Tıbbi genetik testi yardımcı olur musunuz?

İnşallah amin çok teşekkür ederim 🙏 sadece kan aldılar. Eşimden iki ya da üç tüptü sanırım. Benden tam 13 tüp kan aldılar öyle ki düşüp bayıldım sonrasında 😅 yani baya detaylı bakıldı. Tabi şu testler de yapılsın, bu testler olsun diye doktor istemişti ona göre de kan alınıyor.
Zaten her şeyi biz çekelim 😂🤦🏻‍♀️

Iki defa üst üste düşük yaşadığınız için sizi genetik bölümüne yönlendirmisler. Ücret ödemek istemiyorsanız herhangi bir devlet hastanesinden (tıbbi genrtik bölümı olan) randevu alarak gidebilirsiniz. Iki düşüğünüz olduğunu söylediginiz de onlar zaten size gerekli testleri yapacaklardır. Kanında pıhtılaşma egılimi var mı? Eşiniz ve sizin genetik taramaniz (bir problem var mi) vs yapılır. Sonucu da 20 güne fln çıkabiliyor. Eğer test sonucunuzda pihtilaşma egilimi cikarsa hamiel kaldiginiz gibi pihtilasma duzeyine ve doktorun onerisine gore oksapar, coraspin gibi ka sulandirici tedaviye başlanıyor. Çunku pihtilasma egilimi olan kisiler hamilelik dönemlerinde bebekte ani kalp durması gibi problemlerle karşılaşabiliyorlar.

Evet deger tabiki ilk muayenede eşimin gelmesi zorunlu mu acaba bilginiz var mi
Bence gelsin
Evet deger tabiki ilk muayenede eşimin gelmesi zorunlu mu acaba bilginiz var mi
Zaten eşten de test istiyorlar. Bir daha uğraşmamış olursunuz. Sadece sizin randevu almanız yeterli. Aynı gün kan verdik sonra çıkmasını bekledik

Canim önce cok gecmis olsun , bu yazini görünce yazip yazmamakda cok arada kaldim hic tecrübem yok gebede hic kalamadm malesef. Ama anladgm kadariyla gebe kalabiliyorsun kalmissin düsük olmus cogu kadinda oluyor dostinex bende kullandim prolaktini düsüren iyi bir ilac kesinlikle. Bazi doktorlar korun diyor bazisi korunma diyor bana korunma dedk hamile oldugunu bir sekilde ögrenirsen kesinlikle birak demisti acaba bir baglantisi olabilirmi? Bide genetik alakali bisey anlatmissin canim böyle bir durumda aslinda özele gitsen? Cünkü bu bebek olaylari cok sabir isteyen iş ciddi bir sknti altinda yatiyorsa prof. Bir doktor arastirma yapsa daha iyi aslinda. Benim aklimi karistiran sey gebe kalabilyosun ilk düşügünde hemen böyle bir tespit nasl koyup yolladilar seni o bölüme anlamadim

Canim önce cok gecmis olsun , bu yazini görünce yazip yazmamakda cok arada kaldim hic tecrübem yok gebede hic kalamadm malesef. Ama anladgm kadariyla gebe kalabiliyorsun kalmissin düsük olmus cogu kadinda oluyor dostinex bende kullandim prolaktini düsüren iyi bir ilac kesinlikle. Bazi doktorlar korun diyor bazisi korunma diyor bana korunma dedk hamile oldugunu bir sekilde ögrenirsen kesinlikle birak demisti acaba bir baglantisi olabilirmi? Bide genetik alakali bisey anlatmissin canim böyle bir durumda aslinda özele gitsen? Cünkü bu bebek olaylari cok sabir isteyen iş ciddi bir sknti altinda yatiyorsa prof. Bir doktor arastirma yapsa daha iyi aslinda. Benim aklimi karistiran sey gebe kalabilyosun ilk düşügünde hemen böyle bir tespit nasl koyup yolladilar seni o bölüme anlamadim
Canim cok tesekkur ederim. Ben de senin düşündüğün gibi düşünüyorum. Devlette de ozel de de bir cok doktora gittim benim sansima hic biri iyi cikmadi malesef. Gittim tibbi genetige 1 ay sonra cikacak sonuc dedi hayirlisi bakalim

Benimde bebeğimin kalbi durdu doktora sordum genetik test 3kurtaj sonrası yapılıyor dediler napacak bilmiyorum ya yine aynısı olursa😔
Bende aynı durumdayım kalp durmasıyla kürtaj oldum. 3 ve sonrası genetik test yapılıyor dedi doktor. Napcam bilmiyorum korkuyorum aynı seyi yaşayacağım diye 😞😞

Canim cok tesekkur ederim. Ben de senin düşündüğün gibi düşünüyorum. Devlette de ozel de de bir cok doktora gittim benim sansima hic biri iyi cikmadi malesef. Gittim tibbi genetige 1 ay sonra cikacak sonuc dedi hayirlisi bakalim
Rica ederim canim ciddi bisey cikmasinda canin sagolsun düsük hemen hemen cogu kadinda oluyormus cok okuyorum burda yine nasip olur merak etme hamile kalabiliyorsun sonucta.. ah bide ben o duyguyu tatsam 🙏😔

Benimde bebeğimin kalbi durdu doktora sordum genetik test 3kurtaj sonrası yapılıyor dediler napacak bilmiyorum ya yine aynısı olursa😔

Bende bu korku yüzünden ne yapacagimi bilmiyorum herkes farkli diyor 😔
Ne münasebet canım! Devlete gidip 2 düşük yaşadığınızi söylediğinizde de yapıyorlar pek ala. Hatta kimisi garanti olsun diye üç düşük yaşadığını söylüyor. Benim doktorum da bana test yaptirmana gerek yok, onla ilgili olduğunu düşünmüyorum, 3'den sonra öneriyoruz demişti ama ben dinlemedim gittim yaptırdım ve pıhtılaşma eğilimim olduğunu ögrendim.

Bende aynı durumdayım kalp durmasıyla kürtaj oldum. 3 ve sonrası genetik test yapılıyor dedi doktor. Napcam bilmiyorum korkuyorum aynı seyi yaşayacağım diye 😞😞
Doktorunuzu dinlemeyin sakın, gidip yaptırın gemetik test taramalarınızı, devletde de yapılıyor.

X