tırnak yeme sorunumdan kurtulmak üzereyim =)

birde yarım bir limonu kes suyunu sık akşamları yatmadan 10 dk 15 dk ne kadar tutabiliyorsan tırnaklarını bu suda beklet
göreceksin tırnakların nasıl daha güçlü çıkıyor

bu konu hoşuma gitti bende yiyorum ama şu anda kalkıp tuzlu limon suyuna koydum tırnaklarımı...
benim sorumda şöyle olacak benim azıcık tırnağım uzasın bir yerlere sürülünce huylanıyorum.mesela üstümü giyinirken soyunurken kıyafetlere deyince huylanıyorum dişlerim kamaşıyor..manüküre bende başlayacağım da böyle olanınız varmı acaba???

yaşım 22 şuan 8 yaşımdan beri tırnaklarımı yerdimmmm taakii bu sene aralık ayında sevdiğim insan bana bu ellere bu tırnaklar yakışıyormu diyene kadar o oldu sonra hiç yemedim ama çok güçsüzdü kırılıyordu sararmış gibi duruyorlardı avondan tırnak güçlendirici kulllandımm şişenin yarısında faydasını gördüm sonra yine avondan kırılmalar için ve uzaması için bir ürün kullandım sertleştirdi ve gerçekten daha çok uzamasını sağladı iki defa manikür yaptırdım ve tırnaklarıma baktığım zaman ben nasıl yemişim böyle güzel olacak yerde yıllarrdır neden saklamışım ellerimi neden utanmışım tırnaklarımdan dedim ve baktığım zaman nasıl mutlu oluyorumm ve sevdiğim insana şükrediyorum bana söylediği içinnn o an zoruma gitti ama iyiki söylemişş şuandada avondan limon özlü bir ürün kullanıyorumm hafif pembe yapıyor rengini çok memnunum hep frenchli tırnaklar hoşuma giderdi önceleri kıskanırdım o tırnakları acaba benimkide öyle olabilirmi bigün derdim veeee yaptırdımmmm demekki insan istediği zaman herşey olurr yiyenlere burdan söylüyorum yeterki isteyin o güzel ellere ve tırnaklara sahip olanlardan benim ne eksiğim varki değin bben neden hep ellerimi saklayım utanayım neden benimde tırnaklarım öyle güzel durmasınki deyinnn kendi kendinize bu konuda psikolojik bir baskı yapınn ne kdar doğru bilmiyorum ama ben öyle yaptım :KK70::KK70:

mehmedim bende kendimi bildim bileli tırnaklarımı yerdim taa ki bir iş arkadaşımın pınar bana verdiğin hiç bir şeyi yemiyceğim içmeyeceğim demesine kadar.Çok üzülmüştüm sonra tamam dedim yemiycem arada bi sinirleninice kaçıyor tabi kemirdiğim oluyor ama şimdi tırnaklarımda ojlerimle yazıyorum bu yazıları
Acı cila çok güzel bir ürün tavsiye ederim.iki günde bir ikli kat sürün 2.haftanın sonundada tırnaklarınıza oje sürün ve acı cilayı 1 kat ojenin üstüne sürün zaten
yenmiş tırnak zayıf güçsüz oluyor b bunun için sürekli oje sürün derim ben.

onunla alaklı degıldır canım . Tırnagının uzamasını ıstıyorsam tırnak cılana 1-2 damla lıon damlatıp tırnaklarının cabuk uzamasını saglayabılırsın tatlım ...

ben de kendimi bildim bileli tırnaklarımı yerdim lise 1deyken sevgilim olmuştu(suan üniversiteyim) ve bu vesıleyleı tırnak yemeyı bırakıcam dedım ve bıraktım! yaklasık 6 yıldır neredeyse hıc tekrarlamadım dıyebılırım.önce oje surmekle başladım işe.binbir güçlüklerle uzattıgım tırnaklarıma bı guzel manikür yaptım sonra oje surdum.o gun bu gundur boyle devam edıyor.artık oje surmedıgım zamanlarda da yemıyorum.yuzde 99 kurtuldum dıyebılırım.cok cok moralım bozuk olunca elım gıder gıbı oluyor ama bunu da ben engellıyorum.benım gıbı tırnbaklarını yıyen cok yakın bı arkadasım var ona da kendı tecrubelerımı anlatarak tırnak yemeyı bırakması için cesaret ve destek verıyorum.umarım bu sorunu yaşayan herkes en kısa zamanda kurtulur.hem sağlık hem de estetik açısından cok kötü bir alışkanlık.

benim tırnaklar yamuk yumuk çıkıyor koparmaktan çokta cansız kırılıyor.oje süremem abdest için ben ne yapıyım.beni de kurtarın ya yazmakta zorlanıyorum kopardım hep acıyor hele hele bu aralar çıldırmış gibi yiyorum.nerem güzel ki zaten! tırnaklarım güzel olsun:KK43:

Benım oglum gecen sene yazın ızınde yegenımden gormus elını agzından cıkarmıyor 8 yasında ne dedımse olmadı ınternetten resımler gosterdım bak boyle cırkın olur ılaclar elını yakar canın acır elını agzına alında baska seyler dusun elını cıkar dedım ne dedımse olmadı tırnak cılası getırdı arkadasım turkıyeden acı bırsey bı baktım dıslerıyle ılacı kazımıs cok uzgunum ne yapmalıyım bı fıkrı olan varmı ?

acı oje, takma tırnak herşeyi denedim, 23 yaşındayım. çocukluğumdan beri yiyorum.. yok bunun çaresi. çok mutlu bir çocukluk geçirdim, hani bi travmatik olay da yok. anlamıyorum ben niye bırakamıyorum bunu =(

bu sadece alışkanlık çünkü.o anda strese girdiğiniz bi konuda başlarsnz.bende eskiden öleydim ama ne kadr yanlş olduğunu düşündüm kendiliğimden bıraktım.size de tavsiye ederim aklınıza geldiği an hemen bi uğraş bulun kendinize.zamanla unutacaksınz emin olun..

ayrıca tırnak içi her ne kadr temiz gözünsede mikrop yuvasıdır.sürekli ağzınıza bakteri taşıdığınızı düşünürsenz bence bırakırsınız:KK52:

Kendimi bildim bileli tırnak ve tırnat eti yeme problemim var. Zaman zaman çabalayıp düzeltirim ama en fazla 2 ay sonra tekrar kan revan içinde bırakıyorum:KK17: Artık tırnaklarımı değil ama kenarlarındaki etleri soyup yara bere içinde bırakıyorum ve eşek kadar kadın olmama rağmen devam ediyor, çare bulamadım:KK14:

kızlar bende uzun süredir tırnek yiyorum bu aralar uzatmaya çalışıyorum ama sürekli kırılıyor napıcam nası uzatcam :KK43::KK52:

20 yıldır tırnaklarımı yiyoryum ve asla kurtulamayagımı sanıyordum doktorum mavala stop kullanmamı söyledi ve artık tırnaklarım çok uzun tavsiye ederım:))

20 yıldır tırnaklarımı yiyoryum ve asla kurtulamayagımı sanıyordum doktorum mavala stop kullanmamı söyledi ve artık tırnaklarım çok uzun tavsiye ederım:))

Mavala'yı set halinde mi kullandınız acaba? Yoksa sadece acı ojesini mi? Ne kadar süre kullandınız bir de çok soru sordum ama :KK1:

set halinde kullanmadım sadece mavala stop oje onu kullandım 2.5 ay hergün sürdüm ama kendime güvenmediğim için o kadar kullandım:)

X