tokat yedim..

Yeni yeni seyler ogrendim konunuz sayesinde.

1. Evlilikte erkek rolu, kadin rolu diye spesifik, degisemez roller varmis.

2. Her kadinin, ama her kadinin naif olmasi, dominant olmamasi gerekirmis.

3. Hukukta bile etkiye tepki, mudafaa bazinda hafiflestirmeler sabitken, sizin esinize karsilik ona vurmaniz sizi onunla ayni yaparmis.

4. Erkegin gururu, kadinin alttan almasi meshurmus.

5. 100 kere soyleyerek sizi bile ikna edebilmisler haksiz oldugunuza, yalniz cok emin olarak 650 kere belirtilen bosanma konusundaki itirazlara muhtemelen dogru bir yalanlama gelmis, ona cok guldum.

6. Caniniz yandiginda sesinizi yukseltmeniz esinize bagirarak kiziyormussunuz demekmis, agzinizin kapatilmasi, ilk gece yalniz birakilmaniz normalmis.

7. Esinizi ne hakla ismiyle cagirirmissiniz. Hele hele ne demek sana su an o gozle bakamiyorum, hastayim demek? Siz tam cehennemliksiniz. Bu yazilmamis bunu da ben ekliyim sabaha kadar size melekler lanet eder kocanizi reddederseniz : ))

Isin ozu, konunuzu uzulerek okudum sonra da resmen igrendim bize atfedilen rolden.
Kadinlik bu mudur? Siz kocanizin her turlu sinirine, fevri hareketine, yok efendim siddete meyilli olmasina cozumler uretince tam kadin mi oluyorsunuz?

Gerektiginde kendini savunamayan, hakkini aramayan, ve lafim size de konu sahibi, elestiri aldi diye durusundan vazgecebilen insanlar anne olmasin.

Muhtemelen karakterinize cok zit bir insanim, gerektiginden fazla naif olabilirim hatta yine de hakliliginizi gorebiliyorum, siz ise hemen pes etmissiniz.
işte budur!

Yaşadığınız bir kaç olaya bakınca eşinizde dışardaki insanlar ne düşünür kaygısı var, ilk gecedeki canım yanıyor diye bağırmanız, cafede elinizi masaya vurmanız. İnsanlara rezil olmamak için çaba sarfediyor, sizde bu konuda onunla aynı dikkati göstermediğiniz için ilk gerginlikler öyle olmuş. bu konuda ben de çok hassasım, eşiniz gibi... eşimde bana başkalarının duyacağı şekilde terslense bende çok tepki gösteriyorumi tabi şiddet boyutunda olmaz....
Direksiyon olayında siz suçlusunuz, ölebilirdiniz, sizi ancak yumruk atarak durdurabilmiş.. Malesef öyle, belki o yumruk olmasa direksiyonu birde diğer tarafa çevirecektiniz. Ölüme neden olacak bir hareket bu, yatıp kalkıp şükretmeniz lazım ucuz atlatmışsınız. Ben sizi ve eşinizi çok agrasif gördüm. Sadece eşinize pay çıkarmayın kendinizi de buradaki yorumlara göre değerlendirin.

Konu yine siddet!Kadinlara siddet uygulayanlar ayri konu ama siz kadinlara ayri deliriyorum.Yumruk atti,tokat atti,yere atti,dudagimi patlatti diyorsunuz ve tek carryi bosol demekte buluyorsunuz.Dini inanclarimiz ayri konu ,ki herkes saygi gostermeli bu konuya,gercekten siddete maruz kalmak istemiyorsaniz bu sekilde iki kelimaden medet ummamalisiniz.Size siddet goren bir kadinin yapabilecegi bin tane sey sayabilirim.O yumruklardan sonra bosol demektense bir saglik kurulusundan darp raporu alsaniz inanin o kelimeden cok daha korkutucu olacak.
Anlatmaya nerden başlasam bilmiyorum. En iyisi en başından başlamak.6 aylık evliyim.

Evlendiğimiz ilk gece, saçımdan tokaları çıkarıyorduk beraber,ben canım yanıyor dedikçe baktım bu gülüyor, 'yavaş çıkar şunları, canım yanıyor' diye sesimi yükselttim biraz,gerçekten de canım yanmıştı,gözleri dönmüş bir vaziyette ağzımı kapattı, sus üst komşu yanlış anlayacak dedi. Kalktı gitti yanımdan,ben saatlerce ağlayarak kafamdan çıkarmaya çalıştım tokaları, şaşkındım bi yandan da, kıyamaması lazım bana, geri gelmesi lazım diye düşünürken, ayrı uyuduk ilk gecemizde.

Aynı gecenin sabahı oldu, ikimiz de çok gerginiz. Kahvaltı yapmaya gittik. Ben bana davranışını, ilk geceden ayrı yatmasını kabullenemiyordum. Tartıştık gene kafede, masaya elimi vurdum tartışma esnasında. Kolumdan tuttuğu gibi kaldırdı beni mekandan, arabaya bindirdi. Arabada bana öyle bir bakışı, kızması var ki, ben ne olduğunu anlamadan boğazımı sıktı, sen kimsinler kafede insanlar hep bize baktılar falan..

İçimden düşündüm bu nasıl evlilik ? Kafam durmuş gibiydi. Ben ki anamdan babamdan tek fiske yememiş, el üstünde büyütülen, üstüne titrenen, herkesin evlenmek için peşinde koştuğu, kariyer sahibi, maddi durumu iyi, iyi bir aileden gelen bir kızdım..

Dedim bu böyle olmaz, ben bu şartlarda evli kalamam. Boş ol dedim eşime, ve aramızdaki üç bağdan biri gitti haberin olsun dedim.

İşte özürler, ben sensiz yapamamlar, sen kafede elini masaya vurunca beni çiğnemiş oldun, gururuma yediremedim v.s. demeler.

Tamam dedim, her halde düğünün verdiği gerginlikten böyle olaylar oldu aramızda.Ve biz balayına çıktık..

Balayında, arabada gidiyoruz. O olayın üstünden bir hafta falan geçti.Benden kalacağımız bir yerin telefon numarasını bulmamı istedi. Tamam bakıyorum dedim, şehirlerarası yolculukta olduğumuzdan internet gelip gidiyordu telefonda. Söylenmeye başladı, ne kadar beceriksizsin de, ne kadar yavaşsın da. Ben de ne oluyor da bana böyle davranıyorsun dedim. Aramızdaki tartışma büyüdü. Benzinlikte duralım, elimi yüzümü yıkıycam,tuvalete gidicem dedim. Kulandığı araba da bana ait bu arada. Durmuyorum benzinlikte falan, istersen üzerine yap dedi. Dedim sen manyak mısın, nasıl durmazsın. Durursun durmazsın derken, ben direksiyonu sağa kırdım dursun diye. direksiyonu sağa kırmamla yüzüme yumruk yemem bir oldu.

Bi baktım dudağım patlamış, morarmış, kan akıyor ağzımdan. Kaldım öyle bi, yüzüne baktım, refleks olarak yaptım, çok korktum falan dedi. O yumruk öyle atılmaz,böyle atılır dedim var gücümle vurdum ben de bi tane buna. Bunun da ağzı kanamaya başladı. Balayında, ikisinin de ağzından kan damlayan bir çift, görüntüyü düşünebiliyor musunuz.

İşte refleks olarak yaptım, çok korktum, kaza yapabilirdik, seni direksiyondan uzaklaştırmak için yaptım falan dedi. Yeminler etti. İçimden düşündüm. Tamam dedim ya sonuçta ben de hatalıydım, direksiyona öyle yapmayacaktım, hem ben de ona vurdum ödeştik falan.

Aradan geçen zamanda bi daha böyle bir olay olmamıştı. Ta ki düne kadar. Ağır grip oldum, kolumu kaldıracak halim yok. Ben hasta olunca da bugünlerde yakınlaşmamız olmadı. Dün gene bana sırnaştı eşim, ben de çok hastayım, ya çok hasta olduğumdan, ya da belki bilmiyorum belki de hamileyimdir, hiç sana o gözle bakamıyorum, sevişmek gibi bi niyetim yok dedim. Öyle mi dedi, çekti gitti bu odadan.

Adını seslendim bi beş dakika sonra. Adı mehmet olsun. Ben mehmeet diye seslenirken onun bana karşı odadan cevabı, mehmetmiş, bi s.. g..., aq oldu.

Küfürden nefret ettiğimi bile bile bana bu cümleyi kurabildi. Gözüm dönmüş bi şekilde gittim yanına, ben ne dedim de sana, sen bana küfrediyorsun dedim, yanımdan git falan dedi. ne demek git, ben ne yaptım da bana s.. g... deniyor dedim, sen s... g... terbiyesiz dedim.

Beni başından savmaya çalıştı, benim iyice sinirim bozuldu. Bağırmaya başladım, sus üst komşular duyacak dedi. Üst komşuyu tanıyor musun ki, duysa ne olur dedim. Bir iki şey daha dedim mi hatırlamıyorum, sonra bi baktım yerdeyim. Tokat atmış bana.

Sen nasıl bana tokat atarsın, sen kimsin. boş ol mehmet ikinci bağımız da gitti dedim. Yüzünü görmek istemiyorum çık git bu evden dedim. Çıktı, dışardan bana mesaj atmış, yok kırılmış da, aslında bana çok değer veriyormuş da.

Yazdım, sen şaka mısın ? sen mi kırıldın, durduk yere hem küfredip hem de bana tokat atmışken, sen nasıl bi insan evladısın hiç mi allah korkun yok yazdım.

Ondan sonra eve geldi, odanın kapısını kilitlemiştim. Kapının önünde yalvarıyor aç konuşalım özür dilerim falan diye. Kapıyı falan açmam, ben sana güvenmiyorum, kapıyı açarsam bi daha vurmayacağın ne malum, benim bu evde can güvenliğim yok dedim. Kapıda yalvarmaya devam etti. Açmadım. Bir saat sonra geldi gene yalvardı, seninle konuşmak istemiyorum git dedim. Ayrılacak mıyız dedi, ben de hayırlısı olsun ama ben seni istemiyorum artık dedim.

Sabah işe gitti, mesaj attım, bi daha bu eve gelme, seni istemiyorum diye. Bi şey yazmadı.

Konu haricinde biraz da genel bilgiler vereyim, eşim de çalışıyor ama aldığı,bekarlık borçlarına kendi harcamalarına anca yetiyor. Evin maddi manevi bütün sorumluğu benim üzerimde. Yemeğiydi temizliğiydi bulaşığıydı evin masraflarıydı derken, ben bu kadar çırpınırken onun böyle davranması reva mı ? Bu arada babası da annesini dövermiş gençken. Böyle bi ailede büyümüş. Çok bağırdığın için vurdum diyebiliyor bu görgüsüzlüğü sebebiyle. Ve de dip not, hamile olabilirim.

yazım hatalarım için kusura bakmayın, bi hırsla yazınca ne yazdım hatırlamıyorum bile..

Bilemiyorum, bana ikili ilişkilerde sevgi emekti safsatası kendini kandırmanın dik alası geldiğinden yazdıklarınızda mantık bulamıyorum. Sadece sizin alttan alıp susmanız ile bu iş yürüyecekse, alttan almayıp susmayacağınız ilk gün yine şiddet göreceğinizi tahmin ediyorum, aynı şeyi aynı yöntemlerle yaptığınızda nasıl farklı bir sonuç bekliyorsunuz ki? Sevip, sevmediğinizi sadece siz bilirsiniz ama tanımadan evlenmişsiniz. O da sizi tanımıyormuş. Şimdi tanıyorsunuz birbirinizi, kaba kuvveti eyleme dökebilen bir erkek, şiddeti öyle davranmasaydım yapmazdı diyebilen bir kadın görüyorum ben. Karakterler bu olunca filmin sonunu kestirmek pek güç değil. Bir de üstüne ailelere iyi çifti oynama rolü var. Umarım sonu iyi biter sizin için, ben yarısında çıkardım. Ne bir film ne emeklerle yapılıyor diyene kulak asarım, ne de ben izledim aslında alışınca güzel oluyor diyenin lafı umrumda olur.

ne elinizin ayari var nede dilinizin.arabadaki olayi bana yapsayiniz sizi arabadan tekme tokat indirirdim, yalniz kendinizin degil pekcok kisinin canina malina kastetmissiniz. ofke kontrolunu arastirin bence.boyle seyler okulda degil ailedeogreniliyor.esinizin utanma duygusu sizren cok.bende cok kizarim etrafa duyurma olaylarina.kafede masaya vurmak nedir allah askina nasil yakistiriyorsunuz kendinize hayret.

cnm bişi merak ettim benim dini nikah kıyılırken bir miktar mehir kararlaştırıldı eşimde onu ödemedi o benim boşanma hakkımmı oluyor yada olabiliyormu

dini bilgisi olan
ancak uygulama tercihinde bulunmayan bir insanım

ancak sorunu şöyle yanıtlayabilirim

öncelikle boşanma esnasında mehirin kesinlikle kadına ödenmesi gerekir
bu allah emridir

yanlız içinde vicdanı olmayan insanın allah emrine iteatı ne derece olur bilemem

sonuçta boşanma olaylarında
mehir olmasa dahi eşini madur etmeyen insanlar varken

kilosu kadar altın mehrini kabul edip
100 tl nafakadan kaçanlarda vardır

eşin dini ininaçları yüksek biri ise
belki işe yarar
bu yolla hakkını istemek

çünki boşanma kadın isteği ile gerçekleşse dahi
mehir erkeğe farzdır

dini bilgisi olan

bu allah emridir

yanlız içinde vicdanı olmayan insanın allah emrine iteatı ne derece olur bilemem

belki işe yarar
bu yolla hakkını istemek

mehir erkeğe farzdır
Merhaba
Evet dinen hakkiniz fakat Turkiye de bosanma sonucunda kadinlara verilen nafaka miktari komik seviyelerde ve bunu bile vermemek icin hatta tazminat alabilmek icin erkekler bir cok yol denemektedir.Bosanma davasi sirasinda yasal olarak mehir gibi hukukn duzenlemedigi konular dikkate alinmamaktadir.Bunun yerine nafaka,maddi manevi tazminat gibi haklariniz dikkate alinmaktadir.Kisaca is sadece esinizin vicdanina kalmis bir durumdur.Uc kurusluk nafakayi odemeyen erkekler acisindan bu tarz beklentilere girmeyin lutfen:KK43:

dini bilgisi olan

bu allah emridir

belki işe yarar
bu yolla hakkını istemek

mehir erkeğe farzdır

saol cnm bizde öyle çok dini vecibelere uyan insanlar değiliz açıkçası:KK43:
lakin böyle bir konu olunca merak ettim benimde boşanma hakkım varmı diye. yani dinen biz şimdi boşanamıyor muyuz.illa eşim mi beni boşayacak

Anlatmaya nerden başlasam bilmiyorum. En iyisi en başından başlamak.6 aylık evliyim.

Evlendiğimiz ilk gece, saçımdan tokaları çıkarıyorduk beraber,ben canım yanıyor dedikçe baktım bu gülüyor, 'yavaş çıkar şunları, canım yanıyor' diye sesimi yükselttim biraz,gerçekten de canım yanmıştı,gözleri dönmüş bir vaziyette ağzımı kapattı, sus üst komşu yanlış anlayacak dedi. Kalktı gitti yanımdan,ben saatlerce ağlayarak kafamdan çıkarmaya çalıştım tokaları, şaşkındım bi yandan da, kıyamaması lazım bana, geri gelmesi lazım diye düşünürken, ayrı uyuduk ilk gecemizde.

Aynı gecenin sabahı oldu, ikimiz de çok gerginiz. Kahvaltı yapmaya gittik. Ben bana davranışını, ilk geceden ayrı yatmasını kabullenemiyordum. Tartıştık gene kafede, masaya elimi vurdum tartışma esnasında. Kolumdan tuttuğu gibi kaldırdı beni mekandan, arabaya bindirdi. Arabada bana öyle bir bakışı, kızması var ki, ben ne olduğunu anlamadan boğazımı sıktı, sen kimsinler kafede insanlar hep bize baktılar falan..

İçimden düşündüm bu nasıl evlilik ? Kafam durmuş gibiydi. Ben ki anamdan babamdan tek fiske yememiş, el üstünde büyütülen, üstüne titrenen, herkesin evlenmek için peşinde koştuğu, kariyer sahibi, maddi durumu iyi, iyi bir aileden gelen bir kızdım..

Dedim bu böyle olmaz, ben bu şartlarda evli kalamam. Boş ol dedim eşime, ve aramızdaki üç bağdan biri gitti haberin olsun dedim.

İşte özürler, ben sensiz yapamamlar, sen kafede elini masaya vurunca beni çiğnemiş oldun, gururuma yediremedim v.s. demeler.

Tamam dedim, her halde düğünün verdiği gerginlikten böyle olaylar oldu aramızda.Ve biz balayına çıktık..

Balayında, arabada gidiyoruz. O olayın üstünden bir hafta falan geçti.Benden kalacağımız bir yerin telefon numarasını bulmamı istedi. Tamam bakıyorum dedim, şehirlerarası yolculukta olduğumuzdan internet gelip gidiyordu telefonda. Söylenmeye başladı, ne kadar beceriksizsin de, ne kadar yavaşsın da. Ben de ne oluyor da bana böyle davranıyorsun dedim. Aramızdaki tartışma büyüdü. Benzinlikte duralım, elimi yüzümü yıkıycam,tuvalete gidicem dedim. Kulandığı araba da bana ait bu arada. Durmuyorum benzinlikte falan, istersen üzerine yap dedi. Dedim sen manyak mısın, nasıl durmazsın. Durursun durmazsın derken, ben direksiyonu sağa kırdım dursun diye. direksiyonu sağa kırmamla yüzüme yumruk yemem bir oldu.

Bi baktım dudağım patlamış, morarmış, kan akıyor ağzımdan. Kaldım öyle bi, yüzüne baktım, refleks olarak yaptım, çok korktum falan dedi. O yumruk öyle atılmaz,böyle atılır dedim var gücümle vurdum ben de bi tane buna. Bunun da ağzı kanamaya başladı. Balayında, ikisinin de ağzından kan damlayan bir çift, görüntüyü düşünebiliyor musunuz.

İşte refleks olarak yaptım, çok korktum, kaza yapabilirdik, seni direksiyondan uzaklaştırmak için yaptım falan dedi. Yeminler etti. İçimden düşündüm. Tamam dedim ya sonuçta ben de hatalıydım, direksiyona öyle yapmayacaktım, hem ben de ona vurdum ödeştik falan.

Aradan geçen zamanda bi daha böyle bir olay olmamıştı. Ta ki düne kadar. Ağır grip oldum, kolumu kaldıracak halim yok. Ben hasta olunca da bugünlerde yakınlaşmamız olmadı. Dün gene bana sırnaştı eşim, ben de çok hastayım, ya çok hasta olduğumdan, ya da belki bilmiyorum belki de hamileyimdir, hiç sana o gözle bakamıyorum, sevişmek gibi bi niyetim yok dedim. Öyle mi dedi, çekti gitti bu odadan.

Adını seslendim bi beş dakika sonra. Adı mehmet olsun. Ben mehmeet diye seslenirken onun bana karşı odadan cevabı, mehmetmiş, bi s.. g..., aq oldu.

Küfürden nefret ettiğimi bile bile bana bu cümleyi kurabildi. Gözüm dönmüş bi şekilde gittim yanına, ben ne dedim de sana, sen bana küfrediyorsun dedim, yanımdan git falan dedi. ne demek git, ben ne yaptım da bana s.. g... deniyor dedim, sen s... g... terbiyesiz dedim.

Beni başından savmaya çalıştı, benim iyice sinirim bozuldu. Bağırmaya başladım, sus üst komşular duyacak dedi. Üst komşuyu tanıyor musun ki, duysa ne olur dedim. Bir iki şey daha dedim mi hatırlamıyorum, sonra bi baktım yerdeyim. Tokat atmış bana.

Sen nasıl bana tokat atarsın, sen kimsin. boş ol mehmet ikinci bağımız da gitti dedim. Yüzünü görmek istemiyorum çık git bu evden dedim. Çıktı, dışardan bana mesaj atmış, yok kırılmış da, aslında bana çok değer veriyormuş da.

Yazdım, sen şaka mısın ? sen mi kırıldın, durduk yere hem küfredip hem de bana tokat atmışken, sen nasıl bi insan evladısın hiç mi allah korkun yok yazdım.

Ondan sonra eve geldi, odanın kapısını kilitlemiştim. Kapının önünde yalvarıyor aç konuşalım özür dilerim falan diye. Kapıyı falan açmam, ben sana güvenmiyorum, kapıyı açarsam bi daha vurmayacağın ne malum, benim bu evde can güvenliğim yok dedim. Kapıda yalvarmaya devam etti. Açmadım. Bir saat sonra geldi gene yalvardı, seninle konuşmak istemiyorum git dedim. Ayrılacak mıyız dedi, ben de hayırlısı olsun ama ben seni istemiyorum artık dedim.

Sabah işe gitti, mesaj attım, bi daha bu eve gelme, seni istemiyorum diye. Bi şey yazmadı.

Konu haricinde biraz da genel bilgiler vereyim, eşim de çalışıyor ama aldığı,bekarlık borçlarına kendi harcamalarına anca yetiyor. Evin maddi manevi bütün sorumluğu benim üzerimde. Yemeğiydi temizliğiydi bulaşığıydı evin masraflarıydı derken, ben bu kadar çırpınırken onun böyle davranması reva mı ? Bu arada babası da annesini dövermiş gençken. Böyle bi ailede büyümüş. Çok bağırdığın için vurdum diyebiliyor bu görgüsüzlüğü sebebiyle. Ve de dip not, hamile olabilirim.

yazım hatalarım için kusura bakmayın, bi hırsla yazınca ne yazdım hatırlamıyorum bile..
adam resmen manyak.

bu adamdan bi yol olmaz.
mütemadiyen tokat,yumruk yemeye razıysanız evliliğinizi devam ettirin.
yok yapamam diyosanız yapmanız gereken belli zaten.
bunun böyle olduğunu siz de biliyosunuz bence.
şu yazdıklarınızda yorumlanacak pek bişi yok evliliğin akıbeti ortada.
ayrıca siz de pek normal değilsiniz bence.

saol cnm bizde öyle çok dini vecibelere uyan insanlar değiliz açıkçası:KK43:
lakin böyle bir konu olunca merak ettim benimde boşanma hakkım varmı diye. yani dinen biz şimdi boşanamıyor muyuz.illa eşim mi beni boşayacak

DİNEN SADECE
1 TANE BOŞOL HAKKINI KADIN ALABİLİR
O DA MEHİR HAKKI OLARAK İSTEMİŞSE
DİĞER 2 Sİ ERKEKTE KALIR

ANCAK MEHİR OLARAK BU TALEPTE BULUNULMADI İSE
NİKAH AKDİ İLE BİRLİKTE
3 BOŞOL HAKKI DA ERKEKTEDİR

YANİ EVET
KADINLAR KOCALARINI DİNİ NİKAHLA BOŞAYAMAZLAR

BUNU SADECE ESKİ OSMANLIDA
SULTANLAR YAPABİLİYORMUŞ
(O DA DİNDE YERİ YOKTUR ANCAK OSMANLIDA SULTAN KADINLARIN BÖYLE BİR AYRICALIĞI OLMUŞ)

üç kere boş ol dediğinde nikah düşüyor çünkü. Ve dini nikah ikimiz için de çok önemli.
şu yazdığınızla ilgili bşr şey yazağım önce...
kadın dini nikah kıyılırken hocanın önünde eşinden boşama hakkı talep etmez ve şahtler önğnde bu hakkı alomassa boşama hakkı dnen yoktur!.. bunu yapmadıysanız istediğiniz kadar söyleyin,günaha girmekten başka bişeye yaramaz ..dini hükmü olmayan gereksz bi cümle kurmuş olursunuz ...

bir süre sonra burdan yeni bir konu açmassınız umarım..eşim beni dövüp sokağa attı,ne yapmalıyım diye..yada eşimi boşayacağım ne yapmmalıyım dye...daha ne kadar evlisinizki birbirinize olan saygınızı yitirmişsiniz..?evlilik bu şekilde yürümez...saygının hızla tüketildiği bi evde sağlıklı bir evlilik ve ruh sağlığı yerinde,topluma yararlı çocuklar yeiştiremessniz...örnek:eşiniz...
eşinizin yetiştiği ortamda şiddet varmış sizede uyguluyor gördüğünü..sizinde çocuklarınız bu ortamda nasıl düzgün yetişsin..?

Belki hamile olabilirim demişisiniz tam da güvenilip hemen çocuk yapılacak adam aferim size.Bu kafayla giderseniz daha çok tokat yersiniz bu adamdan.

Bu yazdıklarınla yaptıkların hiç uymuyor.Dediğin gibi narin bir kız olsan,kalkıp masaya elini vurmazsın,sinirlenince avaz avaz bağırmazsın,sana küfür edilince küfür etmezsin vs...
Eşin,ailesinde gördüklerinden ötürü bağırmaya karşı tepkili olabilir.
Sen ailende böyle şeyler görmediğini söylemişsin de...Sizin ailede kadınlar bağırıp çağırır mı,masaya vururlar mı ?
Vururlarsa erkekler ne yapar,başlarını öne mi eğerler ?

Yumruk olayını ben de anlamadım.Adam şiddete eğilimli diyelim,sana yumruk attı.
Sen yumruk atınca hala özür dilemeye devam mı etti ?
Şiddetten gözü dönen bir adam olsa,seni arabadan indirip evire çevire döverdi veya tekme tokat arabadan atardı.

X