Teslim edilmeyen kargo?

fndkfndk

Kûn fe yekûn <3
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2009
3.389
729
Hanımlar bir kozmetik firmasından sipariş verdim.
Vermez olaydım...

Adreste kimse yok diye geri gönderilmiş mesaj geldi. Müşteri hizmetlerini aradım, firma gönderisi olduğu için ikinci kez teslimat yapılacağı söylendi. Hemen arkasından yine mesaj geldi teslim edilmeyecek diye. Yine aradım müşteri hizmetlerini. Bu defa Az önceki arkadaş yanlış bilgi vermiş ikinci bir teslim olmaz dedi. Firmaya ulaşıp yeniden teslimat talep ettim. Tamam gönderiyoruz dedi haydaa arkasından yine mesaj. Gönderilmeyecek diye.

Yine müşteri hizmetleri trafiğinden sonra bu defa otomatik olarak ikinci bir teslimat yapılacağını söylediler. Dün cumartesi olduğu için öğleye kadar gelmezse pazartesi dendi. Gelmedi, Pazartesi diye düşündüm. Ama bir dün akşam bir de bu sabah olmak üzere tekrar mesaj geldi teslim edilemez, şubeden alın diye.

Çıldıracağım artık. Gidip almam mümkün değil şubeden. Çok uzun.

Kargomun akıbeti ne olur, iade edilirse para ne olacak bileniniz var mı acaba??

Kozmetik firmasının değil de kargo firmasının azizliğine uğruyorsunuz şu an. Netten çokça sipariş verdiğim için neredeyse her türlü vakayı yaşadım.
Şubeden alın kurtulun, kargoculara laf anlatmakla uğraşmayın.
Ama alamam diyorsanız, 1-2 gün bekleyin. Şubeden almadığınız için kargonuz "evde yoktu" denilerek kozmetik firmasına geri gider. Geri gittiğinde kozmetik firmasını arayıp sipariş iptali istersiniz, onlar da paranızı iade edelim veya size hediye çeki tanımlayalım derler. Parayı geri almadan siparişi tekrarlayın dersiniz, farklı bi kargoyla gönderim talep edersiniz, veya bu kez kargo geldiğinde kesin evde olmaya çalışırsınız. Haftaya elinize ulaşır bu şekilde.

Hiç bir kargo firması ikinci kez teslimat yapmaz. Ya şubeden alacaksınız ya da iade olacak paketiniz.

Kargo firmasıyla ilgili bir sorun.. Benim de daha önce çok başıma geldi.. Bütün gün kargo bekliyorum evde sonra akşam bir mesaj adreste kimse olmadığından kargonuz teslim edilemedi diye... Çok yoğun olduklarında getirmiyorlar sonra da adreste yoktunuz şubeden alın diye yalan söylüyorlar.. Size tavsiyem müşteri hizmetlerini arayın kargom ne olacak demeyin ama.. şikayet kaydı bırakacağım evde olmama rağmen kargomu teslim etmediler deyin.. Hatta mümkünse şikayet sitelerine de kargo firmasıyla yaşadığınız sorunu anlatan bir şikayet bırakın. Hemen geri dönüş yapılır ve pazartesi kargonuzu teslim ederler.

Ben evde yoktum bir kere. Kargom gelmis. Binanin kapisina bir not yapistirmislar iste Bilgece hanim kargonuz evde olmadiginiz icin geri goturulmustur. Lutfen su subemizden 3 gun icerisinde alin diye.
Sana da oyle bir not birakmaliydilar.
Gidip kargodan al. Cunku 2.defa getirmezler..

ben bu konuda şanslıymışım demek ki kaç kere evde olmadığım oldu ertesi gün tekrar getirdiler. bilmiyordum tekrar teslimat olmadığını.

şubeden alın ya da geri gitsin,tekrar yollasınlar veya iptal edersiniz. hangi site acaba?

Bence gidin bakın...geçen ay banada aynısı oldu gittim benim kargo kayıp...hemde kozmetik falan değil, yaklaşık 600 TL değerinde bir kargo...netten inidrimden mutfak eşyası almıştım...üstelik kuryeye teslim edilmiş kargo kayıp. Ama bana hep evde bulunamadınız diyorlar halbuki ben olmasam güvenlik zaten alıyor kargoyu imza karşılığı...Allahtan aldığım sitenin anlaşması gereği site bana para iademi yaptı kargo firmasına rücu edecekmişte mağdur olmadım...yoksa uğraş dur...bide kargo şöförüyle kurye gelmiş bizim sitenin güvenlik kameralarını inceliyor ne bulacaklarsa...ben şikayetçi olmadım ama şöför bana diyorki abla tüm masrafı bize ödetecekler..

hangi firma ve kargo yazabilir misin canım
ona göre biz de bu sorunları yaşamamak için dikkatli olalım

Eğer evde yok iseniz Kapıya not yapıştırıyprlar,3 gün içerisinde şubemizden gelip alın diye,kargo tekrar getirmez kolay kolay.

Kapının üstünde bir not var mıydı kargocunun gelip de seni bulamadığına dair? Yoksa seni kandırıyorlar. Kargo firmaları bunu hep yapar. Canları teslimata yapmak istemez, kargoyu götürmezler. Sonra da ''Evde bulunmadığınız için kargonuz size ulaştırılamadı. Kargonuzu şubemizden alabilirsiniz.'' minvalinde mesaj yazarlar. Ayak yapıyorlar.
Daha önce birkaç kez başıma geldi. Şubeyi arayıp : Kapımın üstüne not bırakmamışsınız, evime falan gelmezdiniz. Ben bütün gün evdeydim zaten. Kargoyu getirmekle uğraşmamak için yalan söylüyorsunuz. Sizi şikayet edeceğim. '' dedim. Ertesi gün kargoyu tıpış tıpış getirdiler.
Senin durumun da eğer böyleyse arayıp çıngar çıkar. Şikayet etmekle tehdit et.

Son düzenleme:
Çoğu yalancı bunların, evde olduğumuz halde bile geldik bulamadık diye mesaj atıyorlar, hatta mesaj dahi atmıyorlar ben peşinde koşuyorum da öyle söylüyorlar.

Bilindik bir siteden altın siparişi vermiştim bir ay önce .
Aynı gün içersin de kargoya verdiklerini söylediler.
Vermişlerde..

Altın aldığım siteyi aradığımda kargoya teslim ettik dediler..
Kargoyu aradık bugun yarın elinize ulaşır dediler..

bir gün geçti iki gün geçti hala yok..

tekrar aradım kargoyu bu sefer de teslim edildi bilgisi girilmiş.. Hayda...
Tekrar ara dur..
Tam 7 gün geçti..

En yakın kargo şubesine bırakmışlar, gidip elden teslim aldık..

Elden teslim alacaksam kargo parasının kesilmesinin anlamı nedir ? parasında değilim gerçi,almadığım halde neden teslim edildi diye girilmişti belli değil..

Adres de gayet açık ve netti, deli olduğumla kaldım..

Bana da evde olduğum halde 2 gün üst üste eve geldik yoktunuz mesajı attılar. Facebooktan kargonun sayfasını buldum, şikayet ettim. Evde olduğum halde evde yoksunuz mesajı geliyo dedim 2 gündür. bugün gelicek yarın gelicek dediler, yine gelmeyince sayfaya bi daha mesaj attım, ertesi gün geldi. şikayetvar sitesine yazın çözüm bulamazsanız.

Bana da evde olduğum halde 2 gün üst üste eve geldik yoktunuz mesajı attılar. Facebooktan kargonun sayfasını buldum, şikayet ettim. Evde olduğum halde evde yoksunuz mesajı geliyo dedim 2 gündür. bugün gelicek yarın gelicek dediler, yine gelmeyince sayfaya bi daha mesaj attım, ertesi gün geldi. şikayetvar sitesine yazın çözüm bulamazsanız.
O sitede de yalandan ilgilenildi diye yorum atılıyor. Çare değil.

Ben de netten çok sipariş verdim. Kargo geldiğinde de genelde evde olmuyorum. Hep telefonla arıyorlar x isimli komşu bırakmalarını söylüyorum. Hiç böyle birşey duymamıştım.

hiç uğraşmayın şubeden gidin aLın.. işlerini doğru düzgün yapan insan çok az.

Benimde başıma geldi. Ben çalıştığım okul adresini vermiştim adres doğru yazılmış ancak okul ismi yazılmamış. Adreste bulunamadığınızdan kargonuz teslim edilememiştir mesajı geldi. İmkan ihtimal yok çünkü okul sabahçı öğlenci şeklinde çalıştığı için 7.30 18.30 açık. Müşteri hizmetlerini aradım sonuç yok... Şikayet sitelerine yazdım hemen geri dönüş yapıp aradılar ve kargomu getirdiler. Şikayet sitelerini kullanın bence mecburen kaale alıyorlar o zaman

Merak ettim hangi kargo acaba? Bende netten cok alışveriş yaparim ama hic bi kargo sorun çıkarmadi. Hangisi olurs olsn adresi bulamayinca mutlaka arayip soruyorlar evde yoksak arıyorlar. Ilgincmis valla

Bütün gün kargo gelecek diye evden cıkmadık. Bi baktık telefondan biri arıyor ve kargonuz şb ye teslim edildi evde yoktunuz vs. Kardesim evdeyiz sizi bekliyoruz diyoruz yok adam laf anlamıyor ve asla ikinci kez gelmeyeceklerini gidip şubeden teslim almamız gerektiğini yoksa iade yapacaklarını söylüyor. İyi bi tartıstıktan sonra şikayet var sitesine bi güzel şikayet ettim kargo şubesini. Önce İstanbuldan genel müdürlükten sonra da Ankara Bölgeden müsteri hizmetlerinden aradılar. Çok ilgilendiler sagolsunlar ve bir iki gün sonra tıpış tıpış kapımıza geldi kargomuz.

X