Tukenmislik sendromu

derdiniz nedir ?

Kilonuzun ve erken menapoz olayının mutsuzlukla bağlantısı olduğunu düşündüm nedense

Öncelikle size yük olan dert ne ise onu bulmalısınız.

Aile mi ?
Çocuk mu ?
Eş mi ?
İş mi ?

Ne yordu sizi bu hayatta ?

Kilo işin en basit yanı emin olun
İsteyince o kadar rahat veriliyor ki
Tek yapmanız gereken diyetisyen ve düzenli spor.
Bakımlı olmak güzel görünmekte zor değil.
Artık günümüzde çirkin kadın kavramı kalmadı zaten
Estetik , makyaj , filtre o kadar çok seçenek var ki ...

İş arkadaşınıza ya da başka kimseye laf çarpmak zorunda değilsiniz. Bazen duymamak , takmamakta bir cevap.

Sonuç olarak ; Herşey sizin elinizde

Dert bir değil ki tek sorun kilo olsa keşke
Evliyim 5 senedir erken menapoz durumu yaşıyorum iki kez hamilelik yaşadım ama sonlandı yine bu ay 1 temmuzda hamile olduğumu ogrendim 5 haftalık ti beta hcg ye bakılıyordu normalde artması lazim ama benim düşüşe geçmişti sonra gebeliğin iyiye gitmediği görüldü ve geçen salı kürtaj oldum hiç çocuğun yok hamileliği öğrenince çok sevinmistik eşimde bende ve ilk öğrendiğim gün eşimin akrabaları geldi 3 gün kaldırlar falan sevincimi bile yasayamadim sonra eş akrabaları gidince bir kavgamız oldu eşim le aramız da soğukluk oldu hem hamilelik süreci ve kürtaj aşamalarında tamam yanımda oldu ama bana sevgi şefkat göstermedi hiç sarılması bile ben zaten hem kürtaj korkusu hem operasyon geçirmem sürekli kan tahlili vermem falan derken hastanelere git gel sürekli birde evdeyim eşim le de böyle aramız soğuk ne bilim ne Hamile.oldugumu öğrenince eşim bana sevinçten sarilmadi sonra zaten akranları damladı işleri vardı buralarda bikac gün sonra onlar gidince bir kavga sonra kürtaj oldum çok uzulduk kendimi çok yanlız hissettim düşünün 1 temmuzdan beridir eşim benim yanımda dahi yatmıyor kanepede yatıyor çok yanlız hissediyorum cokkk
Birde bütün bu durumları yasamak üst üste
Birde hamile olduğumu öğrendiğim ilk gün eş ailesinin üstüne damlaması
Kavga vs vs derken çok yıprandık şu iki haftadır ne yaşadığını bilmiyorum gerçekten
Bugün çok ağladım cokkk bu süreçlerde eşim bana 1 kere bile sarilmadi diye ne sevinçten ne üzüntüden
Kafam çok karışık halen ağlamalıyım
Yaa yasamak dahi istemiyorum
Ben sadece normal olmak istedim
Ben sadece aile olmak mutlu olmak istedim
Ama çok sınavdan geçtik çok

Ben çok dua etmiştim allah dualarımı kabul etti demistim ama sonra ne oldu yine kürtaj yaşadım
Ben sadece allah tan aile olmayı istemiştim mutlu olmayı istemiştim bunlar allaha neden ağır gelsin ki vermiyor bana
Çok yıprandım
Ne tv açabiliyorum katlanamıyorum bile
Yaprak dokumu dizisi var nerdeyse 5 kere baştan sona ızlemisimdir
Yine izliyorum hem tv de birşey yok hem bu diziye dardım biktim izlemekten Ama yine bırakabiliyorum
Kitap okuyayım diyorum onu da yapamıyorum
Allahım beni bu çıkmazdan kurtar yalvaririm

Acayip bir sıcak var sinirlerim çok bozuk tahammül gücüm yok aşırı duygusalım
Sadece normal bir insan gereklerini yasamak istedim Ben sadece

Psikiyatri baktım ama doğru düzgün ilgilenen de yokki hastanelerde 20 dakikaya 200 tl istiyorlar valla yaşadığım yerde küçük hastane dizi baksam allah im psikiyatr yok yaa burda

popüler diye ana branşı psikoloji bile olmayan sahte psikologları kovalayacağınıza düzgün birinden randevu alın gidin düzenli olarak. 3.500'ü elden alıp vergi kaçıran sosyal medya psikologları neye çözüm olacak? ayrıca ruh ve beden sağlığı yerinde olmadan o borcunu ödediğiniz evde ne kadar rahat oturacaksınız merak ediyorum. ev mi önemli sağlık mı?

X