travma yaratan babadan ekonomik destek almak

2020 yeni mezun mu oluyor? ayrıca 1. sınıftan beri kendi alanımla alakalı staj yaptım gönüllü. 3. sınıfta çalışırken asgari ücretin bir tık üstünü alıyordum. en son çıktığım işten 25 alıyordum asgari ücret 8 falandı. hayır iş görüşmesinde konuşuldu bunlar zaten. aylık maaşı direkt olarak söylediler. yeni mezun deneyimsiz değilim. yüksek lisans yapıyorum ve çap yaptım. aynı zamanda farklı alanda da mühendisliğim var. en son iş görüşmesini 27 dedikleri için reddettim. şuan görüştüğüm firma yabancı bir firma.

alacağım sanırım kredi çıkarsa. olmazsa da birikimimi koyacağım. fiziksel zarar vermez ama psikolojik olarak yıpratır

Abiniz bilmek zorunda mı?
Annenize /babanıza abim bu durumu bilmezse kabul edebilirim deseniz olmaz mı?
Anladığım kadarıyla abinizden çekiniyorsunuz o bilmezse sorun kalmayacak gibi.
çalışmadığım için nereden geliyor bu para diyecek. annem de bilmez dedi de benim kenarda 400 bine yakın paramın olmadığını tahmin ediyordur

hayır ölmüşsünüzde ağlayanınız yok gibi konuşmuşsunuz diğer konuda
o sebeple böyle düşündüm
çok karamsar bi profil çizmişsiniz orda yani
hayata bu kadar karamsar tarafından bakmayın kendinize ve işinize güveniyorsanız

babamla aynı evdeyim abim evli
konunuza gelince
evet annenizin dediği gibi babanın kendince özür dileme vicdan rahatlatma yöntemi olabilir bu düşüncesi
bazı insanlar böyle yansıtırlar
çok geri dönülmez durumlar yaşanmadıysa kabul edilebilir bence
zamanında babamdan buna benzer bi adım gelmişti ben kabul etmemiştim
benimkisi araba değil başka bi konuydu
ama ben çok gururluyumdur

benim asıl takıldığım konu sizinle beraber yaşamayan abinizden bu kadar çok korkmanız
yani ne yapabilir ki en kötü ihtimalle çene yapar onda da kendi söyler kendi dinler
ona ne ?
26 yaşında yetişkin kadınsınız, geliriniz de fena değil gibi duruyor
yakın zamanda evlilik düşünceniz var mı gündeminizde bilmiyorum ama eğer yoksa ayrı eve çıkabilirsiniz
belli bi yaştan sonra babaydı abiydi bilmem neydi çekilmiyor
birileri haddini aştığında neyimiz olursa olsun cevabını verip çenelerini kapamak gerekiyor
çocuk musunuz da abiyi dert ediyorsunuz , kafanıza yatıyorsa kabul edin gitsin kime ne yani

Aklıma nedensizce abiye yardım yapma ihtimallerini, size de birşeyler yaparak normalleştirme, sizi sakinleştirme ihtimali geldi. Ancak böyle değilse bile abinize bu köyün bi muhtarı olduğunu hatırlatmanız lazım. Af edersiniz köpeksiz köyde değneksiz gezmeye alışmış, sizi bile sindirmiş. İsteyen siz değilsiniz veren babanız. Lafını edip, boyun bükecek adam zaten yediğiniz lokmaları da babalık sayıyordur. Bunu lafı olmasın diye yaptırmazken, işine gelmediğinde benim evimde karnın doydu cümlesi bile söylenebilir. Bu sebepten, kendi isteği ile veriyorken ve böyle bir fırsat varken alın. Gerekirse ilerde ödersiniz. Aksi abinize akan musluğu biraz daha açmak olur.

zaten ayrı evde yaşıyordum ailemin evine döneli çok olmadı. evet nişanlıyım evlilik yolundayım. işsizlik bunalımı yaşıyorum. kendimi olmak istediğim yerde görmüyorum. nisan ayında işten ayrıldım. abimi tanımayan biri için konuşmak çok kolay tabii ki

etsinler benim onda gözüm yok ama edecek paraları yok zaten daha yeni evde kavga ettiler annem polis çağırma noktasına geldi abim evi üstüne istiyor onlar yapmıyor. bunu ben de düşündüm anneme abime evi üstüne yapıp bana 300 bin verip sus payı mı vereceksin dedim. hayır diyor ona günahımı vermem ben diyor. ama abim ailemin bana para verdiğini duyursa ortalık karışır. kredi çekecekti seçim öncesi maaşı verirsiniz dedi. 25 bin ödemesi vardı sanırım. ailem istemedi veremem dedi. şimdi bana verecekler. abim delinin tekidir

şimdi bak buraya konu açıpta konuşmak kolay tabii demek hoş değil
biz elbette abinizi tanımıyoruz
buraya fikir almaya konu açıyorsunuz biliyorsunuz yani abinizi de babanızı da sizi de tanımadığımızı
zaten buranın amacı tanımadığımız için objektif yorumlar yapabilmek
tanıdığımız biri için objektif yorum yapmak zor çünkü
burda kimse kimseye duygularını katarak yorum yapmaz herkes düz mantık bakar zaten amaç o
bu sayede farklı bakış açıları kazandırabiliyoruz çoğu zaman insanlara
abinizle ilgili o yorumu yapan tek kişi ben değilim
ister kabul edin ister etmeyin mantıken ele alırsak parayı veren baba , anne deseniz karşı değil
para babanızın parası
böyle bi durumda abinize afedersiniz ama b.k yemek düşüyor
duygusal olarak sizin için bu böyle olmayabilir ama mantıken bu böyledir
koskoca yetişkin para pul kazanan bi kadının abisinden böyle çekinmeye devam ederse bence hiçbir zaman olmak istediği yerde olamaz
bi yerde bi kabuk vardır kırılması gerektiği halde kırılmıyorsa sorun büyük demektir
sizin için bu kabuğu kırmak abiyi önemsemeden bu araba konusunda karar vermektir belki de ?
ama benim haklı sebeplerim var abimden korkmaya çekinmeye devam edicem dersenizde siz bilirsiniz
aman ortalık karışmasın aman sorun çıkmasın diye susa susa ne hale gelen insanlar var benim çevremde
kendi tercihleri .

çalışmadığım için nereden geliyor bu para diyecek. annem de bilmez dedi de benim kenarda 400 bine yakın paramın olmadığını tahmin ediyordur
Çalışacaksınız en nihayetinde. 40 bin gelirim olacak yazmıştınız. En kötü işe başlayınca alırsınız ama neden bu kadar müdahil oluyor abiniz onu da inanin anlamadım.

Ben de babamla yıllardır konuşmuyorum görüşmem, tek kuruş parasını da asla almam. Sonra hayatınızda söz hakkı olacak döner dolaşır önünüze gelir. Ona muhtaç da değilsiniz niye kafanız karıştı ki?

annem hastalandığı için kızıyorum çünkü. yoksa bana ne dimi benim de babam. kendi de istedi emekli maaşı babam veremem dedi. şimdi bana bile bile düşman edecekler.

Çalışacaksınız en nihayetinde. 40 bin gelirim olacak yazmıştınız. En kötü işe başlayınca alırsınız ama neden bu kadar müdahil oluyor abiniz onu da inanin anlamadım.
ama o işte kesin değil işte. olmayabilir. ama olmazsa tabii bir yerde işe gireceğim. 25 alsam 16 krediye gider. abim çok huysuz birisi. kendi ev almak istiyor ailem destek vermiyor. ailemden maaşı istedi vermediler. şimdi bana verirlerse annemi huzursuz edecek. ama arabayı da almak istiyorum

Gerçekten istiyorsanız gururu bir yana bırakın yardımcı olmalarına razı olun. Manevi olarak size bir katkısı bulunmamış bari maddi açıdan destek olsun. Manevi boşluğunuzu elbette doldurmaya yetmez.

Gerçekten istiyorsanız gururu bir yana bırakın yardımcı olmalarına razı olun. Manevi olarak size bir katkısı bulunmamış bari maddi açıdan destek olsun. Manevi boşluğunuzu elbette doldurmaya yetmez.
aklıma da sokan babam oldu. normalde evet düşünüyordum da düğün altınlarını falan kullanırım diyordum. imkansız geliyordu yani arabayı yenilemek. şimdi aklıma soktu. ne gerek var dimi ama yok düşünüp duruyorum

kasım kampanyaları falan bir sürü 2023 arabada kampanya var. Ha bulamadınız mı, 2022 olur 2021 olur, 1-2 yaşında arabaya binersiniz 40k maaşla başlayınca kafanız rahat olur. En iyisi kafanız, her gün bişey derler mi yüzüme çarparlar mı diye beklemektense boşverin gerçekten aynı olay başımda şu an

ama 900e satacak ve otomatik.... zaten 1 sene ödeyecekler sadece. başıma kakacak birisi değil şimdiki arabamı da ailemin desteğiyle almıştım. teklif onlardan geldi. yani almasam da alsam da aynı. bilmiyorum çok kararsızım. teyzem bile borç veririm ben sana al dedi çünkü

çok imkanı yok emekli hala çalışıyor aslında. yani ticaretle vs uğraşmıyor. emekli maaşını verecek zaten.
Babamızın emekli maaşı ile nasıl alacaksınız ki. Babanizin başka gelirleri de var mi size yardim ederken zorda Kalmaması icin. Simdi okudum ailenizin durumu iyiymis. Bence de alin gitsin

Babamızın emekli maaşı ile nasıl alacaksınız ki. Babanizin başka gelirleri de var mi size yardim ederken zorda Kalmaması icin. Simdi okudum ailenizin durumu iyiymis. Bence de alin gitsin
emekli maaşı şuan 18 civarıymış. evet hala çalışıyor. çok iyi değil durumu hani ticaret vs yok normal çalışanlar. ama borçları yok. zaten yılbaşında zam gelecek hem maaşlara ikisine de. teklif onlardan gelince şeytan dürttü resmen. abime haksızlık olur mu bilmiyorum. daha önce ona da yardımcı oldular ama öyle çok değil. genelde annem kredi çekti ama kredisini kendi ödemişti hep. bende direkt kendileri ödeyecek. şöyle bir durum var kaç senedir annenin babamın evinde kira ödemeden yaşıyorlar. annem de buna saysın Diyor. şimdi abim ev almaya kalkınca destek olmayı reddettiler maaş vermediler. bana araba için verirse çıkacak kaosu düşünemiyorum. annem de korkma bu kadar diyor ama annem üzülüyor. annemke yine konuştuk bunu. kredi çıkarsa alacağım çıkmazsa da m birikimi arabaya yatırmak saçma mı bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…