Topal Köpeğin Hikayesi

er_ca

6-11-2012
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
6.205
53
37
Topal Köpeğin hikayesi

Bir dükkan sahibi dükkanının vitrinine üzerinde "satılık köpek yavruları" yazan bir tabela asarken, yanında küçük bir erkek çocuğu belirdi.

"köpek yavrularını kaça satıyorsunuz?" diye sordu.

adam çocuğa yavruların en az 50 dolar ettiğini söyledi.

çocuk elini cebine attı, biraz bozuk para çıkardı, dükkan . sahibine bakıp

"iki dolar otuzbeş sentim var. onlara bakabilir miyim?" dedi.

dükkan sahibi çocuğa gülümsedi ve bir islik çaldı. lady adli bir köpek dükkanın içindeki kulübesinden çıkıp onlara doğru koşmaya başladı. arkasında beş tane küçük yün yumağı vardı.yavrulardan biri, diğerlerinin gerisinden topallayarak geliyordu. bu küçük çocuğun hemen dikkatini çekti.

"bu yavrunun nesi var?"

dükkan sahibi "veterinerin dediğine göre, kalçasında bir kemik eksikmiş" diye yanıt verdi. "hep böyle topallayacakmış."

küçük çocuk hemen, "onu almak istiyorum" dedi.

dükkan sahibi "sahi mi?.. o yavruyu gerçekten istiyorsan sana bedava verebilirim" dedi.

çocuk dükkan sahibine yaklaştı ve öfkeyle "onu bana bedava vermenizi istemiyorum. bu yavru da diğer yavrular kadar değerli. fiyatı neyse size ödeyeceğim. simdi size iki dolar otuz beş sent vereceğim, kalan parayı da ayda elli sent, elli sent ödeyeceğim!" dedi

dükkan sahibi "o sakat yavruyu ne yapacaksın? o hiçbir zaman diğer köpekler gibi koşup, oynayamayacak" dedi.

küçük çocuk pantolonunun paçasını yukarı kaldırdı ve iki çelik bağla desteklenmiş eğri sol bacağını gösterdi.

"ben de pek koşamıyorum" dedi. "bu yavrunun da kendini anlayacak birine ihtiyacı var."yavru köpek sevgisi

son dört aydır bacağına çelik bağ takan küçük çocuk, evinin ön kapısından içeri, kucağında yeni aldığı köpek yavrusuyla girdi. köpeğin kalçasında bir kemik eksikti ve yavru yere bırakıldığında ciddi biçimde topallıyordu.

çocuk kendi durumundan ümitsizdi. ama yanında yeni arkadaşıyla umutları canlanmış ve yepyeni bir coşkuyla dolmuştu.

ertesi gün çocuk ve annesi küçük köpeğe nasıl yardim edebileceklerini öğrenmek için bir veterinere gittiler. veteriner, çocuğa eğer her sabah yavru köpeğin bacağına masaj yapar, sonra da onu en az iki kilometre yürütürse, o zaman kalçasındaki kasların güçleneceğini, yavrunun artık acı çekmeyeceğini ve daha az topallayacağını anlattı.

yavru . köpeğin yürürken rahatsızlığını inleyerek ve havlayarak belli etmesine ve çocuğun da kendi bacak bağından acı ve zorluk çekmesine karşın, programı iki ay sabırla sürdürdüler.

üçüncü ay, artık her sabah okuldan önce beş kilometre yürüyorlardı ve artık ikisi de yürürken acı duymuyordu.

bir cumartesi sabahı çalışmadan dönerken çalıların arasından önlerine bir kedi çıktı ve köpeği korkuttu. tasmasından kurtulan köpek hızla caddeye seğirtti. hızla gelen bir kamyon köpeğe yaklaşırken çocuk da caddeye fırladı, köpeğini yakalamak istedi ama yolun kenarına yuvarlandı. geç kalmıştı. kamyon köpeğe çarpmıştı köpeğin ağzından kan geliyordu çocuk köpeğine sarılmış ağlarken kendi bacağındaki bağın çıkmış olduğunu gördü. kendisi için üzülecek zamanı yoktu. hemen ayağa kalktı, köpeğini kucağına
aldı ve eve doğru yola koyuldu. köpek küçük küçük havlayarak çocuğa umut veriyor ve onun heyecan içinde elinden geldiğince hızlı koşmasına neden oluyordu.

annesi onu ve acı çeken köpeğini hemen hayvan hastanesine götürdü. anne oğul merak içinde köpeğin ameliyatı atlatıp atlatmadığını öğrenmek için beklerken çocuk hem de çelik bağları gevşemişken simdi nasıl olup da hızlı hızlı yürüyebildiğini ve koşabildiğini sordu.

annesi söyle dedi: "sende osteomiyelit vardı. bu bir kemik hastalığıdır. bu hastalık bacağını zayıflattı ve sakat bıraktı, bu nedenle de topallıyor ve acı çekiyordun. bacağındaki çelik bağ destek içindi. eğer acıya ve saatlerce sürecek tedavilere dayanmaya razı olsaydın, bu geçecekti. ilaçlara iyi cevap verdin, ama fizik tedaviye her zaman karşı koydun. baban ve ben ne yapacağımızı bilemiyorduk. doktorlar bize bacağını yitirmek üzere olduğunu söylediler. sonra eve köpek yavrusunu getirdin. sanki onun gereksinmelerini anlıyor gibiydin . sen ona yardim ederken aslında büyümek ve güçlenmek için kendine yardim ediyordun."

tam bu sırada ameliyathanenin kapısı ağır ağır açıldı. veteriner yüzünde bir gülümsemeyle dışarı çıktı. "köpeğiniz iyileşecek" dedi.

çocuk insanin verirken, aslında aldığını öğrendi.

vermek almaktan daha kutsaldı.
 

Panter

p&ppanter pıncırı sewii:)
Kayıtlı Üye
17 Mart 2009
4.648
5
er_cam ck gusel bı paylasım ck tsk...
bortem aklıma geldı yınesenağlamasenağlamasenağlama
 

er_ca

6-11-2012
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
6.205
53
37
benimde vardı bir ttane sokak kızım...
bir çok sokak köpeği sahiplendirdim. besledim ilgilendim ama içlerinden birinni hikayesi başka idi.
zamanında parayla alınmış maltese terier kırması çok minik güzel bir köpekti birde yorki vardı adam bu iki köpeğide çok severdi eşi evde istemiyordu banyoda kalırlardı. adam öldü... eşi de bu köpeğin birini sokağa attı birini bahçeye bağladı. köpek o evin önünden hiç ayrılmadı bembeyaz tüyleri artık keçeleşmiş siyahlaşmıştı. birde sokaka köpeği ile çiftleşmiş hamileydi. sahibinin evinin arkasında bir bahçeye yuva yaptım ona bebeklerinin çocuklar alıp götürürdü sonra internete ilan verdim. ve yuva buldu bu arada 3 yavrudan sadece 1 tane kalmıştı. onu ad ben korumak için eve getirdim. yavrusunu aldığım için bütün gece evin önünde bekledi. zaten beni ne zaman görse hemen gelirdi beni hep sokağın başındabekler eve kadar eşlik ederdi. ona yuva buldum istanbuladan gelip aldılar o terrier ve yavrusu ve o aralar bulduğum ayağı kangren olmuş 2 aylık bir yavru daha...onu gönderirken içim burkuldu üzüldüm. arabaya binmek istemedi kucağımdan kaçıyordu yavrusunu görünce bindi. sürekli gözlerimin içine baktı. herşey güzel olacak kızım dedim. gönderdiğim kişiler çok fazla köpeğe yardım eden tanınmış insanlardı içim çok rahattı. orada yavrusuu ile beraber bahçeli bir villada yaşadı.şansı dönmüştü.gider gitmez koltuklara çıkmış oturmuş. eve alışkın bir köpekti zaten. çok eğitimli akıllıydı.çok özledim onu:KK43:
hayvan sevgisi bambaşka bir duygu.
 

M e g

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008
72.790
119.454
çok sevdiğim bi öyküdür bu..
teşekkürler arkadaşımma.s.
 

er_ca

6-11-2012
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
6.205
53
37
evet. bu öyküyü bende çok severim. fakat şimdiye kadar hep ilk bölümünü okumuştum. dün tesadüfen buldum devamını çok etkileyici bir hikaye.
:)
 

__TanRIcA__

AfroDİt
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2009
7.353
10
sokakta topal kedi köpek görünce salak gibi ağlıyorum biliyomusunuzmafoldumbeniçim bi tuhaf oluyo,cierime sokasım geliyo o anda onları..
 
X