Tükürük fazlalığı

efsane7

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
131
28
Merhaba kızlar,
Bu sene benim hastalık senemmiş galiba bir türlü belimi doğrutamadım. Demir eksikliği böbrekte taş derken mide de sorun. ( genel tanı da gastrit ama patolojik sonuç çıkmadı beklemedeyim) Yine de şükür. 3 aydır ağzımın içi sulanıyor. Bazen yutkunmakta zorlanıyorum. Karşı tarafa tükürük sıçrıyor. Dudak kenarlarından sızıyır Çok fazla tükürük oluşumu olmaya başladı. KBB ye gittin lenf bezlerinde nodul çıktı ama normal dedi. Tükürüğün bizimle alakası yok dediler. Diş doktoruna gittim acaba kaplamam damı sıkıntı var ya da ağzımda diye onlarda sıkıntılı bir durum yok dediler. Çıldırıcam vallahi 😞hangi bölüme gitmeliyim ya da başına böyle bişey gelen var mı ? Ne yapmış olabilir ?

Merhaba kızlar,
Bu sene benim hastalık senemmiş galiba bir türlü belimi doğrutamadım. Demir eksikliği böbrekte taş derken mide de sorun. ( genel tanı da gastrit ama patolojik sonuç çıkmadı beklemedeyim) Yine de şükür. 3 aydır ağzımın içi sulanıyor. Bazen yutkunmakta zorlanıyorum. Karşı tarafa tükürük sıçrıyor. Dudak kenarlarından sızıyır Çok fazla tükürük oluşumu olmaya başladı. KBB ye gittin lenf bezlerinde nodul çıktı ama normal dedi. Tükürüğün bizimle alakası yok dediler. Diş doktoruna gittim acaba kaplamam damı sıkıntı var ya da ağzımda diye onlarda sıkıntılı bir durum yok dediler. Çıldırıcam vallahi 😞hangi bölüme gitmeliyim ya da başına böyle bişey gelen var mı ? Ne yapmış olabili

Merhaba kızlar,
Bu sene benim hastalık senemmiş galiba bir türlü belimi doğrutamadım. Demir eksikliği böbrekte taş derken mide de sorun. ( genel tanı da gastrit ama patolojik sonuç çıkmadı beklemedeyim) Yine de şükür. 3 aydır ağzımın içi sulanıyor. Bazen yutkunmakta zorlanıyorum. Karşı tarafa tükürük sıçrıyor. Dudak kenarlarından sızıyır Çok fazla tükürük oluşumu olmaya başladı. KBB ye gittin lenf bezlerinde nodul çıktı ama normal dedi. Tükürüğün bizimle alakası yok dediler. Diş doktoruna gittim acaba kaplamam damı sıkıntı var ya da ağzımda diye onlarda sıkıntılı bir durum yok dediler. Çıldırıcam vallahi 😞hangi bölüme gitmeliyim ya da başına böyle bişey gelen var mı ? Ne yapmış olabilir ?
Burda okumustum, birisi hamileyken boyle olmustu. Hamile olabilir misiniz?

Tükürük dediğiniz aslında reflü kaynaklı sıvı olmasın? Sıvı artışı günün hangi saatlerinde oluyor?
Mesela benim dişlerimde retainer var ve dilim ona degdikce normalden daha fazla tükürük salgiliyorum.

Bütün gün var, ağzımın içi su dolu. Gece olmuyor. Reflü var mı bilmiyorum patoloji sonuçlarım daha çıkmadı fakat boğazıma acı su gelmiyor. Diş doktoruna gittin tükürük fazlalığı yapacak bir durum yok dedi. Bende anlamadım ki nerde sorum var 3 ay önce böyle sorunum toktu mide bulantımın dışında son 3 aydır tükürük artışımı yaşıyorum😞

X