Teyzemin yazligina gitmemiz memleket meselesi oldu!

Ben olsam nişanlımı da davet etmezdim. Çünkü yine rahat olmazdı. Kadın kadına olmak ayrı, ne kadar samimi olunca da damadın da gelmesi ayrı...

Olmazsa, ilk günler temizlikle geçer, siz sonradan gelin dersiniz ve son 2 güne çağırırsınız...

Güzelim ben hep aman iyi olalim, aman bos yere tartisma gerginlik cikmasin diye yilllardir susuyorum, altan aliyorum, sonuc olarak resmen hastalandim, hem ruhen hem bedenen! Eger seninle bu sacma sebenden tartisan surat asan bir nisanlin varsa, Allah kolaylik versin. Ilerisini hic düsünemiyorum.

Selam guzeller... Bu gunluk derdim nisanlim. Teyzemin sehrin disinda bir yazligi var, arada annemlerle gider hep birlikte kafa dinleriz. Biz de carsamba gunu gidecegiz kismetse. İznimizi aldik filan boyle bir haftalik inzivaya cekilmek istiyoruz, nisanlimi da cagirdi teyzem.. İlk kez o da gelip misafir olacak. Ama sagolsun nisanlim, teyzem de gelsin diye tutturdu! Evet yanlis duymadiniz, annesini degil teyzesini istiyor! :)
Teyzesi de normalde Almanya'da yasiyor son bir senedir Turkiye'ye kesin donus yapti, ben bile toplasaniz iki kez gordum. Annemle teyzemle tanismisligi da yok ayrica. Nisanimiza gelemedi. Problem o degil.. Nisanlimin annesi israr ediyormus teyzen de gitsin, soyle tugba'ya diyormus... Yahu benim kendi yazligim olsa gelsin ne var ama teyzemin yazligi yani.. Ondan boyle bisey nasil isterim... Emrivakii yapamam diyorum. Ne olur sanki diyor?! İsrarci bayagi. Hem ne alaka yani hic gorusmedigimiz teyzesi gelecek bir hafta yanimizda kalacak, ben rahat bile edemem ailemi dusunemiyorum. Aileme soylemedim tabiiki.. Teyzesinin de bu istegini anlamis degilim, yani boyle sacma bir istegi de gidip aileme iletemem. Nisanlimla tartisma halindeyiz. Surati kac gundur hep asik. Annesinin lafina bakiyor su durumda bence.. Siz ne dusunuyorsunuz kv istiyor diye bu durumu onaylamam gerekiyor mu? Fikir verir misiniz, tesekkurler.
nişanlın konusunda emin misin sen ?

Konu sadece anneye düşkünlük değil ki.
Nişanlınız hayırdan anlamıyor.
Nişanlınız adab-ı muaşeretten de anlamıyor. Kendisinin davet edildiği bir yere ısrar kıyamet başkasını davet etmek nedir?
Nişanlınız halden de anlamıyor. Siz bunu yapamam dedikçe üstüne üstüne gidiyor.

Nerden tutsam elimde kalıyor. Olayın mantıksızlığını anlamamasına mı yanayım, nezaket kurallarını sallamamasına mı, sizin hayır demenizin bir şey ifade etmemesine mi?
+1 nişanliniz sadece annesinin zoruyla size böyle bir teklif getirseydi söyler geçerdi. Siz hayir diyince bu kadar uzatmazdi. Annesi oğlunu sizin aileye kaptırmak istememiş illa ki onlardan biri de olsun ortamda demiş sanki. Kendisinin gelmesinin ayip olacaginin farkinda ki kardeşini ortaya atmış. Burda en önemli şey nisanlinizin tavriydi bence o da sinifta kalmis bu konuda. Siz iyice gozlemleyin evlenmeden önce. Annesi için sizi daha nereye kadar üzebilir onu tartın. Yoksa hemen ayrılacak kadar büyük bir mesele yok bence. Bu arada sadece nisanliniz geliyorsa gelsin yoksa teyzesini sakın kabul etmeyin.

Selam guzeller... Bu gunluk derdim nisanlim. Teyzemin sehrin disinda bir yazligi var, arada annemlerle gider hep birlikte kafa dinleriz. Biz de carsamba gunu gidecegiz kismetse. İznimizi aldik filan boyle bir haftalik inzivaya cekilmek istiyoruz, nisanlimi da cagirdi teyzem.. İlk kez o da gelip misafir olacak. Ama sagolsun nisanlim, teyzem de gelsin diye tutturdu! Evet yanlis duymadiniz, annesini degil teyzesini istiyor! :)
Teyzesi de normalde Almanya'da yasiyor son bir senedir Turkiye'ye kesin donus yapti, ben bile toplasaniz iki kez gordum. Annemle teyzemle tanismisligi da yok ayrica. Nisanimiza gelemedi. Problem o degil.. Nisanlimin annesi israr ediyormus teyzen de gitsin, soyle tugba'ya diyormus... Yahu benim kendi yazligim olsa gelsin ne var ama teyzemin yazligi yani.. Ondan boyle bisey nasil isterim... Emrivakii yapamam diyorum. Ne olur sanki diyor?! İsrarci bayagi. Hem ne alaka yani hic gorusmedigimiz teyzesi gelecek bir hafta yanimizda kalacak, ben rahat bile edemem ailemi dusunemiyorum. Aileme soylemedim tabiiki.. Teyzesinin de bu istegini anlamis degilim, yani boyle sacma bir istegi de gidip aileme iletemem. Nisanlimla tartisma halindeyiz. Surati kac gundur hep asik. Annesinin lafina bakiyor su durumda bence.. Siz ne dusunuyorsunuz kv istiyor diye bu durumu onaylamam gerekiyor mu? Fikir verir misiniz, tesekkurler.

Sen oğullarını teyzene götüreceksin ya, kısasa kısas teyzeye teyze... Senin teyzenle yakın olunacaksa onun teyzesiyle de olunacak. Mantığın bu olduğuna adım kadar eminim. İleride çok akraba yarıştırırlar gibi görünüyor. Senin annene alındı benimkine de alalım, amcanlara gittik amcamlara da gidelim gibi...

Nişanlın uymaca akıllı belli ki...
bari önceden bi tanışsaymış annenle ve teyzenle, nişanlının teyzesi

Oldu olacak anasi babasi da gelsin resmen gorgusuzluk. Ben arkadasima giderken kardesimi bile goturmuyorum ayip olur, pesime birini takmis gibi diyorum.
Bi'de yuzu kizarmadan israr edip, surat mi asiyor yani? Kv zaten belli etmis kendini. Cok istiyorsa alsin bacisini tatile gotursun. Elalem hic tanimadigi bir kadinla 1 hafta ayni evi paylasmak zorunda mi?
Nisanlina soyle ben teyzeme boyle bir sey soyleyemem cok ayip olur, sen de teyzemsiz gelemem dersen bir sey diyemem gelme ozaman hayatim de.

Teyzeme söyledim istemiyor de. Senin için de çok önemliyse gelme istersen de. Ana lafıyla sorgulamadan yaşayan adamdan Hayır gelmez. Dikkatli ol, iyi tart bence. Sonuçta nişanlılık dönemi bunun için var.

Arkadaslar o kadar haklisiniz ki.. Yani taban tabana ayni hisleri paylasiyorum sizlerle, ayni tepkiyi de koydum ortaya emin olabilirsiniz... Ancak bugun biz bulustuk yine alisveris yapiyorduk yarin icin, birkac parca esya filan aldik kv adayim aradi, nisanlimla konustular. Annesi; teyze konusunda hala israrci anlasilan nisanlim tamam anne filan diyip cok uzatmadan kapadi yuzundeki ifade onu gosteriyordu.
Ben de sordum tabi hayirdir filan diye, askim nolucak sanki gelse he olmaz mi istemez misin? diye sordu yine. Ben de artik sabir tukendigi icin, bak hayatim en sonunda iptal edecegim bu programi kimse tatile filan gitmeyecek, niye anlamak istemiyorsun ben boyle bir seyi teyzeme teklif edemem, he sen de istemiyorsan teyzensiz gelmek, sorun degil gelme dedim.
Sustu, alttan almaya calisti, tamam dedi..
Ama yuzu asikti tum gun, yani kabullendi benim istemedigimi ama annesini de kirmak istemiyor gibiydi bugun...
Ve ben artik bu konuyla ilgili onunla tartismak istemiyorum.... Dediginiz gibi annesi bizim tarafla yakin olmasini istemedigi icin, teyzesini pesine takmak istiyor. Ama ben buna asla musaade etmeyecegim... Herkes durmasi gerektigi yeri bilmesi gerek.

Arkadaslar o kadar haklisiniz ki.. Yani taban tabana ayni hisleri paylasiyorum sizlerle, ayni tepkiyi de koydum ortaya emin olabilirsiniz... Ancak bugun biz bulustuk yine alisveris yapiyorduk yarin icin, birkac parca esya filan aldik kv adayim aradi, nisanlimla konustular. Annesi; teyze konusunda hala israrci anlasilan nisanlim tamam anne filan diyip cok uzatmadan kapadi yuzundeki ifade onu gosteriyordu.
Ben de sordum tabi hayirdir filan diye, askim nolucak sanki gelse he olmaz mi istemez misin? diye sordu yine. Ben de artik sabir tukendigi icin, bak hayatim en sonunda iptal edecegim bu programi kimse tatile filan gitmeyecek, niye anlamak istemiyorsun ben boyle bir seyi teyzeme teklif edemem, he sen de istemiyorsan teyzensiz gelmek, sorun degil gelme dedim.
Sustu, alttan almaya calisti, tamam dedi..
Ama yuzu asikti tum gun, yani kabullendi benim istemedigimi ama annesini de kirmak istemiyor gibiydi bugun...
Ve ben artik bu konuyla ilgili onunla tartismak istemiyorum.... Dediginiz gibi annesi bizim tarafla yakin olmasini istemedigi icin, teyzesini pesine takmak istiyor. Ama ben buna asla musaade etmeyecegim... Herkes durmasi gerektigi yeri bilmesi gerek.
Asıl sorun kayınvalidenizin bu denli yönetmeye çalışması ve nişanlınızın da bunu direkt size yansıtması. Bu durum evlenince azalmaz, artar maalesef.

Asıl sorun kayınvalidenizin bu denli yönetmeye çalışması ve nişanlınızın da bunu direkt size yansıtması. Bu durum evlenince azalmaz, artar maalesef.
İnanin koskoca insanlariz, kac senedir birlikteyiz. Birlikte olmamizi bu kadar taksa kac senedir sorun cikartirdi kv adayim.. Nisanliyiz diye mi tum bu olanlar? Gercekten anlayamiyorum. Boyle guzel bir teklifi boyle cirkince mahvetmeleri beni uzuyor..

Valla ben olsam gitmezdim o tatile ne teyzemlere mahcup olayim nede nisanlimin ve ailesinin nazini cekeyim calisiyorsam iznim iptal oldu gidemiyorum der bitirirdim

nişanlında teyzeside gelmesin. siz ailecek kafa dinleyin.

Nisanlim belli etmemeye calisiyor ama yuzunden mutsuzlugu anlasiliyor...
Bizim iliskimizden daha mi onemli yani....

Ya aslinda onlarin istedigi gercekten sacma bisey ama ben olsam mevzu ilk gundeme geldiginde ben vazgectim gitmekten derdim

Ama anlafigim kadariyoa teyzenletle samimisin ileride uzun capli sıkintilar yasatacsk bi mevzuysa annenle konus teyzenle konussun

Ya aslinda onlarin istedigi gercekten sacma bisey ama ben olsam mevzu ilk gundeme geldiginde ben vazgectim gitmekten derdim

Ama anlafigim kadariyoa teyzenletle samimisin ileride uzun capli sıkintilar yasatacsk bi mevzuysa annenle konus teyzenle konussun
Benim canimi sikan nisanlimin musaade etmeyecegimi bile bile surat asmasi. Of ya, gerim gerim geriyor beni. Ve zaten teyzemle annem istese ben istemem ayni evde tanimadigim biri ile bir hafta kalmak. Ve o tatile gitmek istiyorum; gun oncesinden senelik iznimi aldim evlenmeden once soyle bi uzaklasmak istiyorum... Cok mu sey istiyorum?

Kv ısrar ediyor, o yüzden nişanlım teklif ediyor diyorsun da bu nişanlında hiç mi mantık yok,
Hadi onu da geçtim, tatilde kim ister dünür rekabeti arasında kalmayı, böyle bir tatil sizi yorar ve de yıpratır.

Hani bir geziye falan gidiyor olsanız durum farklı olurdu bence, ama şuanki teklif hiç hoş değil.

Benim canimi sikan nisanlimin musaade etmeyecegimi bile bile surat asmasi. Of ya, gerim gerim geriyor beni. Ve zaten teyzemle annem istese ben istemem ayni evde tanimadigim biri ile bir hafta kalmak. Ve o tatile gitmek istiyorum; gun oncesinden senelik iznimi aldim evlenmeden once soyle bi uzaklasmak istiyorum... Cok mu sey istiyorum?

Bence su sekilde bi soylemeyi teklif edin

Bende teyzenin gelmesini isterim fakat yilda bi kere cikacaklari bi tatil annemle teyzem kardes kardes bi tatil planlamislar basbasa kalmak istemisler daha teyzenle tanismiyorlar bile rahat edemezler bwnde onlarin heveslendigi birseyi bozmak istemiyirum yoksa niye istemeyeyim ki

Gibisinden nisanlinizin gonlunu edecek sekilde bi konusmayi deneseniz yinede siz daha iyi taniyorsunuz nisanlinizi

X