Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firmalar kişisel bilgilerinizi

hiraeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
994
1.595
Ben de hepsiburadadan yastık almıştım. Ürün geldi, içine sünger tıkmışlar bildiğin. Geri göndermekle uğraşmadim. Ama olumsuz yorum yaptım haliyle. Sonra satıcı bana ulaştı bildiğin çıkıştı ve yorumu düzeltin lütfen, yenisini gönderelim dedi. Kabul etmedim ve yorumum da olduğu gibi duruyor.
 

morningmoon

🌜✨
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2015
2.534
4.838
33
Bana da ulaştınız daha önce. Ben iade talebi oluşturdum, whatsappdan yazarak "efendim trendyoldan aldığınız ürün için iade talebi oluşturmuşsunuz, bir sorun mu var" diye sordular. Trendyol kurallarını biliyorlar. Bana hiç etik gelmediği gibi, benim telefon numaramı görmeleri de etik gelmiyor. Gerek var mı?

Ayrıca bir çok üründe farklı renk göndermelerinden çok sıkıldım. Ellerinde yok iptal etmemek adına bana farklı ürün gönderiyorlar. İadeyle uğraşmayacağınızı da tahmin ediyorlar. Çok ahlaksızca bir ticaret şekli.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1165 gün geçti.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Pro Üye
1 Nisan 2011
35.337
66.445
Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?
Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."
- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek
- Trendyol'un bu olay umurunda mı? bir mağdur gider bir mağdur gelir ...
Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.
Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...
Bu kadar buyuk sirketlerin bu kadar amator is yapmasi cok gulunc. Ellerinde mailin adresin telefonun illa vardir, ordan degilde neden instagram? Hic olmazsa sms sistemi cok mu zor mesela?

TY hic sevmiyorum hatta nefret ediyorum bile diyebilirim.. sebebide herkese ama herkese butun unlu
Unsuz herkese ve fenomenlere vs reklam vermesidir. Bir ara o kadar bunalticiydi ki bu durum.. hangi sosyal agi kullansan karsindaydi tv dersen yine oyle.. reklam iyi birsey ama..bu kadar reklam veren bir sirketin ciddi ciddi problemleri vardir bana gore.


Umarim parani kisa
Surede geri gonderirlerde daha fazla magdur etmezler sizi..
 

Aybush

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
9.048
15.653
32
En iyisi Real alışveriş 🤦 Zorda kalmadıkca başvurmam 🤭
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 251 gün geçti.