Terk edildim. Canım çok yanıyor. Lütfen yardım edin.

Hanımlar,
konu içeriği nedir, kim ne yazdı okumadım, zaten konuları baştan sona imkanımızda olamıyor birçok topik, üyelik vb işlerle uğraştığımız için ama birbirinizin yorumlarına eleştiri getirirken üsluplara dikkat etmeli, tavrından ya da üslubundan, görüşünden hoşlanmadığınız kişileri çete diye tanımlayıp fitili ateşlememelisiniz.
Mune teşekkür ederiz uyarın için. Zaten korkudan nick veremeyip hedef göstermeye çalışıyorlar .
Burada kimse kimsenin çetesi değil.
Umarım bu da burada kavga etmeye çalışan kişilere ders olmuştur. Zira yorum görmek istemeyen engelleyebiliyor. Basitliklere gerek yok.

Acaba konu sahibinin hiç mi arkadaşı veya çevresinde uyaran bir tane insan yoktu bunca zaman boyu ? Ya da uyaranlar oldu da eşim nasıl olsa gönülsüz de olsa izin veriyor(Bir nevi herşeyi göze alıyorum demektir bu) diyerek evini, eşini ihmal etmeye devam etti acaba.. Konuyu nerden tutsan elinde kalıyor. Belki eşinizin çok zor zamanları oldu eve geldi teselli bulmak için ama karısı evde yok, e haliyle ne kadar izin verse de insan zor zamanında en yakınını istiyor ve bu durum belki süreklilik arz ettikçe içine ata ata en son yalnız kalmaya alıştı( ki evliliginin ilk yıllarıymış bir de) ve artık eşim olsa da olur olmasa da olur moduna girdi adam haklı olarak. Bence konu sahibi bile bile ladestir bu. Umarım herşey gönlünüzce düzelir

Gelen cevaplar için topluca cevap vereyim.

Annem ve babam çalışıyor. Onlara söz vermiştim birkaç yıl ev işlerini halledeceğime dair. O yüzden sabahtan gidip, ev temizliği, yemek, kardeşlerimin bakımıyla vs ben ilgileniyordum. Maksimum 1 yıl sonra annem işten çıkacaktı ve bu defter kapanacaktı. Eşime bunu söylediğimde gönülsüz de olsa kabul etmişti. Bana eğer "bu durum beni soğutuyor, senden ayrılırım" deseydi, ailemle konuşur bu duruma son verirdim.

2 hafta önce beni sevdiğini biliyorum. Her şey 2 hafta içinde oldu, birden aylarca sabah uyandığında beni görmeyişinden tiksinip, evliliğimizden soğudu.

O kadar korkuyorum ve o kadar canım yanıyor ki, gururumu düşünemiyorum.

Bakım sadece oje sürmek değil. Bildiğiniz 2 evin işini yapmaktan paspaye halde dolaşıyordum.
İnşallah öyle değildir ama sizin bıraktığınız boşluğu bu arada birisi doldurmuş olabilir. Aldatmıştır demiyorum ama aldatmamak için ayrılmış olabilir. Siz hiçbir şekilde gidip yalvarmayın. Geçici bir duygu değişimiyse döner gelir. Şimdi bir tatile gidin imkanınız varsa. Yalnız kalın kafanızı dinleyin

Arkadaşlar, eşim gönülsüz de olsa kabul etmişti. Sorun burada. Kabul etmemiş olsa, "ben istemem böyle şey, ayrılırım senden" dese yapar mıydım?

Ben eşim kabul ettiği için yapıyordum zaten. Sanki eşime karşı çıkıp yapıyormuşum gibi cevaplamışsınız.

Bilsem yapar mıydım?
Gönülsüz kabul etmesi size bir ipucu vermiş olmalıydı. Ama olan olmuş. Sizin ısrarınızla dönse de hiç kıymetiniz olmaz diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. Mümkün olduğu kadar kısa tutarak konuyu anlatacağım.

2 yıl önce çok severek biriyle evlendim. Onu çok sevdim, hala daha çok seviyorum. O da beni seviyordu, biliyorum. ama 2 hafta kadar önce beni terk etti. Gerekçesi ise "seni artık hiç sevmiyorum, seninle olduğum anlardan nefret ediyorum".

Detay vereyim. Ailevi meselelerden ötürü haftanın çoğu günü evde olmuyor, babamların evinde oluyordum. Çoğu günler uyandığında beni evde bulmuyordu. Bazen eve çok geç dönüyordum. Ve o benim evde olmamamı istiyor, ara ara söyleniyordu. Ama ona bu durumun maksimum 1 yıl içinde biteceğini söylemiştim. Ayrıca bunun dışında yemek ve temizlik konusunda elimden geleni yapıyordum, ona tüm sevgimi veriyordum.

Bir kusurum daha var (her ne kadar o, beni terk etmesinin bununla hiçbir alakası olmadığını söylediyse de) fazla kilolarım var ve gerek baba evinde iş yapmam, gerek kendi evimde iş yapmamdan dolayı çok yoruluyordum ve bakımımı çok ihmal ettim. O, görüntümle hiçbir alakası olmadığını dese de, düşününce daha dikkatli olmalıydım diyorum.

Bana, onu aldatmadığım sürece beni hiç terk etmeyeceğine söz verdiği halde, ayrıca bu baba evine gitmelerim maksimum 1 yıla bitecekti, ona söylemiştim, gönülsüz de olsa tamam, bekleyeceğim demişti, beni terk etti.

Seni artık sevmiyorum, iyi ki çocuğumuz olmadı diyor. Ve ben acillik oldum, sakinleştirici iğne vuruldu. Canım çok yanıyor ve çok korkuyorum. Çok kötü bir haldeyim. 2 haftadır benden uzakta. 2 hafta önce beni seviyordu, biliyorum, ne olduysa bu 2 hafta içinde oldu ve benden çok soğumuş.

Allah rızası için akıl verin, ne yapmam lazım?

Gidip yanına ağlaya ağlaya beni bırakma mı diyeyim? Yoksa bu 1 yıl boyunca ailevi meseleleri halledip de mi karşısına çıkayım? Ama kesin bir kız bulmuş olur gibi geliyor. Lütfen yardım edin.
Kesinlikle uzulmeyin aglamayin acin komik bir film izleyin. Seven bir insan asla sizi terk etmezdi. Birakip gitmezdi kendime bakmiyorum demissiniz kesinlikle bu bir bahane olamaz. Ya da aileye yardim etmek sudan sebepler bunlar. Ailenizin yanina gidin

Arkadaşlar, eşim gönülsüz de olsa kabul etmişti. Sorun burada. Kabul etmemiş olsa, "ben istemem böyle şey, ayrılırım senden" dese yapar mıydım?

Ben eşim kabul ettiği için yapıyordum zaten. Sanki eşime karşı çıkıp yapıyormuşum gibi cevaplamışsınız.

Bilsem yapar mıydım?
Bir kere en başta sizin eşinize bu teklifi yapmanız bile çok saçma ve bencilce ne bekliyordunuz ki zaten, bilsem yapar mıydım diyorsunuz da bilmek değil de en azından tahmin edebilirdiniz biraz empati lütfen

Bu gerçek mi? Siz, anneniz, babanız, çevreniz, akrabanız hepiniz mi bu kadar şeysiniz? Kusura bakmayın, tamamlayamadım çünkü bu düşüncesizlik falan değil :)

Bir tane akıllı insan çıkmadı mı sizi uyaracak? İnşallah gerçek değildir.

Bilsem yapar mıydım?
Ailenize söz vermişsiniz, bir evlat olarak anne babanıza verdiğiniz sözü yerine getirmeye çalışmanızı anlıyorum, onların anne babalık hakkını ödeyemem, altı üstü bir temizlik, kardeşlerime bakmak nedir ki, anne babadır kıramam diye düşündünüz belki, kaldı ki böyle düşünüyorsanız da kimse sizi yadırgayamaz ama hatalı olduğunuz noktalar var, eşiniz gönülsüz razı gelmiş, arada da söyleniyormuş, gönülsüz kabul edip söylendiğini bile bile geç vakitlere kadar ailenizin evinde kalmanız hata, adam söylenerek bu durumdan hoşnut olmadığı sinyalini vermiş, ailenizle eşiniz arasında denge kuramamakta hatalısınız, en azından bazı günler baba evine geç gider eşinizi işe uğurlardınız veya bazı akşamlar erken döner işten dönen eşinizi kapıda karşılardınız, evlilikte önemli olan eşin yemeğini yapıp evi temizlemek, çamaşırını yıkayıp gömleklerini ütülü tutmak değildir, evde günaydın aşkım diye sizi uyandıran bir kadın ya da erkek yoksa, akşam yemeğinde bugün günün nasıl geçti diye başlayan sofra muhabbetleri yapacak can yoldaşınız yoksa, evliliği tek başınıza yaşar hale gelmişseniz dolapta yapılmış yemek olsa ne yazar, ortalık bal dök yala olsa ne yazar, 2 çeşit yemek olsun, çamaşırlarda temiz olsun diye evlenilmiyor, gönül yar istiyor, yuva dediğiniz yere girerken size sevgiyle bakan bir çift göz, sıcacık bir yürek istiyor, kilonuz, kendinize bakmaya fırsat bulamamanız eşinizin umurunda bile değildir, seviyorum dediği kadını evde görememek bitirmiş bu evliliği.

Haftanin her günü yapacağına 2 gün annenlere 2 gün evine yapsaydın temizlik. Yemeklerini 2 aile 2 gün yetecek biçimde yapsaydin 2 günde 1 de yemek bırakıp donseydin geri keşke. Böyle biraz saçma olmuş ama adam belli etmedi mi hiç kizdigini etmedyse haksiz oda

Yok artık ailevi problem dediğiniz ev işi mi ?
Cidden adam çoooooook haklı.
Ben olsam ben de sizi asla istemezdim.
Aileniz ne kadar bencilmiş. Bir yardımcı tutacakları yere kızlarının yuvasını bozmuşlar.
Allahım neler okuyacağız daha ?
Cidden
Aile ile ilgili problem okuyunca hasta bakıma muhtaç biri var izlenimi doğuyor

Annem ve babam çalışıyor. Onlara söz vermiştim birkaç yıl ev işlerini halledeceğime dair. O yüzden sabahtan gidip, ev temizliği, yemek, kardeşlerimin bakımıyla vs ben ilgileniyordum. Maksimum 1 yıl sonra annem işten çıkacaktı ve bu defter kapanacaktı. Eşime bunu söylediğimde gönülsüz de olsa kabul etmişti. Bana eğer "bu durum beni soğutuyor, senden ayrılırım" deseydi, ailemle konuşur bu duruma son verirdim.

2 hafta önce beni sevdiğini biliyorum. Her şey 2 hafta içinde oldu, birden aylarca sabah uyandığında beni görmeyişinden tiksinip, evliliğimizden soğudu.

Bakım sadece oje sürmek değil. Bildiğiniz 2 evin işini yapmaktan paspaye halde dolaşıyordum.
Gerçekten bu ev işleri evliliğinden önemli miydi evli barklı insansın annen baban ikisi de çalışıyor tutamıyor mu bir temizlikçi kimse kusura bakmasın ben adama hak verdim bu ne hiç evlenmesen daha iyiydi

Yuva yıkılması beni cok üzüyor. Umarım barışırsınız ve eğer esiniz size şans verirse tamamen evinize odaklanin... eşini ise gönderip öyle gitsen sonra o gelmeden gelseydin bunlar olmazdı...

ay yok artık ya...
anneniz babanız nasıl insanlarmış, hiç mi demediler size kızım sen evine barkına, kendine bak diye.
böyle bir bağlayıcılık olmaz ki.
anneniz bir sene sonra işten çıkabiliyorsa 1 sene önce de çıkabilirdi.
bakıcı da bulabilirdi.
siz niye iki evin yükünü yüklendiniz ki?
pespaye halde dolaşıyorum diyorsunuz bir de 😔
siz olsanız ne yapardınız?
kocanız sürekli ailesinin evinde dursa, sabah kalkıyorsunuz yok, akşam yatıyorsunuz yok,
olduğu zamanlar sürekli yorgun,
eşime bir hoş görüneyim diye çabası yok.
ne kadar katlanırdınız?
adamın canına tak etmiş demek...

eğer geçerli bir sebebiniz olsa, hastalık, ciddi bir aile içi şiddet durumu, mağdur anne, kardeş vs, anlarım. ama ev işi yapıp, kardeş bakmak, mantıklı değil.

Keske aileniz sizinde bir eviniz yuvaniz oldugunun farkina varsaydida sizi sürekli yanininda istemeseydi.. anneniz babanız para kazanacagiz diye evlatlarınin yuvasinin dagilmasina sebep olmuş. Benim annem babamda çalıştı annem hala calisiyir hemde cok agir bir iste ama evinin yemegini asla ihmal etmez. Gerekirse evi b.k görürsün bize gelinde evimi temizleyin yemegimi yapin demedi

ay yok artık ya...
anneniz babanız nasıl insanlarmış, hiç mi demediler size kızım sen evine barkına, kendine bak diye.
böyle bir bağlayıcılık olmaz ki.
anneniz bir sene sonra işten çıkabiliyorsa 1 sene önce de çıkabilirdi.
bakıcı da bulabilirdi.
siz niye iki evin yükünü yüklendiniz ki?
pespaye halde dolaşıyorum diyorsunuz bir de 😔
siz olsanız ne yapardınız?
kocanız sürekli ailesinin evinde dursa, sabah kalkıyorsunuz yok, akşam yatıyorsunuz yok,
olduğu zamanlar sürekli yorgun,
eşime bir hoş görüneyim diye çabası yok.
ne kadar katlanırdınız?
adamın canına tak etmiş demek...

eğer geçerli bir sebebiniz olsa, hastalık, ciddi bir aile içi şiddet durumu, mağdur anne, kardeş vs, anlarım. ama ev işi yapıp, kardeş bakmak, mantıklı değil.

İlk evlendiğimiz zaman her gün istisnasız annemlere uğrardım. Bazen bi kahve içimlik bazen uzuuuun uzuuun. Annem yazık dert etmiş bunu teyzelerime falan dert yanmış bu kız evine alışmıyor her gün geliyor diye. Bir gün aldı beni karşısına senin de artık bir evin var temalı sağlam bir konuşma yaptı. Ki ben eşimi evimi ihmal etmiyordum bile. Bir anne nasıl çocuğunun evliliğinin temeline dinamit koyar aklım almadı. Çok enteresan insanlar var.

İlk evlendiğimiz zaman her gün istisnasız annemlere uğrardım. Bazen bi kahve içimlik bazen uzuuuun uzuuun. Annem yazık dert etmiş bunu teyzelerime falan dert yanmış bu kız evine alışmıyor her gün geliyor diye. Bir gün aldı beni karşısına senin de artık bir evin var temalı sağlam bir konuşma yaptı. Ki ben eşimi evimi ihmal etmiyordum bile. Bir anne nasıl çocuğunun evliliğinin temeline dinamit koyar aklım almadı. Çok enteresan insanlar var.

🤷🏻‍♀️ bizimkiler de öyle.
herkes evini bilsin derler.
kaldı ki sorumluluk yüklemek, kardeş bakımı bırakmak...
konu sahibi bu ailesi ile olan durumu nasıl normal görüyor ben de bunu anlamadım.

eşi arada söylenmiş, gönülsüz kabul etmiş, memnuniyetsiz olduğunu biliyormuş ama şok olmuş gibi karşılamış.
2 yıldır böyle bir evliliğin içindeler, bir yıl daha diyor.
ayrılmak istemiyorsa, bu kadar yalvar yakar bir durumsa onun için, sormaz mı insan konuşma esnasında,
bugünden itibaren gitmesem, bir kere de normal evlilik gibi denesek diye?
soramıyor 🤦🏻‍♀️ max 1 yıl diyor hala.

🤷🏻‍♀️ bizimkiler de öyle.
herkes evini bilsin derler.
kaldı ki sorumluluk yüklemek, kardeş bakımı bırakmak...
konu sahibi bu ailesi ile olan durumu nasıl normal görüyor ben de bunu anlamadım.

eşi arada söylenmiş, gönülsüz kabul etmiş, memnuniyetsiz olduğunu biliyormuş ama şok olmuş gibi karşılamış.
2 yıldır böyle bir evliliğin içindeler, bir yıl daha diyor.
ayrılmak istemiyorsa, bu kadar yalvar yakar bir durumsa onun için, sormaz mı insan konuşma esnasında,
bugünden itibaren gitmesem, bir kere de normal evlilik gibi denesek diye?
soramıyor 🤦🏻‍♀️ max 1 yıl diyor hala.

O adam iki yılda milyon kez ima etmiştir ya da dile getirmiştir rahatsızlığını ama konu sahibi görmek istememiş. Aileyle bağları gevşetmeden evlilik yürütülmüyor maalesef.

Siz Cinderella misiniz? Geceyarisina kadar temizlik mi yapiyordunuz her gun? Anne baba calisan iki insanin evi her gun nasil bu kadar kirlenebilir? Siz hic mi esinizi ozlemediniz, onunla vakit gecirmek istemediniz? Iki yil cok bile dayanmis adam. Siz de esinizi hic sevmemissiniz ki. Sevseydiniz onunla ilgilenir, vakit gecirmek isterdiniz. Hala bir yil sonra mi karsisina ciksam diyorsunuz. Saka gibisiniz.

Gecenlerde de bir uye evlendikten sonra maasinin hepsini ailesine vermek icin soz vermis, esi bu durumdan memnun olmayinca buraya konu acmisti. Bu konu da onunla yarisir. Bir kadin olarak iki durumu da kabul etmem. Aileci erkekler kadar aileci kadinlar da var demek. Siz kendiniz aileniz oldugunu idrak edememissiniz. Birakin da adam yoluna baksin. Siz de aksama kadar ev temizleyin.

X