Erkek İnfertilitesi Test sonucu ve normal gebelik

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Nicole00

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2020
101
169
33
Merhaba arkadaşlar, tüp bebek tedavisine başlattı doktorumuz ancak yinede aklımda hep şu soru kaldı. Gerçekten normal gebelik imkansız mıydı? Biz korunma olmadan ilk denememizde gebe kalmıştım ancak kimyasal oldu. Daha sonra 2 ay denedik ve doktora gittik. Eşimin test sonucu aşağıdaki gibi. Sizce gerçekten imkansız mı?

Konsantrasyon: 45 milyon
Total sayı: 62 milyon
Total mobilite: 71
+4 ileri hızlı haraketli : 0
+3 yavaş doğrusal olmayan haraketli: 65
+2 yerinde haraketli: 6
+1 haraketsiz : 29
Morfoloji : 1

Hızınız sıfır morfolojide düşük.
İmkansız değil olabilir ama zaman kaybetme açısından direkt tüp bebek önermis olabilir, yaşınız kritik yaş değilse bekleyin derim ben, bi süre hız ve morfoloji için tedavi olmaya bakın.
Ben öyle yapardım ama yaş önemli burda.

Hızınız sıfır morfolojide düşük.
İmkansız değil olabilir ama zaman kaybetme açısından direkt tüp bebek önermis olabilir, yaşınız kritik yaş değilse bekleyin derim ben, bi süre hız ve morfoloji için tedavi olmaya bakın.
Ben öyle yapardım ama yaş önemli burda.
24-28 arası diyelim ikimizin yaşı, peki tedavi çözer mi ki durumu? Doğal yolla gebelik imkansız mı? Kimyasal gebelik 1 kere oldu

24-28 arası diyelim ikimizin yaşı, peki tedavi çözer mi ki durumu? Doğal yolla gebelik imkansız mı? Kimyasal gebelik 1 kere oldu
İmkansız değil tedavi ile düzelir. Daha kötü sonuçlar ile gebe kalanlar var.
Yaşınız genç bence bekleyin :)

Bence başka bir doktora daha danışın eğer yaşınız geç değilse tüp bebek için erken

Bence bu sonuçlarla erken. Artık ileri hıza değil yavaş hareketliliğe de bakıyorlar çok erken bitkisel kürler ile destekleyin biz o şekilde arttırdık şükür

Morfolojisi düşük hamile kalabilirsiniz ama morfolojisi düşük olduğu için bebek gelişimi belirli bir haftada durabiliyor benden size tavsiye tüp bebek tedavisine başlayın kendiniz ve psikolojiniz yıpranmasın

Sayı güzel ama ileri hız ve morfoloji iyi sayılmaz pek. Yaşınız genç olduğu için eşinize bitkisel kür ve vitamin takviyesi öneririm tüp bebekten önce. Sigara kullanıyorsa onu da bıraksın. Rutin olarak kendinize biraz daha şans verin eğer olmazsa her halukarda tüp bebeğe yönelirsiniz zaten. Allah muradınızı versin inşallah 🤲

Arkadaslar aranizda yeniyim bi hos geldin alirim:) sperm sayım ml de 12 milyon total 60 milyon hareket 24 morfoloji 4 doktor esime impryl vermiş bu ilaç morfoloji icin mi sayi için mi hareket için mi daha önce eşi kullanan varmi yardimci olurmusunuz

X