Testesteron Hormonu Yüksek Olanlar

mrvyzcgl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2021
134
148
28
Arkadaşlar yaklaşık bir yıllık evliyim. Eşimle bebek düşüncemiz olduğu için genel bir kontrol için kadın hastalıklarına gittim durumu anlattım. Alttan muayene yaptı ve yumurtalıkların gayet sağlıklı görünüyor dedi önce sevindim tabi. Akabinde benden kan tahlili istedi, simir örneği aldı falan filan.. Sonuçlar çıkınca tekrar gittim doktora haydaaa demesin mi testesteronun yüksek çıkmış bu gebeliğe engel bir durum dedi. Testesteronun yüksekliğine dair en ufak bir belirtim yok ama. Adetlerim her ay düzenli, kıllanma yağlanma problemim vs yok. Neyse bana dediki doğum kontrol hapı varmış bitane 2 3 ay kullanırsan bu yüksek hormon düşer dedi. Neyse ben tabi hemen ne kullancam öyle dedi diye olduu canımm. Düzenli adet döngümü düzensizleştircem falan sonra çık işin içinden. Neyse ben başka Bi doktora daha gideyim dedim gittim onada anlattım gösterdim sonuçları falan. Dedi bu total testosteronun yüksek çıkmış önemli olan serbest testosteron. Özel hastane bakar ona biz bakamıyoruz dedi. Bendee daha ne özele gittim ne bişey ettim 4 aydır eşimle korunmuyoruz akışına bıraktım acelemde yok dedim. Bi sene içinde olmazsa giderim tekrar doktora dedim. Benim sorum bu hormonu yüksek olup doğal yollardan gebe kalabilen oldu mu yoksa gerçekten çare ilaçta mı??
Sevgiler,

ben tabi hemen ne kullancam öyle dedi diye olduu canımm. Düzenli adet döngümü düzensizleştircem falan sonra çık işin içinden.
Bir de sonuna "pışııık" yazsaydınız tam olurmuş.

Adet döngüm bozulur tedirginliği yaşamak ayrı, şu üslupla bunu dile getirmek ayrı.

6 sene tıp eğitimi almış, üzerine uzmanlık yapmış, ünvan almış bir hekimden daha çok bildiginizi iddia ediyorsunuz.

Hekimin canı sıkıldı, sizin adet döngünüzü bozmak istiyor. Sevmedi sizi, sırf garezinden size zarar vermek istiyor o zaman.

Gerçekten inanamiyorum ya.

Bilime bu kadar düşmansanız çocuğum olmuyor diye muayeneye de gitmeseydiniz.

Siz hekimden daha uzmansınız ya, kendi bilgilerinizi kullansaydiniz.

Allah bilir aşıda çip var falan da diyorsunuzdur.

Bir de sonuna "pışııık" yazsaydınız tam olurmuş.

Adet döngüm bozulur tedirginliği yaşamak ayrı, şu üslupla bunu dile getirmek ayrı.

6 sene tıp eğitimi almış, üzerine uzmanlık yapmış, ünvan almış bir hekimden daha çok bildiginizi iddia ediyorsunuz.

Hekimin canı sıkıldı, sizin adet döngünüzü bozmak istiyor. Sevmedi sizi, sırf garezinden size zarar vermek istiyor o zaman.

Gerçekten inanamiyorum ya.

Bilime bu kadar düşmansanız çocuğum olmuyor diye muayeneye de gitmeseydiniz.

Siz hekimden daha uzmansınız ya, kendi bilgilerinizi kullansaydiniz.

Allah bilir aşıda çip var falan
Bilime düşmanlık değil çarpıtmayın. aynı alanda uzman iki doktorun birinin önerirken diğerinin ilacı hemen önermemesi karşısında da insan diyorki demekki hemen kullanmaya gerek yok.
Siz sanırım aynı sağlık sorunu üzerine farklı yorum yapan doktorlar ile karşılaşmadınız.

İşte bende diğer doktorun aynı yorumu yapmaması üzerine bu sorunla karşılaşıp gebe kalan var mı acaba gerçekten diyip merak edip sorumu sordum. Aynı sorunla karşılaşan cevabını yazar amacınız beni eleştirmek değil soruya cevabınız varsa yazın

Haydaaaa:KK70:Niye böyle atarlısın möge appla 😂😂
Doktorlardan daha çok bilgiliymişsiniz gibi teşhisi kabulde etmiyorsunuz.Doktor ne diyorsa odur. Henüz 1 hafta olmadı doktor bana serbest testesteron var dedi ilaç yazdı. Bakın serbest testestoron diyorum oyüzden tüylenmelerim var. Sizin testesteron totalmiş ondan tüylenmeleriniz olmayabilir . Aradaki farktan olabilirmi acaba bide şu kullandığınız uslüp. Siz direk gidin hacettepede işe başlayın :KK70:

Insanların sebepsiz infertiliteyle yaptırdıkları tüp bebek bile tutmuyor. Size bi sorundan bahsedilmiş siz de daha detayli bilgi edinip halletmek yerine gelmiş mucize arıyorsunuz. Mesela eşiniz muayene oldu mu? Neye göre saldınız da kendi kendinize deniyorsunuz? Belki onda da sorun var.

Bilime düşmanlık değil çarpıtmayın. aynı alanda uzman iki doktorun birinin önerirken diğerinin ilacı hemen önermemesi karşısında da insan diyorki demekki hemen kullanmaya gerek yok.
Siz sanırım aynı sağlık sorunu üzerine farklı yorum yapan doktorlar ile karşılaşmadınız.
Siz neden ilacı onermeyenin doğru teşhis koydugunu düşündünüz peki?

X