Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar testesteron hormonu nasıl düşürülür

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

hera5866

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2020
26
8
40
Merhaba kızlar saç dökülmesi problemi yaşıyorum hormon testleri yaptırdım herdefasında sıkıntı yok deyip gönderdiler ama testesteron hormonum en üst sınıra yakın değerlerde çıktı .İlaç kullanmana gerek yok diyolar bu arada pko da var.Dökülmenin durması için bu hormonu kontrol altına almam lazım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bu konuda bilgisi olan yada Ankarada iyi bir endokrinoloji uzmanı tavsiyesi olan var mı?

Testosterone hormonunuz ne kadar? Benim de saçım dökülüyor arasıra ve aynı dönemde regl de olmuyorum. Benim de yüksek sanırım. Kıllanma artışı da var şu an. Halbuki 2 yıl önce pko tedavisi gördüm, 2 yıl boyunca 2 ilaç kullandım. O dönemde saçım dökülmüyordu, ilaçlar sayesinde sanırım.

Kilo aldıkça artıyor sanırım bu sorunlar. Kilonuz nasıl?

Testosterone hormonunuz ne kadar? Benim de saçım dökülüyor arasıra ve aynı dönemde regl de olmuyorum. Benim de yüksek sanırım. Kıllanma artışı da var şu an. Halbuki 2 yıl önce pko tedavisi gördüm, 2 yıl boyunca 2 ilaç kullandım. O dönemde saçım dökülmüyordu, ilaçlar sayesinde sanırım.

Hangi ilaçlardı saçınıza iyi gelen doğum kontrol hapı mı

Hangi ilaçlardı saçınıza iyi gelen doğum kontrol hapı mı
İyi gelen diyemem. Çünkü o dönemde saç dökülmesi yoktu. Saçlarımın en güzel olduğu yıllardır. Diane ve aldactone kullandım. O dönemde kıllar da zayıflamıştı ama ilacı bırakınca yine aynısı oldu. Arttı hatta. Bırakınca saçım da dökülmeye başladı işte. Ben o ilaçları kullanırken tsh yüksek çıkınca doktor tiroid ilacı verdi. Şu an tsh çok düşünce veya yükselince saçım dökülüyor. Reglim de duruyor.

yani şöyle söyleyim en üst değer 400 se benim 300 pko için ben hiç ilaç kullanmadım adet düzensizliğim yok kıllanma çenede biraz var.Bu hastalığın düşmanı zaten kilo ben 75 kiloyum sağlıklı bir beslenme düzenim yok malesef

yani şöyle söyleyim en üst değer 400 se benim 300 pko için ben hiç ilaç kullanmadım adet düzensizliğim yok kıllanma çenede biraz var.Bu hastalığın düşmanı zaten kilo ben 75 kiloyum sağlıklı bir beslenme düzenim yok malesef
Sağlıklı beslenip, spor yapmak lazım.

DHEAS hormonunuz kaç çıktı acaba? Geçenlerde referans aralığı sınırlarında olsa da 200 üstü degerlerin kadınlarda androjenik etkiler gösterdiğini söyleyen bir ABD'li doktor yazısı okudum. İdeal değer 100-200 araligiymis. Tahlil sonucunuza bir bakıp yazabilir misiniz? Bu arada nane kürü uygulayabilirsiniz. Her şeyden önce sağlıklı beslenme ve spor uyku düzeni şart.

DHEAS hormonunuz kaç çıktı acaba? Geçenlerde referans aralığı sınırlarında olsa da 200 üstü degerlerin kadınlarda androjenik etkiler gösterdiğini söyleyen bir ABD'li doktor yazısı okudum. İdeal değer 100-200 araligiymis. Tahlil sonucunuza bir bakıp yazabilir misiniz? Bu arada nane kürü uygulayabilirsiniz. Her şeyden önce sağlıklı beslenme ve spor uyku düzeni şart.
Benim 700+ bile olmuştur. Nane kürü işe yarıyor mu? Siz denediniz mi?

Benim 700+ bile olmuştur. Nane kürü işe yarıyor mu? Siz denediniz mi?
Benim düzensiz bir hayatım var, öğrenciyim. O yüzden denemedim ama YouTubeda yabancı vlogger videolarında çok rastladım. İşe yariyor ve ayrıca bilimsel araştırma yapılmış bu konuda, makaleyi okumustum. Nanenin gerçekten faydası var. Ve 700+ ne demek! Elbette dökülür saçınız. Benim 300 civarı olduğu halde dökülüyor. Sizin bayağı yüksekmiş. Bu arada nasıl bir dökülme tipiniz var? Bölgesel mi? Genel mi?

Benim düzensiz bir hayatım var, öğrenciyim. O yüzden denemedim ama YouTubeda yabancı vlogger videolarında çok rastladım. İşe yariyor ve ayrıca bilimsel araştırma yapılmış bu konuda, makaleyi okumustum. Nanenin gerçekten faydası var. Ve 700+ ne demek! Elbette dökülür saçınız. Benim 300 civarı olduğu halde dökülüyor. Sizin bayağı yüksekmiş. Bu arada nasıl bir dökülme tipiniz var? Bölgesel mi? Genel mi?
Teşekkürler. Bakayım.

Evet yüksek ama sürekli saçım dökülmüyor ki. Tsh oynayınca saçım dökülüyor ama t4 normal. Dhea yüzünden olsa sürekli saçım dökülmez mi? Ben Diane ve aldactonu bıraktıktan sonra, tsh her düştüğünde veya yükseldiğinde saçım döküldü.

Genel bir dökülme diyebilirim. Benim şakak kısmım zaten çok saçlı değil ordan da döküldükçe açıldı biraz ama orda zaten daha az saç olduğundan açıl görünebilir. Doktor inceleyip erkek tipi veya genel demedi.

Bende 300 ama hic bir doktor bunun icin ilac vermedi baslarindan saviyolar

Merhaba benimde tüylenme ve sivilce çok aşiri heryerim leke oldu adetimde düzensiz tiroid 12 cikti bunlarin hepsi tiroidmi yapiyor benide o yuzden deildir diyip gönderiyorlar

Merhaba kızlar saç dökülmesi problemi yaşıyorum hormon testleri yaptırdım herdefasında sıkıntı yok deyip gönderdiler ama testesteron hormonum en üst sınıra yakın değerlerde çıktı .İlaç kullanmana gerek yok diyolar bu arada pko da var.Dökülmenin durması için bu hormonu kontrol altına almam lazım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.Bu konuda bilgisi olan yada Ankarada iyi bir endokrinoloji uzmanı tavsiyesi olan var mı?
Hiç şok diyet vs ...yada zayıflamak için bir şeyler kullandınız mı takviye besin gibi

X