Terk edildim. Canım çok yanıyor. Lütfen yardım edin.

Ailevi problem cok cok sacmaymis. Aileniz bunu nasil talep etti bunu anlayamiyorum gercekten. Esiniz bu durumdan rahatsiz olmakta cok hakli. Kendinizi onun yerine koyun kabul edilebilir bir sey degil kesinlikle. Bizim bilmedigimiz mecburiyetleriniz vardiysa da evlilik icin beklemeliydiniz. Zaten yasadiginiz sey “evlilik” olamamis. Yalvarmak cok alcaltici. Sizin yerinizde olsam ve duzeltmek istesem biraz zaman verir, sonrasinda aile islerini sonlandirip esimle konusurdum sanirim. Ama 1 yil beklemeyin derim.

Cok bile daynmis. Sabah gozunu aciyor yoksun gece gec geliyorsun kendini ihmal ediyorsun. Ayrica sadece ailevi sorun demissin bi aciklama yapsaydın ona gore yorum yapardik. Her ne olursa olsun esini asiri fazla ihmal etmissin. Bende ailemden uzagim gurbette kaliyorum ve senede 3 kere güdebiliyorum ama kendi ailem 10 gunden fazla kalmami istemiyor yeni evlisin kocani ihmal etme sana alismis sıkılır git kocanin yanina diye. Sizin ailenizde bunu dusunmeliydi. Iste dedigim gibi sorunu net olarak bilmedigimiz icin yorumda yapamiyoruz
Anne babasi calistigi icin temizlik yapmaya kardeslerine bskmaya gidiyormus sebep bu. Bi sene sonra anne isi birakacakmis onu bekliyor.

İyi de yani adam anlayış göstermiş, kabul etmiş. Bu bu durumun tahammül edilebilir bir şey olduğunu göstermez ki? Belki kaldırabileceğini düşündü, kaldıramadı. Zamanla soğudu sizden. Hayatı önceliklerimiz, seçimlerimiz belirler. Siz kendiniz diyorsunuz gönülsüzdü diye. Belki size müdehale etmek istemedi ama kendi içinde kırıldı etti. Bu şekilde evlilik olmaz, bir sene sonra geleni de ben istemem diyenlere de katılıyorum. Sizin öngörmeniz lazımdı eşinizi ihmal ettiğinizi edeceğinizi onun söylemesi değil.

Suç sizde değil ki problemli ailenizde ev temizliği yemek icon yuvanı yıkıldı bu nasıl bir anlayış yaşınız çok mu küçük anlamadım evlilik nedir sizde onu anlamamışsınız sabah erkenden gidip gece yarısı dönecek kadar ne yemeği ne temizliği adam iyi idare etmiş ilk evet demiş yani şimdi ne denir ki gerçekten çok saçma aileniz için yuvanızi bozmaniz peki aileniz ne diyor şimdi çok merak ettim

Merhaba arkadaşlar. Mümkün olduğu kadar kısa tutarak konuyu anlatacağım.

2 yıl önce çok severek biriyle evlendim. Onu çok sevdim, hala daha çok seviyorum. O da beni seviyordu, biliyorum. ama 2 hafta kadar önce beni terk etti. Gerekçesi ise "seni artık hiç sevmiyorum, seninle olduğum anlardan nefret ediyorum".

Detay vereyim. Ailevi meselelerden ötürü haftanın çoğu günü evde olmuyor, babamların evinde oluyordum. Çoğu günler uyandığında beni evde bulmuyordu. Bazen eve çok geç dönüyordum. Ve o benim evde olmamamı istiyor, ara ara söyleniyordu. Ama ona bu durumun maksimum 1 yıl içinde biteceğini söylemiştim. Ayrıca bunun dışında yemek ve temizlik konusunda elimden geleni yapıyordum, ona tüm sevgimi veriyordum.

Bir kusurum daha var (her ne kadar o, beni terk etmesinin bununla hiçbir alakası olmadığını söylediyse de) fazla kilolarım var ve gerek baba evinde iş yapmam, gerek kendi evimde iş yapmamdan dolayı çok yoruluyordum ve bakımımı çok ihmal ettim. O, görüntümle hiçbir alakası olmadığını dese de, düşününce daha dikkatli olmalıydım diyorum.

Bana, onu aldatmadığım sürece beni hiç terk etmeyeceğine söz verdiği halde, ayrıca bu baba evine gitmelerim maksimum 1 yıla bitecekti, ona söylemiştim, gönülsüz de olsa tamam, bekleyeceğim demişti, beni terk etti.

Seni artık sevmiyorum, iyi ki çocuğumuz olmadı diyor. Ve ben acillik oldum, sakinleştirici iğne vuruldu. Canım çok yanıyor ve çok korkuyorum. Çok kötü bir haldeyim. 2 haftadır benden uzakta. 2 hafta önce beni seviyordu, biliyorum, ne olduysa bu 2 hafta içinde oldu ve benden çok soğumuş.

Allah rızası için akıl verin, ne yapmam lazım?

Gidip yanına ağlaya ağlaya beni bırakma mı diyeyim? Yoksa bu 1 yıl boyunca ailevi meseleleri halledip de mi karşısına çıkayım? Ama kesin bir kız bulmuş olur gibi geliyor. Lütfen yardım edin.

Geçmiş olsun kuzum.
Bu zamane erkeklerinin seni asla bırakmam, aldatmadıkça senden kopmam, yok ilk tanışmalarda hemen evlenme planları vb. şeylerine kanmayın güzel kızlar.
Zamane erkeği küçük problemlerde bile kaçmanın fırsatını kollar oldular. Bir de daha güzel bir kız buldular mı arkalarına bile bakmıyorlar.
O yüzden erkeklerin o beylik, büyük laflarına fazla güvenmeyin....

Gelen cevaplar için topluca cevap vereyim.

Annem ve babam çalışıyor. Onlara söz vermiştim birkaç yıl ev işlerini halledeceğime dair. O yüzden sabahtan gidip, ev temizliği, yemek, kardeşlerimin bakımıyla vs ben ilgileniyordum. Maksimum 1 yıl sonra annem işten çıkacaktı ve bu defter kapanacaktı. Eşime bunu söylediğimde gönülsüz de olsa kabul etmişti. Bana eğer "bu durum beni soğutuyor, senden ayrılırım" deseydi, ailemle konuşur bu duruma son verirdim.

2 hafta önce beni sevdiğini biliyorum. Her şey 2 hafta içinde oldu, birden aylarca sabah uyandığında beni görmeyişinden tiksinip, evliliğimizden soğudu.

O kadar korkuyorum ve o kadar canım yanıyor ki, gururumu düşünemiyorum.

Bakım sadece oje sürmek değil. Bildiğiniz 2 evin işini yapmaktan paspaye halde dolaşıyordum.

Bu konuya gelirsek ;

Siz kendi evinizi kurmuşsunuz, ama neden hala gidip ailenizin ev temizliğini yapıyorsunuz. Aileniz bir kere bu konuda sorunlu, bunun sizin evliliğiniz için sorun yaratacağını hiç mi düşünmediler?

Burada hep erkeklere yüklendik aileden kopamadıkları için siz de aynı durumu yaşamışsınız.

Hem erkek hem kadın evlendiğinde artık kendi çekirdek ailesini kurmuş olur. Birinci öncelik her zaman kendi çekirdek ailesi olmalıdır. Ama, Türkiye de bunu bir türlü anlayamıyor çiftler ve böyle sorunlarla karşılaşılıyor maalesef.

Benim
Suç sizde değil ki problemli ailenizde ev temizliği yemek icon yuvanı yıkıldı bu nasıl bir anlayış yaşınız çok mu küçük anlamadım evlilik nedir sizde onu anlamamışsınız sabah erkenden gidip gece yarısı dönecek kadar ne yemeği ne temizliği adam iyi idare etmiş ilk evet demiş yani şimdi ne denir ki gerçekten çok saçma aileniz için yuvanızi bozmaniz peki aileniz ne diyor şimdi çok merak ettim
Cok guzel yazmissiniz. Ben de kesinlikle aileyi suçladim..Benim en yakin arkadasim da bu durumda.Ailesi ne diyecek kizinin yuvasinin yikilmasini istemeyen bir aile zaten aabahtan gece yarisina kadar kizini esir almaz..Ben uzuleceklerini dusunmuyorum.Kizlari tamamen kendi hizmetlerine girecek.Artik anne 1 yil sonra isi de birakmaz..Herkes halinden memnunmus.Eş de kendine yeni bir yol cizmek istiyor hakli olarak.Vizdansiz insanlar degiliz..Ortada esi bu denli ihmal edecek bir neden yok.Tamamen keyfi.

Tamamıyla sizin ve ailenizin hatası !! Eğer ki yeni evli gelin olarak ailesi için sizi bırakan kocanız olsaydı evde geç saatlere kadar burada vay s....siz anneci adam bırak o ana kuzusu lafları havada ucusurdu! Evlilik te gurur olmaz !!! Gidin özür dileyin eşinizden anlayamadım farkına varamadım deyin adamı hiçbir şekilde ama hiç suclamayin tek hatalı siz ve aileniz empati kurun Allah aşkına ! anne babanıza durumu anlatın güzelce gerekirse rest çekin anneniz derhal bıraksın işi !

Benim
Cok guzel yazmissiniz. Ben de kesinlikle aileyi suçladim..Benim en yakin arkadasim da bu durumda.Ailesi ne diyecek kizinin yuvasinin yikilmasini istemeyen bir aile zaten aabahtan gece yarisina kadar kizini esir almaz..Ben uzuleceklerini dusunmuyorum.Kizlari tamamen kendi hizmetlerine girecek.Artik anne 1 yil sonra isi de birakmaz..Herkes halinden memnunmus.Eş de kendine yeni bir yol cizmek istiyor hakli olarak.Vizdansiz insanlar degiliz..Ortada esi bu denli ihmal edecek bir neden yok.Tamamen keyfi.
bence kadın da da hata var ee konuştum git dedi oldu başka ben yuvama bakarım yada hiç evlenmem oldu bitti

Ailene yardım edersin de seninki abartı olmuş.
Çok yardım etmek istersen eşin iş için evden çıktığında gidersin annenlere 2 saatte yemek süpürge tamam.
Sonra evine gelirsin yine.
Her gün saatlerce ne temizliği ne yemeği.

Ailevi problem deyince Allah korusun da ben bir hastalık durumu var sandım. Meğer başka birşeymiş ve bunu açıkçası ailevi problem olarak görmedim. Biraz abartmışsınız bence. Tamam yardım edilir ama geç saatlere kadar bitmeyecek bir şey mi acaba? Bana biraz eşinizi fazla ihmal etmişsiniz gibi geldi.

Konu sahibi cevapları beğenmedi gitti. Boşuna parmaklarımızı yoruyoruz bence

Evet, o gece ağlıyordum ve moralim çok bozuktu. Gelen cevaplar daha fazla strese girmeme neden olduğu için sayfayı kapattım ve bir daha açmadım, ta ki 2 dk önceye kadar. İnsanlar haklı, bir şey demiyorum. Sadece ben o gece ağlıyordum ve olumsuz yorum okumak daha da kötüleşmeme neden oluyordu. Eşimle problemimizi hallettik, evine döndü. :)

Herkesin ailesi ve düzeni farklı. Tipik bir aile için benim yaptığım şey kabul edilemez ama benim ailem için bu ara olması gerekendi. Eğer eşim "bu durum beni soğutuyor" diye uyarsaydı engel olurdum. Sustu sustu, birden patladı. Bana hep "beni aldatmadığın sürece seni asla terk etmem" diyordu. Ben de buna güvenerek yaptım zaten.

Özetle, çok korkunç haftalar yaşadım. Allah herkesin yuvasına mutluluk versin. Seviyorum eşimi, sevmesem zaten eteklerim tutuşmazdı.

Evet, o gece ağlıyordum ve moralim çok bozuktu. Gelen cevaplar daha fazla strese girmeme neden olduğu için sayfayı kapattım ve bir daha açmadım, ta ki 2 dk önceye kadar. İnsanlar haklı, bir şey demiyorum. Sadece ben o gece ağlıyordum ve olumsuz yorum okumak daha da kötüleşmeme neden oluyordu. Eşimle problemimizi hallettik, evine döndü. :)

Herkesin ailesi ve düzeni farklı. Tipik bir aile için benim yaptığım şey kabul edilemez ama benim ailem için bu ara olması gerekendi. Eğer eşim "bu durum beni soğutuyor" diye uyarsaydı engel olurdum. Sustu sustu, birden patladı. Bana hep "beni aldatmadığın sürece seni asla terk etmem" diyordu. Ben de buna güvenerek yaptım zaten.

Özetle, çok korkunç haftalar yaşadım. Allah herkesin yuvasına mutluluk versin. Seviyorum eşimi, sevmesem zaten eteklerim tutuşmazdı.
Nasıl çözdünüz peki, siz yine annenizin evinin işini yapmaya devam mı edeceksiniz 1 sene?

Ben eşinizi haklı gördüm maalesef. Sabır da bir yere kadar sadece. Burda başka bir üye var hep gidip aylarca ailesinin yanında kalan. Umarım o da bu konuyu okur
Aileniz evine yardımcı tutsaydi ya. Bu nebicim iştir. Kim kabul eder? Ailenize teşekkür edin: evliliginize sebeb olmuşlar

Son düzenleme:
Yalvarmayın.
Ailevi sebepler ne ki?
Gelen cevaplar için topluca cevap vereyim.

Annem ve babam çalışıyor. Onlara söz vermiştim birkaç yıl ev işlerini halledeceğime dair. O yüzden sabahtan gidip, ev temizliği, yemek, kardeşlerimin bakımıyla vs ben ilgileniyordum. Maksimum 1 yıl sonra annem işten çıkacaktı ve bu defter kapanacaktı. Eşime bunu söylediğimde gönülsüz de olsa kabul etmişti. Bana eğer "bu durum beni soğutuyor, senden ayrılırım" deseydi, ailemle konuşur bu duruma son verirdim.

2 hafta önce beni sevdiğini biliyorum. Her şey 2 hafta içinde oldu, birden aylarca sabah uyandığında beni görmeyişinden tiksinip, evliliğimizden soğudu.

O kadar korkuyorum ve o kadar canım yanıyor ki, gururumu düşünemiyorum.

Bakım sadece oje sürmek değil. Bildiğiniz 2 evin işini yapmaktan paspaye halde dolaşıyordum.

X