Teşekkür: Sosyal Medya Hesapları Silme (Facebook, Twitter, Instagram)

AylinTurker12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2015
1
0
34
Merhaba arkadaşlar,
İnternet kullanıcılarının çoğu gibi ben de Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerine üyeyim. Acemiliğimden olacak ki geçenlerde Facebook hesabımın şifresini dolandırıcılara kaptırdım. Arkadaş listemde çevrimiçi olan herkese "Zor durumdayım, şu hesaba para gönderir misin?" benzeri mesaj atmışlar. Allah'tan hiç bir arkadaşım dolandırıcıların tuzağına düşmemiş. Bir kaç kişi aradı beni ve durumu anlattılar. Bende tüm bunlar olurken Adana'dan Konya aktarmalı İstanbul'a doğru otobüs yolculuğu yapıyordum. Tam da Konya'nın Ereğli ilçesini geçerken bu durumdan nasıl kurtulacağımı düşünmeye başladım. Bu tarz tatsız konuların ne kadar can sıkıcı olduğunu anlatmama gerek yok. Zaten otobüs yolculuğu çok sıkıcı geçiyor, üstüne bir de bu kötü haber geldi. Ne yapayım diye düşünürken hemen telefonumdan Facebook uygulamasını açtım ve hesap şifremi değiştirdim. Ardından da mesaj gönderilen kişilere tek tek durumu anlatan mesajlar yazdım. Tabi telefondan tüm bunları yaparken saatlerce uğraştım. En sonunda da hesabımı silmeye karar verdim. Uygulama üzerinden hesap silme işlemini bir türlü gerçekleştiremedim. Ardından Google'de arama yaparken ..... isimli ....sitesine denk geldim. Sitede Facebook'un mobil cihazlar üzerinde bulunan uygulamalar üzerinden hesap silme işlemine izin vermediği yazıyordu. Bu yazının altında da herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayara ulaşamayan kişiler için çözüm yolu sunmuşlar. Bu çözümü okudum ve felefonun İnternet tarayıcısından "Masaüstü sitesi iste." özelliğini aktif hale getirdim. Ardından da hesabıma giriş yaparak hesabımı sildim. Buradan emek verip o siteyi yapan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Beni büyük bir sıkıntıdan kurtardınız. Siteyi kim yapmışsa gerçekten teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
X