Transferden Sonra Ne Mi Yaptim? Anlatayim

inşallah kuzi sağolasın.bizde senin günlerine gelebilsek hayırlısıyla.O günleri görebilecekmiyiz acaba.Bu günler geçmiyo nedense.

İnşallah canım Allah herkese nasip etsin inşallah ama sonuç almaylada sıkıntı bitmiyo bilesin, ben şimdi ultrason gününü bekliyorum keseyi görünce içim rahatlayacak diye, sonra kalp atışını duyacakmıyım falan bu böyle sürüp gidiyo doğurana kadar diğer arkadaşlardan biliyorum bende :)))
O yüzden Allahım hayırlısını versin hepimize

selam arkadaşlar, bloga yeni üye oldum tüp bebek ile ilgili merak ettiğim bi sürü konuyu sizin yazdıklarınızdan takip ediyorum.. geçen hafta transfer yapıldı 28 yaşındayım 38 civarında yumurta topladılar (bu sayı sanırım bşraz fazla kötü bir şey midir bilen var mı;?) 3 tanesi transfer edildi 4 kasımda ki kan testi sonuçlarını bekliyoruz.. bu ilk denemem inşallah bir daha gerek kalmaz ama doktorlara soramayacağım saçma sapan soruları sizinle konuşabileileceğimi düşündüm :)
öncelikle tansferden sonra biraz hastane içinde taksi ararken vs. yürüdüm, yürümekle kötü mü ettik acaba öncesinde maalesef bilgim yoktu.. bu arada progesteron iğneleri kullanıyorum sabah akşam.. ilk günlerdeki ağrılar dindi gibiama yine de acı vermeye devam ediyor.. tedavi sürecinde işe nasıl gideceğim bilmiyorum ki bazen yerimden bile kalkamıyorum iğnelerin acısından : ( teşekkür ederim şimdiden

Selam arkhe simdiden hayirli olsun umarim sonuc pozitif olur, ben almanyada yasiyorum ve burda tedavi goruyorum burda doktorlar 15-20 dk yatiriyorlar ve normal hayatina devam edebilirsin diyorlar hatta agir olmamak sarti ile spor bile yapabilecegini söylüyorlar hangisi dogru bende anlamis degilim sonucta Allah nasip ettiyse buna hicbirsey engel olamaz biz yine tedbirimizi alalim gerisi Allah tan arkadasim moralini yuksek tut test günlerimiz ayniymis hayirlisi olsun insaAllah

selam arkadaşlar olacağı varsa olur zaten bence sadece dikkat etmek yeterli ben öğretmenim sürekli ayakta işim ve çocuklarla ama transferin 3. günü çalışmaya başladım.önemli olan moral ve dua bol bol dua edin bebişleriniz size sıkı sıkı tutunurlar inşallah

aynı gün mü? haberleşiriz o zaman mutlaka.. inşallah güzel haberler alırız.. senin kaçıncı denemen? bu arada şu progesteron iğnelerinden sende kullanıyor musun? eğer hayırlısıysa nasip olurda hamile kalırsak bu iğneleri 8. aya kadar kullanmak gerekebilir diye okudum bir yerlerden.. bilgin varmı bu konuda?

esen81 selam arkadaşlar olacağı varsa olur zaten bence sadece dikkat etmek yeterli ben öğretmenim sürekli ayakta işim ve çocuklarla ama transferin 3. günü çalışmaya başladım.önemli olan moral ve dua bol bol dua edin bebişleriniz size sıkı sıkı tutunurlar inşallah

hımm anladımm bende 3 gündür evde dinleniyorum ama ilk gün sanki biraz yoruldum inşallah bu kötü bir şeye neden olmamıştır bi de hamile kaldığınızı öğneince ne yaptınız okuduklarım 3 4 aya kadar sürecin hiçde rahat geçmeyeceği yönündeydi, bana 3 embriyo transfer ettiler Allah izin verirde tutarsa bu emriyolar sonrasında ki çoğul gebelikler de çok fazla risk olacağından buna sevinilemeyecekmiş gibi geliyor sizce_?

Arkadaşlar tabiki Allah isteyince herşey oluyo ama yine de tedbirli olmak lazım, ilk üç gün mümkün olduğu kadar yatarak dinlenip az hareket etmek en iyisi, sonrasında da kesinlikle ağır kaldırmadan ev temizliği vs. yapmadan ağır hareketlerle sonucu beklemenizi tavsiye ederim, çünkü bunlar tutmamasına sebep olmasa bile insan kendi içinde benim yüzümdenmi olmadı, keşke yapmasaydım falan gibi vesveselere kapılıyo ve üzülüyo, buna engel olmak için dikkatli olun derim ben, en azından ben üstüme düşeni yaptım ama olmadı dersiniz içiniz rahat olur. İnşallah bütün bekleyenlerin sonucu mutluluk olur.

Arkhe'cim okadar gezmekten bişey olmaz rahat ol, ayrıca ben progestan fitil kullanıyodum, tahriş yaptı diye iğneye geçtim, iki tanesini zor vurdurdum, Allahım o ne ağrı o ne acıydı ya, iki tane iğnenin acısı iki hafta geçmedi valla, Allah kolaylık versin, benim doktorum daha çok progestan fitil kullanmaktan yanaydı doktoruna bir sor istersen belki değiştirir.

Kuziciğimmm bilmem hatırladınmı benı aylar once sureklı sohbet etmıs ve olumsuz 1ci denemende tanısmıs ve aynı zamanda benımde 4 cu denemem olmustu ca ım adına cok sevındımm allahım tamamını erdırsın saglıkla kucagına almak nasıp etsın insallah adına okadar cok sevındımkı ne soylesem kendımı ıfade edemem allahım bebegıne senı kavusturdu hayırlısıyla sıra bızlerde canımmmm:teytey:

ya bu acılı ağrılı iğneler korkuttu beni şimdi ya!
zaten iğne fobim var off beeÇok üzgünüm çoook

haberlesiriz mutlaka, ben 3 defa tüp bebek denedim olmadi malesef 3 dondurulmus embriyom vardi onlar transfer oldu hayirlisi bakalim, bugün agrilarim fazlalasti test gününe cikarmiyim bilmiyorum,benim bir kizim var 8 yasinda, kardesinin olmasini cok istiyor Rabbim onu nasip etti, kizimada bir kardes nasip eder insaALLAH, burda progesteron icin igne vermiyorlar ultrogest adinda bir tablet var ici sivi onu alttan kullandiriyorlar günde 3 defa 2 adet, sanirim 3 aylik olana kadar kullaniliyor, insaAllah hayirli haberlerini aliriz arkadasim :1hug:

selam arkadaşlar korkacak bi şey yok en azından bu iğneler yüzünden tedavinizi erteleyecek kadar önemli bi şey değil, sanırım iğneler biraz yağlı olduğundan ilk günlerde acıtıyor sonrasında alışınca çok hissetmiyorsunuz masaj vs yaparak ilacın dağılmasını sağlamak lazımmış o kadar :) yani ne kadar gezerseniz o kadar iyi.. bu arada Kuzi sen nerde tedavi oluyorsun? doktorun kim..

hadii yaa çok geçmiş olsun ağrıların artması normal mi peki ? gittin mi doktora.. inşallah bi kardeşi olur Allah onun dualarını kabul eder merak etme.. hem bak bi tane olduysa bi tane daha olmayacak diye bi şey yok.. merak etme sen.. bu arada iğneleri gözümde fazla büyütmemeye karar verdim ne olabilir ki.. sonuçta hayırlısıyla güzel haberler alınca ne acı kalıcak ne başka bi şey :) öpüyourm kocamna kızını ve seni.. çok geçmiş olsun tekrar..:dance:

Sagolasin arkhe guzel temennilerin icin tesekkurler arkadasim, bencede igneleri fazla büyütme gözunde sonuc pozitif olsunda o acilar unutulur insaAllah,igne konusunda cok cesurumdur cok igne vurdum kendime, dusunuyorumda bazen kadinlar ne cok aci cekiyorlar erkeklerin böyle sorunlari yok Rabbim hepimize dayanma gücü versin, agrilarim bugün epeyce artti malesef pek umudum kalmadi, hayirlisi olsun Rabbim ne takdir ederse katlanacagiz, kendine ve bebislerine cici bak

canım arkadaşım eline sağlık ne güzel yazmışsın sağolasın benimde transfere az kaldı bunları okuduğum iyi oldu
inşallah hayırlısıyla kucağına aldığın günleride yazarsın burdan bize
Şeniz

Sağol canım benimŞeniz, Allah çok büyük, inşallah en kısa zamanda sizlere nasip etsin hayırlısıyla, herzaman duacıyım hepinize

ya bu acılı ağrılı iğneler korkuttu beni şimdi ya!
zaten iğne fobim var off beeÇok üzgünüm çoook

kıs sen hemen korkma bakiyimklava:, ne varmış korkacak, sana o iğnelerden vereceğini ne biliyosun hem, belki sanada fitil verir benim gibi, herşey her acı unutuluyo hiç merak etme canımcım, o ağrılı iğneler doktorun tercihine göre transferden sonra veriliyo verirse,
ondan önceki yumurta geliştirmek için yapılan iğnelerinse hiçbir acısı sızısı yok zaten kendin yapıyosun, korkmak yok öyle:1hug:, naptın sen nezaman başlıyosun

Ben 6,5 aylık hamileyim arkhecim, tedavim bitti çok şükür, darısı başınıza inşallah, doktorum Hatice Banu Aygün Kumbak, Umut tüp bebek merkezinde yapmıştı tedavimi. Şimdi ordan ayrıldı Yeditepe üniversite hastanesinde, kontroller içinde yine ona devam ediyorum, Çok şekerdir benim doktorum ama tabi doktorda biryere kadar Allah ol desin yeterki.

Aminnn canım benim, inşallah seninde ilk seferde tutunur bebişlerin hayırlısıyla, takip ediyorum durumunu merak etme sen gözüm üstünde yerimseniben, halay çekeceğimiz günü bekliyorum sessizce:Saruboceq:

sağol canım ya!sen olmasan bu korkuları nasıl atıcam aklımdan bilmiyorum valla.
ben 30 ekimde yani bu perşembe gidiyorum.
doktorla görüşüp muayene olcam.bakalım hemen başlamak istiyorum.
zaten stres çok var ya...
allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…