüzü geçirebilirsiniz. (şehirlerin yobaz olduğu insanlarının tuhaf olduğu doğru ama bunlar büyükşehir, kağıt üzerinde büyük değil, ciddi büyük, merkez ilçeleri devasa şehirler) her 2 şehir de kentleşmesi yüksek, hayatı kolay olan yerler. ama deniz olayını bilmem ne kadar ararsınız...

o olay çok da dediğiniz gibi değil
muğlada biz ısınmak için daha fazla veriyoruz mesela çünkü merkezi sistemi olan, kaloriferi olan ev sayısı parmakla sayılacak kadar az ve klimayla ısınıyor insanlar. aylık 2000-2500 lira verdiler geçen sene o aylarda mesela. ısınmada bence şehrin iklimi %10-15lik bir faktör esas olan merkezi sistem mi (değilse de alttaki üstteki yakıyor mu), binada yalıtım var mı, kat + cephesi nasıl gibi olaylar, bunlar asıl %70-80 belirleyen faktörler. en azından bi erzurum/ağrı kadar soğuk değilse, türkiyenin büyük kısmı için geçerli olan bu bence.

bir de @konu sahibi
siz sağlık personelisiniz

misal benim bulunduğum üniversite hastanesinde suriyeli filan hasta yok -sporadik yani yok denecek kadar az
ama kardeşim iç anadoluda bir yerde doğum yaptı 10 doğurandan 8i suriyeliydi
mersin antep filan sanıyorum şu anda aynen böyledir (mersini 15 yıl aradan sonra daha yeni gördüm eskiden 5 -10 kat olan binalar 20-25 olmuş, eskiden çok ucuzdu, evler yayla gibiydi, ki o zamanlar bile iç göç alan bir yerdi şimdi bir de dış göç almış...)
vakanız bitmez. kalabalık, yerleşik sistemi sıkıntıya girmiş yerler.

mesela düşünmemişsin ama bartın sinop filan bence düşün, daha sakin gürültüsüz insanı doktora hemşireye saldırmayan şehirlere bak -bilmiyorum açık var mı ama meslekten de soğumamak lazım.
Siz hangi hastanedesiniz?

hakkında en hayırlısı olsun mahh mahh

Kütahya da çıkıyor mu biryerler
pek gelişmiş değil maalesef memleketim ama sen kendini kurtaracak kadar idare eder
Çok teşekkür ederim. 🙏 Evet, Kütahya var. Ama alım sayısı çok değil, bu yüzden düşük puan ile kapatmaz diye tahmin ediyorum.

M migrenimsi bahsettiği nedenlerden.
Yoğunluğu sor. Her hastanede nöbet sayısı, vaka sayısı, acile gelen hasta sayısı, doğum sayısı, nerede ihtiyaç var, mobbing var mı, başka yere geçici görev var mı sor. Doğumun en yoğun olduğu yerler, hasta yatış çıkışı, acile gelen giden sayısı o bölgelerde çok fazla oluyor. Yeni başlayanlar en yoğun bölümlere verilir, stresli bir ortam. Hastane seçerken bunlara dikkat et. Pratik açısından inanılmaz gelişirsin ama bunu şimdiden İstanbuldaki devlet hastane acillerine gidip söylesen orada da sana yardımcı olurlar, öğretirler. Aslında Artvin olsaydı keşke harika olurdu.
Şehir hastanelerinden de bazı küçük ilçe hastanelerinde biraz daha yoğunluk az olur. Nöbetlerde daha rahat edersin. Para biriktirme imkanın fazla olur. Merkezde kafe falan açısından diyorsan ilçelerde de sosyal hayat oluyor. Yeni atanan tüm memurlar orada. Benzer durumda insanlar ile sosyal çevren olabilir. Sana daha iyi gelebilir.

Son düzenleme:
Atanmak sizin için önemli ise ve şansınız giderek azalacak gibi görünüyorsa,
1.Erzincan-Rize-ordu-Giresun-sinop (ilçeler dahil)
2.Erzurum (merkez ilçeler) Kars (merkez, Sarıkamış)-Artvin (Hopa-merkez-ardanuç)

Van-şehir çok güzel hastane şartları incelenip Erciş, edremit, gevaş Van merkez tercih edilebilir.

Güneydoğuda doğum oranı çok fazla (ağrı Doğu ama en yüksek orada sanırım doğum oranı ve ulaşımı çok çok çok kötü) doğuda bazı illerin ulaşım imkanları çok kötü. Çok güzel ve yaşanılası iller var ama onların puanı çok yüksek kapatır.

Atanmak sizin için önemli ise ve şansınız giderek azalacak gibi görünüyorsa,
1.Erzincan-Rize-ordu-Giresun-sinop (ilçeler dahil)
2.Erzurum (merkez ilçeler) Kars (merkez, Sarıkamış)-Artvin (Hopa-merkez-ardanuç)

Van-şehir çok güzel hastane şartları incelenip Erciş, edremit, gevaş Van merkez tercih edilebilir.

Güneydoğuda doğum oranı çok fazla (ağrı Doğu ama en yüksek orada sanırım doğum oranı ve ulaşımı çok çok çok kötü) doğuda bazı illerin ulaşım imkanları çok kötü. Çok güzel ve yaşanılası iller var ama onların puanı çok yüksek kapatır.
Ağrı da ulaşım sorunu yok aslında, Bazı ilçeleri köy gibidir. Hastaneleri de rahattır. İlçelerde kira da uygun . Bazı ilçelerde doğalgaz yok halen, jeotermal var. Her yer de olduğu gibi burda da sorunlu insan var

Ağrı da ulaşım sorunu yok aslında, Bazı ilçeleri köy gibidir. Hastaneleri de rahattır. İlçelerde kira da uygun . Bazı ilçelerde doğalgaz yok halen, jeotermal var. Her yer de olduğu gibi burda da sorunlu insan var
Dağlık alan ve geniş coğrafya olduğu için ben sıkıntılı gördüm. Ağrı-Van yolu iyiyken, Ağrı-Kağızman-Kars yolu çok sıkıntılı. Bunun dışında Türkiye’de 81 ilin sağlık göstergelerinin analizi başlıklı çalışmada hekim başıma düşen hasta sayısı kaba ölüm doğum sağlıklı yaşam indeksi gibi değerler kullanılarak bir analiz yapılmış. Analizler sonucu sağlık açısından yüksek puanlar alan iller, gri ilişkisel analize göre; Bolu, Isparta ve Kırıkkale, temel bileşenler analizine göre; Bolu, Edirne ve Isparta olarak belirlenmiş. Düşük puanlar alarak sonuncu sıralarda yer alan iller; gri ilişkisel analiz yöntemine göre; Van, Gaziantep ve Şanlıurfa iken Temel bileşenler analizine göre; Ağrı, Şırnak ve Hakkâri olarak belirlenmiş.
Tabloda gri ilişkisel analiz sonuçları daha mantıklı sonuçlar verdiğinden onları inceleyerek hastaneler ile ilgili genel bir kanı oluşturmak mümkün olabilir.
E66705B6-CF95-4095-8422-26B1E58ECFF6.jpeg

Dağlık alan ve geniş coğrafya olduğu için ben sıkıntılı gördüm. Ağrı-Van yolu iyiyken, Ağrı-Kağızman-Kars yolu çok sıkıntılı. Bunun dışında Türkiye’de 81 ilin sağlık göstergelerinin analizi başlıklı çalışmada hekim başıma düşen hasta sayısı kaba ölüm doğum sağlıklı yaşam indeksi gibi değerler kullanılarak bir analiz yapılmış. Analizler sonucu sağlık açısından yüksek puanlar alan iller, gri ilişkisel analize göre; Bolu, Isparta ve Kırıkkale, temel bileşenler analizine göre; Bolu, Edirne ve Isparta olarak belirlenmiş. Düşük puanlar alarak sonuncu sıralarda yer alan iller; gri ilişkisel analiz yöntemine göre; Van, Gaziantep ve Şanlıurfa iken Temel bileşenler analizine göre; Ağrı, Şırnak ve Hakkâri olarak belirlenmiş.
Tabloda gri ilişkisel analiz sonuçları daha mantıklı sonuçlar verdiğinden onları inceleyerek hastaneler ile ilgili genel bir kanı oluşturmak mümkün olabilir.
Eki Görüntüle 3169401
Yok zaten sosyo _ekonomik düzeyi düşük. Hizmet puanı en yüksek yer ondan dolayı.

Üniversite okumaya niyetli olduğunuz için Ankara'daki tavsiye edebilirim. Hem öğrenci kenti, hem hareketli hem de sakın bir şehir. Kira durumları da istanbul kadar yüksek değil. Ulaşım da kolay.

Eki Görüntüle 3169401
Bolu 'yu araştırırken tam, sizin mesajınızı gördüm. Detaylı anlatımınız için çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Doğu illeri elbette ki yüksek kapatır. Çünkü az alım oluyor. Örneğin Ankara Etlik Şehir Hastanesi 900 hemşire alıyor ama Doğu illerinden özellikle küçük illerden bir kısmı yok denecek kadar az alıyor. 1-2 tane alan var. Bu sebepten dolayı da yüksek kapatıyor. Bunun yanında evet, ekonomik imkanlar çok ama çok önemli. Özellikle benim gibiler için, ev alıp beni yerleştirecek bir babam yok mesela. Ama nasıl ifade etsem, atanabilirsem inşallah bir gün, bir kadın olarak tek başıma yaşamam gerekecek. İstanbul 'da yaşadığım semtte gece dörtte dışarı çıksam kimse dönüp bakmazdı. Bir ara dayımın yanıma gittim bir ile. Yırtmaçlı giyince ilk defa insan görmüş gibi dönüp bakıyorlardı. Hepsi mi bakıyordu, hepsi değil ama on tanesinde 7-8'i.Tabi ki her şehirde normal insan da vardır anormal insanda. Ama daha muhafazakar sayılabilecek illerde tercihime kalsa yaşamak istemem. Ama mecbur kalırsam yapacak bir şey yok.

Üniversite okumaya niyetli olduğunuz için Ankara'daki tavsiye edebilirim. Hem öğrenci kenti, hem hareketli hem de sakın bir şehir. Kira durumları da istanbul kadar yüksek değil. Ulaşım da kolay.
Ankara hakkında detaylı bilginiz var mı? En yüksek alımı Ankara yapıyor muhtemelen en düşük orası kapatır. Benim puanıma kadar düşer mi, orası belli değil tabi. Ama yazsam mı yasmasam mı hiç bilemiyorum. Kiralar uçmuş diyen de var yaşanabilir diyen de var.

Ankara hakkında detaylı bilginiz var mı? En yüksek alımı Ankara yapıyor muhtemelen en düşük orası kapatır. Benim puanıma kadar düşer mi, orası belli değil tabi. Ama yazsam mı yasmasam mı hiç bilemiyorum. Kiralar uçmuş diyen de var yaşanabilir diyen de var.
Ben ankaradayım.Açıkcası her büyükşehirde olduğu gibi görece fiyatlarin daha uygun olduğu semtler de var çok pahalı semtlerde var.Atamanızın hangi hastaneye olacağına bağlı olarak degişir.Sincan törekent yenikent tarafları,eskişehir yolu toki turkuaz konutları,keçiörene bağlı bazı semtler bağlum gibi esertepe gibi,etimesgutun merkez semtleri daha uygun fiyatlidır.Deniz yok istanbuldan sonra alışmak zor .Ama şehirleri güzelleştiren yaşanır kılan senin ortamındir dostluklarındir bana göre..Gel yani kötü bir yer değil.

Kaç kişi alıyorlar sıralamanız kaç?

Ben ankaradayım.Açıkcası her büyükşehirde olduğu gibi görece fiyatlarin daha uygun olduğu semtler de var çok pahalı semtlerde var.Atamanızın hangi hastaneye olacağına bağlı olarak degişir.Sincan törekent yenikent tarafları,eskişehir yolu toki turkuaz konutları,keçiörene bağlı bazı semtler bağlum gibi esertepe gibi,etimesgutun merkez semtleri daha uygun fiyatlidır.Deniz yok istanbuldan sonra alışmak zor .Ama şehirleri güzelleştiren yaşanır kılan senin ortamındir dostluklarındir bana göre..Gel yani kötü bir yer değil.

Merhaba kardeşim hacettepe üni çok istiyor puanları da iyi kazanabilme olanağı yüksek, ben de öğretmenim ve o kazanırsa ankaraya tayin isteyeceğim. ikimizin de ortak olarak yaşayabileceği bu semt güzel diyebileceğiniz hangi semtler var acaba? arabamız da yok ulaşım da önemli olacaktır

Şuan Ankara'da yaşamıyorum ama memleketim orası. Istanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'a göre yaşaması daha kolay bir şehir olarak düşünüyorum. Kiralar yeni açılan şehir hastanelerinin yakınlarında 3-4 binden başlıyor 1+1 ler için. Ama daha uygun kiralık evler de var. Siz yazacağınız hastaneleri söylerseniz ona göre tavsiyede bulunabilirim.

Merhaba kardeşim hacettepe üni çok istiyor puanları da iyi kazanabilme olanağı yüksek, ben de öğretmenim ve o kazanırsa ankaraya tayin isteyeceğim. ikimizin de ortak olarak yaşayabileceği bu semt güzel diyebileceğiniz hangi semtler var acaba? arabamız da yok ulaşım da önemli olacaktır
Genel olarak birçok ilçesi yasanabilirdir. Belli bölgelerden uzak durmak gerekiyor. Branşıniz nedir bilmiyorum ama tayin puan meselesi sizi zorlayacaksa biraz kenara ilçelere gidersiniz ilk etapta. Ben de Ankara'ya tayin için uğraşıyorum öğretmenim puanım da çok yüksek ama olmuyor maalesef. Ankara'da birçok yere metro ulaşımı var. Metro duraklari üzerinde bir yer olursa hacettepeye direk metro ile ulaşabilir kardesiniz. Batikent, Yenimahalle, Keçiören vb ilçeler

Batıkentten tek dolmuşla yada metroyla ulaşım kolay .Tertemiz nezih memur semti.Tavsiye ederim

Şuan Ankara'da yaşamıyorum ama memleketim orası. Istanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'a göre yaşaması daha kolay bir şehir olarak düşünüyorum. Kiralar yeni açılan şehir hastanelerinin yakınlarında 3-4 binden başlıyor 1+1 ler için. Ama daha uygun kiralık evler de var. Siz yazacağınız hastaneleri söylerseniz ona göre tavsiyede bulunabilirim.
Etlik 900 tane, Bilkent 152 tane hemşire alıyor. Başka hastaneler de var Ankara 'da ama birkaç tane aldıklarında dolayı gelmez diye düşünüyorum.

Etlik 900 tane, Bilkent 152 tane hemşire alıyor. Başka hastaneler de var Ankara 'da ama birkaç tane aldıklarında dolayı gelmez diye düşünüyorum.
Etlik, Keçiören in semti o civarlarda ev tutabilirsiniz. Hastane açıldıktan sonra kiralar yükselmiştir bir miktar ama ulaşım konusunda çok sıkıntı yaşamayacağınız bir bölge olduğu için dolmuş mesafesinde de ev bulabilirsiniz. Nileknt sehir hastanesi biraz daha şehir dışı ama yakınından metro geçiyor. Ulaşım yönünden çok sıkıntı yasamayacağınız bir nokta o yüzden meteo güzergahında ev tutabilirsiniz yine.

Uşak geldi aklıma. İstanbul gibi değil tabi ki ama güzel şehirdir. İnsanı iyidir, şehir temizdir. Sıkıntı çekilecek bir yer değil. Kiralar ucuzdu ama şu an durum ne bilmiyorum. Emekli şehri değil hatta öğrenci şehri diyebiliriz. Çok fazla öğrenci var, buna bağlı olarak eğlence imkanları geniş. Efsane ege şivesi var yerlisinde, çok tatlı. İzmire 3 antalyaya 4 saat.
Ah Uşak ah.. Memleketim diye demiyorum çok pahalıdır :KK70: Antalya da okuduğum dönemde yemin ediyorum çok daha ucuza yaşıyordum o tatillik yerde. Küçük Paris derler buraya lakabının hakkını veriyor. Her şey kiralar çok pahalı maalesef. Ha şehir kötü mü sadece sıkıcı sosyal anlamda sıkıntılı. Ama öyle tehlikeli değil. Ulaşım iyi olsun küçük yer olsun diyen memurlar için. Öğrenci şehri ben demezdim hem otobüs pahalı hem de öğrencilerin caddeye gelip gitmesi sıkıntı. Övdüm mü gömdüm mü bilmiyorum ama durum bu :KK70:

X