Trendyol parfümleri orijinal mi ??

ahvalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
267
155
33
kızlar merhaba. Son zamanlarda trendyoldaki parfümlerin fiyatı baya dikkatimi çekti. Sizce neden indirimliler bukadar. Tekin Acar, Boyner ve Sevil ile karşılaştırınca en uygun yer trendyol. Parfümlerin üretim tarihinden mi kaynaklı yoksa orijinallikleri sallantılı mı ya da gümrük malları mı??? Bu konuda fikri olan hanımları bekliyorum..

tekin acar-sevil-boyner gibi işletmelerin kira bedelleri ve çalışan sayılarını dikkate alırsanız neden daha maliyetli satıldığı konusunda bir fikriniz olur...

birisi direkt depodan kargoyla ve az çalışan maliyetiyle ürün yollarken diğer zincir mağzalar yüksek vergi ve çalışan giderleri ile meşgül olmakta.

fiyat farkı bu nedenle kaynaklanıyor

mizu-trendyol gibi yerler orijinal ürün satıyorlar kuşkunuz olmasın

kızlar merhaba. Son zamanlarda trendyoldaki parfümlerin fiyatı baya dikkatimi çekti. Sizce neden indirimliler bukadar. Tekin Acar, Boyner ve Sevil ile karşılaştırınca en uygun yer trendyol. Parfümlerin üretim tarihinden mi kaynaklı yoksa orijinallikleri sallantılı mı ya da gümrük malları mı??? Bu konuda fikri olan hanımları bekliyorum..
bende şüpheleniyorum bu konuda oyuzden mağazalar daha sağlıklı

Bana pek öyle gelmedi ama tabi iki farklı yerden karşılaştırıp denemek lazım. Çünkü öyleyse diğer sitelerin kepenk indirmesi gerekecek
Fiyat olarak diğer sitelerden çokta bir farkı yok. Parfümler sudan ucuz da satılmıyor trendyolda. Neden böyle dediğinizi anlamadım:)

Mesela şuan trendyolda bulgari seplendida jasmin noir 100 ml 409 lira iken , bu parfümün 50 ml mi sevil de 506 lira. Sizce bu nekadar normal ?

instagramdan ay parfume diye bi sayfanın reklamına denk geldim bu kuşkudan kurtuldum en azından şimdilik

instagramdan ay parfume diye bi sayfanın reklamına denk geldim bu kuşkudan kurtuldum en azından şimdilik
Siz de kuşku duyuyormusunız trendyoldan. Trendyolda 100 ml ilk bir parfümün fiyatı aynı parfümün başka bir sitedeki 50 ml liğinden bile düşük. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Boynerle fark olması normal bir arkadaş yukarda açıklamış zaten bu durumu:) çakma parfümler genelde instagramda 100 liraya satılan parfümler oluyor.
Sevilde narciso nun 100 ml mi 677, trendyolda 419 lİra. 258 lira fark sizi düşündürmüyor mu. Sürüm farkı bukadar olabilir mi. 50-100 lira olur anlarım sitenin bonkörlüğüdür der susarım. Kira bedeli var tabi bunu biliyorum ama bukadar fark olması çok düşündürücü. Demek istediğim eğer orijinalse diğer site ve mağazalara kimse uğramamalı. Boşuna fazladan vermeyelim. bana göre hava hoş zaten ucuz olmasını isteriz biz kızlar.

Sevilde narciso nun 100 ml mi 677, trendyolda 419 lİra. 258 lira fark sizi düşündürmüyor mu. Sürüm farkı bukadar olabilir mi. 50-100 lira olur anlarım sitenin bonkörlüğüdür der susarım. Kira bedeli var tabi bunu biliyorum ama bukadar fark olması çok düşündürücü. Demek istediğim eğer orijinalse diğer site ve mağazalara kimse uğramamalı. Boşuna fazladan vermeyelim. bana göre hava hoş zaten ucuz olmasını isteriz biz kızlar.
Ben parfümden iyi anladığımı düşünüyorum şimdiye kadar bir sorunda yaşamadım. :) daha geçen gün duty free deydim. Türkiyede 677 olan parfümler 450-500 arasıydı hep.

Trendyol’dan parfüm almadığım için bilmiyorum, ama Tekin Acar’dan aldığım parfümün 2 yıllık olduğunu üstündeki kodlarından tespit etmiştim, ama eşim hb’den güvenilir bir satıcıdan almıştı, onun tarihi yeniydi. Bir daha alışveriş yapsam üçe beşe bakmaz en fazla satış yapan yerden alırım.

Bu arada 2yıllık olan parfümün kokusu hala harika, kalıcılığı yüksek değil ama zaten herkesin söylediği bişey o yüzden tarihle ilgili olduğunu düşünmüyorum. He bi de edt olduğu için cildime sıkmadığımdan sağlık problemi olacağını düşünmedim.

X