Tırnak Yenmesi =(

ben de tırnaklarımı senelerce yedim. aslında iş kafada bitiyor kızlar. bir gecede karar verdim ve ertesi gün bıraktım. insan gerçekten güzel eller gördügünde çok imreniyor.. şimdi bakımlı ve saglıklı tırnaklarım, güzel ellerim var:)
en yakın arkdşm ise takma tırnaklarla bıraktı tırnak yemeyi.. onları taktıgınız zaman yiyemiyorsunuz, bir süre sonra tırnaklar uzuyor uzun halini görüp de hoşunuza gittiginde bırakmanız daha kolay olabilir:)

Bende bir ara tırnak yıyenlerdenım =)))
Bunun çaresi sadece kafada bıtırmek baska hıcbır yolu yok =)
Yemiyim dıye bantladığım parmaklarımdaki bantları kemiriyordum =)
Caresı konusunda yardımcı olamam ama acısını sarı renk bepanthen alıyordu =)
Sabahlara kadar acıyor dıe agladıgım zmanlarda sarı bepanthen imdadıma koşuyordu =))
Takii erkek arkadasım bu ellerlemı gelınlık gıyceksın dıye sorana kadar =)
Birdaha tövbe ettim yemiyorum =))

bu ne ya bir sürü şey yazdım orada [ı]cadıarzu[/ı] yazıyo

arkadaşlar tırnak yemek çocukluk döneminde kabul edilebilir ama yetişkin bir insanın tırnak yemesi ciddi sorunlar olduğunu gösterir. Tırnak yemenize neden olan durumu ya da sorunu bulup çözmelisiniz.eğer yine çözemezseniz bir psikologdan yardım alabilirsiniz ve almalısınız da.selamlar

bende acayip tırnak yerdim 2 ay öncesine kadarhihoyyyt ama şuan çok uzunlar acı ojeyle uzattım yada renkli bi ojede sürebilirsin oje olunca yemedim zaten çok hafif uzayıncada yemeye kıyamadım ve uzattım şuan hep ojeli duruyorum inşallah bidaha yemem ama karar verdim yemiycem bide etlerimi yemeyi bırakabilsem ellerim suya girsin kopardığım yerler buruş buruş belli oluyokaydirigubbakcemile3 acı ojeyi orlarada sürüyorum:)))

bende bundan 3,5 sene evveline kadar tırnak yerdim..:eek:
ta çocukluğumdan beri...:eek:
hemde fare gibi kemirirdim tırnaklarımı...:1shok:
eşim (o zaman nişanlıyız daha) bana bir kükredi o gün bugündür bıraktım tırnak yemeyi...kaydirigubbakcemile3
sağolsun canım benim....
opuyorumnanaktan

eğer bırakamıyorsanız psikyatra gidip derdinizi anlatın. bir ilaç verecektir. ben bir ara kullanmıştım işe yaradı, tırnaklarımın kenarlarındaki derileri kopartıyordum, bıraktım yine başladı ilacı tekrar alıcam. :KK43: antidepresan gibi bişey takıntıları azaltıyor vb... danışın bence...

bende yiodum şöyle bıraktım umarım sanada yardımcı olur cnm gittim manikür seti aldım el bakım ürünleri ve renk renk oje aldım onları yapabilmek içinde uzatmak gerekiyo inat ettim ve yemedim sonunda manikürde yaptım her gün farklı renkte ojede sürdüm dene işe yarayabilir

bnde yiyorum ya çoğu zaman :/ ama kendimde değişiklik yapmaya karar verdiğim zaman onlarıda değiştiriyorum..kendim manikür yapıyorum ve oje sürüyorum..sonra 1 haftaya falan istediğim boyuta geldiklerine bir daha kırılana kadar yemiyorum :KK70: bnce acil manikür yap :-) çünkü tırnak yiyenlerin karnında(bağırsaklarında) kurt oluyormuş:1shok:

offff offffff ne çok insan varmış tırnak yiyen bende dahil malesef ama benim tırnaklarım çok ince uzatsam da katı ayrılıyo kopuyo bende dayanamıyom yiyom ama çinko hapını sorup deneyeceğim tşk ler

canım bu bendede vardı ama atlattım..Kendime engel oldum yani.tırnaklarım çok çirkin duruyordu bende iğrenmiştim tabii bu durumdan.yemedim bir hafta ve bir daha yememeye başladım..:kahve:

ya acı oje falan paklamıyo bana yiyorum yine de.hele bir de stresliysem gitti tırnaklar:KK43:napsak bilemiyorum...

tırnak yemek duygusal bir bozukluk sonucu ortaya çıkan bir durumdur.bu durumun üstünü kapatmaya çalışmak görmezden gelmeye çalışmak ,acı öje kullanmak falan geçicirdir.kesin çözüm değil aksine durumun üstünü kapatmaktır.bence öncelikle bu işin derinine inmeli bir uzman yardımı almalısınız.geçmiş olsun.

benim 6 yaşında oğlumda yiyor..ne yaptıysam vaz geçiremedim... benim oğlumun sorunu sürekli ilgi onun üstünde olsun istediğinden..çünkü ablası elini ağzına götürdüğünde kızım elini ağzından çek diyorum..oğlumda banada söyle deyip elini ağzına götürüyor..ve tırnak yemeğe o şekilde başladı..şimdide önüne geçemiyorum...varmı çaresi hanımlar...

ya benim nişanlım yiyo benim yanımda yapınca anne gibi eline vuruyorumda komik oluyoruz bu acı oje parlaklık veriyomu ya sürsem ben ona işe yararmı yakında hızını alamıyıp benikileride yiyicek diye korkuyorum :1hug:

X