toksik insanlarda cazip olan bişeyler mi var sizce?

Bence yok
Bariz problemlli, kafadan sakat tipler oyle tiplerle ugrasmaya psikoloji dayanmaz ... billemedim psikolojisi cok saglam olanlar isterlerse ugrasbailirler tabi

Toksik insanlarin etrafinda insan kalabaligi olmasi aslinda yine toksik bir durum olan manipulasyon sebebiyle diye düşünüyorum hani derler ya şeytan tüyü onun gibi.
Bir de insanlar iyi niyetli olan, kibar, nahif tavırlı kişileri ezik olarak nitelendiriyor. Ana sorun toplumun genel yapisinin toksik olmasi diye düşünüyorum (sosyolog arkadaslar varsa daha bilimsel aciklayabilirler).
Yani vurdulu kırdılı tipler idare edilir, sert mizaç normal görülür de alcak ses tonuyla medenice konuşmak asagilanir.
Aklima Levent Kırca'nın Olacak O kadar parodileri geliyor orada da insanlar kötü muamele gorse de ustune para veriyordu :)
Aslinda aklimdan cok dusunce geciyor ama hepsini yaziya dökmek zor 😀
Mesela ben yurtdisinda da yasadim oradaki sükunet, düzen ve huzuru burada bulamiyorum. Kendimi bir yere ait hissedemiyorum çünkü nereye gitsek sorunlu insanlarla ugrasiyoruz.
Biraz da bakis açısından kaynakli bence
Hassas düşünen insanlar boyle sorguluyor hayati ama o toksik dediklerimiz haybeye yaşıyor mutlulugu ya da hayati sorgulamiyor o yuzden rahatlar.

Bir de gecenlerde psikologumun dediği şey geldi aklima konuya ilişkin olarak.
Bana daha az çözüm odakli olun demisti. Yani siz çözüm odakli oldugunuz icin etrafinizda hep sorun cikaranlar var. Biraz da siz sorun çıkartın demisti :) bense aman olsun halledilir ne olacak ki bu da olur gider modundayimdir. Cok kızan ya da nazlanan biri degilim ama bazen de oyle olmak gerekiyor.

Diger yorumlari musait bir zamanda detaylıca okuyacağım kendimce aklimdakileri ancak bu kadar dokebildim 😀
ahaha bazen ben de psikoloğun gibi düşünüyorum :)
açıkçası bazen birine istemeden kötü bişey yaptığımda
ya da bi şekilde yanlış bi tavır sergilediğimde, yanlış bişi yaptığımı düşündüğümde işte
amaaan boşver mükemmel olmak zorunda değilim, arada problem de lazım insana deyip kendimi avutuyorum :KK53:
boşver ya diyorum bugüne kadar bu kişiye karşı çok iyi oldum da noldu ? biraz da ben kötü olayım deyip geçiyorum
böyle düşünmek iyi geliyor

Simdi yorumu gonderince bu yazinizi gördüm
Iste bu yine toplumdaki toksiklikten
Guzellikle sorunlari konuşup özür dilemeyi ya da kırıldığımızı/üzüldüğümüzü paylaşmayı bilmiyoruz. Ya hep ya hiç seklinde iki uclarda geziyoruz. Halbuki hayatta griler de vardir ve siz de bu grileri kabul etmissiniz o sebeple diger insanlar sizi anlayamaz bu bir gelişim ve olgunluk göstergesi.
Alinti yaptığınız kişinin yazdıklarında kendimi gördüm diyebilirim. Birine güzellikle diyince anlamiyorlar illa sert cikacaksin ama işte yapıma ters o yuzden de ben de artık iyice duyarsizlastim insanlara karsi. Eski ben yok ve bir yanım özlese de artik oyle olamiyorum.
eskiden ben de ya hep ya hiççiydim
ya siyahtım ya beyazdım en ufak şeyden insan silerdim
artık öyle değilim işte, hoşuma gitmeyen bi durum olduğunda o insanın kademesini düşürüyorum kendi hayatımda
beklentimi ona göre ayarlayıp ona göre davranıyorum
pat diye hayatımdan çıkarmak yerine, bi kenarda dursun ihtiyaç halinde iletişim kurarım diye düşünür oldum
duruma göre davranmayı ve kategorize etmeyi öğrendim
sadece kahve içmelik bi arkadaş ise o kişi, doğum günümü hatırlayıp kutlamasını beklemiyorum mesela

X